Grafika

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser75292
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser75292

Guest
Wczytuje wam sie grafika na plemionach? U mnie tylko na plemonach nie wczytują sie obrazki. Na kazdej innej stronie wszystko jest po staremu. Na kazdej przegladarce to samo, czyli to musi byc cos od plemion nie tak. Wyczyszczenie ciastek itp nie pomoglo.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Wyczyszczenie ciastek itp nie pomoglo.

A co mają ciasteczka do pamięci podręcznej przeglądarki, a tym bardziej do połączenia z serwerem?
W ogóle nie rozumiem ludzi, którzy "gdzieś" przeczytali: "wyczyścić ciasteczka" i że niby "to pomoże". Takie upraszczanie problemu doprowadzi zaraz do sytuacji, w której nic nie będzie można wykryć, bo każdy problem będzie utożsamiany z ciasteczkami, co jest całkowitą bzdurą.

Jakie łącze internetowe, system operacyjny, przeglądarka, DNS-y i tracert plemiona.pl?
 

DeletedUser137278

Guest
Jeśli nie wczytują mu się obrazki na konkretnej witrynie to przyczyn może być kilka, a jedną z nich może być nadmiar nagromadzonych przez przeglądarkę danych - plików tymczasowych przechowywanych w pamięci podręcznej, plików cookies, zapisanych danych w historii, niechciane dodatki i rozszerzenia. Więc najpierw należy oczyścić pamięć podręczną przeglądarki a później, jeśli nie przyniesie to rezultatu, pliki cookies i inne, więc gościu dobrze kombinuje dlatego powinieneś spróbować zrozumieć ludzi.
Oczywiście, tak jak wspomniałem, przyczyn może być kilka i nie jest powiedziane, że to poskutkuje, ale powyższe działanie jak najbardziej dotyczy zgłoszonego problemu.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Nie ma czegoś takiego jak

A przynajmniej nie ma od czasów bezpowrotnego wyparcia IE6, który jako ostatnia przeglądarka przechowywał ciasteczka w formie fizycznych plików na dysku. Teraz jest to najczęściej sqlite czy inna lokalna baza danych.
Jednak jestem za bezsensownością czyszczenia ciasteczek, bo przechowują one zmienne sesji i identyfikatory rozpoznające konkretną maszynę. Ciasteczka z Plemion zawierają tylko pięć zmiennych, a ich skasowanie "zgubi" informacje o aktualnie zalogowanym użytkowniku (autologowanie), zapisanie komputera przy dwuskładnikowym uwierzytelnianiu, dane starszych skryptów (w nowszych zawzięcie doradzam WebSQL/IndexedDB), wymusi np. powtórne przejście ochrony botowej i inne, raczej niepożądane konsekwencje. Czyszczenie ciasteczek jest pomysłem paranoików wiecznie zatrwożonych o "swoją prywatność" i mówię to jako programista z pewnym niekrótkim stażem. Co da wyczyszczenie ciastek, jak i tak przy następnej wizycie zostaną wygenerowane nowe, o identycznej wielkości?

Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest jakiś problem na linii DNS albo routingu, bo skoro wczytało się wszystko oprócz grafik, ewidentnie leży host z grafiką (zakładając, że użytkownik sam z siebie nie wyłączył przetwarzania CSS).
 
Status
Zamknięty.
Do góry