GIMP - początki, ale nie tylko..

DeletedUser

Guest
Dla graczy początkujących proponuję zapoznanie się z GIMPem jak mawiali nasi dziadkowie "Od deski do deski" poprzez przeczytanie tej strony. Do kształcenia swojej przygody z grafika proponuję zapoznać się ze stroną www.gimpuj.info, na której tematy znajda jakże początkujący użytkownicy, ale również bardziej zaawansowani graficy. proponuje wykonać wszystkie tutoriale, na pewno się kiedyś przydadzą. A jeżeli chcecie Zastosować profesjonalne efekty w sygnaturach to zapraszam tu!


Pozdrawiam Usambar.
 

DeletedUser

Guest
LukiG. ja bym chętnie zaczął więc linki będą mi te pomocne, więc dzięki;) tutaj swoje prace może też by każdy wstawiał a Ci bardziej zaawansowani mówiliby co poprawić;)
poprawione:p spamu nie będzie będą sygny;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ależ proszę bardzo, tylko spamu nie będę tolerował ;)


mmmm, LukiG.
 

DeletedUser

Guest
A od temaciku jakiego zaczynać?:p Jaki jest szeroki wybór obrazków żeby było mi najłatwiej zacząć.
 

DeletedUser

Guest
Radze od zarejestrowania się na forum i uzupełniania zasobów w do GIMPa , które znajdziesz w odpowiednik temacie (czcionki, pędzle, desenie, itp. itd.)
 

DeletedUser72677

Guest
Kiedyś ja korzystałem z GIMPA, oczywiście do czasu kiedy z crackowałem... eee.... to znaczy kupiłem photoshopa ;] Muszę przyznać że GIMP ma to coś, czego nie ma żaden program, oprócz tych rzecz jasna, wywodzących się z pod znaku ADOBE™ :)
 

DeletedUser

Guest
Może i ma, może i nie... Ja osobiście przyzwyczaiłem się do photoshopa i lepiej mi się na nim pracuje niż na gimpie. Lubię schludny wygląd całości. Jeden program, jedno okno. A nie jak w gimpie porozwalane po całym pasku. Ble. Ale muszę przyznać, iż oba programy są równie dobre pod względem opcji, chociaż czasem gimp ma te, które Pho. nie ma i rzecz jasna na odwrót... ;]
 

DeletedUser

Guest
ja gimpa mam od ponad roku ale go nie używałem...był na dysku bo był.czasami jakieś godło dla plemienia zrobiłem i tyle.A sygny robie od ponad tygodnia, nie jest to trudne.Moja najnowsza jest w podpisie i chyba jak na tydzień pracy to nieźle wyszła wiec GIMPa polecam:)
 

DeletedUser

Guest
Ja siedzę w tym ponad 2 lata :D
Jak tak policzyć od samiuśkiego początku, w tym kilku miesiecy z Photoshopie ;)
 

DeletedUser72677

Guest
Ale GIMP - ciągnie upierdliwie dalej nasz pr0-user oconnell - ma jedną wadę, sprawiającą że tak wcześnie zeń zrezygnowałem. Tą wadą jest interfejs.
Skrypty - tak trudno było się do nich dostać że HoHO! Większość pola pracy zajmują paski przyborów... Masakra... - skończył zasypiając przy piwie, mamrocząc: "ussar daj troszkę tego wina"...
 

DeletedUser23335

Guest
a po co wycinać?
rejestrujesz się na planetrenders.net i tam masz wszystkie rendery.

a jeśli już na siłę byś chciał wyciąć coś z jakiegoś stocka to najlepiej za pomoca ścieżek (w przypadku Gimpa taka stalówka)
 

DeletedUser

Guest
Wiem stąd biorę. Ale jak ma tło to trzeba wyciąć... bo jak jest czarne a mi nie pasuje to wiesz...
 

DeletedUser

Guest
jak jest jednolite tło to dawaj zaznacz wedlug koloru i usuń...widze ze ejszcze interfejsu nie oglądałes...
 

DeletedUser

Guest
Mam 30 min dziennie czas na gimpa;P i się motam dlatego spytałem;) o podstawach czytałem, ale najwyraźniej coś przeoczyłem dzięki za pomoc.
Jak na razie słabo ale zrobiłem takie coś xd
b657577110efaa25.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
render dawaj jako pierwszą warstwe.Wczesniej niż brush...
i zacznij id łatwych tutków;] moja pierwsza praca jest kilkanaście stron wcześniej to zobacz jak mi wyszło;] potem dałem sobie spokój i znów zacząłem:)
 

DeletedUser

Guest
Nie mogłem dać jako pierwszą bo by mi wyszły jaśniejsze kolory, a tak mi się spodobało;) w kolejnych według rady będę dawał jako 1.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser137434

Guest
to wybierz w opcjach warstwy "tylko ciemniejsze" będziesz miał lepszy efekt, poważnie :)
 
Do góry