Forum- propozycje

Czy podoba Ci się ten pomysł?


  • W sumie głosujących
    18
Status
Zamknięty.

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Witam, podczas ostatniej wizyty na forum gry Grepolis zauważyłem ciekawy podział działu Propozycje. Może i tutaj by takie coś zastosować. Stworzyć trzy działy:
--> Propozycje wprowadzone
--> Propozycje zaakceptowane
--> Propozycje odrzucone

Dzięki takiemu podziałowi łatwiej będzie wyławiać ciekawsze propozycje- które mają mieć istotny wpływ.

Co o tym myślicie?
 

DeletedUser19566

Guest
Problem jest tylko jeden. Oczywiście myślałam o tym już dawno aczkolwiek u nas proszę spojrzeć ile tematów ma dział propozycje? Grepolis miało + ponieważ wprowadzili to od samego początku istnienia a u nas bylaby to męczeńska robota, która zabrałaby albo mnie na dzień z życia albo dział propozycje na jakiś okres czasu musiałby zniknąć :) Jako osoba odpowiedzialna za ten dział zastanowię się nad tym ale pamiętajcie to forum też moderują ludzie którzy mają swoje życie i ograniczony czas, czasem bardziej czasem mniej :)
 

DeletedUser159480

Guest
Przecież nie trzeba tego od razu zrobić, można swoją pracę podzielić na kilka etapów, małymi kroczkami do celu :)
 

DeletedUser

Guest
Im dłużej będziemy się zastanawiać, tym więcej propozycji do podziału będzie :)
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Problem jest tylko jeden. Oczywiście myślałam o tym już dawno aczkolwiek u nas proszę spojrzeć ile tematów ma dział propozycje? Grepolis miało + ponieważ wprowadzili to od samego początku istnienia a u nas bylaby to męczeńska robota, która zabrałaby albo mnie na dzień z życia albo dział propozycje na jakiś okres czasu musiałby zniknąć :) Jako osoba odpowiedzialna za ten dział zastanowię się nad tym ale pamiętajcie to forum też moderują ludzie którzy mają swoje życie i ograniczony czas, czasem bardziej czasem mniej :)

Jest w tym dużo racji aczkolwiek jest kilku modów, operatorów- wspólnymi siłami można zrobić więcej i szybciej- tylko trzeba chcieć.
 

DeletedUser19566

Guest
Jeżeli 5 osób będzie robić jedna robotę to uwierzcie mi nic dobrego z tego nie wyjdzie :) Każdy jest inny i ma swoją wizję. Przykład miałam kiedy chciałam zreformować dział inne i poprosiłam o pomoc :)

Małymi kroczkami nie da rady na ile znam to forum sprawi to tylko tyle, że zrobi sie wielki bałagan :) Jak się coś robi to raz a dobrze:)

Esmilo miło że tak na to patrzysz ale obecnie nie ma mnie po 11-12h w domu a nie zamierzam zabierać się za coś co pożre mi tą chwilkę którą mam dla siebie no i dodatkowo na forum istnieją też inne rzeczy do zrobienia.

Moi drodzy naprawdę mam to w planach, przypływ czasu przyjdzie, przedstawię wizję Shadowi i postaramy się sprawić aby dział propozycji był dużo bardziej przejrzysty aczkolwiek nie myślcie że stanie się to w tym tygodniu :)
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Jeżeli 5 osób będzie robić jedna robotę to uwierzcie mi nic dobrego z tego nie wyjdzie Każdy jest inny i ma swoją wizję. Przykład miałam kiedy chciałam zreformować dział inne i poprosiłam o pomoc

Miałem na myśli, że ustalicie wspólnie między sobą, że będą trzy podfora a każdy z modów pomoże przerzucać tematy/sondy do tych podforów.
 

DeletedUser19566

Guest
Do tego działu mam dostęp ja oraz Thargoid :) Zresztą znajdzie się czas to i forum się zrobi jakby nie patrzył życie jest ważniejsze i mam nadzieje że wszyscy to rozumiecie. Pomysł jak najbardziej mi się podoba i jako osobie odpowiedzialnej za ten dział będę starała się go wprowadzić w życie ale naprawdę nie zrobię tego już :) Sprawy sobie nie zdajecie ile jest roboty z samym przenoszeniem tematów :)
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Do tego działu mam dostęp ja oraz Thargoid :) Zresztą znajdzie się czas to i forum się zrobi jakby nie patrzył życie jest ważniejsze i mam nadzieje że wszyscy to rozumiecie. Pomysł jak najbardziej mi się podoba i jako osobie odpowiedzialnej za ten dział będę starała się go wprowadzić w życie ale naprawdę nie zrobię tego już :) Sprawy sobie nie zdajecie ile jest roboty z samym przenoszeniem tematów :)

Oczywiście rozumiem, jest kilkadziesiąt stron tych propozycji ale jeśli się uda to będzie to krok na przód w działalności forum :)- Czekamy na efekty ;)
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Ja tu widzę inny problem... bo ten podział na wprowadzone/zaakceptowane/odrzucone jest bardzo płynny...
Wprowadzone - to teoretycznie najbardziej oczywista sprawa, bo to teoretycznie jest zmienna zero-jedynkowa (wprowadzone lub nie), ale nawet i to nie do końca. Bardzo rzadko zdarzają się bowiem pomysły, które są tak po prostu wprowadzane w zaproponowanej formie, zazwyczaj dotyczy to rzeczy prostych i jednoznacznych, np. swego czasu zgłosiłem propozycję (otrzymaną w tickecie) wprowadzenia nowego odznaczenia "Wall breaker" polegającą na zburzeniu X poziomu murów. Pomysł został zaakceptowany i wprowadzony. Inną taką "jednoznaczną" propozycją było np. dodanie roku do daty postów na forum plemiennym (kiedyś był tylko miesiąc i dzień).
Zazwyczaj jednak propozycje są dużo bardziej skomplikowane i stanowią swego rodzaju bardziej kompleksowe rozwiązania. Co powoduje, że często poddawane są rozmaitym modyfikacjom, których efektem jest to, że końcowy efekt można bardziej nazwać jako "coś podobnego do tego co zostało zaproponowane w wątku X". Np. od dawna pojawiało się (czy to na tym forum, czy w propozycjach składanych z innych wersji językowych) narzędzie umożliwiające filtrowanie raportów. Ktoś rzucił pomysł filtrowania po "kolorze kropki", ktoś po adresie wioski znajdującej się w raporcie, ktoś po dowolnym fragmencie tekstu z nazwy raportu... I tak powstało narzędzie zbudowane z wielu różnych drobnych pomysłów, w pewien sposób modyfikujące każdy z nich (bo każdy np. inaczej sobie wyobrażał implementację graficzną tego).

Zaakceptowane - przez kogo? Przez graczy? Uzyskując spory odsetek na "tak"? Przez obsługę gry i przekazane do zgłoszenia do InnoGames? W żadnym stopniu nie oznacza to, że pomysł taki będzie kiedykolwiek wprowadzony, a obawiam się, że w taki sposób rozumiałoby to większość użytkowników - skoro "zaakceptowane" to hura i czekamy z niecierpliwością kiedy w końcu znajdzie się to w grze...

Odrzucony - jw. - przez kogo? Oczywiście pomijam tutaj pomysły rodem z science-fiction typu "dodajcie czołgi". Problem bowiem jest taki, że nawet jeśli tutaj na forum (znów - decyzją graczy czy obsługi gry?) dana propozycja zostanie odrzucona, to nie znaczy to, że na identyczny pomysł nie wpadnie np. ktoś z japońskiej wersji gry, nie zyska on tam poparcia a następnie nie zostanie wdrożony... więc czemu został wprowadzony skoro jest "odrzucony"?
Jaką np. ocenę zyskałby pomysł, że gracze poniżej iluśtam (16?) lat nie mogą grać np. w godzinach 0-8? Myślę że odrzucony jednogłośnie, prawda? A wyobraźcie sobie, że coś w tym stylu funkcjonuje, bodajże (jeśli się nie mylę) w wersji koreańskiej... A blokada ataków w jakiś dzień tygodnia? Ha, też działa - w wersji izraelskiej ("Sabbath Peace")...
 

DeletedUser

Guest
Zawsze łatwiej spostrzec co już jest w trakcie wprowadzania a co już wbite do gry/forum.
Jedno mnie boli - niegdyś były najróżniejsze propozycje nawet co do systemu, nowe budynki i inne takie pierdoły - ciekawe rzeczy poniektóre a jednak nic nie wykorzystane... szkoda.
 

DeletedUser

Guest
Ja na nie ,bo działy były pewnie puste ,jak już cos to można je ustawić jako poddziały :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry