Flaga szczęście zbilansowane w ataku

Wynik reakcji
0
Witam, wywiązała nam się żywa dyskusja na ten temat na forum plemiennym.
A mianowicie, czy jeśli Obrońca podczas ataku założy Flagę bilansującą szczęście w ataku ( sama nazwa mówi, że flaga bilansuje szczęście tylko w ATAKU ) to czy ta flaga założona podczas obrony ma jakikolwiek wpływ na wylosowane podczas bitwy szczęście?
Moim zdaniem nie, bo jak flaga działająca w ataku może zmienić coś w obronie,
natomiast kolega twierdzi, że działa jakiś algorytm i ta flaga założona przez obrońcę ma jakiś wpływ na szczęście
Czy ktoś rozwieje wątpliwości :D?
 

= PER PAN =

Pikinier
Wynik reakcji
26
Skoro już o fladze to ja mam jedno pytanko:

Jak to jest z flaga do szczęścia bo coś kiedyś widziałem i słyszałem że bodajże Zielona jest najlepsza bo liczy to jakoś % w przybliżeniu do 0 i kilka razy były dowody na to że najbardziej się opłaca
Lecz chciałbym dowiedzieć się od gornie jak Ona działa lub czy to prawda :)

Dziękuję i pozdrawiam
 

PabloCanaletto

Topornik
Wynik reakcji
150
Flaga do szczęścia jest o tyle unikalna, że nie daje gwarancji pozytywnego efektu. Kieruje ona szczęście wylosowane do bitwy w stronę zera o właściwą dla siebie wartość. Może nam pomóc ograniczając minusa, ale może też zaszkodzić ograniczając plusa. Flaga do ataku natomiast zawsze daje plus i dlatego statystycznie po uśrednieniu wychodzi lepiej od tej na szczęście.

W zasadzie są tylko 2 zastosowania w praktyce dla flagi na szczęście. Obydwa wiążą się z tym, że bardzo zależy nam na nie otrzymaniu skrajnie ujemnego szczęścia, a ewentualna strata wysoce dodatniego jest dla nas akceptowalna lub wręcz obojętna:
1. Na początku gry, aby móc zmniejszyć wielkość grup farmiących zachowując całkowitą przeżywalność niezależnie od wylosowanego szczęścia
2. Przy pierwszym przejęciu, aby nie wtopić wojska bez efektu.

To jest jedna z tych flag, które się łączy maksymalnie wszystkie posiadane, aby było na wymianę za te lepsze.