Filmy które musisz zobaczyć, zanim umrzesz!

Który film poleciłbyś innym?

  • Trylogia Władcy Pierścieni

    Głosy: 199 37,1%
  • Iron Man

    Głosy: 25 4,7%
  • Wyścig Śmierci

    Głosy: 31 5,8%
  • The Dark Knight / Mroczny Rycerz

    Głosy: 42 7,8%
  • Transformers

    Głosy: 44 8,2%
  • Apocalypto

    Głosy: 22 4,1%
  • Matrix

    Głosy: 49 9,1%
  • Epoka Lodowcowa

    Głosy: 62 11,6%
  • Hancock

    Głosy: 31 5,8%
  • Indiana Jones

    Głosy: 31 5,8%

  • W sumie głosujących
    536

DeletedUser105067

Guest
popieram przemo716. Film siedem dusz zostal oczywiscie masowo reklamowany a to ostatnio jedyny film ktory byl tego wart. Dzisial ogladalem zwiastu "The Reader" ten film zrobil sie ciekawy na 10 min przed koncem. Powiem wam jedno klasyka filmowa rzadzi. I ta lista ktora wymienil autor st dla mnie smieszna i banalna. Bo jezeli ktos pusci mi wladce pierscieni przed smiercia to nie recze. Nie suchajcie mas ludzi. Nie idzcie za zwiastunami i reklama. Idzcie za gustem tylko on was dobrze poprowadzi
 

DeletedUser94751

Guest
Wow, niezłe pomieszanie pojęć :D
Mieliśmy rozmawiać o FILMACH a rozmawiamy o bajeczkach, na które dzieci chodzą masowo do kin...
To tak jakby ktoś poproszony o wymienienie albumów muzycznych wszech czasów zaczął wymieniać dzieła Mandaryny czy Kai Paschalskiej zaś jako najwybitniejszych aktorów uważał Kasię Cichopek czy innych Mroczków... jak to pewien słynny torunianin powiedział: "nie nazywajmy szamba perfumerią" :)

A jak parę postów temu zobaczyłem, że ktoś jako ambitniejsze kino zaliczył Titanica (czyli filmowy odpowiednik 'disco-polo') to już zupełnie padłem... choć z drugiej strony, to już jest taka niebezpieczna granica absurdu, w której śmiech zaczyna się mieszać z przerażeniem...

Zacznę od tego że sam zaliczam Iron Mana,Transformers itp to mało udanych fimów...lecz Władce Pierścieni czy(choć o dużo gorsze) Matrix były bardzo dobre.
Ale Titanic był bardzo ambitnym i swietnym filmem(szczególnie na tamte czasy).Disco-polo?Kmic-zastanów się co piszesz? :p

,,Władca Pierścieni klasykiem? Może było. Ale się zeszmaciło, ponieważ telewizja zabiła ten film poprzez zbyt częstą emisję."
Czy według ciebie przez takie zachowanie filmy się ,, zeszmacają"?Jeżeli już go oglądałeś po prostu przełącz na inny kanał...


,,nie został zrobiony za gigantyczne pieniądze" A byś się zdziwił :p Film kosztował baardzo dużo.2x więcej niż np. zaskakująco dobry Lektor.
 

DeletedUser10424

Guest
Jeśli twierdzisz, że film się szmaci tym, że jest często puszczany w TV to z kim ja tutaj dyskutuję :rolleyes: ?

Poza tym to zauważam, że niektórzy tutaj szufladkują. Wall-E to pewnie też bajeczka dla dzieci. Jeśli Matrix nie jest klasykiem, to co nim jest? Są w nim efekty specjalne, które zostały później powielone przez inne produkcje. Władca Pierścieni to szmira, bo biegają jakieś tam orki i elfy. Nie ma co sobie czau marnować na takie śmieszne produkcje. Co z tego, że w tym filmie są jedna z najlepszych efektów specjalnych jakie powstały ogólnie. Nic z tego, że orkowie i Wood wyglądają jak prawdziwe stworzenia (dla niewtajemniczonych w filmie Wood miał nieco ponad metr wzrostu). Ale to nic.

Wcale nie hejtuję większości wymienionych przez Was filmów. Hejtuję śmieszne podejście.
 

DeletedUser

Guest
Wspomnieliście o Wally


To dziadostwo sa nam słowa tylko

wallyyyyyyyyyy

i

Ewaaaaaaaaaaaa
 

DeletedUser

Guest
Jejku. Ile rozmówców tyle różnych zdań. Nic ani nikogo nie chciałem szufladkować. Ja tylko wyraziłem własną opinię na temat filmów. Logiczne jest chyba to, że nie każdemu podoba się to samo. Przykładowo fascynują mnie filmy grozy oraz czarne komedie. Według mnie na pewno znalazłoby się 50% społeczeństwa, które stwierdziłoby, że tego typu produkcje do bajki dla dorosłych.

Kłócenie się o filmy można porównać z rozmową na temat ulubionego zespołu piłkarskiego, albo muzycznego. Gdybym teraz zaczął wygłaszać moralitety związane ze SlipKnoT'em (moją najlepszą pod słońcem kapelą), zapewne 80% forumowiczów zechciałoby mnie spalić na stosie.

Dla mnie techno i co gorsza - hip-hop jest największym dziadostwem jednak dla wielkiej rzeszy ludzi - nie.

Tak samo filmy. Zdradzę Wam, że początkowo, kiedy byłem bardzo młody, Titanic bardzo mi się podobał. Mało tego, oglądałem wszystkie ekranizacje nowych filmów z zapartym tchem. Kto by nie pamiętał Mortal Kombat?W tamtych czasach polowałbym na filmy typu: Legenda Zorro, albo Superman Powrót. Przed chwilkę wymienione filmy leciały właśnie wczoraj. Kiedy przejrzałem gazetę telewizyjną, od razu odechciało mi się siąść przed telewizor. Gdy byłem mały, nie wymagałem od siebie myślenia na filmach. Większość superprodukcji jest zbyt proste i jednoznaczne w odbiorze.

Lubię siadać wieczorami i organizować sobie i swoim bliskim wieczory filmowe. Wybieram właśnie takie twórczości, które są sławne, nietuzinkowe, zazwyczaj nie najnowsze. Oczywiście również oglądam nowe, kinowe filmy, jednak nie wiele z nich jest godne podziwu.

Dlatego wszystkim tym, którzy w tym momencie poprzestali na odbiorze filmów, które lecą w telewizji/kinie, życzę, żeby chociaż spróbowali pójść w inną stronę.
Polecam: Chłopcy z ferajny, Pociag życia, Ojciec chrzestny, Lot nad kukułczym gniazdem, Lśnienie, Milczenie owiec, Forrest Gump, Requiem dla snu, Pulp Fiction, Hooligans.
To jedne z niewielu filmów, które oglądałem. Niestety nie pamiętam już tytułów tych, które były bardzo dziwnym, ale pouczającym doświadczeniem.

Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy się zachwycają: Ja wam pokażę!, Hostel, Mgła, itp.

Reasumując, oglądanie dobrego kina jest dla mnie czymś więcej niż siadaniem z żarciem przed telewizor i odbieraniu biernie wszystkich sygnałów z niego pochodzących. Akceptuję filmy, które zaskakują oraz wymagają od widza jakiegoś zaangażowania emocjonalnego. Nigdy nie zrozumie tego człowiek, który przez cały czas ogląda to, co mu puszczają w tv. Jak byście nie zauważyli wszystkie made in chiny i mariusze, tam są puszczane filmy robione pod publikę. Władca pierścieni? Świetny film dla nastolatków, z którego nic nie wynika. Matrix, no masz, cóż za efekty specjalne, tak się przysłużył przyszłości, jak Król Lew ze swoim smutnym wątkiem śmierci Mufasy.
Jeżeli tacy ludzie zaczną oglądać ambitne filmy, wówczas mogą zrozumieć to, co napisałem powyżej. Jeżeli nadal będą uważać, że to są jakieś banialuki, wówczas pozostaje mi jedno określenie: "No cóż, bywają i tacy ludzie."
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
mariusz92 - ale Ty mówisz o BAJKACH a nie o FILMACH :)

Dla Ciebie historia kinematografii ogranicza się do XXI wieku i za najważniejsze filmy wszech czasów uważasz te, wraz z którymi dorastałeś i które oglądałeś z wypiekami na twarzy jako nastolatek... I to jest całkowicie normalne... tak samo jak dla mojego ojca przełomem w muzyce są Beatlesi czy Czerwone Gitary, dla mnie np. Nirvana czy Pink Floyd, a dla obecnych 10-latków Doda lub Tokio Hotel...
I tak samo jest z filmami... parolatki za kultowe filmy wybrałyby Teletubisie, nieco starsze dzieci Smerfy i Kaczora Donalda... dziesięciolatki zachwycają się Rybkami z ferajny, 12-latki Harrym Potterem a 15-latki Władcą Pierścieni... ale to cały czas jest rozmowa o bajkach... lekkich filmikach, na które idzie się masowo do kin, trzymając w jednej ręce popcorn, a w drugiej colę...

Powiem Ci szczerze, że oglądałem Władcę pierścieni oraz Matrix - w czasie studiów... Całkiem ciekawe filmiki, da się podczas nich nie zasnąć (może za sprawą kofeiny z coli?), ale to wszystko... nie było nic w nich takiego, co mnie osobiście skłoniłoby do oglądania ich kolejnych części, nawet za darmo, gdy już leciały w tv...
A jeśli miarą 'fajności' filmu ma być ilość użytych w nim efektów specjalnych... to wybacz... to tak jakby argumentować że najlepszą wokalistką jest Doda (tak, wiem, uparłem się na nią, może dlatego że przed chwilą widziałem jej teledysk na Vivie :)), bo ma najwięcej sklikonu w pewnych partiach ciała...

@KarolWoj - że tak sobie pozwolę edytować posta, a masz mtv kmic?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@kmic Ty chyba nie chcesz abyśmy rozmawiali o filmach +18 :p Każdy niech mówi jaki jest fajny jego zdaniem film. Mi się spodobały filmy:
"Smakosz 1 i 2"
"Piła 1-4 "
"Hostel 2"
"Po zachodzie słońca "
"Skarb Narodów"
"W rytmie Hip Hop`u"
I klasyk "sami swoi" :D:D:D
Zamierzam oglądnąć jeszcze "kochaj i tańcz"
A nie podobają mi się filmy:
Matrix
Człowiek pies
mgła

Nie polecam tych filmów, kolega mi je przyniósł abym zobaczył jakie to głupie filmy (delikatnie mówiąc) i też mi się nie spodobały;/
 

DeletedUser

Guest
kimic propo twojich kategori wiekowych jestem przeciwny

Rybki ogladaja dzieci 4 letnie

Harry Potter [przeczytałem] 10 latki


12 latki filmy władca pierścieni matrx itp

potem starsi Horrory


Piła nielubie filmów tego tymu




Była rozmowa o Klasyce

A Słyne Star Wars (efekty itp.)
 

DeletedUser91121

Guest
Z wyżej wymienionych tytułów to tylko "Mroczny rycerz i Trylogia władcy pierścienia" jest godna obejrzenia wg. mnie.
 

DeletedUser10424

Guest
mariusz92 - ale Ty mówisz o BAJKACH a nie o FILMACH :)

Dla Ciebie historia kinematografii ogranicza się do XXI wieku i za najważniejsze filmy wszech czasów uważasz te, wraz z którymi dorastałeś i które oglądałeś z wypiekami na twarzy jako nastolatek... I to jest całkowicie normalne... tak samo jak dla mojego ojca przełomem w muzyce są Beatlesi czy Czerwone Gitary, dla mnie np. Nirvana czy Pink Floyd, a dla obecnych 10-latków Doda lub Tokio Hotel...
I tak samo jest z filmami... parolatki za kultowe filmy wybrałyby Teletubisie, nieco starsze dzieci Smerfy i Kaczora Donalda... dziesięciolatki zachwycają się Rybkami z ferajny, 12-latki Harrym Potterem a 15-latki Władcą Pierścieni... ale to cały czas jest rozmowa o bajkach... lekkich filmikach, na które idzie się masowo do kin, trzymając w jednej ręce popcorn, a w drugiej colę...

Powiem Ci szczerze, że oglądałem Władcę pierścieni oraz Matrix - w czasie studiów... Całkiem ciekawe filmiki, da się podczas nich nie zasnąć (może za sprawą kofeiny z coli?), ale to wszystko... nie było nic w nich takiego, co mnie osobiście skłoniłoby do oglądania ich kolejnych części, nawet za darmo, gdy już leciały w tv...
A jeśli miarą 'fajności' filmu ma być ilość użytych w nim efektów specjalnych... to wybacz... to tak jakby argumentować że najlepszą wokalistką jest Doda (tak, wiem, uparłem się na nią, może dlatego że przed chwilą widziałem jej teledysk na Vivie :)), bo ma najwięcej sklikonu w pewnych partiach ciała...

@KarolWoj - że tak sobie pozwolę edytować posta, a masz mtv kmic?

Oceniasz mnie tylko po tym, że broniłem tych filmów? Oglądałem sporo filmów 2 razy starszych ode mnie, sporo z Pacino, De Niro, Pescim, Eastwood'em. Mam sporo do nadrobienia, ale z takiej listy top 100 filmów Filmweba oglądałem około 3/4. Klasyki takie jak Ojciec Chrzestny, Serpico czy Czas Apokalipsy nie są mi obce, ale też widziałem sporo jak to mówisz "bajek". Władca Pierścieni nie jest dla 15sto latków. Jest bardzo zbliżony do książki Tolkiena. Nigdy nie uważałem, że fantasy jest dla dzieci. Dzieci oglądają raczej kreskówki bądź filmy typu "Step Up". 11 Oscarów to jakiś wyznacznik. Zresztą, chcesz zobaczyć mniej więcej co uważam za dobre to sprawdź ten link http://www.filmweb.pl/user/tedzik088.
 

DeletedUser105067

Guest
KarolWoj widze ze chyb tylko ty masz tutaj jakis gust :) w liscie filmow o ktorych pisalem zapomnialem o Pulp z samuelem l. ;) przypomniales mi troche
 

DeletedUser

Guest
"Pożarłem" stosy filmów te najbardziej mi zapadły w pamięć i chyba dlatego, że robią największe wrażenie na widzu:)

- Instynkt.
- Frakture.
- The worlds fastest Idian i reszta z Anthony Hopkins'em.
- Felon.
- Goodbye Bafana.
- Cienka czerwona linia.
- Braterstwo broni.
- Podać rękę diabłu.
- Pride and Glory.
- American History X.
- The United States of Leland.

I masa innych gdybym odświeżył pamięć:p
 

DeletedUser115870

Guest
Ktos zapomnial o horrorach ;)

Polecam wszystkie czesci SAW! Tego chyba nie ma w kinach. I nie wiem nawet czy polsku jest. A z listy na gorze glosuje na Indiane Jones.
POzdro.
 

DeletedUser116477

Guest
Z listy mogę polecić jedynie WP.Co do moich ,,najlepszych" filmów,wybrałem te:

-American Beauty 10/10
-Forrest Gump 10/10
-K-PAX 9/10
-Monty Python i Święty Graal 10/10
-Oldboy 8/10
-Efekt Motyla 8/10
-Ostatni król Szkocji 9/10
-Piraci z Karaibów i Władca Pierścieni 10/10
-Podziemny krąg 8/10
-Shrek 9/10
-Skazany na Shawshank 9/10
-WALL.E 8/10
-Watchmen 8/10
-Wszystko za życie 10/10
-Życie jest piękne 10/10
-Żywot Briana 10/10
 

DeletedUser92643

Guest
Musicie obejrzeć "Władcę Pierścionka",kurcze najlepsza przeróbka "Władcy Pierścieni" jaką w życiu widziałem.
 

DeletedUser116477

Guest
Musicie obejrzeć "Władcę Pierścionka",kurcze najlepsza przeróbka "Władcy Pierścieni" jaką w życiu widziałem.

Tak,świetna...:rolleyes: Zrobili z nich homo,kto mógł wpaść na taki głupi pomysł :confused: Ciekawe gdy tą reklamę obejrzy osoba,która nigdy wcześniej nie oglądała WP ;)
 

DeletedUser92754

Guest
Jest wiele świetnych filmów choć Matrixa, Władcy Pierścieni, Harry Pottera itp. za dobre filmy nie uważam.Za filmy które warto zobaczyć uważam:

-Kiler
-Kilerów dwóch
-Pieniądze to nie wszystko
-Blues Brothers itd.


Nie wymienię reszty ponieważ mam teraz mało czasu ale interesuje mnie kino a nie bajeczki.
 

DeletedUser116477

Guest
Jest wiele świetnych filmów choć Matrixa, Władcy Pierścieni, Harry Pottera itp. za dobre filmy nie uważam.Za filmy które warto zobaczyć uważam:

-Kiler
-Kilerów dwóch
-Pieniądze to nie wszystko
-Blues Brothers itd.


Nie wymienię reszty ponieważ mam teraz mało czasu ale interesuje mnie kino a nie bajeczki.


Właśnie,po co tracić czas na jakieś bajeczki w stylu Władcy Pierścieni.Przecież Pieniądze to nie wszystko,to prawdziwe kino dla najlepszych!
Ale jeśli już jesteś takim znawcą,patrz na drugie dno WP :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Pluton
Helikopter w ogniu
Ojciec chrzestny
Chlopcy z ferajny
Absolwent
 
Do góry