Dyskusja odnośnie modyfikacji systemu zadań

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Drodzy Gracze,

parę miesięcy temu prosiliśmy Was o opinie odnośnie usprawnień w zarządzaniu plemieniem, co zaowocowało pozytywnie przez Was przyjętym pakietem modyfikacji.
Dlatego kolejny raz zwracamy się do Was z prośbą o podzielenie się z nami Waszym zdaniem:

W 2020 roku chcielibyśmy zmodernizować system zadań (questów) w grze. Myślimy, że jest tutaj duże pole do usprawnień, które pozwolą uczynić zadania lepszą nauką dla nowych graczy, a doświadczonym dadzą możliwość efektywniejszego ich wykorzystania.

Podstawowe niedoskonałości, które chcielibyśmy wyeliminować poprzez zmiany:

1. Questy nagradzają graczy za wykonanie konkretnych akcji, więc jeśli gracz nie podąża wytyczoną przez nie ścieżką, to mogą "utknąć" na wiele godzin w oczekiwaniu na surowce.

2. Questy nie wyjaśniają dokładnie dlaczego gracze mają robić to co robią, więc gracze uczą się po prostu klikać w rozmaite ekrany, ale nie otrzymują np. instrukcji odnośnie wyboru strategii i przetrwania w grze.

3. Ponieważ zadania oferują dużo surowców za określone budowle, gracze czują się często "zmuszani" do konkretnej kolejki budowy, która niekoniecznie odpowiada ich życzeniom. To oznacza, że początkowa strategia gry musi uwzględniać nagrody z zadań, bo ich nieotrzymanie na czas byłoby niekorzystne.

Jak widzielibyśmy nowy system?

1. Gracze otrzymywaliby surowce za każdą ukończoną budowę (aż do osiągnięcia ustalonego limitu).
Celem jest, aby gracze byli nagradzani za swoje interakcje z systemem budowania, ale mogli wykonywać te operacje wg własnego planu, nie będąc karanymi za nietrzymanie się określonego schematu.

2. Linie zadań nie będą się plątać ze sobą i będą mniej uzależnione od siebie, co pozwoli graczom skupić się na konkretnych pojedynczych zadaniach.

3. Questy nie muszą każdorazowo nagradzać surowcami lub jednostkami. Niektóre mogą być bez jakiejkolwiek nagrody, zaś inne mogą wciąż oferować surowce, jednostki czy zasoby do inwentarza. Ale bardziej za osiągnięcie określonych kamieni liniowych typu osiągnięcie połowy danej linii zadań, czy ukończenie jej.

4. Ogólnym celem jest to, aby gracze mogli wydawać polecenia budowy zgodnie z ich strategią, bez konieczności wstrzymywania się ze "złymi" (z punktu widzenia linii zadań) decyzjami. A także uczynienie tych linii zadań prostszymi i skuteczniej dostarczającymi wiedzę o grze dla nowych graczy.

Pytania do Was:

1. W jakim stopniu zgadzacie się lub nie z naszymi propozycjami zmian? Jakie widzicie ich plusy oraz minusy?
2. Czy uważacie, że zmiany są niepotrzebne i powinniśmy zachować obecny system? Jeśli tak to dlaczego?
3. Jakie widzicie największe plusy oraz minusy obecnego systemu zadań?
4. Co byście zmienili/dodali do naszych planów odnośnie nowego systemu?
5. W jaki sposób, Waszym zdaniem, system zadań mógłby lepiej przygotować nowych graczy do poradzenia sobie w grze?
6. Czy zadanie powinny być ukierunkowane na bardziej defensywny styl gry aby nowi gracze mieli szansę na przetrwanie?
7. Czy gdyby gracze nagradzani byli za sam fakt konstruowania budynków, to uważacie że większość skupi się na wielokrotnym ulepszaniu tych samych budynków? Jakich?
8. Czy dostrzegacie możliwości nadużyć w tak proponowanym nowym systemie?
9. Jakiej wiedzy czy umiejętności nie da się nauczyć za pomocą zadań?
10. Czy zadania powinny obejmować bardziej zaawansowane elementy taktyczne jak wysyłanie karet, zasadzki czy kontrowanie?

Zapraszamy do dyskusji i z góry dziękujemy za wszystkie Wasze opnie. To NAPRAWDĘ jest dla nas cenne źródło wiedzy, pozwalające na wyznaczanie kierunków zmian w grze.

Pozdrawiamy

Wasz Plemiona Team
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wszystkim wypowiadającym się dotychczas w temacie (posty skasowane z powodu spamu) przypominamy: to jest temat do dyskusji dotyczącej jednego obszaru gry: SYSTEMU ZADAŃ. Zatem nie chcemy tutaj uwag odnośnie działania aplikacji, wielkości światów czy jakichkolwiek innych Waszych przemyśleń jeśli NIE dotyczą one przedmiotu dyskusji. Prosimy wyłącznie o posty związane z tematem.
 

aszxqw92

Zwiadowca
1. Osobiście jest to jakiś pomysł ale musiał by być to ładnie zrobione aby rekompensaty były względem równe przy budowie własnej ścieżki a nie tak że ktoś poleci full eko i wyjdzie na tym bardzo dobrze bo osoby robiące koszary (wojsko) nie będą dostawali równie dobrych nagród jak za klikanie eko.
2. Moim zdaniem zmiana by się przydała bo jednak to jest monotonne klikać non stop taką samą ścieżką po za tym zadania opłaca się robić do zbadania lekkiej kawalerii na światach z farmą oraz tylko do kuźni na światach bez farmienia bo dalsze nagrody są znikłe w porównaniu do tego co trzeba zrobić.
3. Plusem obecnego systemu zadań jest na pewno szybszy start ze względu na darmowe wojsko na początku i w miarę możliwe tanie zrobienie 50 piku i 60 miecza w 1 dniu gry czyli 2150 łupu puszczenie wojska na farmę przynoszącego pełny łup, minusem jest na pewno to że przy obecnym układzie nie ma sensu robienia zadań które są po lekkiej kawalerii dotyczące budowy budynków pod pałac albo eko bo nagrody za znikome, za wydanie kilku set tysięcy surowców dostaje się tyle co na początku za wydanie kilku set surowców które wracają się z nawiązką.
4. Na to pytanie nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo pierw musiałbym to na jakimś świecie beta zobaczyć jak to rzeczywiście wyglądać będzie.
5. Na pewno dodać lepszy opis do zadania, przykładowo przy zadaniu przy budowie pików czy coś dodać że "a tym czasem wybudujmy kilka jednostek obronnych takich jak pikinierzy mocni przeciwko kawalerii, dodatkowo w przyszłości można pomyśleć o budowie mieczników mocnych na piechotę oraz ciężkiej kawalerii która jest w miarę uniwersalna i mocna na oba typy".
6. Zadania powinny bić uniwersalne aby graczy nie zniechęcać bo nawet nowy gracz chciałby zagrać agresywnie a gra kierowała by go w defensywny tryb co mogło by go zniechęcić.
7. To jest oczywiste że gracze robili by budynki ekonomiczne czyli tartak/ cegielnie i hute bo zrobili by szybko full eko i mieli by najlepszy przyrost surowców bez większego wysiłku. Chyba że zadania budynków militarnych byłby by zachęcające ale na pewno gracze robili by do pewnego etapu budynki militarne a potem klikali samo eko choć jak by budowa innych budynków jak ekonomicznych dawała coś ciekawego albo nagrody wyższe odblokowywały ciekawą drogę rozwoju na światach z farmą.
8. Na pewno i to sporych bo dostawało by się surowce podwójne przy wypadku nowych graczy, może oni nie koniecznie o tym będą wiedzieć ale jeśli opiekun w systemie opieki da takie zadanie które mamy w planach robić dostajemy surowce za opiekę i dodatkowo za klikniecie surowca.
9. Na pewno nie da się nauczyć typowych zagrań takich jak kliny czy kontry.
10. Na pewno jest to jakiś pomysł ale moim zdaniem nie do zrealizowania albo zrobiło by to wielkie zamieszanie bo kogo by się kontrowało albo przed kim robiło by się zasadzkę ?
Wiadomo można każdemu graczowi na potrzeby kontrowania dać wioskę ale system musiałby być zabawkowy aby graczowi któremu nie uda się zrobić kontry nie stracił wojska, chyba ze nie mówimy tutaj o cofce choć ona jest ważniejsza.
Zasadzki robienie to już nie wiem jak by to miało wyglądać bo jeśli by atak poleciał a zadanie wskoczyło to gracze by to nadużywali i specjalnie wysyłali fejki na graczy aby im to znikało albo aby coś bugowało.

Podsumowując na pewno pierw chciałbym to zobaczyć na jakieś becie a potem ponownie wyrazić swoją opinię.
 

.JWP.

Ciężki Kawalerzysta
Start gry na nowym świecie powinien rozpoczynać wywiad z "mędrcem" który zada kilka pytań graczowi by pomoc mu w ustaleniu trybu gry - bardziej ofensywny czy bardziej bezpieczny, defensywny.
Dopiero wtedy modyfikacja ścieżki zadań się jakoś spina. Nie widzę metody by gra sama miała wyłapać optymalną ścieżkę gry dla każdego nowego gracza. Chyba, że nie macie co z serwerami robić, to zajęcie znajdę. :D