Dyskusja odnośnie aktualizacji w grze

Status
Zamknięty.

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Np. u mnie w plemieniu jest osoba, która co noc ma 3-4 zasty i nieraz po 6 naraz nawet

Cała moja kariera opierała sie na braniu zastów a teraz to nie wiem.

No i to są właśnie idealne posty uzasadniające zasadność wprowadzenia tego limitu. Dziękuję.
Podpowiem: ograniczenie będzie obowiązywało nie tylko Was, ale także Waszych wrogów. Więc jeśli obie strony "ucierpią", to w ogólnym rozrachunku bilansu sił to nie zmieni.
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Skoro bilans sił się nie zmieni to po cholerę to wprowadzać? Tylko utrudniacie grę!

Pytanie jest proste. Czy zmiany w grze mają udogodnić rozgrywkę graczom? Czy mają po prostu zrealizować dziwne sny opiekunów gry? Dla kogo to robicie? Bo na pewno nie dla nas.

Kolejne pytanie. Czy jeśli będzie wyraźny sprzeciw społeczności to zrobicie coś z tym czy macie wywalone na nas?
 

lnny1996

Miecznik
Wynik reakcji
65
Ogólnie nie podoba mi sie decyzja odnośnie zastów. Znacząco wpłynie na poziom gry, obniży go jeszcze bardziej. Teraz bronić kont częściej bedą musiały bronić osoby, które są w tym słabsze. I zwiększy to różnice między plemionami. Dotąd mogło ją zatrzeć paru dobrych graczy, teraz to poważnie utrudnione. A plemiona z mniejszą ilością punktów bedą w jeszcze gorszej pozycji.
Bo powiedzmy sobie szczerzy, ilu graczy samodzielnie obroni sie przed wrogiem mającym 4-5 razy więcej punktów? Bez większej obstawy.
 

DeletedUser193059

Guest
A ja bym poszedł dalej. Grać możesz tylko na swoim koncie. Zast max 1 i to na 24h. Whatever. Jak chcą skończyć ten projekt, to po co to przedłużać?
Albo kasacja konta po 3 dniach jeśli właściciel się nie zalogował.
Ładnie teraz passy będą pływały i ta ilość ticketów na multi ;)
 

Adeq x Atak

Szlachcic
Wynik reakcji
1.403
Jednak tylko utrudniacie gre.Zasty są potrzebę,większość zastow miała rada,miała jako wisielce,mogła kiedy chciała wejść i zareagować. Limit zastow przesadziliście teraz,zamiast pomagać i realizować propozycje graczy,to prowadzicie do szybszego upadku projektu plemion.Brawo.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser40095

Guest
Jednak tylko utrudniacie gre.Zasty są potrzebę,większość zastow miała rada,miała jako wisielce,mogła kiedy chciała wejść i zareagować. Limit zastow przesadziliście teraz,zamiast pomagać i realizować propozycje graczy,to prowadzicie do szybszego upadku projektu plemion.Brawo.
Ta... już widzę te tłumy rzucające grą, ponieważ mama im zabrała czwarte i dziesiąte zastępstwo...
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Teraz po prostu zamiast jednego no-life'a plemiona będą musiały wykorzystywać kilku. Jak to ma usprawnić grę to ja ciągle nie wiem. W ogóle to przed jakimi nadużyciami to ma chronić? Bo ta kwestia nie została wyjaśniona.
 

Jacq

Rycerz
Wynik reakcji
1.279
Zamiast dodawać do gry propozycje które gracze piszą już od kilku lat w dziale "Propozycje dot. Gry" to wolicie dodawać jakiś syf albo właśnie zepsuć zastępstwa. Team plemion się do niczego nie nadaje i lepiej by było jakby was wyrzucili.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Ładnie teraz passy będą pływał
I myślisz, że nie będziemy za to banować? Logowanie się przez graczy na cudze konta jest i będzie karalne.

większość zastow miała rada,miała jako wisielce,mogła kiedy chciała wejść i zareagować.
To się NIE zmieni... zmienia się tylko maksymalna liczba - słowo klucz: AKTYWNYCH - zastępstw :)
W dalszym ciągu będziesz mógł mieć 40-parę "wiszących", jedyną różnicą jest to, że jak masz trzy przyjęte (= aktywne), to czwartego nie weźmiesz, póki jednego z nich nie zakończysz albo komuś nie przekażesz. A praca na czterech kontach naraz (swoje + 3 zastępowane) już wystarczająco dużo obciąża statystycznego gracza :)
 

Adeq x Atak

Szlachcic
Wynik reakcji
1.403
To i tak nic nie zmieni.Niby jak to ma polepszyć gre,przecież nadużyć z zast nigdy nie było.

Ps.Lukasz032 sa gracze ,ze daja rade nawet na kilkunastu zastach w czasie obrony etc

Ta... już widzę te tłumy rzucające grą, ponieważ mama im zabrała czwarte i dziesiąte zastępstwo...
A co ty przyszły modek jesteś,ze z takim tekstem wylatujesz .(gimbazy)
 
Ostatnia edycja:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
przecież nadużyć z zast nigdy nie było
No niestety to nie jest tak... bardzo wiele jest sytuacji, gdzie z zastępstwa można wyrządzić komuś szkodę. Kiedyś regulamin gry przewidywał po prostu kary za nadużycie zastępstwa - teraz zostało to zrobione trochę inaczej: każdy gracz ma do wyboru uprawnienia dla zastępcy do ustawienia według własnej woli, a zabronione jest wymuszanie ustawienia tu czegokolwiek. Tak samo kiedyś z multikonta można było więcej; teraz bywają sytuacje, gdy całe fronty ustawia jeden gracz z zastępstwa i to nie jest za bardzo normalne - plemię ma działać wspólnie, a nie że jeden sprytniejszy "obskoczy" wszystkie konta, a reszta się patrzy ;)
 

Adeq x Atak

Szlachcic
Wynik reakcji
1.403
Chyba nie do końca bo zast zawsze był traktowany jako coś świętego,lepiej się dbało o zasta niż o swoje konto.ech
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
a zabronione jest wymuszanie ustawienia tu czegokolwiek.

Czyli mam rozumieć, że jak prowadzę plemię i napiszę do graczy, że przy wisielcach mają mieć odblokowane możliwości manewrowania wojskiem itp to dostanę bana? Zawsze tego wymagałem a jak ktoś się nie stosował to miał ze mną problemy.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
to dostanę bana?
Niekoniecznie od razu, warto jednak wiedzieć, że obecnie kwestię "władzy nad kontem" i tym co jest na nim ustawione, bardziej niż wcześniej przypisuje się jego posiadaczowi i pilnujemy tego:

1.11. Zabronione jest zwracanie się do innych graczy z prośbą o wykonanie działania lub udzielenie informacji bezpośrednio lub pośrednio powiązanych z własnością konta, a także szantażowanie, oszukiwanie lub grożenie w taki sposób oraz namawianie do łamania zasad gry w jakikolwiek sposób.
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
No to ładnie. Moja polityka jest prosta. Kto chce grać w moim plemieniu ten ma mi obowiązkowo dać wisielca z prawami do wysyłania wojsk i do używania ppków. Inaczej może pójść do rozbiórki. Czyli podchodzi pod szantaż:p Co teraz mam zrobić jeśli mam takie wymagania? Jaka kara mnie czeka? Jeśli nie będę miał takich wymagań to jak mam prowadzić plemię gdy ludzie dają mi zasta bez możliwości manewru wojskiem bym im bronił kont? albo po prostu znikają na 2 tygodnie i trzeba ich rozebrać a konto nie ma praw na wisielcu? Czy może w ogóle wymaganie wisielca bo inaczej out to też jest szantaż i nie mogę tego robić?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
albo po prostu znikają na 2 tygodnie i trzeba ich rozebrać a konto nie ma praw na wisielcu?
Od tego są wojska i ataki.
O konkretnych karach zgodnie z wewnętrznymi zasadami decydują operatorzy poszczególnych światów, każda sytuacja jest inna i oceniana indywidualnie - nie zamierzam więc roztrząsać takich spraw publicznie, niemniej publiczne przyznawanie się do łamania regulaminu gry jest dość ryzykownym zagraniem ;)

A najprościej zrobić tak, jak InnoGames z regulaminem gry - wyjaśnić do czego używacie poszczególnych "potrzebnych wam" funkcji, jakie są korzyści dla gracza z ich przyznania, ustawcie SOBIE limity tego co możecie w imię zaufania graczy do was (które jak wiadomo zyskuje się długo i szybko traci) - no i absolutnie bez szantażowania rozbiórkami ;)
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
To może inaczej. Czy jeśli kto inny "zaszantażuje" moich graczy by dali wisielce(z odblokowanym to co pisałem wyżej) bo inaczej wylecą, a ja ich za niesłuchanie się wywalę to kto dostanie bana? Ten "inny" czy ja?
 

Araagorn

Rycerz
Wynik reakcji
3.063
Można stwierdzić że zabijacie grę swoimi wymysłami. Tak ochoczo wołacie o pomysły usprawniające grę, większą ilośc graczy co za tym idzie światów - a nic z tego nie realizujecie. Po co to ? xD
Oczywiście, żeby nie było, że nie angażujecie się w rozwój gry, chociaż i tak ona z każdym miesiącem upada xD
Teraz jeszcze to. Kiedyś na starych światach trzymało się front na kilkunastu zastach, wymieniając się z ludźmi. Nagle dobijamy do max 3 zastów bo jakieś nieprawidłowości są.
Zastanówcie się w jakim kierunku idziecie bo póki co kierunek - śmierć.

Jedyny pomysł poprawiajacy ten chory zapis to zwiększanie ilości zastępstw wraz z rozwojem światu. Na starcie 3 zasty to jeszcze byłoby ok, ale limit zwiększany wraz z wzrostem rozwoju świata chyba nie byłby najgorszy.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
kto dostanie bana? Ten "inny" czy ja?
Decyzję podejmuje operator gry danego świata - obie strony w tym momencie postępują niezgodnie z regulaminem, lecz ocena skutków i dobór środków zaradczych zgodnie z wewnętrznymi procedurami należy do operatora gry. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, jako obsługa gry jesteśmy od edukowania "co przystoi, a co nie", a nie od stania z kijem za głową gracza i trzaskania po paluchach za każde wychylenie :D
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Teraz do mnie dotarło znaczenie tego paragrafu:

1.11. Zabronione jest zwracanie się do innych graczy z prośbą o wykonanie działania lub udzielenie informacji bezpośrednio lub pośrednio powiązanych z własnością konta, a także szantażowanie, oszukiwanie lub grożenie w taki sposób oraz namawianie do łamania zasad gry w jakikolwiek sposób.


Czyli nie mogę nawet zmusić graczy by brali udział w akcjach ofensywnych czy defensywnych? Zawsze było tak, że kto nie bierze udziału w akcjach ten jest rozbierany. Czyli kolejny szantaż. Tego też nam nie wolno?

Czy w ogóle za cokolwiek mogę wywalić graczy z plemienia?


A teraz najlepsze. Skoro zabroniona jest PROŚBA do graczy to jest mega niewykonalne.

-ej pomożesz mi się obronić?
-ban

-kolego wyślesz ze mną offy na kogoś?
-ban

-wziąłbyś ode mnie zasta?
-ban

Kto to pisał?
 
Status
Zamknięty.
Do góry