Dyskusja odnośnie aktualizacji w grze

oddaj wioske

Chłop
Wynik reakcji
26
Te ikonki przy postach do ignorowania powinny zniknąć, czy wy nie macie już nikogo lepszego od designu w tej grze? Sam feature jest świetny, przyda się myślę, ale design ikonek to tragedia. Jakby tego było mało, nawet nie ma wyrównania buttonów: Pomysł na feature fajny, ale realizacja 0/10.

"Nowe posty na forum plemienia będą wyświetlane bez konieczności odświeżenia strony." - otworzyłem ten sam wątek na dwóch kartach jednocześnie. Na jednej z kart dodałem nowy post. Na drugiej nie odświeżył się on automatycznie, wymaga to zatem poprawy.

"Pojawi się opcja oznaczenia innego gracza na forum plemienia oraz otrzymania powiadomienia o byciu oznaczonym." - jak dajecie taki feature, to dorzućcie też opis jak z tego korzystać. Musiałem się wczytywać w ten wątek na FO, żeby to odszukać. Szkoda czasu na dodawanie ficzerów, z których nikt nigdy nie skorzysta, bo nie będzie wiedział jak.
 

Gniewny Sarissa

Zwiadowca
Wynik reakcji
923
Te ikonki przy postach do ignorowania powinny zniknąć, czy wy nie macie już nikogo lepszego od designu w tej grze? Sam feature jest świetny, przyda się myślę, ale design ikonek to tragedia. Jakby tego było mało, nawet nie ma wyrównania buttonów: Pomysł na feature fajny, ale realizacja 0/10.

"Nowe posty na forum plemienia będą wyświetlane bez konieczności odświeżenia strony." - otworzyłem ten sam wątek na dwóch kartach jednocześnie. Na jednej z kart dodałem nowy post. Na drugiej nie odświeżył się on automatycznie, wymaga to zatem poprawy.

"Pojawi się opcja oznaczenia innego gracza na forum plemienia oraz otrzymania powiadomienia o byciu oznaczonym." - jak dajecie taki feature, to dorzućcie też opis jak z tego korzystać. Musiałem się wczytywać w ten wątek na FO, żeby to odszukać. Szkoda czasu na dodawanie ficzerów, z których nikt nigdy nie skorzysta, bo nie będzie wiedział jak.

Ja nadal nie wiem jak to oznaczenie ma zadziałać, oznaczam kogoś i nikt nie ma żadnych powiadomień.


"Nowe posty na forum plemienia będą wyświetlane bez konieczności odświeżenia strony." - no posty innych są od razu wyświetlane. Otwarcie w drugiej karcie, to już trochę wymaga więcej kodzenia w js dla protokołu webSocket i pewnie nie obsłużyli tego.
 

eloelo80

Miecznik
Wynik reakcji
78
Steam
  • Ze względu na pojawiające się nadużycia zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość jednoczesnej gry na dwóch sesjach (Steam i przeglądarka) w tym samym czasie.

1648212586782.png
 

oddaj wioske

Chłop
Wynik reakcji
26
Chat to w ogóle wymaga przebudowy i poprawy działania.
1) Wielokrotnie zdarza mi się, że ktoś do mnie napisze, ja kliknę na okienko z chatem i mimo to wiadomość nie jest oznaczana jako przeczytana.
2) Wielokrotnie zdarza mi się, że ktoś do mnie napisze, słychać dźwięk powiadomienia, a mimo to wiadomość się nie pokazuje.
3) Jeśli mam otwartą mapę i chat jednocześnie i klikam najpierw na chat, aby był tym podoknem aktywnym, to klikając na strzałkę na klawiaturze porusza mi się mapa zamiast kursora na chacie. Powinno to zostać poprawione, skoro kliknąłem ostatni raz na chat, to chat powinien się stać tym aktywnym obiektem, a nie mapa.
4) Powinien zostać powiększony suwak do przewijania chatu, ten obecny jest tak mały, że na mojej rozdzielczości ekranu ledwo idzie go kliknąć, a jak leżę z laptopem bez myszki, to mogę zapomnieć o przewijaniu. Jak się kliknie na ikonę emotki w celu ich otwarcia, to tam suwak jest zdecydowanie większy i łatwiej na niego kliknąć.
5) Eksportowany raport wklejany bezpośrednio w okienko chatu powoduje błędy i trzeba taki raport wysyłać bezpośrednio z poziomu Wiadomości.
6) Jeśli mam otwarte 2 karty z grą i na każdej z nich mam otwarte okienko z chatem gracza, to jeśli zminimalizuje chat na jednej z kart, to minimalizuje się on także na drugiej karcie. Natomiast jeśli na jednej z kart go zamknę, to na drugiej się już nie zamyka. Zakładam, że to świadoma decyzja o takim zachowaniu, ale jest to zdecydowanie niepoprawne zachowanie aplikacji. Jeśli zamykam chat na jednej karcie, to spodziewam się, że zamknie się on także na drugiej. Do poprawy.
7) Jeśli ktoś wklei raport na chat, to mordęgą jest oglądanie go w tym malutkim okienku, nie mieści się on zresztą tam nawet. Fajnie by było, gdyby wklejony raport był po prostu zwykłym odnośnikiem podświetlanym na jakiś kolor, a po kliknięciu/najechaniu na niego otwierałoby się nowe okno (bez przeładowania strony) z podglądem takiego raportu. Okienko w podobnym stylu do tego, kiedy wchodzimy w raporty i najedziemy myszką na jakiś raport w celu podejrzenia go bez wchodzenia bezpośrednio do niego.
<cfaniak> W aplikacji na telefon wchodzę w chat plemienny. Pokazuje mi się kilka ostatnich wiadomości. Chcę zobaczyć starsze, klikam więc na button "Pokaż więcej", co powoduje rozwinięcie kolejnych dwóch tylko. Zajefajną opcją byłby button do przewijania do ostatniej przeczytanej. Wprowadźcie to please, to nie jest trudne.
 

tassak

Chłop
Wynik reakcji
4
A kiedy możliwość całkowitego ignorowania czatu plemiennego? Tak, żeby po zamknięciu czata nie dostawało się i tak treści z niego w osobnym wątku we wiadomościach prywatnych?

Pisałem o tym dobrych kilka lat temu, od razu po wprowadzeniu tego chorego generatora nieprzerwanego spamu.. jak dotąd sytuacja bez zmian.
 

.MartinS

Zwiadowca
Wynik reakcji
1.236
Ogólnie to mamy kolejne aktualizacje, które psują skrypty community, bo komuś się zachciało zmienić nazwę id jakiegoś elementu, albo jakąś inną pierdołę, która nie jest nawet za bardzo związana z publikowanymi zmianami xD Fajnie by było, jakby developerzy myśleli o tym wprowadzając nowe zmiany
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Chcialem podziekowac supportowi, ze w urodziny pamieta o innych graczach niz tych z arkadii i swiatow z PP xD zawsze mozna na was liczyc

1. Krzycz o to by powstawały światy bez bonusów Premium i losowych itemów na konta.
2. Płacz, że na tych światach nie ma eventów z bonusami Premium i dających losowe itemy.

giphy.webp
 

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.117
1. Krzycz o to by powstawały światy bez bonusów Premium i losowych itemów na konta.
2. Płacz, że na tych światach nie ma eventów z bonusami Premium i dających losowe itemy.

giphy.webp

Event to event, moga byc dla wszystkich takie same nagrody.
Kto pisal o nagridach premium?
 

bartezFCB

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
2.414
Dobra nie dosyć, że bezgiełdowcy to totalne biedaki co nigdy PP nie kupiły to jeszcze coś tam im się nie podoba. Ja nie chce, żeby moje pieniądze sponsorowały światy dla tych nieudaczników z no giełdy. Dobrze Panie kmic króciutko z nimi!
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Event to event, moga byc dla wszystkich takie same nagrody.
Kto pisal o nagridach premium?

Nikt nie pisał o nagrodach premium. Dziękuję za ciekawe pytanie.
Event zawiera elementy Premium, umożliwiające wylosowanie większej ilości nagród w zamian za PP.
A sam event polega na losowaniu nagród, więc NIE "moga byc dla wszystkich takie same nagrody".

Więc zbierając wszystko razem: jedna osoba mogłaby otrzymać już legendarny "bonus do schowka" a inna w tym samym czasie darmowego szlachcica i 20 innych bonusów (wydając na to parę tysięcy PP). Mam nieodparte wrażenie, że nie jest to pożądana sytuacja na świecie bez Premium.
 

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.117
ale to event ktory napisaliscie, nie mozecie napisac 2 event, ktory bylby optymalny dla graczy non-premium?
nie wiem, event opierajacy sie na wykonaniu dodatkowych zadan (kazdy mialby takie same) i odpowiedni nagrody za to (kazdy mialby takie same).
Opierasz sie na evencie, ktory wymysliliscie i jest w 100% losowy, ale przeciez nawet event moze byc uczciwy dla wszystkich :)

wystarczy pomyslec, ruszyc glowa, nie wszystko musi sie opierac na losowosci. jezeli kazdy bedzie mial te same zadania i nagrody, ale poswieci mniej czasu, to juz jego problem. Nie dziala tu wtedy losowosc tylko zaangazowanie, a to cos innego :)
 
Do góry