Dyskusja o sytuacji na świecie 190

DeletedUser209423

Guest
Chociażby podpunkt o niemożliwości odwołania prezesa sądu najwyższego przed upływem jego kadencji. Jak Ci się zechce to szybko znajdziesz, który to dokładnie podpunkt, nie chce mi się nawet szukać, sprawdzałem jak była ta afera.

A sędziowie to cyborgi, nie ludzie? Nie mogą prywatnie wyrażać swoich poglądów?

Nie, nie oglądam TVN tak nawiazując do Twojej kolejnej odpowiedzi.

Bronienie PiSu i Konfederacji powinno być karalne.

Edit: TVN nawet się nigdy nie zbliżyło żenujacym poziomem propagandy do tego co od kilku lat robi TVP tak swoją drogą, Kurski tam ładnie poustawiał kamery by mamiły babcie i dziadków, którzy nie ogarniają internetu i nie wiedzą jak wyfiltrować prawdę od fałszu.

Ojej i powiedz jak podpunkt o odwoływaniu prezesa sądu wpłynął na Twoje życie.
Jak ono się pogorszyło.
Chętnie wysłucham

--

Tak, sędziowie nie mają prawa wyrażać swoich politycznych poglądów.
Artykuł 178 punkt 3 konstytucji im zabrania.

No patrz, Ty bolejący nad łamaniem konstytucji, sam nawołujesz do jej łamania
Perfidny obłudnik XD XD XD

ALE się chłop zblamował. Broni konstytucji i krzyczy, że można ją łamać.

--

Oglądasz Tefałen jak szalony. Jedziesz ich narracją kropka w kropkę. Kłamco, przestań się wypierać. Śmierdzi od Ciebie komuszymi poglądami na kilometr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser209423

Guest
Oczywiście, że za PO było lepiej. Nie powiem że było super, bo to kłamstwo, sami walili babola za babolem i robili przekręty, ale nie byli tacy bezczelni i przynajmniej wprost powiedzieli eeee jest chujnia zwiększamy podatki. Jakoś w czasach kryzysu za 1 kadencji Polska nie bez przyczyny była zieloną wyspą Europy. Natomiast PiS nie podwyższa podatków - fakt, po prostu dorzuca sto nowych po cichu o 4 rano na tajemnych obradach, by posłowie opozycji nie byli w stanie dotrzeć na zgromadzenie i podnosi ceny. Przeżycie było dużo tańsze za PO i to jest akurat duży wyznacznik tego czy było lepiej. Teraz mając X pieniędzy więcej jest zwyczajnie ciężej.

Tak, za Peło żyło się lepiej.
Złodziejom.
Nie będę wnikał czym wtedy Ty się zajmowałeś.

--

Aha czyli jak walą Cię po dupsku, tylko nie bezczelnie, to jest fajnie? Tak nie boli?
Ekstra

--

Zielona wyspa XD XD XD
No miłośnik Tefałen i Faktów, jak nic.

Jest ciężej XD XD XD

Nie no sorry, ale jeśli Ty uważasz, że dziś żyje się ludziom gorzej i mają mniej pieniędzy niż za Peło, to sorry ale musisz być wariatem. A z wariatami nie ma sensu rozmawiać na argumenty.
 

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
9.338
Kurde, nie wiem na kogo głosować za rok, czy na Demokratów czy na Republikanów.
Doradzi mi ktoś, bo na tym forum tyle speców od polityki.
Może zapytam Krasnoludka z Bajkowego Królestwa, bo chociaz tam wszyscy są w jedności i zgodzie
 

DeletedUser209423

Guest
Średnia sondażowa z czerwca, podział mandatów

Screenshot_20230606-091952~2.png


W chwili obecnej żadna strona nie jest w stanie złożyć większości bez Konfederacji.

Z punktu widzenia obywateli optymalna sytuacja
 

DeletedUser209423

Guest
Przypominajka

WnK i ich badziewny wódz @Pitek Tęgi muszą zostać zniszczeni!

To plemię ma coraz większe rysy wizerunkowe. Jest hańbą tego świata, co już każdy chyba dostrzega.
Dzień w którym upadną, to będzie kolejne zwycięstwo uczciwości i prawdy
 

hcxzkjldsa

Rycerz
Wynik reakcji
2.030
nie rozumiem tego ostatniego pytania
nic nie pisałem, że firmy są małe, napisałem tylko, że w Polsce są mikro i małe przedsiębiorstwa i na nich państwo najbardziej żeruje. Jest definicja, jakie przedsiębiorstwa podchodzą pod daną kategorię. Np mikrofirma zatrudnia max 9 osób i obrót roczny ma poniżej 2 mln euro. Mnóstwo takich osób, którzy zakładają swoje działalności pod to podchodzi, prawda? Jest przynajmniej 2 mln takich przedsiębiorstw według różnych źródeł. Właśnie to mikro ma jeden z największym wpływów na polskie PKB.


pis podwyższył mnóstwo podatków. Oczywiście wprowadził nowe masowo, ale nie cichymi drogami bo akurat każdy poza konfą w sejmie jest za podnoszeniem podatków, wszyscy razem chętnie głosują
nie będę wszystkich punktował bo zaśmiecę forum, wymienię kilka. Nawet od tego roku, wzrosła akcyza na papierosy, alkohol, wprowadzono akcyzę na e-papierosy, podwyżki opłat abonamentowych, podniesienie stawki 23% vat na paliwo, podniesienie z 0% do 8% stawka vat za nawozy, brak możliwości odliczania składki zdrowotnej od pit, podwyżki składek na zus, inflacja jakby nie patrzeć też jest podatkiem a w tym roku mamy największą inflację od 25 lat co sprawia, że złotówka jest najsłabsza w historii


Tutaj na przykład wyliczenia jak inflacja ma wpływ na konsumpcjonizm: Artykuł z 2022 roku (https://www.fakt.pl/pieniadze/szok-...ow-drwala-kupisz-za-najnizsza-krajowa/bb0p6em)
Najtańszy klasyczny Burger Drwala jest w cenie 24,90 zł. Dla porównania, w 2021 r. Polacy płacili za niego 17,40 zł.

Załóżmy, że ktoś postanowi wydać z rozmachem całą wypłatę na przysmak z McDonald's. Ile kanapek kupi Kowalski za minimalną pensję, która aktualnie wynosi 2 tys. 364 zł na rękę? Będziecie w głębokim szoku!

Jeśli postawi na najtańszą opcję, czyli klasycznego Burgera Drwala za 24,90 zł, kupi prawie 95 kanapek.

W 2021 r. mógł sobie pozwolić na znacznie większe zamówienie!

Przy najniższej krajowej 2 tys. 17 zł netto i ówczesnej cenie kanapki 17,40, klient kupiłby prawie 116 Burgerów Drwala. To o 21 kanapek więcej niż teraz.

nie wazne xD myslalem ze jestes kolejnym filozofem ktory sobie kubi pomarudzic jak w polsce jest zle po prostu i nie wie o czym pisze

polskab przez standardy zycia i minimalna place moze miec gorzej niz w innych krajach ale np taka anglia przez inflacje ma ceny zwiekszone o 100% :) wiadomo ze czesc ceny to po prostu cena wieksza przez uplywajacr lata (jesli porownywac ceny sprzed pandemii) ale 10% inflacji =/= 10% wiekszej ceny, nawet jesli inflacja zwieksza przerob produktow, eksport, import osobno o 10%. Wiec kryzys jest tez wykorzystany przez firmy celowo podnoszacy ceny dla wiekszego zarobku i nie tylko same banki co staraja sie kontrolowac przeplyw waluty co oznacza ze rzad jest tylko czescia problemu.

Zasilek na dzieci to juz chyba ma kazdy kraj europie w anglii istnieje od minimum 15 lat wiec polska musiala nadgonic zaleglosci tylko Gdyby polska to zlikwidowala wiecej mlodych rodzin wyjechala by z kraju wiec pis akurat dobrze zrobilo inwestujac w pewien sposob w ten element
Ja osobiscie nie widze sposobu na to by do polski wrocic kiedykolwiek bo praktycznie nic co sie tam dzieje mi sie podoba

tak wracajac jeszcze do tej ulgi - sa micro firmy i co? xd nawet jesli 90% firm jest malymi czy tam micro (definicja jaka podajesz wychodzu na jedno i to samo) to te male 5% firm bierze zarobki poza kraj i placi tylko skladki i podatki w polsce
a zasilek zostaje w polsce i zostanie tam wydany podczas kiedy ulga dotyczylaby nawet polakow zagranica wynajmujacy domy w polsce mieszkajacych za granica

wez sobie policz ile by wyszlo zasilku ktory by siedzial w kraju kiedy kasa by sie obracala w polscr a ile by wyszlo ulgi dla tych micro firm
z wstepnego przeliczenia to widze ze na 5mln mlodych mieszkancow (i pisze tu o nlodych powyzej 18 roku zycia tez) przypadaloby rocznie okolo 20 miliardow zlotych podatku a na same micro firmy polski budzet by stracil z 300 miliardow euro
Wiec jak sam widzisz jest katastrofalna roznica xd
 

DeletedUser209423

Guest
To prawda, ale wczoraj zapomniałeś :)

Niczego nie zapomniałem.
Po prostu wczoraj były ciekawsze tematy, ale już skończyłem na temat polityki.
Pełowskiemu betonowi i tak nie idzie przetłumaczyć, bo za Peło żyło im się lepiej XD

Kto wyprowadzał vat, to może rzeczywiście żył lepiej XD

Jeśli ktoś chce dyskutować z cyframi i twardymi danymi, to szkoda uwagi.

Mniejsza o to, ten temat ja już zakończyłem w tym momencie.
 

Mickez

Władca Rohanu
Wynik reakcji
1.109
dobra, prawda jest taka że czumbo to osoba o dość kiepskiej reputacji, niejedno nawywijał i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, nie wiem po co te dyskusje

a po drugie zmieniam swój typ na to kto odpadnie następny, mysle ze to moze byc rohan ale nie od razu tylko tak za 1-2 miesiaca.

za duzo jutrzaków

Tak? A ja myślę, że za miesiąc, dwa to Wy będziecie siadać na butle od vanisza i przez @BulwaZaglady będziecie szukać miejsca u nas dla rodzimych pedalsów.
 

JoteSKa

Karczmarz
Wynik reakcji
5.593
Kurde ludzie co wy tu odwalacie ?
Polityka?

Budzę się, włączam radio - polityka, wyłączam. Odpalam tv - polityka. No kurde. Wywalam tv.
Biorę gazetę - polityka. Za duzo tego.

Dobra. Odpale sobie plemiona bo tam chociaż można jakoś odreagować. Poklikac zamki, obrazić kogoś na forum. Nie, nie można bo tu też jest ta jebana POLITYKA.

Zrobie sobie kawę na uspokojenie... Nie, nie zrobię bo jak wrzucę kostke cukru i pomieszam w lewo będę za lewicą jak w prawo za pisem. Jak poczekam aż się rozpuści to bede jak korwin czekał i czekał. Jak nie poslodze to bede za PO że niby mnie na kostkę cukru nie stać.

Wylewam kawe. Napije się wody.

Ide zapalić, chociaż może nie bo to używka.

A jebać to. Jednak kawa i papieros.

Milego dnia
 

DeletedUser209423

Guest
Tak? A ja myślę, że za miesiąc, dwa to Wy będziecie siadać na butle od vanisza i przez @BulwaZaglady będziecie szukać miejsca u nas dla rodzimych pedalsów.

BulweŻenady jeśli już.

Swoją drogą skoro o BulwaŻenady (@BulwaZaglady) mowa, to nikt w ostatnim czasie nie zaliczył takiego zjazdu jak ten chory z nienawiści człowiek.

Przez swoje kolesiostwo i nieumiejętność odróżniania interesów plemienia od interesu funfli, spuścił Pee w kiblu.

A wszystko tylko po to, by kilka osób właziło mu w dupsko XD
 
Do góry