Dyskusja o sytuacji na świecie 190

DeletedUser209423

Guest
Nawet rozumiem te płacze o 500+, bo większość krytykujących nie ma dzieci.
Dlatego jesteście jedynie ograbiani.
Ale
Nie oszukujmy się, na tle świadczeń zachodnich, to przed 2015 rokiem Polska miała żenujące wsparcie dla rodzin.

Nie róbmy sobie jaj, że 500+ to ola boga jaka olbrzymia forsa XD
 

@strzelec@

Zwiadowca
Wynik reakcji
923
Może i drogo ale przynajmniej mamy pewność Ze info jest legit

A jak Jarek wprowadzi waloryzację na 800+ to stać nas będzie nawet na to żeby kanara opłacić
 

SurFer.RM

Rycerz
Wynik reakcji
1.714
Nie wiem jaki macie problem. Jak nie byliście gotowi na walkę to było przeprosić i oddać Przemka, normalna sprawa. Nikt wam przecież nie kazał rekrutować kolegi Stefanów, a jak już wzięliście go na wakacje to wypadałoby go wypuścić do domu jak Stefany o to prosiły, tak wypada żeby zachować przyjazne relacje.
Też miałem ze Stefanami spine o Przemka i 2 jego znajomych tylko na innym świecie, również grozili atakami jak nie wypuszczę go. Nie chciałem z nimi wojny z racji otwartych innych frontów to go wypuściłem. Dotrzymali słowa i potem podpisaliśmy sojusz i graliśmy razem po fuzji, aż do upadku bo wiadomo gramy dla przyjemności, a nie wygranej
 

Warzywa z obrzeży

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.023
co ty black pierdzielisz
500+ spowodował dodruk pieniądza tym samym im jest więcej banknotu w obrocie to tym samym podaż pieniądza się zwiększa ergo pieniądz ma mniejszą wartość
żeby Ci to bardziej zobrazować, 3maj kaczora donalda tłumacząc inflację
trzymam się stanowiska by nie dawać ludziom rybę tylko wędkę
500+ jest rybą i nie ma co do tego żadnych wątpliwości
 

DeletedUser209423

Guest
co ty black pierdzielisz
500+ spowodował dodruk pieniądza tym samym im jest więcej banknotu w obrocie to tym samym podaż pieniądza się zwiększa ergo pieniądz ma mniejszą wartość
żeby Ci to bardziej zobrazować, 3maj kaczora donalda tłumacząc inflację
trzymam się stanowiska by nie dawać ludziom rybę tylko wędkę
500+ jest rybą i nie ma co do tego żadnych wątpliwości

Widzisz, tylko wydaje mi się, że się nie rozumiemy.

Nie podważam tego, że na inflację wpłynęło 500.
Piszę tylko, że w niewielkim stopniu.

Przecież ja Ci daję twarde dane. Co więcej potrzeba?

Dodruk pieniądza? Tak.
Ale inny wpływ będzie wtedy, gdy dodrukujesz go w ciągu 7 lat a inny gdy tą samą kwotę rozdasz w miesiąc jak w przypadku wsparcia covidowego.
 

Warzywa z obrzeży

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.023
Widzisz, tylko wydaje mi się, że się nie rozumiemy.

Nie podważam tego, że na inflację wpłynęło 500.
Piszę tylko, że w niewielkim stopniu.

Przecież ja Ci daję twarde dane. Co więcej potrzeba?

Dodruk pieniądza? Tak.
Ale inny wpływ będzie wtedy, gdy dodrukujesz go w ciągu 7 lat a inny gdy tą samą kwotę rozdasz w miesiąc jak w przypadku wsparcia covidowego.
też prawda, jednak tak jak w mojej ankiecie jest o to pytanie to większość ludzi chce zlikwidować program 500+, drugą podobnie ocenianą odpowiedzią jest by 500+ zastąpić ulgami podatkowymi co wydaje mi się bardziej rozsądne patrząc jak skomplikowany mamy system podatkowy
tak jak PO podniosło "chwilowo" podatek vat na 23% tak po dziś dzień jest utrzymywane a można by było zmniejszyć do 15% i każdy z nas wyszedłby z tego na plus
15% to minimum ponieważ takie jest prawo unijne
 

DeletedUser209423

Guest
też prawda, jednak tak jak w mojej ankiecie jest o to pytanie to większość ludzi chce zlikwidować program 500+, drugą podobnie ocenianą odpowiedzią jest by 500+ zastąpić ulgami podatkowymi co wydaje mi się bardziej rozsądne patrząc jak skomplikowany mamy system podatkowy
tak jak PO podniosło "chwilowo" podatek vat na 23% tak po dziś dzień jest utrzymywane a można by było zmniejszyć do 15% i każdy z nas wyszedłby z tego na plus
15% to minimum ponieważ takie jest prawo unijne

Ok na pewno te pieniądze by można wydać inaczej. To pewne.
Ale wiadomo też, że robi się to pod korzyści sondażowe.
Tak było jest i będzie.

--

Ludzie bez dzieci, czy z jednym dzieckiem oczywiście będą przeciwko.
Ci co mają 2-4 będą za....
Każdy garnie do siebie, jasne.

--

No i teraz widzisz.
Ulgi podatkowe są dobre dla ludzi pracujących i przedsiębiorców. Zwłaszcza przedsiębiorców.

A największe ubóstwo wśród dzieci było jednak w rodzinach dużych, gdzie tylko jedno z rodziców gdzieś zarabia.
Ulgi by tego nie zmieniły.
Oni potrzebowali gotówki.

Ok, ja wiem, że część pójdzie na zmarnowanie i że opieka społeczna powinna to kontrolować.
Wszystko wiem.
Ale zmarnowane zostanie z tego 1%. Może...
To jest kilkaset milionów złotych. Grosze przy naszym budżecie...

A teraz pomyśl ile korzyści mają dzieciaki z biednych rodzin.
Zdajesz sobie sprawę jak obecne czasy różnią się od tych, gdy my chodziliśmy do szkoły?
Jak dziś czują się biedne dzieciaki, gdy 90% klasy zasuwa w oryginałach a ich nie stać, bo nie mają tylu wydrukowanych papierków co inni?
Chociaż dla ich komfortu psychicznego już warto.
Bo tacy rodzice może część tego rzeczywiście przetrawią, ale coś na pewno te dziecko też z tego skorzysta.
Nie karaj dzieci za głupotę dorosłych.
 

DeletedUser209423

Guest
Cholera, o czym w ogóle gadka.
Opozycja tym swoim kwikiem wyprała ludziom mózgi.
Rozmawiamy o kwocie 500 zł.
500 zł. a tu oburzenie jakby nie wiem ile to było.

Jak w ogóle ktoś śmie pisać, że niektórzy nie pracują, bo żyją z 500+
Skoro by trzeba mieć 6 dzieci, żeby z tego uzbierać MINIMALNE wynagrodzenie jakie dziś obowiązuje.
Minimalne!
 

hcxzkjldsa

Rycerz
Wynik reakcji
2.030
też prawda, jednak tak jak w mojej ankiecie jest o to pytanie to większość ludzi chce zlikwidować program 500+, drugą podobnie ocenianą odpowiedzią jest by 500+ zastąpić ulgami podatkowymi co wydaje mi się bardziej rozsądne patrząc jak skomplikowany mamy system podatkowy
tak jak PO podniosło "chwilowo" podatek vat na 23% tak po dziś dzień jest utrzymywane a można by było zmniejszyć do 15% i każdy z nas wyszedłby z tego na plus
15% to minimum ponieważ takie jest prawo unijne

Rozsadniej dlaczrgo? 500 zlotych na dzieciaka to kasa ktora zostanie w kraju i bedzie wydana w kraju a 8% ulgi to dziura w budzecie ktory by latali innymi srodkami
to chyba nawet firmy zagraniczne by na tym skorzystaly okazale xD
 

Warzywa z obrzeży

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.023
Rozsadniej dlaczrgo? 500 zlotych na dzieciaka to kasa ktora zostanie w kraju i bedzie wydana w kraju a 8% ulgi to dziura w budzecie ktory by latali innymi srodkami
to chyba nawet firmy zagraniczne by na tym skorzystaly okazale xD
przecież i tak najbardziej są jebane małe i średnie przedsiębiorstwa
korporacje nawet jakby na tym korzystały to i tak w niewielkim stopniu będzie to odczuwalne bo dla nich i tak są największe ulgi dotychczas
zresztą czym jest budżet państwa i na co faktycznie się przykłada?
czy faktycznie budżet musi być wysoki by funkcjonowało państwo czy lepiej by te pieniądze zostały w portfelach obywateli i oni by lepiej decydowali jak wydać swoje ciężko zarobione pieniądze?
Rola państwa powinna ograniczać się się do podstawowych czynności jak utrzymanie funkcji publicznych jak wojsko i policja.
Wprowadzenia nowych świadczeń socjalnych nie powinno być częścią tego systemu, jest jedynie kiełbasą wyborczą. Zadłużyć państwo jak się da by obywatele na nas głosowali a co będzie po naszych rządach nie ma żadnego znaczenia, wtedy dana partia będzie oskarżać nową partię o dany stan rzeczy
na tym polega demokracja pośrednia
 

swietlik211

Pikinier
Wynik reakcji
27
Jak rzadko sie z Toba zgadzam to tutaj masz racje.

Kazdy kto bierze jakiekolwiek uzywki jest na samym dnie spolecznym ;)

Takie osoby sie powinno od razu wykreslac ze spoleczenstwa :p
teraz to zrobiłeś z siebie pośmiewisko:( czyli kto pije herbatę ,kawę jest na dnie? trzeba go wykreślić? bo to tez używki..

Używki to nic innego jak substancje, które nie mają żadnych właściwości odżywczych. Pobudzają one organizm człowieka poprzez oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy. Tak naprawdę używkami możemy nazwać także kawę oraz herbatę.
 

hcxzkjldsa

Rycerz
Wynik reakcji
2.030
przecież i tak najbardziej są jebane małe i średnie przedsiębiorstwa
korporacje nawet jakby na tym korzystały to i tak w niewielkim stopniu będzie to odczuwalne bo dla nich i tak są największe ulgi dotychczas
zresztą czym jest budżet państwa i na co faktycznie się przykłada?
czy faktycznie budżet musi być wysoki by funkcjonowało państwo czy lepiej by te pieniądze zostały w portfelach obywateli i oni by lepiej decydowali jak wydać swoje ciężko zarobione pieniądze?
Rola państwa powinna ograniczać się się do podstawowych czynności jak utrzymanie funkcji publicznych jak wojsko i policja.
Wprowadzenia nowych świadczeń socjalnych nie powinno być częścią tego systemu, jest jedynie kiełbasą wyborczą. Zadłużyć państwo jak się da by obywatele na nas głosowali a co będzie po naszych rządach nie ma żadnego znaczenia, wtedy dana partia będzie oskarżać nową partię o dany stan rzeczy
na tym polega demokracja pośrednia

a co wedlug ciebie oplaca panstwo i dlaczego podwyzsza podatki czy ucina zasilki kiedy jest za malo pieniedzy w skarbcu?
budzet nje ma byc wielki ani maly
ma miec sens taki aby pantswo mialo pieniadze i pod naporem gminy nie rozdawalo pieniedzy na prawo i lewo tylko po to by je pobierac w inne sposoby xD
na twoje idealizmy to ja odpowiadac nie bede bo to nie ma nic wspolnego z ekonomia
Taka paplanina ktora zawsze idzie do nikad z tego wychodzi na co mi szkoda czasu xd
jak masz bole dupci ze rodziny dostaja pieniadze za dzieci to moze po prostu zarob wiecej pieniedzy czy cos xD
jakie masz dowody ze firmy sa male i nieliczne? czy to tez jakas gadanina poparta niczym hm? :)
 

LBO.

Miecznik
Wynik reakcji
105
Tak, na początku były dobre. Potwierdzam.
Tak, 500 plus dało częściowo pozytywny efekt.
Tak, konstytucja jest łamana o la boga XD
A który jej punkt wskaż mi proszę, a nie tylko dziamiesz mordą. Czekam z niecierpliwością.

A sądy? O tak, te niezależne sądy pewnie wczoraj maszerowały, te same, które uniewinniają celebrytów czy jedą nawaleni, czy nie.
Tak, te sądy apolityczne, którym prawo zakazuje przynależności politycznej.

Ty to z tych, co wolno sobie maszerowali ulicami miasta i krzyczą, że idą po wolność XD XD XD
Chociażby podpunkt o niemożliwości odwołania prezesa sądu najwyższego przed upływem jego kadencji. Jak Ci się zechce to szybko znajdziesz, który to dokładnie podpunkt, nie chce mi się nawet szukać, sprawdzałem jak była ta afera.

A sędziowie to cyborgi, nie ludzie? Nie mogą prywatnie wyrażać swoich poglądów?

Nie, nie oglądam TVN tak nawiazując do Twojej kolejnej odpowiedzi.

Bronienie PiSu i Konfederacji powinno być karalne.

Edit: TVN nawet się nigdy nie zbliżyło żenujacym poziomem propagandy do tego co od kilku lat robi TVP tak swoją drogą, Kurski tam ładnie poustawiał kamery by mamiły babcie i dziadków, którzy nie ogarniają internetu i nie wiedzą jak wyfiltrować prawdę od fałszu.
 

LBO.

Miecznik
Wynik reakcji
105
Dlaczego snujesz insynuacje i kłamstwa?
W którym fragmencie napisałem, że popieram? Bo zdaje się, że mało kto tyle krytycznych słów wylał w ostatnim czasie pod adresem i PiS i Konfederacji.
Po prostu pamiętam doskonale czasy Peło i nie wciśnie mi nikt ciemnoty, że było lepiej.
Bo nie było.
Dlatego z dwojga złego, wolałbym patrzeć jak rządzi PiS z Konfą.

--

Nie, konstytucji w tym fragmencie nie da się zmienić w obecnej sytuacji, ani zapewne po wyborach.
Po prostu nie da się znaleźć takiej większości.

I zdaje się, że nikt o zmianie konstytucji nie mówi. Zwolennicy takich małżeństw chcą ich teraz, już, zaraz. Bez oglądanie się na konstytucję.
Zalatuje hipokryzją i obłudą, czy nie?
Oczywiście, że za PO było lepiej. Nie powiem że było super, bo to kłamstwo, sami walili babola za babolem i robili przekręty, ale nie byli tacy bezczelni i przynajmniej wprost powiedzieli eeee jest chujnia zwiększamy podatki. Jakoś w czasach kryzysu za 1 kadencji Polska nie bez przyczyny była zieloną wyspą Europy. Natomiast PiS nie podwyższa podatków - fakt, po prostu dorzuca sto nowych po cichu o 4 rano na tajemnych obradach, by posłowie opozycji nie byli w stanie dotrzeć na zgromadzenie i podnosi ceny. Przeżycie było dużo tańsze za PO i to jest akurat duży wyznacznik tego czy było lepiej. Teraz mając X pieniędzy więcej jest zwyczajnie ciężej.
 

Warzywa z obrzeży

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.023
a co wedlug ciebie oplaca panstwo i dlaczego podwyzsza podatki czy ucina zasilki kiedy jest za malo pieniedzy w skarbcu?
budzet nje ma byc wielki ani maly
ma miec sens taki aby pantswo mialo pieniadze i pod naporem gminy nie rozdawalo pieniedzy na prawo i lewo tylko po to by je pobierac w inne sposoby xD
na twoje idealizmy to ja odpowiadac nie bede bo to nie ma nic wspolnego z ekonomia
Taka paplanina ktora zawsze idzie do nikad z tego wychodzi na co mi szkoda czasu xd
jak masz bole dupci ze rodziny dostaja pieniadze za dzieci to moze po prostu zarob wiecej pieniedzy czy cos xD
jakie masz dowody ze firmy sa male i nieliczne? czy to tez jakas gadanina poparta niczym hm? :)
nie rozumiem tego ostatniego pytania
nic nie pisałem, że firmy są małe, napisałem tylko, że w Polsce są mikro i małe przedsiębiorstwa i na nich państwo najbardziej żeruje. Jest definicja, jakie przedsiębiorstwa podchodzą pod daną kategorię. Np mikrofirma zatrudnia max 9 osób i obrót roczny ma poniżej 2 mln euro. Mnóstwo takich osób, którzy zakładają swoje działalności pod to podchodzi, prawda? Jest przynajmniej 2 mln takich przedsiębiorstw według różnych źródeł. Właśnie to mikro ma jeden z największym wpływów na polskie PKB.
Oczywiście, że za PO było lepiej. Nie powiem że było super, bo to kłamstwo, sami walili babola za babolem i robili przekręty, ale nie byli tacy bezczelni i przynajmniej wprost powiedzieli eeee jest chujnia zwiększamy podatki. Jakoś w czasach kryzysu za 1 kadencji Polska nie bez przyczyny była zieloną wyspą Europy. Natomiast PiS nie podwyższa podatków - fakt, po prostu dorzuca sto nowych po cichu o 4 rano na tajemnych obradach, by posłowie opozycji nie byli w stanie dotrzeć na zgromadzenie i podnosi ceny. Przeżycie było dużo tańsze za PO i to jest akurat duży wyznacznik tego czy było lepiej. Teraz mając X pieniędzy więcej jest zwyczajnie ciężej.

pis podwyższył mnóstwo podatków. Oczywiście wprowadził nowe masowo, ale nie cichymi drogami bo akurat każdy poza konfą w sejmie jest za podnoszeniem podatków, wszyscy razem chętnie głosują
nie będę wszystkich punktował bo zaśmiecę forum, wymienię kilka. Nawet od tego roku, wzrosła akcyza na papierosy, alkohol, wprowadzono akcyzę na e-papierosy, podwyżki opłat abonamentowych, podniesienie stawki 23% vat na paliwo, podniesienie z 0% do 8% stawka vat za nawozy, brak możliwości odliczania składki zdrowotnej od pit, podwyżki składek na zus, inflacja jakby nie patrzeć też jest podatkiem a w tym roku mamy największą inflację od 25 lat co sprawia, że złotówka jest najsłabsza w historii


Tutaj na przykład wyliczenia jak inflacja ma wpływ na konsumpcjonizm: Artykuł z 2022 roku (https://www.fakt.pl/pieniadze/szok-...ow-drwala-kupisz-za-najnizsza-krajowa/bb0p6em)
Najtańszy klasyczny Burger Drwala jest w cenie 24,90 zł. Dla porównania, w 2021 r. Polacy płacili za niego 17,40 zł.

Załóżmy, że ktoś postanowi wydać z rozmachem całą wypłatę na przysmak z McDonald's. Ile kanapek kupi Kowalski za minimalną pensję, która aktualnie wynosi 2 tys. 364 zł na rękę? Będziecie w głębokim szoku!

Jeśli postawi na najtańszą opcję, czyli klasycznego Burgera Drwala za 24,90 zł, kupi prawie 95 kanapek.

W 2021 r. mógł sobie pozwolić na znacznie większe zamówienie!

Przy najniższej krajowej 2 tys. 17 zł netto i ówczesnej cenie kanapki 17,40, klient kupiłby prawie 116 Burgerów Drwala. To o 21 kanapek więcej niż teraz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry