Dyskusja o sytuacji na świecie 174

Krised

PEWNIACZEK
Wynik reakcji
203
Dobrze, widzę nie kumasz, pomogę.

A dlatego, że:
A) Główny powód - jest to zdrajca i kosownik
Czy trzeba czegoś więcej?
B) Rekrutacją działacie na niekorzyść koalicji z Witam i przy okazji szerszej z BET
A to poważna sprawa.
C) Byłby to dowód, że nie macie w planach wbicia kosy w Witam

Czy naprawdę mam tłumaczyć Ci to jeszcze szerzej? Tak aż nierozgarnięty jesteś?

Ale skoro to normalne, to czekam na fuzje BET z Ojkami. Przecież Pewniakom nie powinno to przeszkadzać, a co tam.

Czy naprawdę potrzeba czegoś więcej? Przecież oni sami się wsypują. To jest syrena alarmowa dla Witam i BET.
Najpierw jeden gość pisze, że sojusz Witam z BET jest odbierany przez Pewniaków jako zagrożenie. Ciekawe skąd do głowy mu to przyszło...czyżby ktoś mówił o tym głośno w plemieniu?

A potem drugi pisze, że jeśli ktoś chce grać to czemu nie. Zatem otwierają olbrzymią bramę do rekrutacji, zaraz poleci to dalej.

Śpiewają jak na spowiedzi, choć nikt ich o nic nie pyta. Komedia
Dziękuję za wyjaśnienie.
Punkt A, skoro w MAGACH dostali GW że mogą iść gdzie chcą to czego niby nazywasz go kosownikiem. Ci co poszli do tro to też kosownicy w takim razie.
Bety to się poddały pod władze Witamy więc równie dobrze możesz ich zaznaczyć jako człon witamy.

No i są ustalenia między Witamy A Pewnymi o których pewnie nie masz pojęcia więc w sumie ciekawie czyta się Twoje przepowiednie. Pozdrawiam wszystkich Fontowiczów miłego tygodnia :)

DeletedUser207979

Guest
Coraz śmieszniejsza jest Twoja retoryka na temat plemienia PEWNI. Jesteś chyba najbardziej subiektywną osobą wypowiadającą się na FO.
1.
  • Magi+Style wygrywało z Pewni - Kolos na glinianych nogach, kiepsko zarządzany, słabi gracze, brak aktywności, doskonała gra na froncie Mag i Style (nie odmawiam im tego oczywiście)
  • Magi+Style przegrywa z Pewni - To na pewno nie zasługa Pewniaków, używałeś tam słów takich jak bierność/bezczynność na froncie itd.

2.
  • Sojusz Witam & Pewni trwa o wiele dłużej niż Bet i Witam, co oznacza, że mimo wszystko Witam jako pierwsze zaczęło szukać innego naturalnego sojusznika niż Pewnych. Podpisując się z nimi sprawiają, że możemy powątpiewać w czystość intencji.
  • Pewni rekrutuje kilkunastu graczy z pokonanych przez siebie i TRO plemion (co TRO również czyni i jakoś tutaj z tym problemów nie masz), którzy mimo wszystko sprawdzili się w boju przeciwko Pewniakom, czym udowodnili swoją wartość. - Tutaj nagle PEWNI wystosowali policzek w stronę Witam i ich sojusznika Bet.
I nie doszukuj się proszę przytyku w stronę Witam, tak jak to robiłeś u kobyłki, bo takiego nie ma. Staram się uwidocznić to jak bardzo subiektywny i jednostronny jesteś w swoich opiniach. Nie interesuje mnie też Twoja interpretacja
Z dnia na dzień coraz częściej mam wrażenie, że Twoje istnienie na FO, ma jeden cel - sabotować Pewniaczków. Proszę kontynuuj swoją śmieszną krucjatę i poświęcaj czas na świat, na którym nic nie znaczysz ;)

1.
A) Dokładnie. Przecież jak dostaliście lokalną akcje od Magów, to pozamykaliście gęby na 2 tygodnie.
To nie jest kolos na glinianych nogach?
O doskonałej grze Mag napisalem może raz, a o świetnym rządzeniu chyba nigdy. Argument słaba, gratulacje.

B) Tak, dokładnie. Zerowa zasługa Pewniaków jeśli chodzi o front. Wygraliście rekrutacją i obsranymi gaciami. Magi wolały się skasować, niż rozkładać nogi przed wszystkimi dookoła. Mimo, że to głupie, to bardziej honorowe.

2.
A) Witam nie mogło szukać innego naturalnego sojusznika, bo Pewni ze względu na położenie na mapie nigdy takim nie byli.
Co innego BET
Jeśli nie widzisz tego na mapie, to nie ma sensu byśmy się o to dalej sprzeczali, bo nic nie kapujesz. Elementarz jest Ci obcy.

Ale miło, że kolejny raz wyraźnie podkreślacie jak wam to przeszkadza. Kolejna syrena alarmowa.

B) Nikogo nie pokonaliście. Jeszcze raz Ci powtarzam, jesteście tak żałośni w swojej grze, że najwyżej co pokonaliście to logikę.
Tak, jest to policzek w BET i Witam, bo pokazuje, że wykreślacie ewentualność współpracy do końca.
A jeśli nie jest tak, to znaczy, że w przypływie głupoty działacie na niekorzyść koalicji.

Co do reszty.
Tak, to ja dopatruje się czegoś w wypowiedzi kobyłki. Tylko Ty kilka zdań wczesniej sam pokazałeś, że czynię to słusznie. Ciebie też Witam zaczynają boleć. Ciekawe.

Jeśli nie interesuje Cię moja interpretacja, to po kij zawracasz mi głowę>
Nie pisz do mnie i tyle.
Zawraca mi tyłek a potem pisze, że go to nie interesuje. Geniusz normalnie.

Dziękuję za drobną uszczypliwość na koniec. Jednak ona brzmi szczególnie wyjątkowo, spod klawiatury kogoś, kto znaczy tyle samo co ja.
No chyba nie myślisz, że jesteś tu jakąś wyjątkowo postacią. Nawet nie wiem co to za jakiś denny login heh

Ostatnio edytowane przez moderatora:

serikkehva

Miecznik
Wynik reakcji
109
1.
A) Dokładnie. Przecież jak dostaliście lokalną akcje od Magów, to pozamykaliście gęby na 2 tygodnie.
To nie jest kolos na glinianych nogach?
O doskonałej grze Mag napisalem może raz, a o świetnym rządzeniu chyba nigdy. Argument z dupy, gratulacje.

B) Tak, dokładnie. Zerowa zasługa Pewniaków jeśli chodzi o front. Wygraliście rekrutacją i obsranymi gaciami. Magi wolały się skasować, niż rozkładać nogi przed wszystkimi dookoła. Mimo, że to głupie, to bardziej honorowe.

2.
A) Witam nie mogło szukać innego naturalnego sojusznika, bo Pewni ze względu na położenie na mapie nigdy takim nie byli.
Co innego BET
Jeśli nie widzisz tego na mapie, to nie ma sensu byśmy się o to dalej sprzeczali, bo nic nie kapujesz. Elementarz jest Ci obcy.

Ale miło, że kolejny raz wyraźnie podkreślacie jak wam to przeszkadza. Kolejna syrena alarmowa.

B) Gówno pokonaliście. Jeszcze raz Ci powtarzam, jesteście tak żałośni w swojej grze, że najwyżej co pokonaliście to logikę.
Tak, jest to policzek w BET i Witam, bo pokazuje, że wykreślacie ewentualność współpracy do końca.
A jeśli nie jest tak, to znaczy, że w przypływie głupoty działacie na niekorzyść koalicji.

Co do reszty.
Tak, to ja dopatruje się czegoś w wypowiedzi kobyłki. Tylko Ty kilka zdań wczesniej sam pokazałeś, że czynię to słusznie. Ciebie też Witam zaczynają boleć. Ciekawe.

Jeśli nie interesuje Cię moja interpretacja, to po kij zawracasz mi dupę? Nie pisz do mnie i tyle.
Zawraca mi tyłek a potem pisze, że go to nie interesuje. Geniusz normalnie.

Dziękuję za drobną uszczypliwość na koniec. Jednak ona brzmi szczególnie wyjątkowo, spod klawiatury kogoś, kto znaczy tyle samo co ja.
No chyba nie myślisz, że jesteś tu jakąś wyjątkowo postacią. Nawet nie wiem co to za jakiś denny login heh

Próbowałem, ale niestety się nie da, masz swoje święte racje i nic tego nie zmieni. Żyj w swojej wersji świata w takim razie ;)

Ruda tańczy

PEWNIACZEK
Wynik reakcji
1.070
Tylko że on przeszedł zaraz po WG, czyli musiał już być dogadany, a ja mimo wszystko jednak poszedłem o wiele później niż on.
Kurumii z całym szacunkiem ale dostaliście wolna rękę od rady wiec zrobił to samo co Ty tylko chwile wcześniej XD miałam z effecto dobry kontakt przed totalnym upadkiem magów i nie był on dogadany, ba! jak sobie żartowałam ze może razem poklikamy po jednej stronie to od razu mówił ze nie ma takiej szansy na chwile obecna, dostał wolna rękę - wybrał pewniaczki bo tu ma znajome mordki, tyle ;p

DeletedUser207979

Guest
Kurumii z całym szacunkiem ale dostaliście wolna rękę od rady wiec zrobił to samo co Ty tylko chwile wcześniej XD miałam z effecto dobry kontakt przed totalnym upadkiem magów i nie był on dogadany, ba! jak sobie żartowałam ze może razem poklikamy po jednej stronie to od razu mówił ze nie ma takiej szansy na chwile obecna, dostał wolna rękę - wybrał pewniaczki bo tu ma znajome mordki, tyle ;p

O napisał, że nie ma szans. Bohater!
Order mu!
Po czym zapoconymi rączkami kliknął 'dołącz'

Bohater na miarę XXI wieku

Pomyśl trochę, no dalej, rusz tą głową
Jak sama napisałaś - nie ma szans na chwilę obecną.
Zatem ta chorągiewa zakładała taką opcję, ale wiedziała, że w danym momencie nie może tego zrobić, bo zostanie zjechana.

Chciałaś wytłumaczyć a pogrążasz gościa.

Już pomijam aspekt, że copem jest człowiek, który strzelał kosy już dwukrotnie.

DeletedUser207979

Guest
Odnośnie analizy wklejonej przez @FabcioZiomekPL

Dawno nie czytałem czegoś śmieszniejszego, niż te podpisane w lutym porozumienie Witam& BET &Pewni

To znaczy, pomysł był nawet sensowny, ale to się nie ma szans udać. Tam musi dojść i dojdzie do rozłamów. Podpisanie takiego porozumienia przy 720 graczach, jest po prostu komedią xD
To tylko Pewniaki mogły wpaść na taki pomysł heh
A jeszcze większą komedią jest to, jeśli ktoś wierzy, że to w takiej formie może się jakkolwiek udać.
Rzucam monetę. I zanim usłyszycie jej brzęk, tam już wybuchnie wojna. Tylko nie wiem jeszcze w jakiej konfiguracji.

Co do dalszych losów świata.
Dyplomata Tro, chyba często wali się szpadlem w łeb, bo zakopuje swoje plemię coraz głębiej.

Natomiast, jeśli Ojki chcą odwrócić losy, to muszą zrobić jedną rzecz, prostą - przetrwać do czasu rozłamu tej południowej koalicji.

Punktem ciężkości będzie tutaj front Ojki - BET
Jeśli Ojkom uda się go utrzymać, a w najbardziej optymistycznym założeniu przepchnąć, to jesteśmy w domu.
Zawalenie się wtedy koalicji południowej nastąpi w sekundzie.
Jednocześnie z drugiej strony wszystkie współpracujące plemiona muszą maksymalnie wstrzymywać Pewniaków. Mocno spowalniać. To wystarczy

Ale
O ile skreślałem do tej pory Ojki, tak czytając teraz te absurdalne warunki trójstronnej umowy koalicji południowej, stwierdzam, że sytuacja staje się bardzo optymistyczna.
Jeszcze raz powtarzam - punktem ciężkości będzie front BET - Ojki

Kto będzie miał więcej determinacji (bo nie od potencjału a determinacji będzie to teraz zależało), ten to starcie wygra.

Jako, że często widać, że 80% ludzi nie potrafi czytać mapy i wyciągać logicznych wniosków, to podpowiem o co chodzi na linii Ojki - BET

Jeśli Ojki zrobią w najbliższym czasie kilka dużych akcji i ten front przełamią, to puzzle znowu się rozsypią.
2-3 duże udane akcje i BET na pewno zacznie się sypać. Takie są realia zawsze na każdym świecie.
I wtedy powstaną dwie możliwości:
- BET będzie chciało porozumienia z Ojkami
Lub
- Zacznie się masowa rekrutacja, głównie właśnie do Oj

A wtedy zyskają ogromny teren i postawią pod ścianą Witamy, które będą musiały się mocno zastanowić z kim lepiej opłaca się trzymać.

Przy założeniu, że zjednoczone plemiona wstrzymają z drugiej strony Pewniaków, taki scenariusz jest bardzo możliwy.
Ale jak pisałem, kluczem determinacja.

Oczywiście przepchnięcie BET to nie lada wyzwanie

Do góry