Dyskusja o sytuacji na świecie 174

Ruda tańczy

PEWNIACZEK
Wynik reakcji
1.072
Tylko że on przeszedł zaraz po WG, czyli musiał już być dogadany, a ja mimo wszystko jednak poszedłem o wiele później niż on.
Kurumii z całym szacunkiem ale dostaliście wolna rękę od rady wiec zrobił to samo co Ty tylko chwile wcześniej XD miałam z effecto dobry kontakt przed totalnym upadkiem magów i nie był on dogadany, ba! jak sobie żartowałam ze może razem poklikamy po jednej stronie to od razu mówił ze nie ma takiej szansy na chwile obecna, dostał wolna rękę - wybrał pewniaczki bo tu ma znajome mordki, tyle ;p

DeletedUser207979

Guest
Kurumii z całym szacunkiem ale dostaliście wolna rękę od rady wiec zrobił to samo co Ty tylko chwile wcześniej XD miałam z effecto dobry kontakt przed totalnym upadkiem magów i nie był on dogadany, ba! jak sobie żartowałam ze może razem poklikamy po jednej stronie to od razu mówił ze nie ma takiej szansy na chwile obecna, dostał wolna rękę - wybrał pewniaczki bo tu ma znajome mordki, tyle ;p

O napisał, że nie ma szans. Bohater!
Order mu!
Po czym zapoconymi rączkami kliknął 'dołącz'

Bohater na miarę XXI wieku

Pomyśl trochę, no dalej, rusz tą głową
Jak sama napisałaś - nie ma szans na chwilę obecną.
Zatem ta chorągiewa zakładała taką opcję, ale wiedziała, że w danym momencie nie może tego zrobić, bo zostanie zjechana.

Chciałaś wytłumaczyć a pogrążasz gościa.

Już pomijam aspekt, że copem jest człowiek, który strzelał kosy już dwukrotnie.

DeletedUser207979

Guest
Odnośnie analizy wklejonej przez @FabcioZiomekPL

Dawno nie czytałem czegoś śmieszniejszego, niż te podpisane w lutym porozumienie Witam& BET &Pewni

To znaczy, pomysł był nawet sensowny, ale to się nie ma szans udać. Tam musi dojść i dojdzie do rozłamów. Podpisanie takiego porozumienia przy 720 graczach, jest po prostu komedią xD
To tylko Pewniaki mogły wpaść na taki pomysł heh
A jeszcze większą komedią jest to, jeśli ktoś wierzy, że to w takiej formie może się jakkolwiek udać.
Rzucam monetę. I zanim usłyszycie jej brzęk, tam już wybuchnie wojna. Tylko nie wiem jeszcze w jakiej konfiguracji.

Co do dalszych losów świata.
Dyplomata Tro, chyba często wali się szpadlem w łeb, bo zakopuje swoje plemię coraz głębiej.

Natomiast, jeśli Ojki chcą odwrócić losy, to muszą zrobić jedną rzecz, prostą - przetrwać do czasu rozłamu tej południowej koalicji.

Punktem ciężkości będzie tutaj front Ojki - BET
Jeśli Ojkom uda się go utrzymać, a w najbardziej optymistycznym założeniu przepchnąć, to jesteśmy w domu.
Zawalenie się wtedy koalicji południowej nastąpi w sekundzie.
Jednocześnie z drugiej strony wszystkie współpracujące plemiona muszą maksymalnie wstrzymywać Pewniaków. Mocno spowalniać. To wystarczy

Ale
O ile skreślałem do tej pory Ojki, tak czytając teraz te absurdalne warunki trójstronnej umowy koalicji południowej, stwierdzam, że sytuacja staje się bardzo optymistyczna.
Jeszcze raz powtarzam - punktem ciężkości będzie front BET - Ojki

Kto będzie miał więcej determinacji (bo nie od potencjału a determinacji będzie to teraz zależało), ten to starcie wygra.

Jako, że często widać, że 80% ludzi nie potrafi czytać mapy i wyciągać logicznych wniosków, to podpowiem o co chodzi na linii Ojki - BET

Jeśli Ojki zrobią w najbliższym czasie kilka dużych akcji i ten front przełamią, to puzzle znowu się rozsypią.
2-3 duże udane akcje i BET na pewno zacznie się sypać. Takie są realia zawsze na każdym świecie.
I wtedy powstaną dwie możliwości:
- BET będzie chciało porozumienia z Ojkami
Lub
- Zacznie się masowa rekrutacja, głównie właśnie do Oj

A wtedy zyskają ogromny teren i postawią pod ścianą Witamy, które będą musiały się mocno zastanowić z kim lepiej opłaca się trzymać.

Przy założeniu, że zjednoczone plemiona wstrzymają z drugiej strony Pewniaków, taki scenariusz jest bardzo możliwy.
Ale jak pisałem, kluczem determinacja.

Oczywiście przepchnięcie BET to nie lada wyzwanie

pGnek

Chłop
Wynik reakcji
4
Pchnięcie frontu ma sens tylko problem w tym zeby musieli dalej działać jak działaja wiocha za wiocha i nie zatrzymywać sie nie dac chwili oddechu. Zobaczymy w pierwszych dniach kwietnia co się wydarzy, bo to mogą być kluczowe kilka dni.

DeletedUser207979

Guest
Pchnięcie frontu ma sens tylko problem w tym zeby musieli dalej działać jak działaja wiocha za wiocha i nie zatrzymywać sie nie dac chwili oddechu. Zobaczymy w pierwszych dniach kwietnia co się wydarzy, bo to mogą być kluczowe kilka dni.

Oczywiście, że tak. To walka z czasem dla Oj.
Natomiast patrzenie na samą masę koalicji południowej jest kompletnie pozbawione sensu. Nie zdecyduje masa a zaangażowanie.

A jestem więcej niż pewien, że takie plemiona jak wy czyli BET czy Witam, będą skłonni do elastycznego dostosowania swojej dyplomacji, do danej sytuacji na świecie.
Oczywiście wiem, że wszyscy będą zaprzeczać.
Ale w świecie plemion nie ma czegoś takiego jak sojusz do końca świata, na etapie na którym aktualnie świat się znajduje.
Takie sojusz są wiarygodne. Ale nie w tym momencie.

DeletedUser207979

Guest

Nawet poszedłbym dalej, wiocha za wiochą, to może być za mało.
Muszą być duże uderzenia. Inaczej mogą nie zbić waszych morali.

Do góry