Dyskusja o sytuacji na świecie 173

Cn54

Pikinier
Wynik reakcji
41
Może ego przysłoniło Ci fakty,

Od samego początku prowadziliśmy wojny czy tego chcieliśmy czy nie. każdą wygraliśmy walką. (1. niszczyciele 2. cudy 3. AP 4. Elite 5. Jak mieliśmy 2 fronty z AWW i z Delmą to w obu byliśmy górą. tłumaczenie się bo 2 vs 1 bo mamo biją. Widać że dupka piecze. Ale możecie się karmić swoimi tłumaczeniami i wymówkami. PoN z Delmą jest dobry strategicznie dla obu stron, ale wcześniej też dostawaliście baty mimo że musieliśmy się bić na 2 fronty jednocześnie.

Co do rekrutacji z NT dałem szanśe każdemu. Każdy miał szansę pokazać czy potrafi cokolwiek klikać. Pierwsza selekcja wynikła już z racji tak małej aktywności że nawet zaproszenia nie umieli przyjąć. Potem życie weryfikuje. Nadgoniliście staty i bardzo dobrze. Wykorzystaliście sytuację prawidłowo. Gdybyście jej nie wykorzystali to byłby niski poziom nawet nie warty komentarza. Nie mam w zwyczaju nie szanować przeciwnika więc nie pisałem żadnych zarzutów pod adresem AWW a jedynie Elo który nie umie 2+2 bo wychodzi mu -11.

My robiąc akcje równolegle na Delmę i na Was nie liczyliśmy statystyk podwójnie. A samo rozstawienie obecne frontu było w 80% zamierzone. Bo ściągnąć teren po GO można było jedną akcją ale wydłużyłoby nam to front 2krotnie. wiele razy musiałem tłumaczyć graczom żeby tam się nie pchali nie atakowali bo AWW jest tak pazerne że samo wydłuży sobie front i miałem rację. Wasz front z Delmą to było pół kontynentu. też mogliśmy olać orzeża i przejąc ten teren aż po Blood ale bylibyśmy otoczeni co ze strategicznego punktu widzenia jest kijowe.

Na podsumowanie dodam tylko że miejsce sobie zdobyliśmy zajęliśmy i nie miej do nas pretensji że poszło nam sprawniej niż Wam. A co do wypisywania po graczach pokaż mi chociaż jedną wiadomość którą napisałem. Można za to przytoczyć multum przykładów kiedy to Wasi gracze a nawet dowódcy bezsensownie spamowali i po naszych i brązowych graczach. Wszystkie wioski od Was wziąłem walką, na którą zresztą liczę a nie że potężne AWW podda się bo "bijom". Mamo bo ich jest dwóch. Mamo bo oni atakują a my się bronimy.

Ale czy my zabroniliśmy Wam atakować? Statystyki są jak najbardziej obiektywne. co najwyżej moje przekonania i odczucia w stosunku do niektórych graczy mogą być subiektywne. Ale to że nie atakujecie to chyba wymówka na wyrost. Chyba że to nasza wina. Ale wtedy byłaby to zasługa bo oznaczałoby to że zostaliście przyparci do muru.

Tak jak napisałem, przeciwnika z założenia szanuję chyba że swoim zachowaniem lub grą zademonstruje coś innego. AWW jest kopalnią intryg i podkopywania plemion komuś na plecach dodatkowo nakłaniając graczy na "lewe" zagrania. Ale są to też elementy gry. Ja nie mam nic sobie do zarzucenia i wiem że od początku do końca wobec każdego zachowałem się w porządku i tego też wymagałem od plemienia i Pana Prezesa @Lich King . Dyplomacja jest po to żeby jej używać. walka jest po to żeby wygrywać. w obu jesteśmy górą a Was dupka piecze. Zamiast szukać wymówek walczcie. Na tym ta gra polega.

Pozdrawiam,
Darma Gret
Nie broniliście i nikt do was myślę pretensji o to nie ma. Chciałem Ci jedynie uświadomić że nie ma się co nakręcać skoro druga strona jest póki co obojętna, zupełnie jakby tej wojny nie było przez ostatnie 3 tygodnie.

Jak mówiłem więcej obiektywizmu i uczciwości, link poniżej:
https://zapodaj.net/02876d578622b.png.html

Mogę wrzucić też jak wasz nowy nabytek "wassiel" żebrał o dodanie do przyjaciół i rozsyłał zaproszenia na lewo i prawo żeby wbić diodę zakładając konto albo rafals prosząc ogórki o diodę.
Może Ty osobiście tego nie robiłeś ale twoi koledzy znają tylko taką metodę żeby coś próbować osiągnąć, więc nie dziw się że gratulacje dobrej gry od kogoś z takimi sztuczkami za uszami nie są komplementem.

Lich King

Miecznik
Wynik reakcji
181
Przez cały czas pchaliście się w naszą strefę wpływów, więc skończcie nawijać, że to my Ci źli, z każdym możliwym plemieniem na naszej drodze próbowaliście coś podpisać lub podpisaliście, a jak nie poszło dyplomacją, jak cudy nie chciały wypowiedzieć pona NT, Elite też nie chciało się dogadać, AP się rozpadło, to zaczął się problem i poszukaliście rekrutacji cudaków, tyle że china wystawił ludzi na pożarcie, zamiast im pomóc, a my to wykorzystaliśmy. Dopóki NT miało dowództwo, to wam za dobrze z nimi nie szło, przynajmniej na odcinkach zachodnich, na wschodzie faktycznie nie dawali sobie z wami rady. Dostawaliśmy co tydzień przez pewien czas, po 2 akcje na klatę (od was i delmy) I 2 akcje wyprowadzaliśmy (w was i delmę) wy za to z delmą nie robiliście na siebie akcji, pon z delmą dał nam komfort skupienia się na froncie z wami (co przy pierwszej okazji wam pokazaliśmy, 19.05 - odbiliście się aż miło) obie strony czerpią z tego korzyści, więc czemu mielibyśmy tego nie podpisywać. Znaleźliście się teraz w sytuacji w jakiej my byliśmy, dostajecie teraz tak jak my dostawaliśmy dwie akcje na tydzień. Zlekceważyliście drugą połowę świata, zobaczymy jak to będzie dalej wyglądać mam nadzieję, że nas nie rozczarujecie i będzie dalej walka. Przy waszej masie, potrzebowaliśmy świeżej krwii i dawaliśmy po drodze wybranym szansę, nie kryjemy się z tym, co jak widać było dobrym ruchem, bo im się tak spodobało, że zostaną na pewno na długo <piwo>

Nie broniliście i nikt do was myślę pretensji o to nie ma. Chciałem Ci jedynie uświadomić że nie ma się co nakręcać skoro druga strona jest póki co obojętna, zupełnie jakby tej wojny nie było przez ostatnie 3 tygodnie.

Jak mówiłem więcej obiektywizmu i uczciwości, link poniżej:
https://zapodaj.net/02876d578622b.png.html

Mogę wrzucić też jak wasz nowy nabytek "wassiel" żebrał o dodanie do przyjaciół i rozsyłał zaproszenia na lewo i prawo żeby wbić diodę zakładając konto albo rafals prosząc ogórki o diodę.
Może Ty osobiście tego nie robiłeś ale twoi koledzy znają tylko taką metodę żeby coś próbować osiągnąć, więc nie dziw się że gratulacje dobrej gry od kogoś z takimi sztuczkami za uszami nie są komplementem.

Nie mamy wpływu na to, jakich rozwiązań poszukują gracze na to by zdobyć diodę, tak samo nie zabronimy znajomym z innych światów wbijać, pobawić się na niskich moralach, przepraszać też nie będziemy xd

Xiao Mao

Miecznik
Wynik reakcji
155
Przez cały czas pchaliście się w naszą strefę wpływów, więc skończcie nawijać, że to my Ci źli, z każdym możliwym plemieniem na naszej drodze próbowaliście coś podpisać lub podpisaliście, a jak nie poszło dyplomacją, jak cudy nie chciały wypowiedzieć pona NT, Elite też nie chciało się dogadać, AP się rozpadło, to zaczął się problem i poszukaliście rekrutacji cudaków, tyle że china wystawił ludzi na pożarcie, zamiast im pomóc, a my to wykorzystaliśmy. Dopóki NT miało dowództwo, to wam za dobrze z nimi nie szło, przynajmniej na odcinkach zachodnich, na wschodzie faktycznie nie dawali sobie z wami rady. Dostawaliśmy co tydzień przez pewien czas, po 2 akcje na klatę (od was i delmy) I 2 akcje wyprowadzaliśmy (w was i delmę) wy za to z delmą nie robiliście na siebie akcji, pon z delmą dał nam komfort skupienia się na froncie z wami (co przy pierwszej okazji wam pokazaliśmy, 19.05 - odbiliście się aż miło) obie strony czerpią z tego korzyści, więc czemu mielibyśmy tego nie podpisywać. Znaleźliście się teraz w sytuacji w jakiej my byliśmy, dostajecie teraz tak jak my dostawaliśmy dwie akcje na tydzień. Zlekceważyliście drugą połowę świata, zobaczymy jak to będzie dalej wyglądać mam nadzieję, że nas nie rozczarujecie i będzie dalej walka. Przy waszej masie, potrzebowaliśmy świeżej krwii i dawaliśmy po drodze wybranym szansę, nie kryjemy się z tym, co jak widać było dobrym ruchem, bo im się tak spodobało, że zostaną na pewno na długo <piwo>

Nie mamy wpływu na to, jakich rozwiązań poszukują gracze na to by zdobyć diodę, tak samo nie zabronimy znajomym z innych światów wbijać, pobawić się na niskich moralach, przepraszać też nie będziemy xd
Ale jako DELMA akcji jeszcze nie zdążyliśmy zrobić na was, no chyba, że liczysz ten nadmiar offa co rzucaliśmy pod was, bo na obrzeża było za dużo. Przy was był ten problem, że musieliśmy cały teren zrekrutowanego AP sprzątać, więc tak jak wy przy sprzątaniu po NT po AP traciliśmy wioski, ale z każdą akcją strat było mniej, aż potem front się ustawił i doszło do porozumienia, które jest na rękę zarówno Ski jak i DELMIE. Wy mogliście ustawić front pod AWW i zacząć tam bić, my sprzątamy swoje podwórko, ustawiamy front pod AWW i zaczynamy już ich też bić powoli. Ostatnia akcja na ponad 5k offa od AWW trochę zabolała, bo w sumie w idealnym czasie została zrobiona, gdzie ludzie dopiero zaczynali wbijać, a w świeżo przejętych wioskach na froncie jednak mocno boli brak mobila, kilka rozbiórek było na zapleczu (podam przykład pewnego gracza który miał ukiszone ponad 150zagród deffa, a takich rodzynków było więcej, więc nagle się znalazło dodatkowe kilkaset zagród deffa), dalej są rozbiórki ale to już nie w takim stopniu jak na ostatniej akcji, teraz jeszcze leci akcja chyba na 15 to pewnie jakieś straty mogą być, ale z pewnością mniejsze niż na ostatniej, już z każdą kolejną będzie łatwiej bronić.

Ja się bardziej martwię, czy AWW wytrzyma tempo, bo spoko robią 1 dużą akcje, ale raz na 2tygodnie. My teraz walnęliśmy ledwo na 2k offa i już problemy się pojawiły, z tym też że zgaduje, że Ski będzie bić co około tydzień, my też co około tydzień, a aww raz na 2tygodnie. Obawiam się, że dość szybko skończy się zapał i cały front siądzie patrząc na intentyswność ataków północy a południa.

@elosiemandero
Ja rozumiem, że dupka się pali, piecze i płakać trzeba na forum, bo jakie to złe plemiona się dogadały :). Wiesz co, gdyby nie fakt, że celowo nam wrzuciliście RDG na plecy, z którym graliście na poprzednich światach i mieli robić za waszego cichego sojusznika spowalniając DELME to prawdopodobnie nie doszłoby do podpisania PON'a ze SKI, sami na siebie to ściągneliście.

Wynik reakcji
336
To działa w 2 strony, Aww
Gra dopiero się zaczyna a mapa weryfikuje szybciej niż nam się wydaje, poczekajcie z owacjami i szampanem, wyliczanie wiosek na tym etapie mija się z celem bo każdy szuka słabych punktów na mapie i je eliminuje, zarówno jedna jak i druga strona.

Otóż to szampan i krewetki będą na koniec u kogoś.

A u kogo to czas pokaże.

Ksoks

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.687
Przecieram oczy na to co zobaczyłem dzisiaj na forum. Ski mówi, że pokonywalo wrogów akcjami?
Hmm to ta wielka wygrana z elite po tym jak delma wchodziła na czilku w ich wioski postanowiło ski zerwać pakt z elite a następnego dnia bić.
Również fenomenalne zwycięstwo było na ap. Jeszcze akcja w ap nie doleciala a gracze z frontu zostali juz zrekeutwani a potem resztę graczy z ap przyjęła delma i ski dobijała tych co nikt nie chciał.
Z 8cud tez był pokaż umiejętności frontowych, rekrutacja top1 gracza i kilku innych a potem dosiad na ogórkach.

Aww to planuje zrobić akcje w tym miesiącu? Czy już nie dacie nabić rw? Zamiast poświęcić trochę deffa I wpakowac w rdg aby delma miała z ich wyczysczeniem na moralach i atakowałby cały czas ich a nie aww to woleli stac o oglądać co się dzieje.

M4ss1ve

Miecznik
Wynik reakcji
94
A wy po za czyszczeniem obrzeży z jakiś randomowo od pół roku i rekrutacja AP czym pochwalić się możecie? Bo nawet akcji ani na nas ani na Aww nie udało wam się jeszcze zrobić.

Wynik reakcji
336
A wy po za czyszczeniem obrzeży z jakiś randomowo od pół roku i rekrutacja AP czym pochwalić się możecie? Bo nawet akcji ani na nas ani na Aww nie udało wam się jeszcze zrobić.

Zawsze są 2 strony medalu, Nikt nie ma ,,czystych rączek,, więc nie rozumiem po co to Sobie wypominacje.
1.Aww wbilo na diody po RDG,rekrutacja itd
2. Ski- rekrutacja ,dobijanie warzywek później itd.
3.Delma - Sam jestem przykładem bo wziąłem diody od jakiegoś gracza co Aww go wywalilo +rekrutacja.

Tak naprawdę każdy robił sobie podkład terytorialny i nikt do tej pory nic większego nie pokazał.

Wiec takie wypociny i wybielanie sie jest bez sensu,gdyż każdy jest już umoczony od dawna:

Mergio

Zwiadowca
Wynik reakcji
914
Czołem, jako że Twoja wypowiedź była względnie emocjonalnie neutralna - zatem miałbym pytanie: Czy byłbyś wstanie wskazać przykład podkopywania plemienia "komuś" na plecach przez AWW. Jestem po tej stronie barykady i zwyczajnie n-ty raz to czytam, a wprost nie widzę takich przykładów. No-offence - zwyczajnie świadom jestem, że każdy funkcjonuje w jakiejś tam bańce, a nie ukrywam że chętnie poznałbym tematy, gdzie te bańki przecinają się
Jako, że zbędny wylew z obu stron się pojawia, a ja wciąż czekam na odpowiedź to ponawiam. @Gretbellum

Lich King

Miecznik
Wynik reakcji
181
Początek świata- dogadanie się z AP na nas (po cichu, zapewne będziecie zaprzeczać, ale my swoje wiemy tyle, że nie pyklo bo AP rozpadło się bardzo szybko)

Cud - nie pyklo bo China wystawił ludzi zamiast im pomóc

Elite - chcieli nastawić przeciwko nam jak jeszcze istniały cudy, nie pyklo bo w odpowiednim momencie to zatrzymaliśmy, pozniej jeszcze z revi próbowali, ale dobrze że Q nie był głupi i bajer chiny nie zadziałał

To tylko przykłady, dowody były, pewnie jeszcze gdzieś są, ale szukać nie będę bo nie mam na to czasu.

A jeśli chodzi o rdg to mam screena wiadomości z założycielem czy dyplo, rdg jak sam przyznaje, że aww dołącza do wojny z delmą zanim podpisaliśmy z nimi pona (Delmą) i jeszcze nas zachęcał do bicia w nich :) Także śmiało zapraszam na pw to podeślę rozmowę dla niedowiarków:)

Do góry