Dyskusja o sytuacji na świecie 172

Wynik reakcji
32
Pierwszy raz od lat udzielę się na FO. Zawsze tylko czytam ale tym razem coś we mnie pękło.

W plemiona zaczynałem grać na s3 jako dzieciak w 4-5 klasie podstawówki. Po drodze grałem na wielu światach na niektórych z mniejszymi lub większymi sukcesami.

Po najdłuższej przerwie wróciłem do gry na s152 czy tam 162 gdzie sporo pograłem i co najlepsze do końca: aż nas rozwalili. @mayou kojarzę, że graliśmy razem w plemieniu "Tajemnica" do momentu aż wjechało w nas CV i chyba Sabat. I to był naprawdę fajny świat.

Przyszedł czas na s172 i to co się tu dzieje jest po prostu żałosne.
Od początku świata było wiadomo, że speed mają najsolidniejsza ekipe ale liczyłem na to, że coś pokażą a to szczerze mówiąc najwięcej pokazaliście na forum. Od początku się tu przechwalacie jacy to wy wspaniali a inni żałośni, że masówki i inne historie gdzie sami gracie od początku jak masówka tyle, że lepiej zorganizowana niż pozostałe. Czy było jakieś plemię które rozwaliliscie "co do Joty"? Tak żeby go nie rozbijając biorąc najlepszych graczy/radnych do siebie i walczyć z warzywami albo graczami którym morale padło całkowicie (jestem jednym z nich).
Na s172 wystartowałem ze sporym opóźnieniem i od początku jestem w PŁD. Na początku byłem pozytywnie nastawiony na walkę z wami. Planowanie, obrony itd. ale wy nie walczycie na froncie. Oj nie. Jak tylko widzicie na froncie u przeciwnika kogoś kto się wyróżnia nawet nie skillem a po prostu punktami czy osiągnięciami nie trudzicie się walka z kimś takim tylko zapraszacie go do siebie. Z week to wiadomo największy był Ami (swoją drogą zabawne jak ktoś najpierw się wyzywa na FO a później nagle kumple w jednym plemieniu) a z PŁD najswiezej Giezol ( gość który łykał darmy plemienne jak szalony) i Kaken (założyciel i radny PŁD) - czy na samym początku Vanilor i miyagi którzy to na plemiennym forum pisali jak to pokażą speedom jak się gra xD no i pokazali. Po drodze było jeszcze paru jak Maksym czy Marox. Wszyscy z Topki. Jakoś się trzymaliśmy ale moja cierpliwość skończyła się dzis. To po prostu nie ma sensu bo speedy będą rekrutować kolejnych spocencow. Jesteście serio wspaniali. Wszyscy tacy spoceni, że przez internet czuję smród waszego łoju.
Kiedyś się w to grało dla zabawy żeby wygrywać lub przegrywać razem. Zaraz ktoś mi napisze, że właśnie tak wyglądają dzisiejsze plemiona. Ok - być może ale właśnie dlatego wielu graczy od nich odchodzi co widać po ilości graczy na kolejnych światach. Niedługo dojdzie do tego, że na światach będą od początku walczyć 2-3 ekipy z czego 2 ekipy to darmy.
Daje sobie spokój z plemionami. Będę tylko czekał na jakiś nowy świat ze speed na którym być może pojawi się jakaś inna ekipa i popatrzę jak wtedy będziecie szczekać na forum jak już nie będziecie tacy "atrakcyjni" żeby do was przejść.

Bez odbioru

xlokersao

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.027
Kolejny długi nudny post obrażający speedy, nic nowego. Oczywiście statystyki nie grają jakby się patrzeć wszędzie topka (top1 RA, RO i ogólnie), ale wiadomo, że tylko rekrutacja. Jak tam wasze huty?

Wynik reakcji
32
Kolejny długi nudny post obrażający speedy, nic nowego. Oczywiście statystyki nie grają jakby się patrzeć wszędzie topka (top1 RA, RO i ogólnie), ale wiadomo, że tylko rekrutacja. Jak tam wasze huty?
Nikogo nie obrażam a stwierdzam fakty. Ciężko nie nabijać dobrego RA jak się wali w niedobitki plemion które rozbiło się rekrutacja. Nie odmawiam wam umiejętności i wielu dobrych graczy. Byłbym idiotą żebym tak twierdził. Po prostu mówię jak rozgrywacie ten świat i nie widząc tego jesteś ćwierć mózgiem.
I oczywiście jak to widzę macie w zwyczaju na FO zamiast nawiązać dyskurs i przedstawić argumenty próbujesz deprecjonować drugą stronę twierdząc, że to nudne. Skoro nudne to nie czytaj i przejdź dalej bez takiego pierdzielenia.

serikkehva

Miecznik
Wynik reakcji
123
Nikogo nie obrażam a stwierdzam fakty. Ciężko nie nabijać dobrego RA jak się wali w niedobitki plemion które rozbiło się rekrutacja. Nie odmawiam wam umiejętności i wielu dobrych graczy. Byłbym idiotą żebym tak twierdził. Po prostu mówię jak rozgrywacie ten świat i nie widząc tego jesteś ćwierć mózgiem.
I oczywiście jak to widzę macie w zwyczaju na FO zamiast nawiązać dyskurs i przedstawić argumenty próbujesz deprecjonować drugą stronę twierdząc, że to nudne. Skoro nudne to nie czytaj i przejdź dalej bez takiego pierdzielenia.
Niestety 90% wpisów Speed na tym forum właśnie tak wygląda. Ewentualnie ciśnięcie beki, że chłop coś napisał :eek:
Szkoda tylko, że takie ekipy patrzą strasznie krótkowzrocznie (nie mówię już tu tylko o Speed). Ignorując wpisy/wiadomości/propozycje współpracy od graczy, którzy dopiero teraz chcą porządnie wejść w tą grę sprawiają, że środowisko plemion jest bardzo niedostępne dla ludzi spoza niego. Co się wtedy dzieje? Starzy gracze w końcu odchodzą, a nowych nie przybywa. Ekipy nadal trzymają się świetnie, bo co świat zrekrutują (podobnie jak na tym Speed) kilka osób z innych plemion, które ogarniają, ale niestety pozostałym pozostaje niesmak po strasznie nierównej walce(podbieranie graczy/darmy/dyplo świata ustalone przed jego startem).

Wynik reakcji
32
Niestety 90% wpisów Speed na tym forum właśnie tak wygląda. Ewentualnie ciśnięcie beki, że chłop coś napisał :eek:
Szkoda tylko, że takie ekipy patrzą strasznie krótkowzrocznie (nie mówię już tu tylko o Speed). Ignorując wpisy/wiadomości/propozycje współpracy od graczy, którzy dopiero teraz chcą porządnie wejść w tą grę sprawiają, że środowisko plemion jest bardzo niedostępne dla ludzi spoza niego. Co się wtedy dzieje? Starzy gracze w końcu odchodzą, a nowych nie przybywa. Ekipy nadal trzymają się świetnie, bo co świat zrekrutują (podobnie jak na tym Speed) kilka osób z innych plemion, które ogarniają, ale niestety pozostałym pozostaje niesmak po strasznie nierównej walce(podbieranie graczy/darmy/dyplo świata ustalone przed jego startem).
Amen. Tak jak pisałem w moim długim i nudnym poście. Skończy się tak że świat będą zaczynać 2 ekipy które i tak się polacza i 2 plemiona randomow a światy będą trwały po 2 msc. Na 200 świat speed ruszy samo na 3 człony i nikt inny nie wystartuje. Kogo oni będą na forum obrażać :/

Mati1101

Chłop
Wynik reakcji
1
Jeszcze żeby taki Giezol się czymkolwiek wyróżniał XD po prostu widzicie możliwość przepchnięcia frontu taką rekrutacją + wiedzą o tym, że np okolica nie ma teraz offów praktycznie, na pewno bardzo ciężko musi być walczyć w takim ustawieniu. Przejmując pół darmowe wioski, których nawet nie ma zbytnio jak odbijać przepchniecie front o tyle, co 'normalną' walką zajęłoby z miesiąc i będziecie tu gwiazdorzyć, a na koniec wyrzucić i przejąć takiego Giezola, bo swoją robotę już zrobił :D

No chyba że akurat Giezol to jakiś dobry znajomy, bo od początku nic nie robił u nas w sumie tylko darmy łykał jak była okazja, widać po RA xD

serikkehva

Miecznik
Wynik reakcji
123
Amen. Tak jak pisałem w moim długim i nudnym poście. Skończy się tak że świat będą zaczynać 2 ekipy które i tak się polacza i 2 plemiona randomow a światy będą trwały po 2 msc. Na 200 świat speed ruszy samo na 3 człony i nikt inny nie wystartuje. Kogo oni będą na forum obrażać :/

Niestety na społeczność gry jej twórcy nie mają wpływu. Niby plemiona są prostą grą, ale by wygrać świat trzeba się teraz nieźle napocić bo stałe dobre ekipy zdominują każdy nowo rozpoczęty mając nie tylko doświadczenie i znajomości w zapasie, ale również te mniej czyste zagrywki (znów, to nie jest przytyk w stronę Speed, a ogólne spostrzeżenie). Tak tylko dla porównania, ostatnio zacząłem grać w Eve Online - o wiele bardziej złożona i skomplikowana gra, w której gdy pytam o pozornie głupie rzeczy nie zostaję wyśmiany, a wręcz przeciwnie spotykam się z bardzo otwartą społecznością pełną osób chętnych wziąć nowego gracza "pod swoje skrzydła".
W Eve również "pro gracze" mogliby stworzyć swoje organizacje, latać po mapie i zabijać noobków, ale nie robią tego. Dlaczego? Na to pytanie chyba sam każdy sobie odpowie...

Keymil LoveOrHate

Szlachcic
Wynik reakcji
5.497
Był moment gdzie PLD i Week łącznie 12 członów grało na 2 człony speed i jeden sn , nie będziemy ryzykować porażki na świecie i dawać wam nie wiadomo jakich forów , to normalne w tej grze mieć ludzi w innych plemionach i w razie czego jaki ratunek gdy przyszłyby trudniejsze dni, te osoby miały obiecane przejście dużo wcześniej a ja obietnic dotrzymuje , została mi w zasadzie już tylko jedna rekrutacja i nie zamierzam nikogo więcej brać żeby nie mieć za dużego problemu w wyborze zwycięskiego składu :p oczywiście mogę zmienić zdanie jeśli sytuacja byłaby trudna ,np przy kosie wzn :p łatwo wam się mówi że powinniśmy grac tak i tak bez dyplo bez rekrutacji bo jesteśmy speedami ale to na moich barkach spoczywa los ponad 100 osób i muszę im zapewnić wygraną na świecie a nie ryzykować rzucić się na cały świat nie mieć żadnego kreta i później dostać lanie i być głównym winnym porażki. Jeszcze śmieszne jest do nas pisanie że kogoś rekrutujemy jak wszystkie inne plemiona praktycznie brały wszystko co się rusza , ja chociaż wybieram najlepszych :)

Zgadzam sie z wami CHŁOPaki (hehe).

Niestety dla was keymil ma straszne ciśnienie na wygranie tego świata po tym jak dostał bęcki od wariatów na classicu i rekrutuje na potęgę.
To zacznij coś robić w radzie wtedy może nie będę musiał rekrutować

Rzeźnik x Mefedroniarz

Najstraszliwszy
Wynik reakcji
37
Masówki to miecz obosieczny, dają przewagę wiosek i wojsk, z drugiej strony zazwyczaj marnie kończą - ciężko zarządzać taką masą, do tego ogromne ryzyko posiadania kretów i choragiewek, niemal zawsze tworzą się rozłamy prędzej czy później, a to strasznie wpływa na spadek morali i chęci do gry pozostałych ludzi.

Na tym świecie WEEK stworzyło masówkę, by spośród tych ludzi wyselekcjonować odpowiedni skład do walki ze SPEED. Niestety rada dobrze nie funkcjonowała. Rzeczy które miały zostać zrealiziwane w 1 dzień, realizowane były przez tydzień albo wcale.

Mati1101

Chłop
Wynik reakcji
1
Był moment gdzie PLD i Week łącznie 12 członów grało na 2 człony speed i jeden sn , nie będziemy ryzykować porażki na świecie i dawać wam nie wiadomo jakich forów , to normalne w tej grze mieć ludzi w innych plemionach i w razie czego jaki ratunek gdy przyszłyby trudniejsze dni, te osoby miały obiecane przejście dużo wcześniej a ja obietnic dotrzymuje , została mi w zasadzie już tylko jedna rekrutacja i nie zamierzam nikogo więcej brać żeby nie mieć za dużego problemu w wyborze zwycięskiego składu :p oczywiście mogę zmienić zdanie jeśli sytuacja byłaby trudna ,np przy kosie wzn :p łatwo wam się mówi że powinniśmy grac tak i tak bez dyplo bez rekrutacji bo jesteśmy speedami ale to na moich barkach spoczywa los ponad 100 osób i muszę im zapewnić wygraną na świecie a nie ryzykować rzucić się na cały świat nie mieć żadnego kreta i później dostać lanie i być głównym winnym porażki. Jeszcze śmieszne jest do nas pisanie że kogoś rekrutujemy jak wszystkie inne plemiona praktycznie brały wszystko co się rusza , ja chociaż wybieram najlepszych :)

Skoro tak piszesz o tym, że na twoich barkach spoczywa los ponad 100 osób i tak ci na tym zależy, to jak możecie mieć jakikolwiek szacunek do Kakena jako głównego założyciela PŁD? xD Jedyna sytuacja w której to zrozumiem, to jeśli od początku istnienia PŁD taki był zamysł, zrobić plemię przez waszych ludzi, zabezpieczyć sobie południe w taki sposób, żeby przypadkiem nie wymknęło się spod kontroli.

HaltPL

Chłop
Wynik reakcji
16
Dobrze, że zabrałem ekipę spod władzy takiego Kakena <lol> PŁD miało perspektywy ale takie ogórki się tym zajmowały to było do przewidzenia, co do rekrutacji SPEED, to faktycznie szkoda takiego pchania frontu, ale cóż :rolleyes:

Wynik reakcji
32
Nieprawdopodobne jest to co piszesz. Co innego jest mieć kreta a co innego gościa który założył jedno z większych plemion a następnie oszukał wszystkich którzy mu w jakiś sposób zaufali. To też był twój misterny plan? W takim wypadku jesteś po prostu bezczelny. Jeżeli od początku PŁD było tworem w którym maczałeś swoje palce to nie boje się użyć tego słowa, jesteś po prostu śmieciem. Uwierz mi, że w PŁD nikt nie nastawiał się jakoś super na wygranie świata ale fajną zabawę a wy spocuchy zrobicie wszystko dla śmiesznej blaszki. Wart jesteś tyle co ta twoja legia.
W ogóle tłumaczenie tych zachowań tym, że mieliście cały świat przeciw sobie to też niezła parodia. PŁD nigdy nie współpracowało z week. PŁD toczyło swoje inne wojny na południu i wschodzie. Ale tak wy biedni musieliście walczyć o przetrwanie używając śmieciowych zagrywek.

No cóż. Wielkie gratulacje dla speed. Będziecie mogli o tych wspaniałych zwycięstwach wnukom opowiadać.

Buduj Mur

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
5.178
Żal wam że speed robi takie potężne akcje i wioski nawet na bonusie wpadają za free ?

Do góry