Dyskusja o sytuacji na świecie 157

danelo46

Pikinier
Wynik reakcji
33

Ty lepiej spójrz jak to i was wyglądało na początku, a porównaj sobie z nami?
Ile was tam było w sumie?
8-10 członów?
Plus darmy oczywiście.
Każde plemię pisze swoją historię i rady danych plemion podejmują różne decyzje względem tego co najbardziej w danym momencie się opłaca.
Wam opłacało się zacząć wielką masówką. Niezależnie od tego czy ekipa liczna czy nie to zasadniczo po 2-3 członach mogłeś powiedzieć rekrutacja zamknięta, twórzcie se nowe plemię.
A nóż widelec powstałby nowy ciekawy twór na mapie i zaczątek nowej ekipy. Postawiłeś na monopol od początku, a teraz najwięcej psioczysz.

ODR. z kolei opłacało się wchłonąć lemon i część kat co zmusiło nas do założenia kolejnych 2 członów ale to na nas szczujesz xd
Tylko to nie miało większego wpływu na rozgrywkę, kat się rozpadało a to był tylko wyścig kto szybciej ich zgarnie do siebie my czy PS, chociaż PS teraz i tak się nie przyzna.
Ale, żeby nie było to Silver bez powodu się tam nie znalazł - skorzystał tylko z okazji jaką dali mu łakome PS'y.

over93

Miecznik
Wynik reakcji
57
Jeżeli chodzi o zwycięstwo to pierwsze miejsce zajmuje Rebels w ilości członów 8.

Drugie zajmuje ODR w ilości 6
Co ciekawe CSA ma 5, a licząc McOPo to też 6

Człony między sobą nie są porównywalne punktowo, ale ilości są te same

Nagonka że ODR ma nie wiadomo ile członów kończy się wraz z próbą podliczenia ich i porównania do siebie

Urai

Miecznik
Wynik reakcji
62
ODR. z kolei opłacało się wchłonąć lemon i część kat co zmusiło nas do założenia kolejnych 2 członów ale to na nas szczujesz xd
Tylko to nie miało większego wpływu na rozgrywkę, kat się rozpadało a to był tylko wyścig kto szybciej ich zgarnie do siebie my czy PS, chociaż PS teraz i tak się nie przyzna.
Ale, żeby nie było to Silver bez powodu się tam nie znalazł - skorzystał tylko z okazji jaką dali mu łakome PS'y.
Znam inną wersję tej historii, ale co ja tam wiem.

Wynik reakcji
1.277
Ty lepiej spójrz jak to i was wyglądało na początku, a porównaj sobie z nami?
Ile was tam było w sumie?
8-10 członów?
Plus darmy oczywiście.
Każde plemię pisze swoją historię i rady danych plemion podejmują różne decyzje względem tego co najbardziej w danym momencie się opłaca.
Wam opłacało się zacząć wielką masówką. Niezależnie od tego czy ekipa liczna czy nie to zasadniczo po 2-3 członach mogłeś powiedzieć rekrutacja zamknięta, twórzcie se nowe plemię.
A nóż widelec powstałby nowy ciekawy twór na mapie i zaczątek nowej ekipy. Postawiłeś na monopol od początku, a teraz najwięcej psioczysz.

Zapomniałeś dodać jeszcze jednego zera to może by się zgadzało. Mieliśmy 4 człony CSA-X CSA-Y CSA-Z DCS i plemie ludzi którzy zarabiali PP KRUL.
A co do historii wyssanej z Palca z lemon i KAT^^ To wcale nie było tak że po rzuceniu kontami założycieli KAT czy lemony postanowiły dojść do kogokolwiek aby grać dalej. Lista która przedstawiali to nie była lista aktywnych czy rzetelnych graczy tylko po prostu kolesiostwo aby kolega kolegi z kolega grali dalej więc większość normalnych plemion odrzuciło taka rekrutację. A co do silvera jeżeli dostane pozwolenie to wkleje wycinek PW bo ktoś tutaj próbuje wybielić czarną stronę jakąś ckliwą historią z pokrzywdzonym silverem.

danelo46

Pikinier
Wynik reakcji
33
Znam inną wersję tej historii, ale co ja tam wiem.
Jakoś mnie nie dziwi, że masz swoją wersję :D
Goebels też taką miał.
W końcu kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą.
Byle wykazać to nie my to oni ^^
I tak podobnie Goebelsowi jedno mu się udało, bo wojnę przecież zaczęli naziści - nie Niemcy tak wam się udało przedstawić ODR jako massówkę.

Ostatnia edycja:
Wynik reakcji
1.277
Jakoś mnie nie dziwi, że masz swoją wersję :D
Goebels też taką miał.
W końcu kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą.
Byle wykazać to nie my to oni ^^
I tak podobnie Goebelsowi jedno mu się udało, bo wojnę przecież zaczęli naziści - nie Niemcy tak wam się udało przedstawić ODR jako massówkę.
Wydaje mi się że jesteś kolejna osobą która najpierw napisze potem przemyśli kontekst wypowiedzi jak i jej logikę. Próbujesz w grze internetowej robić propagandę i założyć ministerstwo oświecenia publiczności na forum? Porównanie ma się nijak do sytuacji którą próbowałeś wybielić bo powtarzane kłamstwo wielokrotnie które staje się prawdą jest tylko i wyłącznie w kręgach gdzie nikt nie ma swojego zdania i bardzo łatwo nimi sterować. Tutaj niestety zdań jest tyle ilu użytkowników na FO^^ Próbujesz za każdym razem omijać niewygodne odpowiedzi na twoje posty czy po prostu pytania więc porównanie do Goebelsa też pewnie nie bez powodu bo dobrze wiesz co sam robisz.

CSA szybko człony darmo rozebrało, my nie :/ Co nam statystyki psuje
Na początku mieli dwa normalnie jak nie więcej, a zdążyli mieć 3 człony daremek kruli. Teraz porównywać to słabo byczku
Więc przyznajesz że te 5 członów które fuzlowaliście przerabiacie na darmówki i tylko po to byli wam potrzebni? Dziękujemy za oświecenie nas publicznie wasi gracze na pewno się lepiej poczują i będą jeszcze efektywniej jak i aktywnie grać ^^

Wynik reakcji
1.277
CSA-W zostało założone jak już nie było DCS2(A raczej przejęte, ponieważ to stary StaBol więc ten człon był założony jak my dawno graliśmy na 3 członach CSA-X/Y/Z) a mcOpo jak już nie było krula. Twoim tokiem rozumowania taka PEKA.Rebels,ODR czy inne plemiona w takim razie miały 2x więcej członów, ponieważ niektóre zostały już skasowane. I nie ważne że ktoś miał na początku 4-5-6-7 skoro przewinęły się kolejne w historii bo liczą się w takim razie do bilansu. Nie ważne że czegoś już nie było w momencie powstawania kolejnego, ważne że był kiedyś.
wystarczy zobaczyć tw statsy i daty to nic trudnego, Znowu wybielam? Jak zawsze? Jak to się ludzie zmieniają zależnie od sytuacji.

Ostatnia edycja:

over93

Miecznik
Wynik reakcji
57
Ta w twstats nie znajduje nic na temat dcs2... Chodzi mi o ogół. Też zakładałeś tych członów. A próbujesz non stop zwalać na kogoś. Zwłaszcza gdy później zaczął. Cały czas jest wylewany jakiś syf, przechwałki i przemadrzenia...

Obecnie CSA-W w zaniku masz niemalże, mcopo, CSA-Z, -Y, czy -X i DCS to jest 5

A ODR ma 6. Dalej obrzucaj ich błotem choć mają tylko jeden człon więcej - śmiało!

Wynik reakcji
366
Ta w twstats nie znajduje nic na temat dcs2... Chodzi mi o ogół. Też zakładałeś tych członów. A próbujesz non stop zwalać na kogoś. Zwłaszcza gdy później zaczął. Cały czas jest wylewany jakiś syf, przechwałki i przemadrzenia...

Obecnie CSA-W w zaniku masz niemalże, mcopo, CSA-Z, -Y, czy -X i DCS to jest 5

A ODR ma 6. Dalej obrzucaj ich błotem choć mają tylko jeden człon więcej - śmiało!
ODR miało jeszcze nie tak dawno 8 :p
Moim skromnym zdaniem różnica jest taka, że ODR do tej pory Wciągnęło wszystkich możliwych wrogów do siebie, a CSA przyjmuje sojuszników/neutralnych. Ja generalnie jestem przeciwko rekru i się z tym nie wychylam, ale zauważam różnicę :)

danelo46

Pikinier
Wynik reakcji
33
Wydaje mi się że jesteś kolejna osobą która najpierw napisze potem przemyśli kontekst wypowiedzi jak i jej logikę. Próbujesz w grze internetowej robić propagandę i założyć ministerstwo oświecenia publiczności na forum? Porównanie ma się nijak do sytuacji którą próbowałeś wybielić bo powtarzane kłamstwo wielokrotnie które staje się prawdą jest tylko i wyłącznie w kręgach gdzie nikt nie ma swojego zdania i bardzo łatwo nimi sterować. Tutaj niestety zdań jest tyle ilu użytkowników na FO^^ Próbujesz za każdym razem omijać niewygodne odpowiedzi na twoje posty czy po prostu pytania więc porównanie do Goebelsa też pewnie nie bez powodu bo dobrze wiesz co sam robisz.

Więc przyznajesz że te 5 członów które fuzlowaliście przerabiacie na darmówki i tylko po to byli wam potrzebni? Dziękujemy za oświecenie nas publicznie wasi gracze na pewno się lepiej poczują i będą jeszcze efektywniej jak i aktywnie grać ^^
Ja tylko odbijam piłeczkę, to straszne :eek:
Apropos to w kwestii tego zdania to sprzeczałbym się.
NSDAP cieszyło się dużym poparciem wśród Niemców nie dlatego, że nie mieli własnego zdania, a dlatego, że NSDAP wiedziało jak się wstrzelić z targetem i na tym etapie nie miało sensownego przeciwnika na tym polu.
Rola właśnie propagandy, głównie plakatów i gazetek, dokładnie jak twoje nawijanie na fo.
I zasadniczo jest nawet spójność, przez długi czas nikt od nas też się tutaj nie odzywał.

Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wynik reakcji
1.277
Zaskakujące jest to że gdy ja odpowiem na jakąś zaczepkę, obelgę czy po prostu pytanie to niektórzy widzą tylko moje odpowiedzi które są następstwem postów wcześniej. Nie ważne że ktoś mógłby wycierać sobie gębę 50stron, ważne że Dorek odpisze ten jeden raz i zaczynamy bombardowanie^^
Dziwi mnie jak to ludzie się zmieniają z biegiem czasu zależnie od sytuacji czy potrzeb aby dążyć do celu
Kiedyś wrogowie teraz przyjaciele
Kiedyś przyjaciele a teraz wrogowie
Kiedyś masówka i fuzje drugiego bratniego plemienia wręcz przyprawiały o wymioty teraz wręcz idealnie że tak jest
Nie oceniam, dziwię się po prostu że można tak zmienić światopoglądy czy po prostu swoje własne zasady i tutaj nie mówię konkretnych nicków czy plemion po prostu ogólny zarys sytuacji. Ja mam zamiar od 21ego dobrze się bawić i powalczyć tak jak zapewne większość ale jestem ciekaw czym mnie jeszcze niektórzy zaskoczą^^

Tak jak Klarnet napisał, zasadnicza różnica wy widzicie tylko wyśmiewanie czy obelgi w stronę ODR nawiązujące do 'masówki' otóż nie, głównie chodzi o to że do tego momentu nic nie było pokazane, jedynie rekrutacja i ośmieszanie się gdy Lemonek nie można było przepchać. Jest naprawdę wielka różnica pomiędzy fuzją z sojusznikiem lub rekrutacją pojedyńczych neutralnych graczy a fuzjowaniem każdego plemienia bez wyjątku nie musząc w ogóle walczyć tak aby 'gracze' z tak zwanego Core Team mogli sobie bezpiecznie Barbki zjadać. Dlatego dla mnie przepaść pomiędzy PEKA a ODR jest bardzo duża.

Jak walczyliśmy z Winners/Avis zarówno PEKA jak i CSA nie chciało rekrutacji i to bylo bardzo fajne, offy latały a każdy się świetnie bawił dlatego wojna moim zdaniem będzie konkretna bo nie stronią od konfliktów i prawdopodobnie wiedzą jak się bić. Dlatego moim zdaniem do końca ODR będzie targane na plecach PEKA. Peka tego nie przyzna bo nie wypada a ODR się będzie wypierało aby nie wyjść na słabych ale każdy wie jak jest, ponieważ co jest śmieszne aktualny front z PS opiera się na graczach z byłego KAT a rodowite ODR dalej je barby i swoich. Paru się co prawda przerzuca pod CSA ale widzę że też przechodzą do PEKA więc pewnie roszady.
ODR? cóż nie ma sensu wałkować kolejny raz tego tematu.

Ostatnia edycja:

danelo46

Pikinier
Wynik reakcji
33
Co do "niewygodnych pytań" to wskaż chociaż jedno, które według Ciebie mogłem pominąć celowo :)
Jeśli któreś pominąłem, sorry, mam też inne rzeczy do roboty niż tylko siedzenie na FO.
Ojeju, jak lemonki to grupa graczy z doświadczeniem, którzy specjalnie ciągnęli na moralach, czego ty oczekiwałeś?
Mieliśmy jeszcze wojnę z KAT, które miało też chyba z 7 członów... My wówczas 3, później 4 - WDK.
Jeden człon WDK poszedł dla PEKA, jeden dla ODR.
Co do twojego zdania dotyczącego wrogości to jest jeszcze takie powiedzenie:
"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem"
Zresztą Peaky od początku też przecież zmieniło swoje nastawienie względem niektórych plemion na tym świecie, czyż nie?

Ostatnia edycja:
Wynik reakcji
366
Co do "niewygodnych pytań" to wskaż chociaż jedno, które według Ciebie mogłem pominąć celowo :)
Jeśli któreś pominąłem, sorry, mam też inne rzeczy do roboty niż tylko siedzenie na FO.
Ojeju, jak lemonki to grupa graczy z doświadczeniem, którzy specjalnie ciągnęli na moralach, czego ty oczekiwałeś?
Mieliśmy jeszcze wojnę z KAT, które miało też chyba z 7 członów... My wówczas 3, później 4 - WDK.
Jeden człon WDK poszedł dla PEKA, jeden dla ODR.
Co do twojego zdania dotyczącego wrogości to jest jeszcze takie powiedzenie:
"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem"
Zresztą Peaky od początku też przecież zmieniło swoje nastawienie względem niektórych plemion na tym świecie, czyż nie?
Tak. Przyszliśmy nawalić Winn i się dobrze bawić.
Winn padło szybciej niż myśleliśmy, więc została dobra zabawa :)

over93

Miecznik
Wynik reakcji
57
Ze świata 142 nie powielilem dwóch podstawowych błędów.

- za mało członów gdy mowa o dominację
- nieprzemyślaną rekrutację z nierestrykcyjną selekcją

Czasy plemion się bardzo zmieniły. Ze świata 70 sugerowalem się jednym członem basta. Plemiona się zmieniły i wymagają zupełnie innej gry.

Wynik reakcji
366
Nie o taką zmianę mi chodziło ale palcem wskazywać nie zamierzam :)
Sporo osób już to sugeruje :)
Pragnę zauważyć, że to nie ja rekrutuje całą okolicę, nie ja forsuje, żeby bić kogoś ze znaczną przewagą, nie ja pisałem do wszystkich plemion szukając na siłę sojuszy.

Jak już wspomniałem - przyszliśmy się tu dobrze bawić. Możliwie w jak najmniejszym gronie, ale nie zamykam się na współpracę. Dlatego my po prostu robimy swoje, a Wy macie przysłowiowy bóld... że ktoś nie będąc masówką, a małym zgranym plemieniem może się dobrze bawić :)

No ale jak uda Ci się przejąć coś więcej niż parę darm i pobawić się na froncie, to może zrozumiesz :)

danelo46

Pikinier
Wynik reakcji
33
Sporo osób już to sugeruje :)
Pragnę zauważyć, że to nie ja rekrutuje całą okolicę, nie ja forsuje, żeby bić kogoś ze znaczną przewagą, nie ja pisałem do wszystkich plemion szukając na siłę sojuszy.

Jak już wspomniałem - przyszliśmy się tu dobrze bawić. Możliwie w jak najmniejszym gronie, ale nie zamykam się na współpracę. Dlatego my po prostu robimy swoje, a Wy macie przysłowiowy bóld... że ktoś nie będąc masówką, a małym zgranym plemieniem może się dobrze bawić :)

No ale jak uda Ci się przejąć coś więcej niż parę darm i pobawić się na froncie, to może zrozumiesz :)
Sojuszy szukać na siłę nie musimy, nie rekrutujemy także całej okolicy, rzucasz zaledwie swoje insynuacje w naszym kierunku, które zbytnio pokrycia nie mają.
Moja wypowiedź była właściwie adresowana do Dorka :)

Co do zabawy, świetnie Cię rozumiem, graliśmy w taki sposób razem z -V- na s65 przeciwko ogromnej masówce SGG i świetnie dawaliśmy sobie radę przez większość czasu zajmując top1 w rankingu, a SGG wygrało właściwie tylko dlatego, że zaczęło się zjadać. Pomimo tego i tak świat skończyliśmy jako 2 plemię w rankingu. Wy już teraz nieco odpadliście :/
A szkoda, bo kibicowałem wam na początku :D

Wynik reakcji
366
Sojuszy szukać na siłę nie musimy, nie rekrutujemy także całej okolicy, rzucasz zaledwie swoje insynuacje w naszym kierunku, które zbytnio pokrycia nie mają.
W 2gim miesiącu świata dostałem od Was propozycję sojuszu. W momencie gdy dzieliły nas jakieś 2 kontynenty :)
Zrekrutowaliście praktycznie całe plecy, centrum(WDK) i jedynego wroga na południu z którym graniczyliście(KAT). Póki co męczycie się z kilkakrotnie mniejszym PS.

Jak to nie jest pokrycie, to albo nie potrafisz analizować faktów, które Ci przedstawiam, albo jesteś na tyle zapatrzony w ODR, że nie widzisz jak znalazło się tu gdzie jest.

Albo po prostu warzywienie Ci pasuje :)

Co do zabawy, świetnie Cię rozumiem, graliśmy w taki sposób razem z -V- na s65 przeciwko ogromnej masówce SGG i świetnie dawaliśmy sobie radę przez większość czasu zajmując top1 w rankingu, a SGG wygrało właściwie tylko dlatego, że zaczęło się zjadać. Pomimo tego i tak świat skończyliśmy jako 2 plemię w rankingu. Wy już teraz nieco odpadliście :/
A szkoda, bo kibicowałem wam na początku :D
Odpadliśmy? Nie sądzę. Przerzucanie graczy, tylko po to, żeby być wyżej w rankingu i zjadanie swoich przez pare miesięcy? Trochę słabe :)
Tempo delikatnie zwolniło, ale gracze się dobrze bawią i to najważniejsze :)

U was za to oprócz wysłania offów raz na 2 tygodnie nie dzieje się nic :)

danelo46

Pikinier
Wynik reakcji
33
W 2gim miesiącu świata dostałem od Was propozycję sojuszu. W momencie gdy dzieliły nas jakieś 2 kontynenty :)
Zrekrutowaliście praktycznie całe plecy, centrum(WDK) i jedynego wroga na południu z którym graniczyliście(KAT). Póki co męczycie się z kilkakrotnie mniejszym PS.

Jak to nie jest pokrycie, to albo nie potrafisz analizować faktów, które Ci przedstawiam, albo jesteś na tyle zapatrzony w ODR, że nie widzisz jak znalazło się tu gdzie jest.

Albo po prostu warzywienie Ci pasuje :)

Odpadliśmy? Nie sądzę. Przerzucanie graczy, tylko po to, żeby być wyżej w rankingu i zjadanie swoich przez pare miesięcy? Trochę słabe :)
Tempo delikatnie zwolniło, ale gracze się dobrze bawią i to najważniejsze :)

U was za to oprócz wysłania offów raz na 2 tygodnie nie dzieje się nic :)
Nie zrozumiałeś mnie kompletnie.
Odpadliście względem tego jak -V- radziła sobie na s65.
Względem sojuszy to dzisiaj niestety tak to wygląda.
Niektóre plemiona były dogadane między sobą na długo przed startem, w tym CSA - tutaj zaczyna się temat, który poruszył over, w taki sposób plemiona ewoluują.
I nie tyle, że bronię ODR, ja tutaj trafiłem trochę z przypadku, poprostu wskazuję na to, że ODR tak naprawdę nie wyróżnia się na tle pozostałych plemion - z wyjątkiem Peaky właściwie.
Nawet PS ma swoją koalicję.
I tak fajnie się mówi, męczymy się, kiedy oni mają deff od was xd
A pomimo tego mamy już 60 wiosek na plus przez 2 tygodnie.
Zgoda moglibyśmy mieć więcej ale przy ograniczeniu 29h drogi grubasami musielibyśmy boostować tylko poszczególnych graczy, którzy w ogóle dosięgają frontu. To nie jest sytuacja jak z evr gdzie byliśmy z nimi wymieszani i wyszdł wynik 500:10 w przybliżeniu patrząc po samych statystykach wojny w kronice wojennej. To sytuacja gdzie jest PS, ich podplemiona, niskie morale i deff od was, no świetne zestawienie :D
Więc tak naprawdę do tej pory nie mieliśmy jeszcze przeciwnika z którym tak naprawdę moglibyśmy się sprawdzić na zasadzie równy z równym.
W kwestii PS to z naszej strony wygląda to tak:

I teraz mógłbym znowu wskazywać na inne przypadki i zacząć się śmiać ale tego nie zrobię, bo mimo wszystko chciałbym kontynuować rozmowę w dobrym tonie i zrozumieniu.

Ostatnio edytowane przez moderatora: