Dyskusja o sytuacji na świecie 154

witek7787

Miecznik
Wynik reakcji
44
Dzięki dzięki, a jak zasilę to co, też źle będzie? Mam czekać na uboczu i patrzeć, jak przegrywacie?

witek7787

Miecznik
Wynik reakcji
44
I co, wyślesz na mnie wtedy swoich przybocznych perszingów albo zaatakujesz offami zrobionymi w darmach? Ja nie wiem, skąd Ty się urwałeś. Na razie mam swoje plemię i jakoś dajemy radę. Pierniczysz coś o chorągiewce, a sam masz połowę plemienia złożonego z chorągiewek. Jak się zacznie walić to zmienią okręt ;)

yoDANGER

Pikinier
Wynik reakcji
23
I co, wyślesz na mnie wtedy swoich przybocznych perszingów albo zaatakujesz offami zrobionymi w darmach? Ja nie wiem, skąd Ty się urwałeś. Na razie mam swoje plemię i jakoś dajemy radę. Pierniczysz coś o chorągiewce, a sam masz połowę plemienia złożonego z chorągiewek. Jak się zacznie walić to zmienią okręt ;)
Na to wpływu nie mam :) Ale nie da się ukryć, że masz szanse na zostanie gwiazdą 154.

witek7787

Miecznik
Wynik reakcji
44
Na dzisiejszych plemionach każdy, kto nie żre hurtowo darm, jest już "gwiazdą". Ja gram po staremu i taką grę będę kontynuował, śmieszą mnie nowotwory typu 6p, czy EAT z s142. Wolę pograć z kilkoma osobami, które nie sępią na moje wioski. Wybieram współpracę z graczem mającym ledwo 3 wioski niż 15-wioskowym kolosem naszprycowanym darmami i nie robiącym deffa, bo po co, deff jest przecież dla frajerów. W ten sposób mamy w pierwszej piątce pomocników na s154 dwóch swoich graczy. Wasz najlepszy "Samarytanin" jest na miejscu 17-tym, chociaż on akurat grał na s142 w małym plemieniu, więc kompletnie do 6p nie pasuje jako słabo reprezentatywny przykład. Kolejny Wasz pomocnik to Aken z top27, on już ma przeszłość w 6p, więc tak to obecnie wygląda. I dalej ślijcie szlachtę jak małpy z obstawą pików. Ja jestem z okręgówki, wiem o tym, a jak ktoś ma blaszkę za wygranie świata to już jest Bogiem plemion.

To Ten Nowy

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
942
Wyznacznikiem była kiedyś, jak na świecie było kilkanaście-kilkadziesiąt dobrych ekip a nie teraz, gdzie wbijają 2-4 dobre z czego najlepsze najczęściej sojek na dzień dobry i ciosanie mongoła ze zwycięstwa nad sklejkami czy słabymi plemionami bez doświadczenia i osiągnięć. <shrug>

yoDANGER

Pikinier
Wynik reakcji
23
Kiedyś bym powiedział, że top 1 wspierającego na koniec świata lub Agresor coś oznacza. Ale od kiedy widziałem jak gracze sztucznie na koniec świata nabijają statystyki to już mnie nic nie zdziwi.

A blaszka za wygrany świat w dzisiejszych czasach bardzo często oznacza wygranie dyplomacją, a nie wojną. Więc tak jak Nowy mówi nic to nieznaczy już.
Ale czasem warto wiedzieć co na jakim świecie się wydarzyło, żeby zweryfikować swoje zdanie na czyiś temat.

witek7787

Miecznik
Wynik reakcji
44
Skoro ktoś jest w stanie na koniec świata "sztucznie" nabić tyle punktów, by przegonić dotychczasowego top1 pomocników/agresorów/obrońców, to poziom serwera musiał być cholernie niski. Gracze też zawyżają swój "poziom" w inny sposób - żrąc damy na potęgę i nie prezentując kompletnie nic. Kiedyś się pisało "punkty nie grają". Teraz to prawdziwsze stwierdzenie niż kiedykolwiek wcześniej. Pisząc o blachach za wygranie świata celowo posłużyłem się ironią, to taka figura retoryczna, ludzie czasem tak robią.

To Ten Nowy

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
942
Skoro ktoś jest w stanie na koniec świata "sztucznie" nabić tyle punktów, by przegonić dotychczasowego top1 pomocników/agresorów/obrońców, to poziom serwera musiał być cholernie niski. Gracze też zawyżają swój "poziom" w inny sposób - żrąc damy na potęgę i nie prezentując kompletnie nic. Kiedyś się pisało "punkty nie grają". Teraz to prawdziwsze stwierdzenie niż kiedykolwiek wcześniej. Pisząc o blachach za wygranie świata celowo posłużyłem się ironią, to taka figura retoryczna, ludzie czasem tak robią.
Na 123 miałem top 1 ro ze sporą przewagą i top 1 ogólnego bo i ra nienajgorsze i rw. Na koniec świata gość potrafił ponad 200kk sobie nabić wypisując do każdego kogo się da żeby atakował mu jedną wioskę więc tak, wszystko się da. Nie był nawet w top 25. Blaszki na koniec nic aktualnie nie znaczą, tak samo te plemienne jak i personalne. Teraz dochodzi do sytuacji gdzie świat 4 kontynentowy zamykają 3-4 plemiona w koalicji, gdzie frajda z gry?<shrug>

witek7787

Miecznik
Wynik reakcji
44
Dokładnie, dlatego blaszki na koniec gry to niezbyt dobry sposób na określanie "jakości" gracza. W każdym razie grając na jakimś serwerze i obserwując rankingi na bieżąco można dość dobrze ocenić, co się aktualnie dzieje, szczególnie w początkowej fazie rozgrywki. Co do zamykania światów w podany przez Ciebie sposób - też nie wiem, gdzie tu jest frajda z gry. Jedna z przyczyn to fakt, że w ogóle wprowadzono jakieś warunki "wygrania" światów. Spina o blachy ludziom pomieszała we łbach. Jak dla mnie to mogliby wypuścić świat z limitem 10 członków w plemieniu, wsparcia tylko w obrębie plemienia itp. Koniec końców żeby naprawić Plemiona trzeba znacznie ograniczyć plemiona. I to jest ten paradoks.

To Ten Nowy

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
942
Jakbym chciał rozruszać sąsiadów to bym rzucił pytaniem jak się miewa to plemię top 11 co woli pograć krótko, w starym stylu, jak grać z 10 sojuszami z niebieską mapą. <cisza>

PS. Proponuję poprawić profil zewnętrzny bo kilka błędów jest :(
heh.PNG

Bez tytułu.png

Ostatnia edycja:

witek7787

Miecznik
Wynik reakcji
44
Czyli kolejni rzucający słowa na wiatr ;) Że też komuś się chciało tak łgać. Chociaż może taki był plan, ale wyszło ,,jak zawsze".

To Ten Nowy

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
942
a wytłumaczy ktoś co się stało z pogami?
Byli w pewnym momencie top 1 punktowo. Wydawali się solidną ekipą. Pisał do mnie pam i chwalił się, że grają starym stylem, jednym członem z jednym sojkiem po czym podpisał się ze wszystkim czym tylko się dało. Walczyli chyba tylko z nami, gdzie ich ostatnie 2-3 próby przejęcia to rozbijanie się na bunkrach w głupi sposób. <shrug> Teraz są top 11 i spadają dalej w dół bo ich jedyny rozwój to barbarki.Liczyłem, że będą jedną z solidniejszych ekip na tym świecie ale cóż. Zablokował rozwój swojej ekipie a barbarki szczególnego rozwoju nie dają.<cisza> Z tego co słyszałem to się z BADGE nie dogadują więc będą mieli okazję pokazać swoją wartość ;D