Dyskusja o sytuacji na świecie 146

grzesiule

Miecznik
Wynik reakcji
34
Tak samo jakbyscie wy wypowiedzili wojne zbaw. Przeciez oni by nie dali rade na dwa fronty i + budowac uniwerek xd

No ale chodzi mi o to, że taki grajek któy wchodzi tylko raz na dwa dni, to zasta ci nie weźmie. U nas na 100 typa, tylko jakieś 15% bierze zasty xd
Bigwoo czasami sie znajdzie ktos defensywny do brania zasta ale nie chce miec znowu takie momentu ze wbije na forum a tu jakis nick ktory pierwszy raz widze XD

Azucar

Chłop
Wynik reakcji
20
Zawsze idzie powolutku front w wojnie 1v1, ale my byliśmy już na takim etapie, że co akcję braliśmy 150-200 wiosek, a jedna kwietniowa akcja, która ciągnęła się przez ponad tydzień przyniosła nam około 500 wiosek

Kiełas

Miecznik
Wynik reakcji
41
Kiełas napewno znaczacym czynnikiem tej wojny było to że my wypowiedzielismy asom. Jak to powiedziec, w uj deffa parowalo na waszym froncie. I tak naprawde jakbysmy nie wywolali wojny z nimi i grali dalej to byscie tez za duzo nie zdzialali. Pomalutku by szedl front xd
Jak dolaczyliscie do wojny to zaczelo sie darmobranie, bo wczesniej bylo lekko na nasza korzysc, mimo mniejszej liczby wsi. Asy przeszly od stycznia do maja z 15% przewagi wiosek do remisu, wiec bez zmian w ich aktywnosci bysmy powoli, ale systematycznie przepychali front.

Sihaja85

Chłop
Wynik reakcji
2
Bigwoo czasami sie znajdzie ktos defensywny do brania zasta ale nie chce miec znowu takie momentu ze wbije na forum a tu jakis nick ktory pierwszy raz widze XD
oj, wybacz,że zakłóciłam Twój spokój - już się nie odzywam...

Jak juz wspomnialem Sihaja85 nie mialem z toba jeszcze stycznosci i nawet nie wiedzialem ze istniejesz. Moze cos pokazesz do konca swiata wiec zobaczymy :p
Aktualnie z Asami jestesmy 2285 wiosek do przodu a wojna trwa od 30.05.2020 20:01
Czyli prawie w 2.5 miecha straciliscie tyle wioch xd
Dla porownania front ze zbaw ktory trwa od 15 kwietnia tego roku, podbilismy okolo 600 wioch xd
No wiadomo ciezej jest bo zbaw gra a nie jak asy xd
Przechwalasz się statystykami ale w końcu w Asach to same warzywa więc te 2285 to tylko liczba - nic konkretnie wywalczonego.

Gadajcie sobie - ja już uciekam :D jak na warzywko przystało ('weszłam' tylko deff podesłać :D)

grzesiule

Miecznik
Wynik reakcji
34
No mamy sie czym chwalic jako plemie jak was pogromilismy xDD Nie przesadzaj juz, mogliscie lepsza selekcje robic itp zeby do takiej sytuacji nie doszlo :p

Byczarnia

Miecznik
Wynik reakcji
44
Asy miały dokładnie tyle samo czasu na przygotowanie się do wojny co my ( miesiąc ), mogli wycofać część deffa z frontu auu na rzecz nowego, tak jak my to zrobiliśmy cofając cześć wojska przy zbawcach by obstawić nowy front.

pchelka75

Miecznik
Wynik reakcji
102
No ja wiem, Wy tam z pchełką zawsze macie inne informacje.
No jak widać, jednak Borys nie kłamał względem PeKi. A post Ajsa nt. wypowiedzenia sojuszu ZBAW, też nie był zasłoną dymną, żeby zdobyć przewagę w budowie, i ewentualnie gdy PeKa nie dotrzyma PoNa, zrobić z nich kosowników.

grzesiule

Miecznik
Wynik reakcji
34
My na tym swiecie tylko jedna umowe zlamalismy, ale gracze pain sie zgodzili wiec raczej to nie jest zlamanie umowy tylko wykorzystanie sytuacji.
Polegala ona na tym ze jak zrobimy fuzje z PAIN nie mozemy robic fuzji/sojuszu z fear. Lider pain (Bywus chyba) zaczal sie klocic i psuc morale wewnatrz (wyzywanie itp) bo zaczela sie dyskusja na temat fear czy robic z nimi fuzje czy nie itd. Koniec koncow tylko sojusz zawiazalismy by wspolnie walczyc ze zbaw.
A tak to nie przypominam sobie zebysmy zlamali jakiegos pona (chyba ze druga strona zlamala wczesniej, to chyba logiczne ze my tez mozemy) lub umowe.
Umowa o niebudowaniu uniwerka dotyczyla wszystkich auu/peka/zbaw i chyba odr. I plemie ktore by zaczelo budowac uniwerek reszta plemion miala wypowiedziec wojne temu plemieniu. Auu tego nie zrobilo gdy zbaw zaczelo budowac uniwerek, kiedy z nimi rozmawialismy to czas mijal, dlatego zdecydowalismy budowe uniwerka bo wiedzielismy ze auu cos kombinuje. A dzis sie dowiedzialem ze bedzie wypowiedzenie pona nam xdd Wiec tylko zbaw i auu narazie zlamalo ta umowe

dzbanowski

Miecznik
Wynik reakcji
46
Świat wygra ten kto ma więcej złotych bonusów do budowy i prestiżu. A jeśli wrzucą event, to ten kto ma więcej PP.
Już w lutym każde plemię mogło stawiać uniwerek z moralami i ścigać się na bonusy do budowy.

pchelka75

Miecznik
Wynik reakcji
102
No tak, bo przecież grzechem jest zarabiać na swojej działalności gospodarczej. Najlepiej żeby Inno dokładało do swoich projektów, a developerzy tyrali za najniższą krajową.
Prostsza opcja - grać światy z dominacją. A uniwerków każdy był ciekawy, to się poniekąd przekonaliśmy jak to działa w praktyce i do końca będzie rozkminka kto wygra, i czy ktoś nie szykuje kolejnej intrygi.

Kiełas

Miecznik
Wynik reakcji
41
Problemem nie jest zarobek, ale rozbieżność między oficjalną informacją, że na uniwerek nie działają bonusy do budowy, a rzeczywistością :p każdy, kto startuje na świecie giełdowym musi się liczyć z tym, że czasem ktoś ma za dużo kasy i wpakuje kilka wypłat w konto ;p

tjbh

Pikinier
Wynik reakcji
23
No jak widać, jednak Borys nie kłamał względem PeKi. A post Ajsa nt. wypowiedzenia sojuszu ZBAW, też nie był zasłoną dymną, żeby zdobyć przewagę w budowie, i ewentualnie gdy PeKa nie dotrzyma PoNa, zrobić z nich kosowników.
To wciąż nie jest odpowiedz na moje pytanie. Przykro mi, że masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Pominę już tę kwestię, że post nie był skierowany do Ciebie :)

pchelka75

Miecznik
Wynik reakcji
102
Z początku serwera Yoxanek z Warzywek, dość mocno wypytywał support jak dokładnie działa uniwerek, nie wiem czy to jeszcze gdzieś odkopię, ale wydaje mi się, że też dostał odpowiedź, że bonusy nie będą działać na czas budowy. Może element zaskoczenia od Inno, a może nieusystematyzowana wiedza przekazana do polskiego supportu.
@tjbh napisz lepiej jak Wileczek zareagował na nowy układ świata.

AvantiSQuad

Miecznik
Wynik reakcji
13
to jednak albo nie prześledziłeś mapki dokładnie albo jesteś delikatnie pisząc słabowidzący - moje wioski od grudnia znajdują się w tej samej pozycji (póki co, nie twierdzę,że będzie tak zawsze - straciłam jedną wioskę na rzecz Ajsa). Owszem, zjadłam jak to ująłeś dzulsona ale to jedynie zostało wymuszone moją sytuacją. A teraz kwestia graczy defensywnych - czy trzeba ich określać mianem warzyw - nie bardzo mi się to podoba.

Na Ciebie nie wysyłałam nic offensywnego bo na to trzeba zasłużyć - więc albo trzeba być sympatycznym albo coś znaczyć :D jak widać póki co nie mieścisz się w żadnej grupie :).
Czyli ja zasłużyłem dziękuję

Jak juz wspomnialem Sihaja85 nie mialem z toba jeszcze stycznosci i nawet nie wiedzialem ze istniejesz. Moze cos pokazesz do konca swiata wiec zobaczymy :p
Aktualnie z Asami jestesmy 2285 wiosek do przodu a wojna trwa od 30.05.2020 20:01
Czyli prawie w 2.5 miecha straciliscie tyle wioch xd
Dla porownania front ze zbaw ktory trwa od 15 kwietnia tego roku, podbilismy okolo 600 wioch xd
No wiadomo ciezej jest bo zbaw gra a nie jak asy xd
Grzesiu piszesz jak potłuczony, shihaja jest kolo mnie, i caly czas jest czujna