drobna zmiana

Czy podoba Ci sie pomysł?


  • W sumie głosujących
    59
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Widziałem często na różnych forach możliwość komentowania w czyichś profilach i w sumie ciekawa sprawa.
 

DeletedUser159480

Guest
Fajna sprawa, można to przedyskutować.

Dodaj ankietę do tematu :)
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Popieram, funkcja przydatna aczkolwiek z możliwością wyłączenia jej, gdyż zapewne nie u mnie ale u administracji pojawiłby się problem spamu na profilu.
 

DeletedUser

Guest
Kwestia bardzo przydatna;) ale trzeba by było szczegóły dopracować.

Na przykład, na każdym profilu jest tylko 20 komentarzy maks, reszta się automatycznie kasuje wg. zasady świeżości. Gracze z KP mogą mieć 100 komentarzy. Dany gracz ma możliwość kasowania komentarzy, lub całkowicie je wyłączyć. Przydatna była by również funkcja blokowania danych graczy, którzy nie mogą dodawać na dany profil komentarzy.

Ogólnie pomysł bardzo mi się podoba;)
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Serio, podoba Wam się możliwość komentowania w profilu gracza? Co w tym takiego fajnego poz faktem, że będzie dodatkowy spam?
 

DeletedUser144151

Guest
Serio, podoba Wam się możliwość komentowania w profilu gracza? Co w tym takiego fajnego poz faktem, że będzie dodatkowy spam?

też jestem zdziwiony,ze takie poparcie ma ten pomysł,jeżeli mam coś do gracza to piszę to na PW,a tak to byłby jeden wielki spam jedni gracze wychwalali by danego gracza w stylu NK "ale fana focia" "jesteś dobrym graczem" inni wyzywali by go od noobków
 

DeletedUser

Guest
No właśnie widać, że ludzie bez Facebooka i innych hmmm... mało poważnych rzeczy żyć nie umie.
NIE, NIE i NIE, nie chcę tego na plemionach, wystarczy mi że czasami gdy z kimś ze znajomych mam się skontaktować i muszę to zrobić przez NK lub Facebooka.
 

DeletedUser160591

Guest
Może dlatego, że gracze lubią odrobinę sobie pospamować, a na forum za najmniejszą niezgodność z regulaminem posty są kasowane, a gracze nierzadko banowani. Co admini, boicie się o komentarze pod waszymi profilami?
 

DeletedUser

Guest
No właśnie widać, że ludzie bez Facebooka i innych hmmm... mało poważnych rzeczy żyć nie umie.
NIE, NIE i NIE, nie chcę tego na plemionach, wystarczy mi że czasami gdy z kimś ze znajomych mam się skontaktować i muszę to zrobić przez NK lub Facebooka.

też jestem zdziwiony,ze takie poparcie ma ten pomysł,jeżeli mam coś do gracza to piszę to na PW,a tak to byłby jeden wielki spam jedni gracze wychwalali by danego gracza w stylu NK "ale fana focia" "jesteś dobrym graczem" inni wyzywali by go od noobków

Serio, podoba Wam się możliwość komentowania w profilu gracza? Co w tym takiego fajnego poz faktem, że będzie dodatkowy spam?



Proste lekarstwo - dla osób, które tego nie chcą bylby przycisk/funkcja - "wyłącz komentarze w profilu"

i po sprawie. Wy tego nie macie, inni jak chcą to mają.
To, że Wy jesteście wybredni to nie znaczy, że macie innych ograniczać
 

DeletedUser144151

Guest
w ankiecie jest "jeśli nie powiedź dlaczego" w związku z tym że mam negatywne podejście do takich "udogodnień" wyraziłem swoją opinię zgodnie z prośbą zakładającego ten temat,na tym polega dyskusja
 

-one loser

Najbardziej lubiany gracz
Wynik reakcji
4.127
cvbvcvb.png

TAk to wygląda na czeskim forum:)
Gracze piszą ze znanymi graczami i jest milo i symatycznie, da sie poznać nowe osoby
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Prawdę mówiąc ja nie widzę jakiegokolwiek pozytywu tej funkcji... że będzie dodatkowe miejsce, na którym można powrzucać obrazy swemu wrogowi? Jakie inteligentne komentarze można w tym miejscu umieszczać? "Lubię Cię"? "Pamiętam Cię ze świata X. Pozdro"? Dlaczego nie można napisać tego komuś na PW?
Jak dla mnie jedna wielka wylęgarnia spamu i kolejne miejsce na którym będą mogli się wyżywać rozmaici łańcuszkowicze typu "wejdź na stronę xxx i zarób szybko kasę".

Czy ktoś może mi przedstawić jakiś sensowny argument ZA tą funkcją, poza tym, że jest ona "fajna", "przydatna" (do czego???) i "ciekawa"?
 

DeletedUser165979

Guest
Prawdę mówiąc ja nie widzę jakiegokolwiek pozytywu tej funkcji... że będzie dodatkowe miejsce, na którym można powrzucać obrazy swemu wrogowi? Jakie inteligentne komentarze można w tym miejscu umieszczać? "Lubię Cię"? "Pamiętam Cię ze świata X. Pozdro"? Dlaczego nie można napisać tego komuś na PW?

Nie każdy ma ochotę rozmawiać poprzez PW. Na innych forach komentarze w profilach są już nierozerwalną częścią forum jako kontaktu między użytkownikami forum. Internet się rozwija, gra się rozwija, zatem i forum powinno się rozwijać. A zmiany mogą tylko przysporzyć popularności wśród użytkowników i przyciągnąć nowych.

Jak dla mnie jedna wielka wylęgarnia spamu i kolejne miejsce na którym będą mogli się wyżywać rozmaici łańcuszkowicze typu "wejdź na stronę xxx i zarób szybko kasę".

Niekiedy lepiej jak użytkownicy sobie "pospamują" (chociaż nie widzę spamowania w dyskusji profilowej między dwoma użytkownikami na własne tematy) w swoich profilach (o ile nie łamią Zasad forum) aniżeli mieliby się wyżywać na forum w działach w których nie powinni.

Natomiast użytkowników typu "wyżywaczy a'la łańcuszkowiczów" to chyba Zasady Forum w punkcie 1.9 mówią jasno:

Regulamin forum gry plemiona.pl napisał:
1.9 Zabrania się umieszczania linków referencyjnych (zwanych także polecającymi), czyli takich, których kliknięcie daje określonej osobie zyski zarówno w postaci rzeczywistej jak i wirtualnej. Dotyczy to w szczególności systemów zarobkowych i innych gier. Surowo zabrania się reklamowania innych gier, for i portali, a także umieszczania odnośników do uciążliwych lub złośliwych stron.

Więc wystarczy, że przy każdym komentarzu będzie z automatu opcja do raportowania danego wpisu i już moderatorzy/supermoderatorzy mieliby jak na tacy dany wpis w celu wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji. Aczkolwiek wtedy będzie trzeba dodać troszkę treści do Regulaminu Forum na ten temat.
 

DeletedUser144151

Guest
świat się zmienia co nie oznacza ze wszystkie zmiany musimy popierać.Mam nadzieje ze IG zajmie się ciekawszymi propozycjami,a gdyby jakimś cudem postanowili się tym zająć żeby była funkcja blokowania takich wpisów na swoim profilu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry