Czary Jackob666

totylkogra..

Chłop
Wynik reakcji
26
Ahoj,
troszkę gram już w tą grę ale coś mi tutaj nie pasuje proszę mądre głowy o wypowiedź
Sytuacja wygląda tak.
Wczoraj Jackob666 atakował mnie i mojego sąsiada plemienia.
Sytuacja wygląda następująco:
1) Jackob666 wjeżdza we mnie ( wjazd we mnie.jpg)
2) skanujemy go by mieć dokładny stan jego wojsk ( skan Jacbok666.jpg)
3) Maszyna atakuje nie trafiając w offa ( 1 wjad maszyny w jacbok666,jpg)
4) Jackob wjeżdza offem w maszyne ( atak po którym jacbok dostał kontre.jpg)
5) moja skuteczna kontra na Jacbok( moja kontra na jackob.jpg)
na tym by się zakończył mała lokalna akcja ale dziś dostaję skan a po chwili atak (wjazd jacbkoa we mnie dziś.jpg) i ku mojemu zdziwieniu ponad 1.5k topora dodatkowo sporo kawalerii i lk szybkie zerkniecie na raport z jego wsi i Tw stats no nie możliwe nawet na boostach
6) teraz najlepsze wjazd w maszyne godzine po ataku po mnie ( wjazd w maszynę dziś godzinę po ataku na mnie.jpg)
Jest mi to ktos w stanie wytłumaczyć jakim cudem w jeden dzień gość stworzył takiego offa na wsi jak widać?
Trochę już w to gram ale coś mi tu na kilometr nie pasuje i jeszcze te dodatkowe 300lk godzinę po ataku na mnie :p
Bez hejtu proszę jestem tunowy, proszę jedynie o racjonalne wyjaśnienie wraz z obliczeniami.
Dotyczy gracza Jackob666
 

Załączniki

  • 1 wjazd maszyny w jacbok.jpg
    1 wjazd maszyny w jacbok.jpg
    116,3 KB · Wyświetlenia: 307
  • atak po któym jacbok dostał kontre.jpg
    atak po któym jacbok dostał kontre.jpg
    131,1 KB · Wyświetlenia: 296
  • Moja kontra na Jackob.jpg
    Moja kontra na Jackob.jpg
    124,9 KB · Wyświetlenia: 293
  • Skan Jackob666.jpg
    Skan Jackob666.jpg
    148,5 KB · Wyświetlenia: 289
  • wjad jacboka we mnie dziś.jpg
    wjad jacboka we mnie dziś.jpg
    137,6 KB · Wyświetlenia: 284
  • wjazd we mnie.jpg
    wjazd we mnie.jpg
    134,6 KB · Wyświetlenia: 285
  • wjazd w maszyne dziś godzine po ataku na mnie.jpg
    wjazd w maszyne dziś godzine po ataku na mnie.jpg
    135,3 KB · Wyświetlenia: 298

Ar3sik

Bóg Wojny
Wynik reakcji
9.210
Ciekawe, bo wiele razy słyszałem o kombinacjach supportu z wojskiem, ale tu są dowodziki. @kmic Jakbyś mógł wytłumaczyć co tu się odjaniepawliło.
 

GreatGatsby

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
137
czyli na skanie z wczoraj jest 500lk
wczoraj po kontrze pada identyczny off (900topora 500lk) który został wysłany godzine wcześniej na wioske
a po 20h wjezdza Ci na wioske 1460 topora 600lk 50 taranów 50 katasów xD

za co się prezent do inwentarza dostaje z wojskiem ?xD
 

mayou

Pikinier
Wynik reakcji
60
szanse ze ktoś z plemienia wysłał tam offa powiedzmy zeby był bezpieczny, albo miał cofnąć i zapomniał są nikłe, chyba ze ten ktoś jest debilem xD dziwna sprawa
 

GreatGatsby

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
137
Jedyna szansa jest taka, że off na kontrze nie był jego a kogoś innego. Brakuje skanu po tej kontrze, że faktycznie wioska jest pusta.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
no z wojskiem nikt by nie zdążył żeby wysłać taką samą ilość wojsk żeby wyglądało że uciekł w 170ms i padło akurat tyle wojsko co zostało wysłane na atak
druga opcja to wysłanie wczesniej tych 900 topora i 500lk przez kogoś dużo wcześniej
 

Sylwan23

Rycerz
Wynik reakcji
4.250
A jak to jest ze zbierakiem? Ostatnio kogos skanowalem z zagroda 21 skan przeszedl praktycznie bez strat i nie pokazalo mi zadnych jednostek poza wioska bo były na zbieractwie. Moze po prostu tu jest problem. Wyslal czesc na zbieraka poszedl skan kontra i mu reszta wojsk wrocila akurat.
 

ReQuiem.

Miecznik
Wynik reakcji
195
@totylkogra.. ma z nim wioskę pole w pole. Nikt nie zdążyłby mu podesłać wojska.
Biorąc pod uwagę, że w skanie, ataku i kontrze bierze udział podobna ilość wojska, to teoria, że ktoś mógł mu zupełnie przypadkiem podesłać niemal identyczną ilość wojska jest strasznie naciągana xD

@edit, sprawdzaliśmy, czy podczas zwiadu widać wojska na zbieraku
z przeprowadzonych analiz i testów wynika, że widać.
 

Zawor1126

Chłop
Wynik reakcji
7
Ogólnie teza z tym, że to kogoś innego wojsko jest jedyna "wytłumaczalna", jednak jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś o wiele wcześniej (nikt w okolicy nie ma tyle drogi dojścia katapultami by zdążył wysłać po ataku ToTylkoGra) i do tego wysyła akurat dokładnie tyle samo katapult ile było w offie który wracał do wioski? Bo top i lk jest 1-2 więcej co przez rekru jest zrozumiałe

Druga sprawa to wycofanie offa w 130-150ms, każdy z Nas wie jak to wygląda, możliwie jednak bez "wspomagaczy" stosunkowo utrudnione.
 
Ostatnia edycja:

Szukajmnie

Miecznik
Wynik reakcji
129
A jak to jest ze zbierakiem? Ostatnio kogos skanowalem z zagroda 21 skan przeszedl praktycznie bez strat i nie pokazalo mi zadnych jednostek poza wioska bo były na zbieractwie. Moze po prostu tu jest problem. Wyslal czesc na zbieraka poszedl skan kontra i mu reszta wojsk wrocila akurat.

Jeśli masz wojska na zbieraku to w zwiadzie widać je jako poza wioską.
 

GreatGatsby

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
137
no jak się nikt z suportu nie wypowie to można sobie pisać bo i tak żadnych informacji nikt nie dostanie co się stało ale ogólnie skoro był bug na przesył surowców to równie dobrze mógł być bug na to ze nie było widać wojsk na zbieraku
 

Szukajmnie

Miecznik
Wynik reakcji
129
no jak się nikt z suportu nie wypowie to można sobie pisać bo i tak żadnych informacji nikt nie dostanie co się stało ale ogólnie skoro był bug na przesył surowców to równie dobrze mógł być bug na to ze nie było widać wojsk na zbieraku

To byłby raczej jakiś ogólny bug, błąd serwera a nie pojedynczej sytuacji.
 

totylkogra..

Chłop
Wynik reakcji
26
no jak się nikt z suportu nie wypowie to można sobie pisać bo i tak żadnych informacji nikt nie dostanie co się stało ale ogólnie skoro był bug na przesył surowców to równie dobrze mógł być bug na to ze nie było widać wojsk na zbieraku
Zbierak normalnie całość widać robiliśmy testy :)
Niemożliwe jest by ktoś mu dosłał offa skoro kontra szła 30min a najbliższy jego sąsiad jest oddalony o kilka kratek.
 

Death of Darkness

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.020
Bardziej bym się skłaniał ku błędowi z gry. Ustawienia na tym św. są specyficzne, nowy parametry itd.

Chłop stracił offa, chciał szybko odrobić, odpalił bonus do szybkości rekrutacji, który może jest źle skonfigurowany?

Edit. Teraz tak liczę, to po za bonusem do stajni innego raczej nie powinien mieć, ale wciąż to bardziej prawdopodobne niż dodał mu je ktoś z supportu. Są debilami, ale chyba nie aż takimi xD
 
Ostatnia edycja:
Do góry