Ciekawy temat z francuskiego forum - świat międzynarodowy

Dyskusja w 'Propozycje dotyczące gry' rozpoczęta przez użytkownika Xevizz, 22. Sty 2019.

Poleć tę stronę

?

Co o tym sądzisz?

 1. Jestem za.

 2. Jestem przeciw.

 3. Nie mam zdania.

Results are only viewable after voting.
 1. Marseusz

  Marseusz Pomocna Dłoń Pomocna Dłoń

  Dołączył:
  7. Gru 2007
  Wiadomości:
  770
  Docenione treści:
  103
  Jasne, że nie zrobią. Mają nas gdzieś i to totalnie. 2 dni czekałem na odpowiedź od Kmica i jak się upomniałem to napisał "myślałem, że to pytanie retoryczne"... Napisałem kolejną wiadomość to już 1,5 dnia czekam znowu. Taka z nimi gadka.
   
 2. ffafcio

  ffafcio Rycerz

  Dołączył:
  8. Sty 2012
  Wiadomości:
  1.666
  Docenione treści:
  378
  Pomysł pierwsza klasa, z przyjemnością zjednoczyłbym się z pozostałymi Polskimi plemionami żeby skopać tyłki innym nacjom :)

  A jaki problem postawić serwer dla tylu graczy... 10 lat temu nie było to problemem to i teraz powinni zrobić to od ręki
   
 3. Pabloix

  Pabloix Miecznik

  Dołączył:
  10. Mar 2008
  Wiadomości:
  85
  Docenione treści:
  10
  Chętnie bym zagrał na takim świecie
   
 4. Xevizz

  Xevizz Pikinier

  Dołączył:
  22. Sty 2016
  Wiadomości:
  30
  Docenione treści:
  28
  Kiedyś nie było asystenta farmera, dlatego było wysyłanych do serwera o wiele mniej akcji na sekundę
  Na s100 mimo iż nie było 100 000 graczy tak jak na starych serwerach tylko kilkadziesiąt tys. to był on o wiele bardzej obciążony niż stare światy z absurdalnie dużymi ilościami graczy. Jak grałeś zapewne pamiętasz te lagi na s100. Po paru tygodniach dokupili dla tego świata lepszą maszynę i wtedy lagi ustały - pojawił się o tym post na forum ze strony administracji.

  Lecz tak jak pisałem, kupno odpowiedniego serwera dla takiego międzynarodowego świata to powinna być zwykła formalność - przecież zwróciłby się w mgnieniu oka ;)
   
 5. Pa-Triota

  Pa-Triota Lekki Kawalerzysta

  Dołączył:
  8. Wrz 2014
  Wiadomości:
  714
  Docenione treści:
  483
  spoko pomysł

  znam kilka wyzwisk po angielsku i rosyjsku to mógłbym na FO trochę powalczyć


  ave P!
   
 6. MówMiTadzio

  MówMiTadzio Topornik

  Dołączył:
  12. Sie 2013
  Wiadomości:
  170
  Docenione treści:
  22
  Albo zrobić międzynarodowy świat bez farmy, wtedy obciążenia byłyby dużo mniejsze ;)
   
 7. Lukasz032

  Lukasz032 Kapitan Oczywisty Plemiona Team SuperMod Operator Gry

  Dołączył:
  2. Lip 2008
  Wiadomości:
  2.993
  Docenione treści:
  147
  I tak się rodzą miejskie legendy o mitycznym dokupywaniu serwerów... tymczasem topologia serwerów gry jest dość złożona i na pewno nie składa się z jednej maszyny, to co widzicie po zalogowaniu się na świat jest tak naprawdę efektem współpracy bardzo wielu pojedyńczych modułów obliczeniowych i elementów systemu, nad którymi i ich specyfiką nie mam zamiaru się rozwodzić, no ale nie można tego sprowadzić do "jednej maszynki" :p

  A ja znam kilka stopni warnów i banów za wyzwiska i wulgi, dla równowagi w przyrodzie ;)

  Jako rynek międzynarodowy, po zamknięciu Międzynarodowej Ligi Szybkich, wyznaczono tribalwars.net - każde z angielskojęzycznych mocarstw ma z kolei własne wydanie, niezwiązane ani z .net, ani często nawet ze sobą osobami w administracji. Coś takiego byłoby więc niezłym zduplikowaniem bytów ;)
  Dochodzi jeszcze jeden, zasadniczy problem - ponieważ każda z wersji językowych jest (z punktu widzenia mechaniki gry) osobnym projektem, nawet tak prozaiczna rzecz jak numeracja Graczy jest rozłączna dla każdego z projektów. To doskonale uniemożliwia podejście jak zacytowane w poście - skąd serwer ma wiedzieć, że gracz o numerze 1234567 to gracz X z polskojęzycznej wersji, a nie gracz Y z niemieckojęzycznej albo Z z tureckojęzycznej, którzy mają "u siebie" taki sam numer?
   
 8. Xevizz

  Xevizz Pikinier

  Dołączył:
  22. Sty 2016
  Wiadomości:
  30
  Docenione treści:
  28
  Oczywiście, że nie wiem jak to działa od środka, ale przecież nie zaprzeczyłeś faktowi, że została wydana jakaś inwestycja w to, żeby serwer mógł poprawnie funkcjonować. Czy źle to odebrałem :)?
  Jeżeli tak było, to dużej różnicy nie ma w tym, czy zostały wydane pieniądze na "1 maszynkę" czy na "zespół wielu modułów obliczeniowych".
  Sens tamtego argumentu miał stanowić o tym, że jeżeli jest potrzebna inwestycja do poprawnego działania serwera to takową wykonujecie.


  A co do 2-giej kwestii, to osobiście się nie jestem ekspertem w takich kwestiach, ale ty jako obeznana osoba mógłbyś powiedzieć, czy nie istnieje żadne realne obejście takiego problemu z numerami graczy.
  np. dostęp do tego świata może widnieć przy pozostałych światach danego państwa, lecz kliknięcie go i dołączenie do świata by było innym odnośnikiem jak zwyczajny "odnośnik do świata" tj. tworzyło by osobny numer gracza dla tego konkretnego świata.

  Jak gadam głupoty tutaj to oczywiście mnie skoryguj.

  Pozdrawiam
   
 9. pacyfistaPol

  pacyfistaPol Topornik

  Dołączył:
  31. Gru 2015
  Wiadomości:
  180
  Docenione treści:
  117
  X lat temu powstala gra przegladarkowa plemiona, to byly inne czasy, technologia dopiero sie rozwijala, teraz mamy 2019 i technologia sie rozwinela bardzo szybko i pozwala nam na wiecej rzeczy wiec i chyba zrobienie takiego nowego projektu nie bylo by problemem w dzisiejszych czasach. No chyba ze grupa która to tworzy zatrzymala sie w rozwoju :)
   
 10. Lukasz032

  Lukasz032 Kapitan Oczywisty Plemiona Team SuperMod Operator Gry

  Dołączył:
  2. Lip 2008
  Wiadomości:
  2.993
  Docenione treści:
  147
  No właśnie największy problem w tym, że tworzenie i wiązanie tu różnych projektów jest w Niemczech ograniczone prawnie. Taka "nowa wersja" gry byłaby prawnie zupełnie innym produktem firmy (tak jak poszczególne wersje językowe między sobą) i tu nawet przepływ danych osobowych z produktu do produktu nie może być dowolny - po prostu takie prawo ;)
  No i wspomniana zasada brzytwy Ockhama - jeżeli teraz wersja .net jest uznana za międzynarodową, to stworzenie nowej "międzynarodówki" zdubluje istniejący byt, zupełnie niepotrzebnie :)
   
 11. Xevizz

  Xevizz Pikinier

  Dołączył:
  22. Sty 2016
  Wiadomości:
  30
  Docenione treści:
  28
  Wiesz, ta wersja .net jest bardziej pod kilka narodów - a nie rozgrywkę na skalę globalną.

  Powiedz mi (tylko odpowiedz strikte na to pytanie, proszę - nie pomijaj go ;) ) czy zrobienie tak, żeby:

  -Teoretyczny świat międzynarodowy z zamysłu przedstawionego w tym temacie tj. wyświetlany na każdej wersji obok pozostałych światów nie mogłby być podpięty do wersji tribalwars.net?
  -Po kliknięciu w odnośnik świata INTERNATIONALE 1 działo się coś na zasadzie "automatycznej rejestracji" i przekierowania na ową wersję i świat z twojej regionalnej wersji?

  Jeżeli nie jest to możliwe to szkoda. Tylko pewnie w momencie gdy opłacanie pojedynczych światów dla wersji niemieckich,polskich i innych najliczniejszych nie będzie już przynosić dochodów to nagle stanie się to możliwe, i będą istniały tylko jedne - międzynarodowe plemiona.
  Albo to tylko moja teoria :).

  Mimo wszystko po twoich wypowiedziach można wywnioskować, że teraz na pewno nic takiego nie powstanie, więc szkoda. Trochę przykra sprawa ;p
   
 12. alamo13

  alamo13 Rycerz

  Dołączył:
  11. Lip 2007
  Wiadomości:
  1.671
  Docenione treści:
  786
  Po co tworzyć taki świat skoro żaden serwer plemek tego nie wytrzyma i padnie tak jak na 100 i na każdym ze światów sprzed świata nr 100
   
 13. ..R..

  ..R.. Chłop

  Dołączył:
  28. Paź 2018
  Wiadomości:
  6
  Docenione treści:
  3
  Panie Łukaszu... skoro gracze na polskich plemionach, czy też francuskich nie mają o tym pojęcia to "produkt" jest kiepski, niedostosowany do oczekiwań graczy jak i chyba założeń Innogames (jesli to serio międzynarodówka dla wszystkich). Kogo to obchodzi czy to będzie tribalwars.net czy internationale1... Tu chodzi tylko o sam zamysł - umożliwienie gry/ułatwienie jej - graczom z różnych państw. Czy to jest możliwe prawnie/ technicznie / finansowo raczej leży w kwestii Innogames.  Przypomnę tylko że tematy zakładane tutaj muszą zawierać ankietę. Warto byłoby zebrać sporo głosów na tak, a sam pomysł dopracować...

  Panie Łukaszu dodałbyś ankiete:3?
   
  Turgsmen i Xevizz lubią to.
 14. Xevizz

  Xevizz Pikinier

  Dołączył:
  22. Sty 2016
  Wiadomości:
  30
  Docenione treści:
  28
  Niestety, trochę słabo zrobiłem, że zapomniałem dodać ankietę, ale dodawanie jej po czasie będzie zbyt nieobiektywne, bo większość osób, która miała tu zajrzeć, już to zrobiła - raczej nie mają powodu wracać do tego tematu, jeżeli nie mają w głowie myśli "o kurde, co jak ktoś dodał ankietę do tego postu - muszę to sprawdzić".

  Moja wina, aczkolwiek i tak widać, że pomysł byłby ciepło przyjęty przez graczy - oraz, że jest negatywnie postrzegany przez osoby zarządzające - więc nie przejdzie.
  Szkoda :p
   
 15. ..R..

  ..R.. Chłop

  Dołączył:
  28. Paź 2018
  Wiadomości:
  6
  Docenione treści:
  3
  KLIK
  Ja bym się nie poddawał. Tutaj nie ma osób które mogłyby zablokować pomysł... mogą nakierować tylko na właściwy tor, o ile w ogóle pomysł ma jakiś tam sens...
   
 16. Xevizz

  Xevizz Pikinier

  Dołączył:
  22. Sty 2016
  Wiadomości:
  30
  Docenione treści:
  28
  W poście dlatego też poprosiłem by pisać swoje uwagi i sugestie, ponieważ wspólnie można wymyślić najbardziej optymalne zasady i rozwiązania.
   
 17. DeviliShadow

  DeviliShadow Lekki Kawalerzysta

  Dołączył:
  27. Gru 2015
  Wiadomości:
  688
  Docenione treści:
  308
  Co wy xd Polski Team Plemion jest bardziej nastawiony przeciwko gracza niż dla graczy. Wszystkie pomysły maja gdzieś i robią swoje badziewia. Gierka upadnie w ciągu kilku lat i tyle :) A szkoda...
   
 18. Xevizz

  Xevizz Pikinier

  Dołączył:
  22. Sty 2016
  Wiadomości:
  30
  Docenione treści:
  28
  Bez przesady. Nie trzeba daleko szukać, żeby zauważyć działania zupełnie odwrotne niż w twojej teorii.

  Przykład: s100 i społecznościowe głosowanie na ustawienia. Również głosowania co do giełdy premium, pomimo dogryzań ze strony społeczności typu "haha po co ta ankieta, skoro niezależnie od wyników giełda i tak będzie", "nigdy nie uwierzę w to, że nie dacie giełdy na s100, i odpuścicie sobie taki zarobek" itd. tak jak wyszło wg. ankiety - tak było. Giełda na s100 się nie pojawiła.

  Oczywiście nie mogą iść zawsze graczom na rękę robiąc same rzeczy non-profit, bo w końcu pracuje się po to żeby zarobić.

  Jedyne co można by im zarzucić to LEKKIE niesubordynacje w supporcie spowodowane czynnikiem ludzkim, nad tym by mogli trochę popracować ^^.

  Co do mojego postu, nie siedzę w temacie zakładania serwerów i ich działania, więc jeżeli AUTENTYCZNIE zrobienie takiego przedsięwzięcia byłoby zbyt kosztowne(chociaż wątpię) przez komplikacje wypisane przez Łukasza (chociaż, nie odpisał jeszcze na mój ostatni komentarz z zasugerowanym rozwiązaniem) to nie ma sensu z ich strony przekazywać tej propozycji dalej.

  Chociaż, w moje stanowisko obronne polskiego plemiona team wlewa się lekkie zawahanie zważywszy na to, że post zebrał liczną aktywność a nie zdecydowali się wdać z nami w dyskusję odnośnie tematu, poza 2 komentarzami od Łukasza ;)
   
  Last edited: 30. Sty 2019
 19. Xevizz

  Xevizz Pikinier

  Dołączył:
  22. Sty 2016
  Wiadomości:
  30
  Docenione treści:
  28
  Dodałem ankietę, jeżeli ktoś zagląda tutaj ponownie to zachęcam do scrollnięcia na górę i oddania głosu. Przepraszam, że zapomniałem ją dodać na początku :)
   
 20. Bombuś

  Bombuś Miecznik

  Dołączył:
  25. Paź 2015
  Wiadomości:
  67
  Docenione treści:
  18
  Ja będę tutaj co tydzień zaglądał i to odświeżał chyba :p