Całkowite zniesienie licznika postów i rang

  • Rozpoczynający wątek som4one
  • Data rozpoczęcia

Jak Ci się podoba mój pomysł?

  • Świetny, czekałem/czekałam na coś takiego

    Głosy: 62 57,9%
  • Może być, ale coś bym zmienił/zmieniła

    Głosy: 11 10,3%
  • Obojętne mi to

    Głosy: 14 13,1%
  • Kategoryczne NIE

    Głosy: 20 18,7%

  • W sumie głosujących
    107
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Reputacja, nadawana przez innych graczy to moim zdaniem złoty srodek ;d
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16211

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Oczywiście jestem za całkowitym zniesieniem rang, z wielu powodów.
Obecne rangi są dla mnie prostym przykładem tego, że im wyższa ranga, tym więcej spamu. Niestety, w większości wypadków to się sprawdza :) Nie będę podawał konkretnych nicków, bo to nie chodzi o to, żeby komuś ujmować, ale

Również wolałbym nie powracać do punktów reputacji. Dlaczego? Ano dlatego, że nijak ona miała odwzorowanie w tym, co działo się na Forum. Spamerzy dostawali plusiki za to, że wystawiali je komuś, kto mógł dawać więcej niż jeden punkt reputacji (rok na Forum) - tzw. oddawane. I sielanka trwała. Punkty reputacji za obrazki, za głupie żarty, itp. itd.
Sam dostałem parę punktów reputacji. Pierwszy za rzekome prowadzenie porządku na Forum od którejś z Pani Moderator, kilka za wypowiedzi. Ale mnie te punkciki ni motywowały ni rajcowały. Ja miałem inny problem - najwięksi spamerzy z wieloma punktami reputacji - skąd?
Od początku zacząłem kampanię na własną rękę w ubijaniu spamerów i użytkowników Forum nie używających mózgu, więc poza reportowaniem kilkudziesięciu postów, wystawiałem punkty reputacji negatywnej. Okazało się, że otworzyłem Puszkę Pandory. Skończyło się to dla mnie tragikomicznie, każdy spamer oddawał punkciki w uzasadnieniu wklejając "buźkę" złą, bądź dobrą (nie mogę sprawdzić, system wykasowany).
Kilka oczywiście było z uzasadnieniem, może JEDNA uzasadniona, reszta to było coś w stylu "spam". Klikałem na linki do tematów, w których się wypowiadałem, czytałem i... nie znalazłem tam żadnego spamu. Później po rozmowie z tymi kochanymi użytkownikami Forum na priv dowiedziałem się, że oddawali mi po prostu punkty reputacji. Jacy oni mili :)

Sorry za to przydługie gadanie, ale trzeba było sprawę postawić jasno - system reputacji zdecydowanie na nie, chyba że będzie to reputacja wyłącznie pozytywna (nikt raczej nie będzie jej spamerom wystawiał, a pozytywnych użytkowników łatwiej będzie wyszukać). Trzeba by też ją wyłączyć w kilku działach.

Rangi za czas pobytu na Forum też w niczym nie pomogą, w końcu użytkownicy "starej daty" niczym się nie różnią od tych nowych, no może poza tym boomem spamerów od pół roku :D

PS Licznik postów jest ciekawy, można zobaczyć kto najwięcej spamuje (administracja) ;) Sam mam go wyłączonego.
 

DeletedUser29813

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Jestem za tym pomysłem,osobiście nie mam czasu na czytanie tony bezsensownych tematów.:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Rangi za staż na forum wcale nie są złe. Tak na prawdę jest mało spamerów co jest na forum bardzo długo. Przeważnie są to nowe nicki. Poza tym jak ktoś spamuje to może dostać bana. Zakłada nowe konto, ale nie ma żadnej rangi.

Beorg piszesz, że starzy nie są wcale lepsi. Przeglądałeś forum starych światów??

Raczej mało jest zapaleńców, którzy po pół roku dalej chcą spamować forum. Gdzie teraz jest taki Claud. Jeden z największych spamerów. Ludziom się to po prostu nudzi dlatego uważam, że rangi za staż na forum są dobrym rozwiązaniem
 

DeletedUser16211

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Może i masz rację, po prostu wziąłem po uwagę, że w ostatnich miesiącach było kilku całkiem sensownie piszących użytkowników, poza tym sam nie jestem tu długo, a poziom moich postów nie odbiega od starej gwardii :D Wchodzę na forum świata 1 i polewam ze śmiechu, tam ludzie do siebie tak skaczą, że moderatorzy chyba wolą w ten wątek nie wchodzić ;)

A sam jestem na Forum świata drugiego, więc co nieco tam kontroluję :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Wchodzę na forum świata 1 i polewam ze śmiechu, tam ludzie do siebie tak skaczą, że moderatorzy chyba wolą w ten wątek nie wchodzić ;)
To jest właśnie najlepsze w tej grze. Grasz z ludzmi, którzy wyrażają swoje emocje. To mobilizuje do dalszej gry. Tylko, że osoby tam wiedzą, że to gra. Ja akurat tam udzielam się już od roku. Nie raz pożarłem się z kimś, a mimo to teraz utrzymuje kontakt z tymi osobami i w sumie się z nimi zaprzyjaźniłem:) Tylko, że może czytałeś tam posty. Nie ma tam wojny noobów. Wypowiedzi są konstruktywne i podparte argumentami. Gracze atakują siebie nawzajem dlatego to może tak wyglądać. Do tego nie ma spamerów bo wszysyc tacy od razu zostaną pojechani:)
 

DeletedUser16211

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Oj wiem, Forum świata drugiego niczym się pod tym względem nie różni, konstruktywna krytyka, a potem 1000 n00bów dołączających się do dyskusji :)
 

DeletedUser27065

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Nabijanie postów - bo tak potocznie nazywa się zjawisko o którym pisze większość z Was (więc nie szafujcie tak tym "spamem", bo wypłyca to jego bagaż semantyczny) jest niemożliwe do wyeliminowania w sposób automatyczny, tj. przez podane tu usunięcie rang. Bo miernik doświadczenia na forum być musi, a system reputacji nic nie jest wart. Proponuję wyłączyć spod licznika postów działy mniej przydatne, zaktualizowanie liczników, a następnie dodanie do polityki działania administracji punktu o usuwaniu wiadomości ewidentnie zbędnych, by Wasze obecne usuwanie tematów, niestety dość powszechne, przyjęło określone ramy (wedle zasady, że prawo powinno tworzyć władcę, nie władca prawo).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Bo miernik doświadczenia na forum być musi
Czyli według Ciebie osoba, która napisała więcej postów jest bardziej doświadczona?
Oczywiście wyłączenie licznika nie zapobiegnie spamowi (przyzwyczaiłem się do tego słowa, chociaż wiem, że odnosi się ono tylko do maili) całkowicie, ale w pewnym stopniu na pewno, a to już coś. Pomysł z rangami za staż na forum jest według mnie bardzo dobry.
 

DeletedUser27065

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Czyli według mnie należy czytać całe wypowiedzi i nie wyrywać zdań z kontekstu, jeśli wypacza to sens tejże.
Tak, przy właściwym selekcjonowaniu zawartości tematów i pozostawianiu w nich jedynie wiadomości wnoszących cokolwiek do tematu licznik postów jest wymiernym wskaźnikiem zaangażowania użytkownika w życie forum. Zwróć uwagę, że mówię tu o zaangażowaniu, nie o doświadczeniu. Bo widzisz, forum różni się od gry i doświadczenie w grze nie zawsze świadczy o pożyteczności usera, czy też o jego ogólnie pojętej inteligencji. Użytkownik może być marnym graczem, ale dobrym grafikiem wnoszącym na forum więcej dobrego, niż np. zadurzony w sobie 'megawymiatacz'.
A rangi za staż na forum? Niektórzy mogą spędzić tu 7 lat, a pozostaną ... hmm... niemądrzy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Z twojej wypowiedzi zrozumiałem, że chcesz, żeby ludzie spamowali do woli, a moderatorzy będą po nich tylko sprzątać, bo na tym chyba polega
Calleah napisał:
selekcjonowaniu zawartości tematów i pozostawianiu w nich jedynie wiadomości wnoszących cokolwiek do tematu
Nie jestem moderatorem, ale mi by się nie chciało kasować wszystkich postów nie wnoszących nic do dyskusji ponieważ jest ich po prostu za dużo.
 

DeletedUser16211

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

No to ja już teraz Cię poinformuję, że niemożliwym jest sprawdzenie "przydatności" tych obecnych postów w tym składzie moderacyjnym jaki mamy. Po prostu jest to robota na lata, spamerzy (zostańmy przy tym określeniu) się postarali. I chodzi tu ogólnie o całe Forum, a nie o poszczególne działy/tematy, bo narzekań mamy dostatek (dołączam się do nich).

Poza tym sam sobie zaprzeczasz raz mówiąc o doświadczeniu na Forum poprzez nabijanie, no dobra, złagodźmy to, redagowanie większej liczby postów niż inni użytkownicy, a potem twierdzisz, że to o zaangażowanie Ci chodzi. A tak naprawdę doświadczeni siedzą cicho i wypowiadają się tam, gdzie należy, zaangażowani kojarzą się raczej z tymi, co szukają byle okazji by coś nabazgrać. No cóż, nikomu nie można zabronić się wypowiadać, jest wolność słowa w końcu...

Jak dla mnie wyłączenie rang związanych bezpośrednio z nabijaniem postów może choć nieznacznie wspomóc pracę naszej ukochanej moderacji :)

Uważni użytkownicy Forum i tak zauważą kto wypowiada się sensownie i komu można tu ufać. Na pewno nie będą to 14-letnie dzieci, które koniecznie muszą coś napisać.

Mój post odnosi się rzecz jasna do Calleah.
 

DeletedUser22906

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Najlepiej doświadczenie opisywałby staż w grze. Skoro gra i forum są połączone nickami, to niegłupie byłoby zrobienie połączenia z grą(na forum pisałoby nie jak długo ktoś jest na forum, tylko w grze. Nigdy nie programowałem, więc nie mam pojęcia czy to jest trudne czy nie. W każdym razie lepiej taka ranga odwzorowywałaby doświadczenie...
 

DeletedUser27065

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

@Beorg
A czy ktoś Wam zakazuje otwarcia rekrutacji? Dobrze skoordynowany i skuteczny zespół potrafi zająć się selekcją zbędnych tematów (najprostsze kryterium: sens całego tematu) i systematycznie oczyszczać wybrane działy (przypominam o wyłączeniu licznika postów w działach mniej znaczących). Odrzucanie idei tylko dlatego, że "oj, to będzie tyle pracy" jest śmieszne, zwłaszcza gdy słowa te są nieprzemyślane.

Nie, nie zaprzeczam sam sobie, to raczej Ty źle interpretujesz moje wypowiedzi:). Otóż, jak już pisałem - doświadczony gracz a doświadczony użytkownik to dwie zupełnie różne rangi (sic!). Mówisz o siedzących cicho graczach, a nie widzisz jak mało wnoszą do społeczności. Nie wiem też czemu zrównujesz osoby zaangażowane ze spammerami - różnice są aż nadto widoczne, więc Twoje uproszczenia są nie na miejscu.
Data rejestracji nie świadczy o niczym ważnym.
 

DeletedUser16211

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Oj Calleah, czytanie ze zrozumieniem naprawdę nie boli, nie wiem gdzie Ty sobie tych Graczy zakodowałeś w mózgu, ale ja naprawdę nic o nich nie pisałem. Cały czas mowa jest o Użytkownikach Forum...

Nikt nam nie zakazuje otwarcia rekrutacji, ale fakt jest taki, że warunki jakie trzeba spełnić, są nie do przejścia, sam pewnie bym paru z nich nie spełnił. No, może trochę tu wyolbrzymiam, ale sens tego przytoczył wcześniej Wasai (pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do grona aktywnych użytkowników Forum :)).

Nikt nie pisał też ile będzie tej pracy, bo my nie jesteśmy bandą narzekaczy, temat powstał po to żeby coś zmienić, nie żeby marudzić. Wskaż brzydko paluszkiem gdzie upraszczam, widzę że masz ciężkie problemy ze zrozumieniem moich postów ;)

Czy data rejestracji świadczy o czymś? Pewnie po części tak, może rok na Forum w połączeniu z przynajmniej 100 postami dałby jakieś odwzorowanie? Chociaż, jakie ma to znaczenie, pozbądźmy się tego wszystkiego, co zachęca spamerów do ich codziennego zajęcia - psucia nam zabawy z korzystania z tego Forum...

I jakie działy, poza OT, są Twoim zdaniem "mniej znaczące"? Teraz już nie da się prawie określić, które działy są wylęgarnią spamu, można by wskazać kilka z nich, ale rzeczywistość pokazuje, że wyplenia się to na światło dzienne i zatruwa życie całego Forum.
 

DeletedUser27065

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Naprawdę szkoda mi licealistów, których dręczono tym "czytaniem ze zrozumieniem" co sprawiło, że zwrot ten stał się dla nich argumentem we wszystkich dyskusjach, szczególnie gdy nie chce im się dyskutować kulturalnie. Zmień ton, bo co prawda nie rozmawiasz z jakimś dziadkiem, ale również nie z kolegą, który zignoruje Twój ton "oj, ja Cię nieboraczku nauczę". nie dissuj, a nie będziesz dissowany:).

I jakie działy, poza OT, są Twoim zdaniem "mniej znaczące"? Teraz już nie da się prawie określić, które działy są wylęgarnią spamu, można by wskazać kilka z nich, ale rzeczywistość pokazuje, że wyplenia się to na światło dzienne i zatruwa życie całego Forum.
Działy światów - jako fora dyskusyjne i zawierające w sobie ogromną ilość niepotrzebnych pyskówek itp.
Propozycje - bo to głównie fantastyka, nijak mająca się do wyważenia rozgrywki.
O dziale raportów wspominałem w innym temacie.

I zauważ, że to jest kontrpropozycja, nie ciężka artyleria na którą trzeba odpowiadać warczeniem. Czasem chodzi tylko o polemikę, przekonanie do własnych racji argumentami, nie głupimi zaczepkami. Byśmy nie przypominali tego męża z satyry, który nie pójdzie do łoża małżeńskiego bo "ktoś w internecie nie ma racji".

Pozdrawiam.
 

DeletedUser16211

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Oj, nie bierz już tak wszystkiego do siebie, bo Cię zniszczą w Internecie, tu nie jest wcale lepiej niż w więzieniu, tylko tu wykańcza podstawówka ;)

Przepraszam, jeśli Cię uraziłem, irytuje mnie czasem, jak ktoś nie rozumie, co mu chcę przekazać. Na tym Forum to nie rzadkość.

Nie widzę celowości w pozostawianiu licznika postów, jeśli miałbyś zamiar (czysto hipotetycznie) wyeliminować je w działach związanych ze światami, czy OT. Reszta wcale nie różni się od tych działów zbytnio pod względem poziomu, dział Pytania, to wałkowanie tego samego tematu na okrągło po raz n-ty, dział Propozycje, to tworzenie takiej Utopii jaką tu próbujemy zaprezentować, tylko że w grze :) Reszta nie ma zbytniego znaczenia. Czyli raczej skłaniamy się ku wyłączeniu całkowitemu licznika postów, bo jest on naprawdę nikomu niepotrzebny. Sam jesteś tego przykładem, sensowne wypowiedzi, a postów mniej niż 50 (wnioskuję z rangi).

Co do Twojej uwagi co do mojego szkolnictwa, to zapewniam Cię, że niewiele wyniosłem z edukacji w polskim liceum, do którego uczęszczałem 1 rok, a z "czytania ze zrozumieniem" miałem zawsze niesamowitą polewkę. Nie, nie jestem nieukiem, edukuję się za granicą :)

Dissy to się z kultury hip hopowej biorą, którą przesiąknięty jestem w stopniu średnim, ale fakt, że agresja słowna stąd może się czasem brać.

Oczywiście również pozdrawiam, miło poznać kolejnego "sensownego" użytkownika Forum (znam ich naprawdę niewielu i tylko z widzenia ;))
 

DeletedUser

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Tutaj sytuacja jest podobna jak w samej grze.
Punkty nie mówią wszystkiego, ale jednak wiele mozna się od "nich" dowidzieć ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Nie jestem moderatorem, ale mi by się nie chciało kasować wszystkich postów nie wnoszących nic do dyskusji ponieważ jest ich po prostu za dużo.
Cóż - nie jestem pewien czy właśnie nie odrzuciłeś swojego podania na stanowisko moderatora.
Bo widzisz - od zarania publicznych for dyskusyjnych jednym z podstawowych zadań moderatora jest dbanie o to, aby forum było czytelne - na przykład poprzez kasowanie postów nic nie wnoszących do dyskusji.
Zamykanie tematów, w których robi się spam (tak na boku - niestety bardzo tutaj lubiane rozwiązanie) to nie jest kara dla spamerów (oni i tak z reguły nie wiedzą nawet o tym) ale dla użytkowników, którzy chcieliby podyskutowac w jakimś temacie.

Uważam zniesienie licznika postów (widoczny tylko po wejściu do profilu) i rang za sensowne rozwiązanie, aczkolwiek nie jestem w stanie przewidziec jego konsekwencji na tutejszym forum.
Zawsze jestem przeciwny jakimkolwiek rangom za ilośc postów, niemniej argumenty i rozwiązania przedstawione przez Calleah przemawiają do mnie w zupełności.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22906

Guest
Odp: Całkowite zniesienie licznika postów i rang

Cieszę się, że Ty(kolejny szlachcic) też jesteś za zniesiem licznika. Zawsze myślałem, że akurat grub.. szalchta będą się sprzeciwiać(zresztą kilku mi nieźle nagadało, jak ten pomysł w jakimś temacie rzuciłem). Może wreszcie przejdzie.

ZupaZKota napisał:
(...)Punkty nie mówią wszystkiego, ale jednak wiele mozna się od "nich" dowidzieć(...)

Niekoniecznie, bo jest coś takiego jak offtop, pytania itp. Nie posądzam jednak żadnego ck, lk, ani szlachcica o wbijanie rangi na offtopie :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry