Blokada punktowa

Czy wprowadzić blokadę punktową na zasadzie ochrony początkowej

  • Tak

    Głosy: 31 63,3%
  • Nie

    Głosy: 18 36,7%

  • W sumie głosujących
    49

Obywatel Leszcz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.514
Dzień dobry
Chciałbym wyjść z propozycją możliwości zmiany blokady punktowej przez którą nie można bić mniejszych bądź większych graczy od siebie
Jak? Na zasadzie ochrony początkowej, gracz ma wybór zaatakowania w każdej chwili gracza który jej nie ma, wtedy ów ochrona schodzi
Proponuję wprowadzić podobna zasadę lecz tylko wobec ataku na większych graczy na których blokada także działa, po takim ataku na większego mniejszy gracz traci swoją blokadę dzięki czemu więksi oponenci mogą także bez blokad atakować
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
A jakaś chociaż próba uzasadnienia sensu tej propozycji? Bo jedyna nasuwająca się konsekwencja tej zmiany to ułatwione przejmowanie darmówek, ale to bynajmniej nie jest coś, co chcielibyśmy w jakikolwiek sposób wspierać.
 

Obywatel Leszcz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.514
Tak, plemię top 20 bije się z top1 które nie może atakować połowy graczy z powodu blokady
Nie każdy patrzy na darmy ale rozumiem że jest to solidny kontrargument :d
 

Cone

Rycerz
Wynik reakcji
1.998
A jakaś chociaż próba uzasadnienia sensu tej propozycji? Bo jedyna nasuwająca się konsekwencja tej zmiany to ułatwione przejmowanie darmówek, ale to bynajmniej nie jest coś, co chcielibyśmy w jakikolwiek sposób wspierać.
Jak nie umiesz stosować słowa bynajmniej to go nie używaj, bo zaprzeczyłeś dwa razy w tym samym zdaniu, co za tym idzie wyszło, że chcecie nam ułatwić przejmowanie darmówek.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Tak, plemię top 20 bije się z top1 które nie może atakować połowy graczy z powodu blokady
Nie każdy patrzy na darmy ale rozumiem że jest to solidny kontrargument :d

Obawiam się, że lepiej będzie poczekać parę dni z tą strategiczną dla losów świata wojną (bo raczej plemię top1 nie padnie w tym czasie pod naporem ataków tych 20x słabszych graczy) niż otwierać szeroko bramę do dużo łatwiejszego podbijania barbarek...

Jak nie umiesz stosować słowa bynajmniej to go nie używaj, bo zaprzeczyłeś dwa razy w tym samym zdaniu, co za tym idzie wyszło, że chcecie nam ułatwić przejmowanie darmówek.

Z ciekawości: w którym miejscu mojej wypowiedzi widzisz podwójne przeczenie? Jeśli od czasu moich studiów słowo "bynajmniej" nie zmieniło znaczenia (i wciąż jest partykułą wzmacniającą przeczenie na podobnej zasadzie jak "wcale", np. "bynajmniej nie jest ciepło"), to obawiam się, że jednak nie ja tutaj mam problemy z jego stosowaniem...
 
Ostatnia edycja:

Rok Szczura

Zwiadowca
Wynik reakcji
2.049
Dzień dobry
Chciałbym wyjść z propozycją możliwości zmiany blokady punktowej przez którą nie można bić mniejszych bądź większych graczy od siebie
Jak? Na zasadzie ochrony początkowej, gracz ma wybór zaatakowania w każdej chwili gracza który jej nie ma, wtedy ów ochrona schodzi
Proponuję wprowadzić podobna zasadę lecz tylko wobec ataku na większych graczy na których blokada także działa, po takim ataku na większego mniejszy gracz traci swoją blokadę dzięki czemu więksi oponenci mogą także bez blokad atakować
to jest o tyle słabe, że daje kolejną przewagę małym kontom przez możliwość ataku w wybranym przez siebie momencie, której przez mechanikę morale mają aż za nadto
 

Leszcz Kartograf

Szlachcic
Wynik reakcji
3.895
A to nie jest tak że ta blokada jest tylko czasowa i po jakimś czasie przestaje obowiązywać na świecie?
Dla każdego konta jest liczony ten czas osobno. Więc jeśli dołączysz późno na jakiś świat i szybko się rozwiniesz to dostajesz bloka i nie możesz dalej przejmować małych graczy wokół ani walczyć z gigantami. Przez jakiś czas czekasz jak ten blok Ci zejdzie żebyś mógł normalnie funkcjonować
 

Sh4Me

Szlachcic
Wynik reakcji
5.614
Nigdy nie miałem sytuacji w której nie mogę kogoś atakować bo mam za mało punktów :rolleyes: ale to ultra głupota, powinna być taka możliwość.
W pewnej grze przeglądarkowej (o zupełnie innej tematyce) fajnie to rozwiązali, bo małego gracza nie mogą atakować silniejsi oponenci (powiedzmy takie 20:1 u nas). Dopiero jak on zaatakuje można z nim walczyć, tylko nie blokada nie schodzi permanentnie, a na 7dni. Po 7dniach od ataku znowu dostaje ochronę aż do zyskania większej ilości punktów albo ponownego ataku na silniejszego rywala.
 

Leszcz Kartograf

Szlachcic
Wynik reakcji
3.895
Nigdy nie miałem sytuacji w której nie mogę kogoś atakować bo mam za mało punktów :rolleyes: ale to ultra głupota, powinna być taka możliwość.
W pewnej grze przeglądarkowej (o zupełnie innej tematyce) fajnie to rozwiązali, bo małego gracza nie mogą atakować silniejsi oponenci (powiedzmy takie 20:1 u nas). Dopiero jak on zaatakuje można z nim walczyć, tylko nie blokada nie schodzi permanentnie, a na 7dni. Po 7dniach od ataku znowu dostaje ochronę aż do zyskania większej ilości punktów albo ponownego ataku na silniejszego rywala.
I to brzmi jak całkiem sensowne rozwiązanie
 
Do góry