Wydarzenie Bitwa o wieżę

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
11.507
Daleko, w mroźnej Północy, trzy frakcje starły się w wielkiej bitwie. Ostrza ich mieczy skrzyżowały się na całe stulecia, żadna nie jest w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Aby rozwiązać ten impas wezwali na pomoc plemiona z Południa, żeby przyłączyły się do walki, oferując w zamian za ich pomoc cenne nagrody. W samym centrum tej wiecznej walki znajduje się ciemna i nienazwana wieża, z widokiem na śnieżny krajobraz. Jej wysokość oraz grube mury stanowią nie tylko atrakcję dla oka, ale także obiekt o wielkim zastosowaniu strategicznym. Z tego też powodu stała się ona ikoną tej rywalizacji i konflikt ten nazwano "Bitwa o wieżę".

Red-flag-200x200.png
green-flag-200x200.png
blue-flag-200x200.png

Bitwa

Walka rozpocznie się 07.12.2016, 14:00 a zakończy 21.12.2016, 14:00.
W tym czasie trzy frakcje będą walczyć o przejęcie kontroli nad Północą: Zakon Kłów (Czerwoni), Zakon Drzewa (Zieloni) i Zakon Fali (Niebiescy).

Na początku wydarzenia każdy z Graczy zostanie przypisany do losowej grupy liczącej do 40 (na mniejszych światach do 10) osób. Na czas bitwy staną się oni współtowarzyszami, walczącymi ramię w ramię w jednej sprawie.

Bitwa jest podzielona na szereg mniejszych potyczek, każda z nich trwa 24 godziny. Po takim czasie spędzonym na mroźnym wietrze wojska muszą się wycofać i przegrupować by mieć siły na kolejne walki.

W czasie walki będziecie się mierzyć z dwiema innymi grupami najemników, walczących dla którejś z pozostałych frakcji. Skład grup będzie się zmieniał w poszczególnych potyczkach, dzięki czemu będziecie rywalizować z różnymi wrogami, ale cały czas podział na frakcje Czerwoni/Zieloni/Niebiescy będzie niezmienny.

bott.jpg


Wasze wojska

Na początku każdy z Graczy otrzymuje do dyspozycji 10 regimentów, których może użyć do zaatakowania lub obrony wybranego sektora na polu bitwy. Na początku każdy z sektorów jest neutralny i posiada swoją bazową wartość obrony. Zostaje on przejęty przez tę frakcję, po ataku której współczynnik jego obrony spadnie do 0 lub mniej. Wówczas gracze danej frakcji mogą zdecydować czy użyć regimentów do obrony tego sektora, co podnosi wartość jego obrony oraz czyni go trudniejszym do przejęcia przez dwie pozostałe frakcje. Każdorazowe użycie regimentu obniża (w przypadku ataku) lub podwyższa (przy wybraniu obrony) współczynnik obrony sektora o losową wartość między 1 a 4. Aby wzmocnić swoje oddziały każdy z Graczy otrzymuje dodatkowy regiment co godzinę.

Glory-Icon-80x80.png
Regiment-01.png
Regiment-02.png
Regiment-03.png
Glory-Icon-80x80.png

Cenne nagrody

Po zakończeniu każdej z rundy wszyscy Gracze uczestniczący w bitwie nagradzani są laurami, które są zależne od sektorów, jakie ich frakcja utrzymała do końca rundy oraz od ich indywidualnej pozycji w rankingach ataku i obrony grupy. Dodatkowe laury można otrzymać także za wykonywanie zadań towarzyszących wydarzeniu.

Laury mogą być wykorzystane w sklepie eventowym do kupna cennych nagród, które będziecie mogli wykorzystać w Waszych wioskach. Po zakończeniu wydarzenia sklep pozostanie dostępny przez dodatkowe 24 godziny, po tym czasie wszelkie niewykorzystane laury przepadają.


Mamy nadzieję, że nasz nowy event się Wam spodoba, dajcie nam znać co o nim myślicie!
Życzymy Wam powodzenia na polu bitwy i czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie:
>>> Temat do dyskusji na temat wydarzenia <<<

Pozdrawiamy
Wasz Plemiona Team
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
11.507
Drodzy Gracze,

w odpowiedzi na Wasze uwagi i sugestie we wtorek 13 grudnia przeprowadzimy aktualizację, która zmodyfikuje nieco działanie eventu - po zakończeniu każdej rundy regimenty będą resetowane i nową rundę rozpoczynać będziecie ze stanem 10 sztuk (zamiast - jak obecnie - z taką ilością, jaką mieliście na koniec poprzedniej rundy).
Aktualizacja zostanie przeprowadzona w tradycyjnym czasie (między godziną 11 a 12), więc zmiana powinna już być widoczna w rundzie zaczynającej się o godzinie 14 tego dnia.

Mamy nadzieję, że ta zmiana pozwoli Wam jeszcze bardziej cieszyć się z wydarzenia.

Pozdrawiamy
Wasz Plemiona Team
 
Ostatnia edycja:
Do góry