Bestia z Czarnej Góry (I 2022)

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
11.105

Bestia z Czarnej Góry


Od niepamiętnych czasów mieszkańcy wioski Caerbannog narzekali na prześladującą ich bestię z Czarnej Góry, w której to cieniu położona była ich wioska.

Przez wiele wieków bestia nękała wioskę, zabijając bydło i niszcząc uprawy. Ale także upewniła się, że jej mieszkańcy są osamotnieni. Słodkie wody spływające z górskiego szczytu utrzymywały żyzne ziemie i zapewniały, że mieszkańcy zawsze mieli wystarczającą ilość żywności, aby przetrwać kolejne zimy. Potem pojawiły się również kryształy, które można było znaleźć w górskich jaskiniach. Zebrane przez tych, którzy byli gotowi zaryzykować trudną wspinaczkę, z której wielu nie wróciło. Choć nie najcenniejszy to towar, ich rzadkość oraz towarzyszące im opowieści uczyniły je wystarczająco cennymi, aby przynieść wsi umiarkowany ale stabilny dochód.

Nadeszła jednak wojna i życie stało się dużo trudniejsze. Teraz wioska musiała nie tylko wspierać własnych mieszkańców, ale także ponosić koszty ich udziału w wojnach. Zapasy się skończyły, dostawy kryształów ustały, bydło stało się chudsze a pola uprawne wyeksploatowane. Nie mogło nie wpłynąć to na życie bestii, która stawała się coraz bardziej agresywna i zdesperowana, atakując składy i przyczepy kempingowe próbujące wjechać do wioski lub ją opuścić. Wreszcie starszyzna wioski zdecydowała, że taka sytuacja nie może być dłużej tolerowana.

Postanowili zebrać pozostałości dawnego majątku i wysłać apel o znalezienie najbardziej odważnego poszukiwacza przygód.

Tego jednego, który będzie w stanie wspiąć się na górę i zgładzić bestię.


Wydarzenie

Drodzy Gracze,
witamy ponownie w wydarzeniu zwanym "Bestia z Czarnej Góry". Kolejny raz będziecie mogli kontrolować poczynania odważnego poszukiwacza przygód i pokierować nim na drodze do zdobycia Czarnej Góry i pokonania bestii.

Start: 13.01.2022, 14:00
Koniec: 17.01.2022, 14:00
Światy: Nieparzyste (oprócz najnowszego 173) + Arkadie.

Przypominamy o zmianach wprowadzonych już w poprzedniej edycji wydarzenia, w porównaniu do jego wcześniejszych wersji.
Najważniejsze: przeszkody, w których można zdobyć ekwipunek, oznaczone są ikonką z pomarańczową torbą. Zmniejszono także ilość punktów mocy na spotkanie z bestią. Dodatkowo, co 12 pokonanych przeszkód otrzymujesz cenny przedmiot. Postęp resetuje się co 24 godziny trwania wydarzenia i wówczas dostępna stanie się nowa pozycja do zdobycia.

Podróż bohatera

Bohater rozpoczyna swoją przygodę na dole góry i musi zdecydować jaką ścieżką podążać na jej szczyt. Każda ikona przedstawia przeszkodę, z którą bohater może się zmierzyć. Każda z nich wymaga użycia określonej ilości mocy, aby móc ją pokonać. Pokonanie każdej przeszkody odblokowuje możliwość uczestnictwa w przygodach ukrytych pod sąsiadującymi z nią ikonami, nagradzane jest także rzadkimi kryształami, które mogą zostać wykorzystane w sklepie wydarzenia na zakup cennych nagród.
Podczas pokonywania przeszkód bohater może także znaleźć ekwipunek, który umożliwi mu na znalezienie lepszych nagród. Gdy dotrze na szczyt góry, to czeka go ostatnie zadanie w postaci walki z bestią. Po jego wykonaniu otrzymuje kryształy, zaś pokonywana obecnie góra zostaje zresetowana. Bohater odkrywa wówczas nową górę, z kolejną porcją przeszkód: trudniejszych do pokonania, ale lepiej nagradzanych. Utrzymuje także znaleziony wcześniej ekwipunek.

Każdy musi podjąć samodzielną decyzję odnośnie przyjętej strategii: czy lepiej wspinać się bezpośrednio na szczyt i szybciej walczyć o lepsze nagrody czy też spędzić więcej czasu na poszukiwanie lepszego ekwipunku zanim przejdzie się do nowych wyzwań.Użyteczny ekwipunek

Pod częścią przeszkód na całej górze - oznaczonych ikonką z pomarańczowym plecakiem - ukryte są części ekwipunku. Składa się na niego sześć różnych części, na każdej górze można znaleźć jeden pełny komplet. Składają się na niego: miecz, hełm, zbroja, rękawica, pas i buty. Każdy z nich można znaleźć na czterech poziomach, które prezentowane są za pomocą odmiennych kolorów: zielony, niebieski, czerwony i fioletowy. Ekwipunek na wyższym poziomie można znaleźć wówczas, gdy posiada się już poprzedni poziom danej części.

Zdobyty ekwipunek umożliwia zdobycie większej liczby kryształów, jednak szukanie wszystkich jego części może zająć sporo czasu. Cyfra widoczna poniżej listy ekwipunku pokazuje aktualny bonus, jaki otrzymuje bohater na pokonanie kolejnych przeszkód. Bohater może mieć rozpoczęte pokonywanie paru przeszkód w tym samym czasie, jeśli w międzyczasie jego bonus się powiększy, to będzie miał on zastosowanie tylko wobec nierozpoczętych jeszcze przeszkód.Cenne kryształy

Kryształy, które bohater znajduje podczas swoich przygód, mogą być wymienione w sklepie wydarzenia na cenne przedmioty, które wspomogą Wasze konta. Trafią one do Waszego inwentarza i oczywiście możecie je wykorzystać w dowolnym czasie, także po zakończeniu wydarzenia.
Co 12 pokonanych przeszkód Wasz bohater będzie otrzymywał nagrodę, która jest niemożliwa do kupienia w sklepie. Postęp ten jest resetowany co 24h trwania wydarzenia (o godzinie 14) i o tej porze pojawi się nowa nagroda możliwa do zdobycia.
Gdy wydarzenie dobiegnie końca, będziecie mieć dodatkowe 24 godziny na wykorzystanie zdobytych kryształów. Po tym czasie sklep zostanie zamknięty, ekran wydarzenia zniknie, zaś niewykorzystane kryształy przepadną.
Prosimy mieć na uwadze, że jeśli podczas wydarzenia przeniesiecie swoje konto na aktualny świat Arkadia, to zdobyte kryształy ani postęp wydarzenia nie będą tam przekazane.Bądźcie gotowi na walkę z bestiami, powodzenia!

Jak zwykle czekamy gorąco na Wasze opinie, które są dla nas cennym źródłem informacji. Prosimy o ich umieszczanie w tym temacie.

Wasz Plemiona Team