Wydarzenie Atak hordy

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wróg zbliża się do Twoich bram! Barbarzyńskie hordy się zebrały i wyruszyły w kierunku Twojego królestwa!

Mają zdecydowaną przewagę liczebną, więc zwykła konfrontacja nie wchodzi w grę - aby ich pokonać musisz wykazać się sprytem i finezją!

Drodzy Gracze,

Witamy w naszym nowym wydarzeniu "Atak hordy"! Barbarzyńskie hordy zbliżają się do Waszych bram. Użyjcie swoich elitarnych jednostek aby odeprzeć atak i przełamać oblężenie.

Wydarzenie trwać będzie od 22.03.2017 godz. 14:00 do 27.03.2017 godz. 14:00.

Oblężenie
Waszym zadaniem jest przełamać wrogą armię poprzez zaatakowanie jej w pięciu strategicznych obszarach, w których posiada ona swoje słabe punkty. Aby tego dokonać musicie ustalić jaka jednostka będzie potrafiła skutecznie przełamać wroga w poszczególnych obszarach.

Odpowiedź na tę zagadkę jest ustalana losowo dla każdej rundy i każdego gracza. Zatem każdy uczestnik ma swoje własne rozwiązanie. Po każdej próbie otrzymacie informację o rezultatach przeprowadzonego ataku, która pomoże Wam ustalić ostateczną prawidłową kombinację.

Walka
Do każdego z 5 obszarów walki musicie wybrać jedną z 7 dostępnych jednostek. Po dokonaniu wyboru możecie spróbować przełamać oblężenie poprzez wysłanie na nie ataku ze wskazanych jednostek. Horda zostaje pokonana, gdy we wszystkich obszarach ataku uda się odnieść sukces.Czas na skuteczne pokonanie hordy jest ograniczony do 8 godzin. Na górze ekranu będziecie widzieć pozostały czas oraz liczbę ataków, jakie można wykonać wykorzystując ten czas. Każdy atak trwa 45 minut.
Po zakończeniu czasu rozpoczyna się nowa walka, aż do końca wydarzenia. Jeśli pokonacie hordę wystarczająco szybko możecie zdecydować o zaatakowaniu kolejnej hordy (opcja Premium - dostępna tylko na światach z takimi funkcjami), ale będziecie mieli wówczas do wykorzystania tylko pozostały czas z obecnej 8-godzinnej rundy.
Po upływie czasu walka oraz zegar zostaną zresetowane. Jeśli macie za mało czasu lub potrzebujecie pomocy w rozwiązaniu zagadki, to możecie skorzystać z usług szpiega (opcja Premium - dostępna tylko na światach z takimi funkcjami), który zdradzi Wam jaka jednostka będzie wymagana w danym obszarze walki.
Skuteczność przeprowadzonego ataku jest pokazywana za pomocą kolorów:

  • Zielony: Atak udany. Prawidłowa jednostka została wybrana do tego obszaru i zostanie automatycznie użyta przy kolejnych atakach (bez możliwości zmiany).
  • Żółty: Wybrana jednostka jest w stanie pokonać wroga w przynajmniej jednym z pozostałych obszarów ataku, ale nie w tym, w którym została wysłana. Ważne jest aby pamiętać, że dana jednostka może być potrzebna w paru obszarach jednocześnie.
    Widząc taki rezultat nie wiecie w ilu oraz jakich obszarach dana jednostka będzie potrzebna, ale oczywiście musicie czerpać informacje także z pozostałych wyników.
  • Czerwony: Wybrana jednostka nie jest w stanie przełamać żadnego z obszarów walki. Dana jednostka będzie widoczna na szaro przy kolejnych atakach i nie da się jej już wybrać.
Historia ataków na dole ekranu da Wam szczegółowy podgląd Waszych prób, co pozwoli Wam na przeprowadzenie dedukcji odnośnie prawidłowej kombinacji.
Nagrody
Po zakończeniu bitwy (zarówno po jej rozwiązaniu jak i po wygaśnięciu czasu) otrzymacie wynagrodzenie za swoje sukcesy: 150 proporców za każdy prawidłowo rozwiązany obszar ataku oraz 200 proporców dodatkowo jeśli udało się Wam ustalić całą prawidłową kombinację.
Proporce będzie można wymienić na wybrane przez Was nagrody w sklepie wydarzenia.

Po zakończeniu każdej rundy obszary wszystkich graczy są resetowane i dla każdego wybierana jest nowa losowa kombinacja jednostek niezbędnych do odparcia kolejnej hordy.

Po zakończeniu wydarzenia sklep pozostanie otwarty przez dodatkowe 24 godziny. Po tym czasie wszystkie niewykorzystane proporce przepadną.

Mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasz nowy event! Zapraszamy serdecznie do podzielenia się swoimi uwagami w tym temacie.

Wasz Plemiona Team
 
Ostatnia edycja: