Analizy jaja

Wynik reakcji
12.243
Podsumowanie moich analiz:

Ćwiartka nr 1. Północny-zachód
Mój typ do wygrania ćwiartki:
Zwycięzca wojny NwK vs Pieski, lub Elite jeśli zdecydują się na rozwój na lewą stronę mapy, a nie na prawą.
Kluczowe plemiona: BR, CIACH, KLASYK

W sumie stało się to co przewidywałem na tamten moment. Wszystkie wymienione plemiona wyżej dalej w sumie grają na tym świecie. Zwycięzcą ćwiartki zostało Elite + Pieski oraz po części BR. Za to część graczy takich plemion jak NwK, CIACH i Klasyk dalej grają po fuzjach, lub przenosinach w innych plemionach (Elite,Pieski,TI). Mimo wszystko liczyłem, że nam jako NwK uda się wyjść lepiej z sytuacji jaka była, jednak nie udało się :D
Elite od początku dominowało północ i nic nie wskazywało na to, że nie będą walczyć o wygraną świata, więc zaskoczeń raczej nie ma.
Pieski za to po dobrze rozegranej dyplomacji w early wytrwały aż do teraz, jednak czeka ich już za niedługo ciężkie wyzwanie.

Ćwiartka nr 2. Południowy-zachód

LEB+Zadymka/Erebor
Kluczowe plemiona: BR, N_Z,

Tutaj mimo, że również dobrze wytypowałem wygranego czyli głównie Erebor + po części BR to myślałem że to LEB+Zadymka zostanie ostatecznym wygranym ćwiartki. Po bardzo dobrym rozmieszczeniu początkowym na mapie i praktycznie darmowym zapleczu wszystko wskazywało na to że tak będzie, jednak dyplomacja prawdopodobnie głównie tutaj zawiodła. Erebor za to mając cały czas bezpieczny wschód mogli na spokojnie się rozwijać w jednym kierunku co do tej pory wychodziło im całkiem dobrze. BR poprzez dość dobre układy dyplomatyczne dalej walczy na tym świecie, a mimo wszystko myślałem, że skończy się na fuzji do jakiegoś plemienia, lub prędzej czy później znikną.

Ćwiartka nr 3. Północny-wschód

Elite/XxX+Leszcz
Kluczowe plemiona: BAD

Tutaj w sumie to samo co w ćwiartce nr1 nt. Elite. Mimo wszystko nie myślałem, że nastąpi rozpad w XxX+Leszcz i liczyłem że będą długo walczyć na tym świecie i będą jedną z końcowych 4-6 ekip, które będą walczyć o wygraną na tym świecie.

Ćwiartka nr 4. Południowy-wschód

TI
Kluczowe plemiona: BKB/WR

TI zdominowało ćwiartkę solo tak jak przypuszczałem, nie zneutralizowanie tego plemienia w early było złą decyzją przez resztę plemion w tej części świata. Mimo słabej pozycji początkowej dyplomacja zagrała perfekcyjnie. BKB do tej pory utrzymywało się dosyć dobrze, jednak gdy doszło do wojny z TI szybko zniknęli.

Analiza obecnej sytuacji:

W piątek został ogłoszony sojusz Elite+TI czyli dwóch największych i moim zdaniem 2 najlepszych plemion z wszystkich, które są obecnie na serwerze. Nawet jeśli Erebor dogadałby się z Pies i Br to mimo wszystko myślę że nie mają szans. Z tego co wiem to BR jest dogadane z Elite, także to stawia Erebor i Pieski w jeszcze gorszej sytuacji, tym bardziej że do tej pory się ze sobą bili i raczej nie są do siebie super pozytywnie nastawieni.

Ciekawą sytuacją mogłoby być na koniec 1v1 Elite vs TI, ale czy do tego dojdzie czy zdecydują świat skończyć razem to zobaczymy w przyszłości.
Gdyby do tego doszło to typuję TI do wina :D

Emixx

SŁODZIAK ♥
Wynik reakcji
2.828
Podsumowanie moich analiz:

Ćwiartka nr 1. Północny-zachód
Zwycięzca wojny NwK vs Pieski, lub Elite jeśli zdecydują się na rozwój na lewą stronę mapy, a nie na prawą.
Kluczowe plemiona: BR, CIACH, KLASYK

W sumie stało się to co przewidywałem na tamten moment. Wszystkie wymienione plemiona wyżej dalej w sumie grają na tym świecie. Zwycięzcą ćwiartki zostało Elite + Pieski oraz po części BR. Za to część graczy takich plemion jak NwK, CIACH i Klasyk dalej grają po fuzjach, lub przenosinach w innych plemionach (Elite,Pieski,TI). Mimo wszystko liczyłem, że nam jako NwK uda się wyjść lepiej z sytuacji jaka była, jednak nie udało się :D
Elite od początku dominowało północ i nic nie wskazywało na to, że nie będą walczyć o wygraną świata, więc zaskoczeń raczej nie ma.
Pieski za to po dobrze rozegranej dyplomacji w early wytrwały aż do teraz, jednak czeka ich już za niedługo ciężkie wyzwanie.

Ćwiartka nr 2. Południowy-zachód

LEB+Zadymka/Erebor
Kluczowe plemiona: BR, N_Z,

Tutaj mimo, że również dobrze wytypowałem wygranego czyli głównie Erebor + po części BR to myślałem że to LEB+Zadymka zostanie ostatecznym wygranym ćwiartki. Po bardzo dobrym rozmieszczeniu początkowym na mapie i praktycznie darmowym zapleczu wszystko wskazywało na to że tak będzie, jednak dyplomacja prawdopodobnie głównie tutaj zawiodła. Erebor za to mając cały czas bezpieczny wschód mogli na spokojnie się rozwijać w jednym kierunku co do tej pory wychodziło im całkiem dobrze. BR poprzez dość dobre układy dyplomatyczne dalej walczy na tym świecie, a mimo wszystko myślałem, że skończy się na fuzji do jakiegoś plemienia, lub prędzej czy później znikną.

Ćwiartka nr 3. Północny-wschód

Elite/XxX+Leszcz
Kluczowe plemiona: BAD

Tutaj w sumie to samo co w ćwiartce nr1 nt. Elite. Mimo wszystko nie myślałem, że nastąpi rozpad w XxX+Leszcz i liczyłem że będą długo walczyć na tym świecie i będą jedną z końcowych 4-6 ekip, które będą walczyć o wygraną na tym świecie.

Ćwiartka nr 4. Południowy-wschód

TI
Kluczowe plemiona: BKB/WR

TI zdominowało ćwiartkę solo tak jak przypuszczałem, nie zneutralizowanie tego plemienia w early było złą decyzją przez resztę plemion w tej części świata. Mimo słabej pozycji początkowej dyplomacja zagrała perfekcyjnie. BKB do tej pory utrzymywało się dosyć dobrze, jednak gdy doszło do wojny z TI szybko zniknęli.

Analiza obecnej sytuacji:

W piątek został ogłoszony sojusz Elite+TI czyli dwóch największych i moim zdaniem 2 najlepszych plemion z wszystkich, które są obecnie na serwerze. Nawet jeśli Erebor dogadałby się z Pies i Br to mimo wszystko myślę że nie mają szans. Z tego co wiem to BR jest dogadane z Elite, także to stawia Erebor i Pieski w jeszcze gorszej sytuacji, tym bardziej że do tej pory się ze sobą bili i raczej nie są do siebie super pozytywnie nastawieni.

Ciekawą sytuacją mogłoby być na koniec 1v1 Elite vs TI, ale czy do tego dojdzie czy zdecydują świat skończyć razem to zobaczymy w przyszłości.
Gdyby do tego doszło to typuję TI do wina :D
Żenada, że jeszcze nikt oprócz nie zareagował

Wynik reakcji
7
Świetne podsumowanie analizy. Brawo dla autora. Kilka wpadek było ale jednak większość przewidywań się sprawdziła. Szkoda ,że plemiona ,które już zostały pokonane nie pokazały na co ich stać mimo ,że ktoś spisywa Cię na straty. Gratulacje dla tych ,którym jednak się to udało oraz dla tych ,którzy dzielnie walczyli za wspólną sprawę.
Wtrącając swoje 3 grosze:
Dzięki wszystkim ,którzy uczestniczą bądź uczestniczyli w tym świecie 178. To dzięki Nam ta gra jest taka fajna i dalej się rozwija. Niestety Ja grajek ,który zna tą grę od 1 świata zauważa problemy aktualnych plemion a są to:
-dogadana dyplomacja od samego początku gry
-rekrutacja w 2,3,4 albo nawet i pięciu członach
-podbijanie plemion poprzez rekrutację
-bardzo toksyczne comunnity
Wszystkie te 4 powody powodują spadek nowych graczy. Z góry założony scenariusz sprawia ,że frajda z gry jest o wiele mniejsza. Rekrutacja w X członach powoduje zmniejszenie ilości wojen i jest po prostu nudno. Podbijanie przez rekrutację hmm tego to już w ogóle nie rozumiem(rada takiego plemienia nie ma jaj?, sprawia im przyjemność tylko powiększanie ilości kropek na mapie hmm to jest równoznaczne z masówką). Kolejny problem to toksyczni gracze ,którzy dyskutują na forum. Odkąd zarejestrowałem się po raz pierwszy zawsze uważałem ,ze gracze plemion trzymają poziom kultury i tak powinno pozostać.

Panie Wretched Egg x Rumble bardzo dziękuję za analizę i jej podsumowanie. Aktualna sytuacja jest już dość wyklarowana i za kilka miesięcy powinno się wszystko rozstrzygnąć.
Życzę Nam wszystkim aby następny świat bez farmienia był o wiele mniej przewidywalny niż dotychczas. Bo to właśnie przez to i reagowanie na zmieniającą się sytuację Plemiona dalej są w naszych sercach.

Ostatnia edycja:
Do góry