Analiza

KoDeX@2

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
446
Gorzej jak blondi sobie coś doczepi. Nie przepadam za "niektórymi" osobami z dominacji, po 2 stronie sporo znajomych, ale nie był bym taki pewny że PD łatwo padnie, o ile w ogóle padnie xd

lewy X

Zwiadowca
Wynik reakcji
681
Hmmmm

Jako że już od jakiegoś czasu chodził za mną ten pomysł, postanowiłem, sam spróbuję napisać analizę sytuacji na świecie
Doskonale zdaję sobie sprawę, że jako dyplomata na tym świecie, moja analiza może być hmmm stronnicza?
niewiarygodna?
Rozmawiam z wieloma plemionami, znam wiele osób, dlatego postanowiłem odciąć się od jakichkolwiek rozważań teoretycznych, napisałem do dyplomatów kilkunastu plemion, ażeby dali mi zwykły rzut dyplomacji
bez najbliższych planów, czy nieoficjalnych układów
Nie zamierzam wypowiadać się na temat potencjalnych planów, czy ruchów dyplomatycznych innych plemion, nie zamierzam spekulować, żeby gdy później dana sytuacja będzie miała, lub nie miała miejsca na świecie, ktoś nie próbował mnie z niczym łączyć
Dane do analizy zbierałem dzisiaj, nie odpowiadam za zmiany dyplomatyczne które nastąpią np jutro :)

-------------------------------
Ćwiartka północno-zachodnia

To zaczynamy z grubej rury, albowiem pierwsze na naszej liście jest plemię TOP1 na świecie, czyli NORTH
Szybki rzut na mapkę:
Analiza North.jpg

A zatem :
Pozycja jedna z lepszych na świecie
PON z FORZA
Oficjalna wojna z =GNG=
Nieoficjalne potyczki z BadV
Froncik dość krótki, ale Wydaję mi się że Dowódcy NORTH wcale nie muszą z tego powodu narzekać, bo mają otwartą drogę w kierunku obrzeży, bez większych znaczących plemion po drodze :)
Wydaję mi się że mogą jeszcze trochę pograć, żeby nie powiedzieć, nie można ich skreślać jako jednej z liczących się ekip na tym świecie

FORZA

Mapka:
Analiza FORZA.jpg

Front centralny z plemieniem BadV
2 pony po bokach z zostawionym korytarzem drogi na obrzeża
Zaznaczyłem plemię UGANDA jako ich sojusznika, żeby nie powiedzieć... maskotkę?
Ich byt na tym świecie jest w pełni uzależniony od FORZY i kaprysu Kuosika :p
Fajna pozycja, przemyślana dyplomacja, plemię z zasadami i silnym trzonem dowodzącym, na pewno będą mieli coś do powiedzenia na tym świecie :)

MEH.

Mapka:
Analiza MEH..jpg

Wystartowali jako 1 człon, drobna rekrutacja po drodze, teraz znowu widać że się redukują
Sojusze z FORZA oraz ID
Wojna z KRECIKAMI, oficjalnie są na plusie, aczkolwiek o statystyki nie prosiłem :)
Bardzo wąski przesmyk na obrzeża, NA TEN MOMENT nie wróżę im pozycji plemienia które będzie miało faktyczny wpływ na losy świata, ale jak to w dyplomacji, wszystko może się zmienić :)

BadV

Mapka:
Analiza BadV.jpg
Jedno z plemion centralnych tego świata z baaardzo rozległą linią frontu
PONY z AK, XD oraz soon, ale w mojej opinii to zdecydowanie za mało by ugrać w obecnej sytuacji..
Jeśli dotrwają do 90 dnia, w co osobiście wątpie, nie będą w żadnym stopniu plemieniem które w jakikolwiek sposób wpłynie na świat, myślę że na ten moment robią bardziej za bufor FORZY od innych plemion w centrum i odwrotnie..

Koniec części Pierwszej :)

/edit:
poprawa mapki z plemieniem MEH
nie będę już zmieniać mapki z FORZY, ale generalnie zamiast pona z MEH, mówimy tam o sojuszu :)

Ostatnia edycja:

lewy X

Zwiadowca
Wynik reakcji
681
Ćwiartka Północno-Wschodnia

I znowu zaczynamy od kolosa :)

=GNG=

Mapka:
Analiza GNG.jpg

Jeśli chodzi o pozycję na mapie czy sposób w jaki prowadzą dyplomację, można wręcz że plemię jest odbiciem lustrzanym NORTH

Wąska linia frontu na zachodzie. zerwali PONA z DAKOTĄ, ale to chyba bardziej miało na celu tylko większą ekspansję i poszerzenie już i tak bardzo rozległych obrzeży
Nie wiem co ich łączy z MUCIAmi, niestety zarówno Pabaa jak i KaroM nie dali mi informacji o ich dyplomacji, nie chciałem strzelać, ale że granicę mają krótką, to uznałem że zostawię ich przynajmniej narazie neutralnych :)
Plemię znane z dość krótkich epizodów na światach ma niepowtarzalną okazję ugrać na tym świecie coś więcej, jednak czy starczy im zaparcia, czy mają na tyle zaufanych i sprawdzonych graczy? W mojej ocenie jedna z największych niewiadomych tego serwera :)

AK

Mapka:
Analiza AK.jpg

W obecnej sytuacji mogę napisać tylko to co podpowiada mi mapa :)
Praktycznie zerowy front z MUCIAmi na północy, od południowo wschodniej części MUCI oddziela ich bufor w postaci Michałków
Po rozmowie z Iwcią, poprosiła mnie tylko, bym oficjalnie powiedział że aslaan nie gra na tym świecie a już na pewno nie zarządza plemieniem
Nie chcę strzelać, nie chcę zgadywać, ale w mojej ocenie plemieniem zarządza Iwcia oraz Kogzy (kolejność przypadkowa)
Przy obecnej dyplomacji hmm... AK ma swobodny wybór kierunku rozwoju i nie zamierzam nawet spekulować w którą stronę zdecydują się pójść :)

Mich!

Mapka:
Analiza Mich.jpg

Plemię ściśnięte między 3 kolosami, nie odpuszcza i z samej tylko dyplomacji, można wnioskować że próbują dostać się na swój kawałek obrzeży :)
Grajków mają ogarniętych, nie wiem na ile elastyczna czy trwała jest ich dyplomacja, ale no niestety ze swoim położeniem Szaprii musi naprawdę się gimnastykować...
Plemię za blisko mojej granicy bym pisał o ich szansach itp.. zostawiam to Waszej ocenie :)

MUCIA

Mapka:
Analiza Mucia.jpg

Plemię bardzo blisko obrzeży, ale ze sporą ilością wrogów..
Pozycję mają dobrą, dyplomacja myślę że mogłaby wyglądać lepiej, ale podobnie jak w przypadku Mich, nie zamierzam się nad tym rozpisywać bo plemię puka do naszych drzwi :)
zostawiam to Wam

soon

Mapka:
Analiza soon.jpg

Kolejne plemię centralne, powstałe po przejęciu przez Sayiida władzy po Paciku
Dość mocno obite przez AK, znalazło sposób by się z nimi dogadać :)
Mają 1 wojnę z plemieniem XD ale podobnie jak w przypadku BadV, nie daję im dużych szans na większą rolę w późniejszym etapie gry, no chyba że.... dyplomatycznie coś przestawią, ale myślę że będzie im naprawdę ciężko :)

Koniec części 2 :)

Część 3 będzie dość okrojona, z uwagi że jak powiedziałem na początku.. to moje podwórko, nie chcę mówić co i jak, żeby nie było że jestem nieobiektywny :)

To zaczynamy:

-90-

Mapka:
Analiza -90-.jpg

Są i się jeszcze trzymają, o dziwo :)

MOON

Analiza MOON.jpg

Plemię MOON, za wiele nie powiem, co najwyżej przeanalizuję mapkę :)
Sojusze skierowane głównie w jeden front, -PD-
Dość fajna pozycja do kolonizacji obrzeży, co będzie dalej, czas pokaże :)

-PD-

Mapka:
Analiza -PD-.jpg

Plemię w Ogniu, myślę że inaczej określić tego nie można
Potężne fronty otaczają ich z każdej strony
Ekipa mocna, skreślać ich nie można, ale czy dadzą radę?
tutaj można tylko mówić o jakichś próbach dyplomatycznych, ale to już nie moje zadanie, że tak powiem... jesteśmy za blisko bym mógł się wypowiadać

Jeśli ktoś będzie miał ochotę przeanalizować poszczególne plemiona z ćwiartki i chciałby użyć moich mapek, nie widzę żadnego problemu :)

Koniec części 3

Bez większych wstępów, zaczynamy część 4 :)

XD

Mapka:
Analiza XD.jpg

Ostatni sąsiad, dlatego od nich zaczynam :)
2 fronty
Plemię centralne, co będzie przy 90 dniu, nawet gdybym miał przypuszczenia/podejrzenia, nie powiem :)
Zostawiam to Wam :)

KRECIKI

Mapka:
Analiza Kreciki.jpg

Sojusz z XD
Sojusz z WITAMY
Cała reszta w ogniu :)
Co tu dużo mówić... przed 90 dniem bardzo moim zdaniem niestabilna ekipa...
Mieszanka rodowitych Krecików, kartonów oraz niedobitków z -X-
czy mają szansę wyklarować zaufany skład na 90 dzień?
Moim zdaniem nie..
Do tego dochodzi pozycja centralna, która również nie ułatwia im organizacji
myślę że plemię ma szansę dotrwać do 90 dnia, ale dalej staną się po prostu zapychaczem..

WITAMY

Mapka:
Analiza Witamy.jpg

Wojna z -PD-
Wojna z ID
z rozmów z dyplomatą dowiedziałem że są w bardzo ścisłym sojuszu z plemieniem LzL, ale czy ten sojusz przetrwa próbę 90 dnia?
zobaczymy :)
Pozycja na kolonizowanie obrzeży jest, ale przez dyplomację ukierunkowaną, niestety trochę okrojona
Jeśli chodzi o samo plemię.. przetrwali pierwszą próbę i wojnę z -X-
W mojej ocenie jedna z mocniejszych ekip serwera :)

ID

Mapka:
Analiza ID.jpg

Największe pod liczbą wiosek i powierzchni plemię na świecie, swoim położeniem można powiedzieć że oskrzydlili całą południowo-zachodnią ćwiartkę
Fronty z WITAMY i Krecikami
Podobnie jak przy mapce z MEH, jest tuaj błąd, ale nie chcę odkładać analizy na kolejne poprawki więc tylko napiszę, że fioletowa plama na północy, powinna być jasno niebieska :)
Ekipa mało dla mnie znana, mają fajną pozycję do kolonizacji naprawdę dużego połatu obrzeży, aleeee w mojej ocenie nie przetrwają próby czasu, żeby nie powiedzieć że 90 dzień może być dla nich dniem sądu... zobaczymy :)

Koniec części 4 :)

lewy X

Zwiadowca
Wynik reakcji
681
Część 5- ostatnia

Tutaj już powiem tylko moją obiektywną opinię na temat największego przeciwnika, każdego plemienia na tym świecie

CZAS

Tutaj już nie potrzeba mapek, tutaj trzeba tylko powiedzieć że nieuchronnie zbliżamy się do najważniejszego elementu tego świata, czyli wytypowania 40 graczy, z którymi zostaniemy że tak powiem... uwięzieni do końca serwera, lub nas samych :)

Myslę że każde plemie liczące więcej niż 1 człon bedzie miało naprawdę duuuużo roboty w najbliższych tygodniach
Trzeba redukowac plemiona, trzeba pompować nasze top40, ale też... trzeba walczyć na frontach, jako radny/dyplomata mogę powiedzieć tylko że do 90 dnia mi i moim kolegom i koleżankom z rady plemiona pobierają naprawdę dużooooooo czasu, tylko w kwestach organizacyjnych

Wiem że każdy ma ten problem, każdy kombinuje....
Ale no CZAS pokaże :)

Powodzenia Wszystkim, w walce z tym bezlitosnym przeciwnikiem :)

Mam nadzieję że moja hmmm próba zanalizowania sytuacji na mapię się Wam spodoba, ale bardzo chętnie przyjme krytykę, bo jak powiedziałem, to moje pierwsze podejście do analizy i wiem że błędy mogą się pojawiać :)