Analiza By Miksa

Lord Miksa

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.787
ANALIZA

Na świecie powstały 3 FRAKCJE które są mniej lub bardziej złączone wzajemnie dyplomacją i położeniem więc skupię się na tej trójce (nie na konkretnych plemionach osobno tylko jako koalicji bądź co bądź plemiona zaznaczone jednym kolorem maja wspólne cele i wrogów), żeby rozpisać się bardziej treściwie o tym co się dzieje na mapie.

Niebieski - Revenge, Pingwiny
Żółty - Brak Strachu, Bo My To Lubimy, Tik Taki, Insane Player, ILU!
Biały - Marzyciele, Tukany, Be@st$
Czerwony - hehehehe
dodatkowo wytlumacze potem

Nie uwzględniałem jakiś małych plemion.

Mapka

Opis

BIAŁA KOALICJA

Zaczynamy od "Białych" nadal mam niesmak po Marzycielach po tym jak rozebrał mnie DŻOBI gdy byłem na urlopie więc ich będę gnoił na początku.

Na ten moment najsłabsza koalicja, z powodu TUKANÓW, niestety przyjęcie upadającej ORDY odbiło się na dobrze grającym plemieniu gdzie trzymali front z PINGWINAMI. TUKANY dodatkowo przerąbały sobie tą rekrutacją u reszty z koalicji ŻÓŁTYCH. Marzyciele sukcesywnie wypełniają swój plan, nie są zbyt mocno męczeni przez wrogów. Jednak w drugą stronę już inaczej to wygląda BMTL i TIK TAKI są mocna napierani przez Marzycieli którzy mają już spokojne obrzeża. Jednak, za miesiąc (sądzę, że szybciej bo pewnie bywuś coś głupiego wymyśli) będą walczyli z hehehe. A to trochę utrudni ich wybryki.
Myślę, że przez TUKANY wiele opcji dyplomatycznych może się zamknąć dla Marzycieli, gdzie wcześniej mogli być bardziej NEUTRALNI.

ŻÓŁTA KOALICJA

No na ten moment NAJWIĘKSZA I NAJBARDZIEJ ROZWINIĘTA koalicja ze wszystkich.
Jednak patrząc na plemiona w tej koalicji to wydaję mi się, że wszystkie ciągną BS w dół. BMTL i TIK TAKI nie potrafią sobie poradzić z Marzycielami (co jest dosyć śmieszne). A IP to chyba samo nie wie co robi. Rozpieprzyli się na mapie, za VG (XDXD?) i przed BS zabierając im dostęp do obrzeży (na k53 i kawałek k43 tworząc jakieś śmieszne plemiona). Jedynie ILU! nie przeszkadza za bardzo BS. Ale też nie pomaga zamykając im obrzeża, chyba, że jakaś fuzja będzie. Ciekawe kiedy skończy się cierpliwość do IP które wiele nie pokazuje, a bardziej przeszkadza. Na razie przeciwko VG koalicja ŻÓŁTYCH daje sobie rade, ale nie jest to coś co mogłoby znacząco osłabiać VG.
Jeśli nie wykorzystają przewagi którą jeszcze mają dzięki ROZWINIĘTYM WIOSKOM W CENTRUM, to za miesiąc będą musieli kombinować, żeby mieć jakieś szanse na utrzymanie się.
Biją w ciągu dalszym ORDE teraz już DOT, lecz, gdy DOT padnie to wtedy cała koalicja NIEBIESKICH będzie mogła bić ŻÓŁTYCH, a wtedy problemy spotęgują się.

NIEBIESKA KOALICJA

Dla mnie jest to koalicja która ma największe szanse NA WYGRANIE ŚWIATA.
Po podpisaniu Sojuszu przez VG i Pingwiny ciężko uwierzyć, ale posiadają już ułożenie plemienia w kształcie uśmiechu posiadając przy tym około 50% obrzeży na świecie bo K63 K64 K65 K66 K56 i połowę K46 należy już do nich. Ilość graczy i członów którą posiadają nie jest jakaś wielce duża 7 przy 13 członach KOALICJI ŻÓŁTYCH (może być więcej wpisałem 13) pokazuję, że cześć graczy już odpadła i zostali ci co potrafią klikać budyneczki. Z tego co wiem w obu plemionach mają zacząć się jeszcze bardziej poważniejsze selekcje. Co za tym idzie najszybciej wyklarują sobie EKIPY które będą miały jeszcze DUUUUUŻO TERENU POD ROZWÓJ. Ta koalicja składa się z dwóch plemion które wiedzą na co stać drugich i ich ekipy znają się. Dodatkowo mają ze sobą dobre stosunki mimo 140 świata co utwierdza mnie, że to sojusz do KOŃCA ŚWIATA.
Koalicja ta jest ułożona idealnie jako koalicja bo jedni i drudzy mają teren pod rozwój, na front i na obrzeża więc nie będą sobie jakoś mocno przeszkadzali co uniknie jakiś konfliktów.

Frontowo trzymają się nieźle, VG miało jakieś problemy z BS które powoli się kończą, nieudolne IP nic im nie robi. DOT jest bite wspólnie co znacząco utrudnia DOT utrzymanie się. A TUKANY jedynie trzymają linie frontu z Pingwinami bez przesuwania jej. PON Pingwinów z hehehe wiele nie wpłynie na rozwój tej wojny, gdyż biją się od dawna, jedynie DEFF który płynie do hehehe może utrudnić walkę Marzycielom. A dzięki temu zyskują czas na rozpracowanie TUKANÓW bo jeśli hehehe padnie to TUKANY będą mieli o wiele łatwiej

CZERWONI

Czyli po prostu hehehe, oznaczyłem na czerwono bo w sumie bujają się tam gdzie wiatr im lepiej zawieje, współpracują z ŻÓŁTYMI I NIEBIESKIMI żeby pokonać BIAŁYCH, są tak jakby wykorzystywani żeby BIALI łatwo nie mieli.
Co się stanie gdy BIAŁYCH braknie nie wiem, z tego co widzę to pewnie skończą razem z nimi jeśli nie urosną znacząco.

Wynik reakcji
2.545
A IP to chyba samo nie wie co robi. Rozpieprzyli się na mapie, za VG (XDXD?) i przed BS zabierając im dostęp do obrzeży (na k53 i kawałek k43 tworząc jakieś śmieszne plemiona). Jedynie ILU! nie przeszkadza za bardzo BS. Ale też nie pomaga zamykając im obrzeża, chyba, że jakaś fuzja będzie. Ciekawe kiedy skończy się cierpliwość do IP które wiele nie pokazuje, a bardziej przeszkadza.
Dlatego na miejscu BS wjechałbym w tych punkciarzy w nocy przejął obrzeża zamiast marnować czas.

Widzę, że Lord Miksa wziął wiele spostrzeżeń ode mnie, tylko ja zawarłem to w jednym czy dwóch zdaniach, a on zrobił ścianę tekstu.

Lord Miksa

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.787
Nie wiem a po ci jak wszystko widać?

Pingwiny z vg bija reszte.

A reszta probuje sie nie pozabijać przed pokonaniem ich koalicji.

Jedyna ciekawostka to taka ze dzobi i tadzio pewnie kose zawali na koniec swiata. Tylko ktory pierwszy to zrobi

Ale to tylko jesli Powtarzam jesli uda sie przelamac pingwiny i vg

Dżobi

Szlachcic
Wynik reakcji
2.960
Leją wszystkich jak leci:

Strona: 1:
Plemiona: eMki.E, eMki.W, eMki.N, eMki.K
Strona: 2:
Plemiona: PinWin, PiWin, PnWin, LePin

Timeframe: Od zawsze

Przejęcia :

Strona 1:
28
Strona 2: 6
Różnica: 22

Wartość punktowa wszystkich przejęć od strony przeciwnej:

Strona 1:
205,349
Strona 2: 44,995
Różnica: 160,354

Coco Jambo

Łucznik
Wynik reakcji
364
Nie wiem a po ci jak wszystko widać?

Pingwiny z vg bija reszte.

A reszta probuje sie nie pozabijać przed pokonaniem ich koalicji.

Jedyna ciekawostka to taka ze dzobi i tadzio pewnie kose zawali na koniec swiata. Tylko ktory pierwszy to zrobi

Ale to tylko jesli Powtarzam jesli uda sie przelamac pingwiny i vg
Przy takiej przewadze wiosek raczej trudno o przełamanie nie będzie ;)

Marzyciele mają autostradę do zwycięstwa

Dżobi

Szlachcic
Wynik reakcji
2.960
A jakby ktoś się zastanawiał jak wyglądają do dziś staty z wojny tukany+marzyciele vs hehehe+pingwiny

Plemiona: eMki.E, eMki.W, eMki.N, eMki.K, AC_NT, AC~NT, AC-NT, DOT
Plemiona: PinWin, PiWin, PnWin, LePin, hehehe, woje, woje2

Przejęcia :

Strona 1:
575
Strona 2: 483
Różnica: 92

Strona 1:
3,222,078
Strona 2: 2,652,608
Różnica: 569,470

Ostatnia edycja:

Coco Jambo

Łucznik
Wynik reakcji
364
A jakby ktoś się zastanawiał jak wyglądają po dziś staty z wojny tukany+marzyciele vs hehehe+pingwiny

Plemiona: eMki.E, eMki.W, eMki.N, eMki.K, AC_NT, AC~NT, AC-NT, DOT
Plemiona: PinWin, PiWin, PnWin, LePin, hehehe, woje, woje2

Przejęcia :

Strona 1:
575
Strona 2: 483
Różnica: 92

Strona 1:
3,222,078
Strona 2: 2,652,608
Różnica: 569,470

Właśnie te statystki utwierdzają mnie w przekonaniu, że nikt bardziej od eMek nie zasłużył na zwycięstwo na tym świecie.