Amatorska Analiza By Stukniety

Stuknięty

Zwiadowca
Wynik reakcji
10.892
Nigdy analiz nie robiłem i też nie znam aż tak dobrze plemion czy graczy w nich grających dlatego sięgnę po analizę opartą na statystykach oraz położeniu.

Niestety na FO ograniczenie jest do 10 załączników (obrazków) w jednym poście i muszę zrobić kilka postów aby wszystkie plemiona złapać.

Zacznę od ćwiartki Północno-zachodniej:

HSO
- Plemię powstałe po wstępnym logowaniu więc przypuszczam, że nie mieli stałej ekipy. Bardzo ładnie zrekrutowali obrzeża wchodząć WITAM na plecy. Położenie mają genialne i lepszego mieć nie mogli teraz to tylko mądrze wykorzystać i będą mogli rozgrywać karty na zachodniej części świata.
Kilka statyk:

Pod względem łącznej ilości punktów zajmują 10 pozycje na świecie, lecz nie przekłada się to na średnią liczbe punktów na gracza
1673814581889.png

Zbieranie idzie im nie zbyt dobrze na tle innych plemion
1673813010342.png



WITAM - czytając tylko wątki z dyskusji, nazwa tego plemienia przewinęła się kilkukrotnie z różnymi opiniami, często pozytywnymi i mówiącymi i sporej sile plemienia. Pozycję startową mieli najlepszą z całego świata który startował we wstepnym ponieważ na k44 dosłownie byli tylko oni. Obecnie mają na plecach HSO, które mocno moze im namieszać w przyszłości.

W rankingu plasując się na pozycji 6 mając łacznie 124 graczy
1673814687723.png
Witam zbiera całkiem nieźle, spora ilość graczy się do tego przykłada, lecz trzeba wziąć pod uwagę to, że jest to 3 członowe plemie, czyli ponad 120 osób, czyli łatwiej jest wyciągnąć 40 najlepszych.
1673813425956.png



SO-OB-NO - plemię na północnym zachodzie. Sądząc po ID założyli je po starcie serwera, ale mimo to pozycji najlepszej to nie mają, sąsiadujące plemie NIC, Miel oraz jeden z członów Chaosu nie będzie im ułatwiał drogi do szybkiej dominacji tamtego terenu

SO posiada 8 lokatę i przy 3-członowym plemieniu jest średnia pozycja
1673814784406.png
No zbierać im się za bardzo nie chce ale w przyszłości dzięki ponad 100-osobej ekipie może się to zrekompensować
1673814830977.png



Miel - 2 członowe plemię wymieszane po części z poprzednikiem od północy, z plemieniem NIC w centrum oraz z Plemieniem XXXXX. Walka tam będzie przednia i na pewno wyniszczająca na starcie lecz plemię które wygra będzie miało dobrą pozycję po przyszłe fronty na południu.

Przez to, że posiadają 2 człony (tylko) zajmują 18 pozycję względem plemion na świecie
1673814926735.png
W Miel jest kilka osób co przykłada się do zbierania czyli w nocy wstają ale no nie wszyscy zważywszy że jest to plemie ponad 90-cio osobowe więc te wyniki powinny być lepsze
1673815074360.png



FIESTA - czyli serce kociołka 186 świata! Są centralnie na środku serwera co naaa pewno nie będzie łatwym orzechem do zgryzienia... Będzie kilka wojen, kilka frontów i na pewno będzie ciekawie w tym plemieniu. Jest to do członowe zbiorowisko graczy, jest kilka nicków którzy wychylają się ponad wszystkich członków ale dopiero etap przejmowania pierwszych wiosek zadecyduje jak uplasuje się to plemię.
Położenie na mapie mają bardzo kiepskie, ale bliskie połączenie obu członów oraz najprawdopodobniej szybka ekspansja terenów między nimi pozwoli im walczyć o podium.

Ranking wśród topowych plemion plasuje się na 12 pozycje i jest to całkiem dobra nota jak na 2 członowe plemie
1673815747258.png
Zbiór złomu, drewna z lasu oraz błota idzie im całkiem dobrze co na pewno pomaga im zachować wysoką pozycję:
1673815811878.png
 

Stuknięty

Zwiadowca
Wynik reakcji
10.892
Teraz przeniesiemy się bardziej na wschód w rejony północno-wschodniej części
PW - czyli przysłowiowi "Pożeracze wiosek". Już któryś świat z rzędu asymilują wioski na obrzeżach wchodząc na świat i niszcząc aspiracje plemion w centrum. Na 186 wjechali na 3 człony i rekrutacja trwa, kto wie jak mocno zaburzą siły w tamtej okolicy! Plemię zostało żałozone niedawno więc gracze się rozwijają ale jak sama mapa pokazuje, mogą zając całe północne obrzeża w ćwirtce "2"

Opierają swoją pozycję o numer 9 wśród wszystkich topowych plemion. Jest to spora ilość graczy, ponieważ aż 3 człony, ale jak na obrzeża to tylko dobre zarządzanie i karty będą rozdawać się same. ;)
1673816834221.png
Zbieranie nie jest ich mocną stroną ale jest to młode plemie więc może się to jeszcze zmienić ;)
1673817145986.png


LDG - 2 członowe plemię, jak na razie statystyki nie pokazują ich ze zbyt mocnej strony.
Położenie na mapie również nie do końca im pomaga, ponieważ są pomiędzy ekipą Miśka, XXXX, fiestą i od pleców jednym z członów WAR.

No plemię jest jednym z zamykających moje listy top25 plemion
1673817462596.png

Mimo, że ekipa z wstepnego logowania to nie mają jakichś za cudownych wyników w zbieractwie więc może to być dla nich zgubne, ponieważ dodatkowy zastrzyk surowców jest zawsze potrzebny, zwłaszcza jak jest się w kotle.
1673817500287.png


XXXXX - czyli 2 członowe plemię powstałe podczas wstępnego logowania, ewoluowało w 2 człony po starcie i jest wmieszane z wyżej wspominanym LDG. Dodatkowo od wschodu mają Miśków oraz od zachodu plemię NIC a dodatkowo między sobą mają MIEL.
Niezbyt ciekawa sytuacja i muszą sporo się napocić aby wyjść z tego zwycięsko.
Pozycja ich jest koło 17 miejsca i jak na 2 człony jest to średnia pozycja. Trzeba czekać na rozwój sytuacji.
1673817575598.png

Zbieranie nie jest dla nich, ponieważ wyniki 40 Topowych nie są zbyt rewelacyjne.
1673817796891.png


=EM= - czyli ekipa MomoMiśka, znana już z wielu światów m.in. ze 176, który niedawno wygrali. Na tym świecie wystartowali 2 członami. Na chwilę obecną ich pozycja w rankingach nie jest zbyt wysoka, ale jest to plemię wytrwałe i często nabiera szybkiego tempa w późniejszym etapie gry. Pozycji najgorszej nie mają, na plecach rośnie plemię 100%, od północy mamy LDG, od zachodu XXXX oraz FIESTA natomiast od południu kolejny świat z rzędu mają STEFANÓW
1673817998343.png
Misiek widać tresuje ekipę, która zbiera niejagorzej.
1673818100979.png


100% - ale to chodzi o spirytus czy co? Ale w sumie plemię twierdzi, że gra na 100% więc niech tak będzie!
A tak patrząc na mapę to pięknie rekrutowane plemię na plecach i totalnych obrzeżach wschodnich. Jeżeli by władza plemienia dała radę utrzymać to ASY będą rzucane jak kości na cały świat. 3 człony oraz potencjał pozycji daje im spore możliwości.
Jak wygląda ranking? Tutaj ciężko spekulować, ponieważ są tam gracze, którzy względem świata są 2-3 dni do tyłu więc trzeba czekać na rezultaty.
Obecnie zajmują 20 pozycje!
1673818388189.png
Zbieranie również ciężko oceniać, ponieważ wioski nie mają jeszcze za wielu pik ze względu na późny start
1673818548049.png
 
Ostatnia edycja:

Stuknięty

Zwiadowca
Wynik reakcji
10.892
Zejdźmy nieco niżej, mianowicie do ćwiartki "4" - Południowo wschodniej.
Tutaj na pewno będzie się działo podobnie jak za naszą wschodnią granicą, ponieważ natężenie plemion w tej ćwiartce jest największe na świecie 186 i będzie tutaj bardzo dużo zmagań wojennych....


AK - Plemię 3 członowe, które po wstępnym zostało bardzo dobrze rozmieszczone, do rekrutowane 2 człony, blisko obrzeży, dość mocno w "Kupie". Pozycję mają bardzo dobrą. Jeżeli dogadają się z plemieniem 100% to mogą bardzo sporą część obrzeży zamknąć przed centrum.
Przez aż 145 członów zajmują 5 pozycję i daje im to bardzo mocny start!
1673819071191.png
Jedno z najlepiej zbierających plemion. Spora ilość graczy się do tego przykłada i na pewno będzie to plusowało w przyszłości!
1673819300685.png


:) - Tajemnicze plemię. Mają człony ale ich nie mają. Pojawia się i znika, plemię Patryka. Nigdy nic nie wiadomo co tam się wydarzy. Są jacyś gracze. Blaszek co niemiara ale co z tego będzie to nikt nie wie.... KMic ich lubuje bo już 2 świat z rzędu elegancko ich nominuje - do największego kociołka ich wrzuca aby testować ich umiejętności. Skazani kolejny świat na Stefanów co będzie nie lada wyzwaniem w grze i na FOncie - i szczególnie tutaj! Co zrobi z tym PAKA? nie wiadomo, ale wiadome jest jedno, że STUKNIĘCI ludzie tam grają i pisać żeby na nich uważać to za mało....

Oczywiście jak zawsze zamykają i otwierają różne tabele ...
1673819699708.png
Coś tam zbierają ponad przeciętną krajową ale czy im to w czymś pomoże???? Nie wiem ...
1673822139842.png


STEFANY - hmmmmm, o tym plemieniu to jest cięzko coś napisać bo FOnt to aż nimi kipi. Plemię który wystartowało na każdym świecie. Legendarny ich avatar i ten wąs śni się wrogom po nocach... Ich pozycja na mapie jest ciekawa, Są wymieszani z tajemnicznymi ludkami od południa, od północy są ich "kumple" ze 176 świata czyli ekipa miśka. FIESTA ich będzie odwiedzać od zachodu i na plecach rośnie AK
Czlonó kilka mają takich i kilka innych ale za to ich miejsca plasują się na TOPowe 2
1673819844614.png
Coś tam se zbierają, ale to raczej jakieś grzybki w lesie, bo do dużych ilości surowców nie do końca to podobne

1673820043876.png


PLECAK - ale że do szkoły? hmmmm Plemię które na mapie jest ułożone nie najgorzej. Od zachodu mają plemię FINE oraz CHAOS. Patrząc po członkach trochę śmierdzi mi JUTREM ale co ja tam wiem. Wiem natomiast to, że są to najwięksi przyjaciele Tajemnicych Ludków którzy są na ich północy. "Wyczuwam tam sojusz do końca świata" jakby oczywiście do siebie granicami doszli bo nie oszukujmy się ale STEFANY zgniotą te uśmieszki z mapy :)
Analiza dotyczy PLECAKÓW więc ich pozycja jest w środku tabeli na miejscu 14
1673820315470.png
Zbierają przeciętnie, mogłoby być lepiej
1673820620710.png


CHAOS - idąc trochę nie pokolei na mapie trafiamy na chaotyczne plemię jak sama nazwa mówi, ponieważ mają część graczy na południu a część na północy... Kto wie, może mają jakieś tunele powietrzne lub podziemne, które ich łączy....
Patrząc na mapę to na południu mają dość trudną sytuację, ponieważ są umieszczeni między tajemnicą i Stefanami od północy, od południa jest FINE. Od wschodu napiera na nich PLECAK. Co tutaj się wydarzy, jeszcze nie wiadomo, ale na pewno będzie to ciekawa ćwiartka

Patrząc na ich rankingi oraz zbieractwo to przy 4 członach aż głupio by było jakby byli poza TOP1

1673820707262.png

1673820877783.png
 
Ostatnia edycja:

Stuknięty

Zwiadowca
Wynik reakcji
10.892
Kontynuujmy to południe. :D

LEGEND - czyli już rzadko spotykane na 186 plemię jednoczłonowe (albo dali jakąś nazwę, że nie mogę znaleźć ich członu). Plemię wysunięte bliżej obrzeży na mapie między plemieniem LAS, LEGEND i smyrające od zachodu STEFANY. Nie wiem nic za wiele o nich, ale na pewno będą mieć ciekawy start i jak się utrzymają to coś z tego będzie.
Jeżeli chodzi o rankingi to jednym członem wskakują do top25 i jak na razie jest to tyle.
1673821419404.png

Nie chce im się za bardzo schylać więc w zbieractwie potęgą to nie są ale wszystko da się zmienić więc może akurat @zbychu72 po mojej analizie ich zmusi do restrukturyzacji.
1673821638685.png


LAS czy laski!!???? --- ma to trochę znaczenie więc się zastanówcie!
Plemię Umiejscowione trochę w centrum k55, trochę na obrzeżach, trochę na południu aaa tak se rekrutują co tam wpadnie.
Pozycję mają średnią przez spore rozrzucenie graczy co jest bardzo utrudnione w obronie bez rycków na świecie
W rankingu światowym pod względem pkt u mnie w tabeli są na 13 pozycji.
1673821729972.png
Jak na te LASKI to nie przyciągają do siebie uwagi surowców
1673822421195.png


FINE - duży potencjał, 3 członowe plemię na południu. Dużo aktywnych graczy. Rankingu mówią same za siebie. Zbite plemię na mapie więc daje im to duży potencjał w obronie. Mają spory dostęp do obrzeży. Wygląda to bardzo dobrze i na chwilę według mnie jedni z faworytów do bardzo dobrego startu na świecie a kartami na pewno będą rozgrywać w przyszłości.
1673822189729.png
Zbierają dobrze, są plemiona lepsze, zwłaszcza że tutaj było branych 40/140

1673822227926.png


**: )** - Plemię, które powstało we wstępnym logowaniu i jest wymieszane na południu po części z BELLUM od zachodu oraz z FINE od wschodu. Mają jeszcze człony zrekrutowane na obrzeżach, lecz ich odległość jest spora między nimi i według mnie na dłuższy okres to nie przetrwa, gracze są zbyt bardzo od siebie rozrzuceni oraz człony mają sporo dziurę między sobą.
Rankingi i wskazują na 10 pozycję i daje im dość ciekawy start, ale zobaczymy, jakie będą dalsze decyzje.

1673822359475.png

Gdzieś coś tam surki lecą z tego zbieractwa, lecz szału to ni ma jak na tyle członów

1673822669944.png


BELLUM - Plemię stworzone bardzo blisko siebie co daje im mega przewagę nad innymi plemionami w celu eliminacji podstawowego podwórka. Na mapie są wymieszani w plemionami OKO oraz EKIPA. Sądzę, że są faworytami w starciu o własne podwórko.
Rankingi mówią, że bardzo aktywnych graczy mają i to w 3 członach, ponieważ wszystkie są w TOP10. U mnie w tabeli plasują się na pozycji 4.

1673822770534.png

Mimo że w rankingu wysoko to w zbieraku są cieniutcy, na 120 członków to bardzo słaba średnia topki 40 ...

1673822831210.png
 
Ostatnia edycja:

Stuknięty

Zwiadowca
Wynik reakcji
10.892
Dobra, ostatnie 5 plemion w południowo-zachodniej ćwiartce!

EKIPA - plemię które na mapie kiepsko wygląda. Zostali wyrzuceni przed BELLUM co ich odcięło z automatu od obrzeży. Wymieszani dodatkowo z plemieniem OKO. Jest to ekipa, której TAG kojarzę już z innych światów, ale dużo powodzenia im trzeba życzyć aby coś ugrać z BELLUM.
Z racji, że grają na 1 człon to ich pozycja zamyka moją tabelę
1673824184581.png
Gdzieś tam, coś zbierają, ale niestety patrzać, jakiego mają wroga to się nie starają ...
1673824363210.png


.OKO. - plemię tak jak ekipa wyżej gra na jeden człon. Nie wychyla się za bardzo. Wymieszana z ekipą oraz BELLUM. Może razem byliby się w stanie przeciwstawić ogromnemu 3-członowemu plemieniu. Inaczej może być kiepsko.
W rankingu są na końcówce mojej tabeli, mimo że w rankingu plemion mają pozycję 20

1673824499107.png
Niestety zbieractwo nie należy do ich mocnych stron
1673824537998.png


-MS- - Plemię położone w centralnych punktach K44 i K54. Mają już odciętą drogę do obrzeży przez plemię WAR. Są po części wymieszani z plemieniem MIL, więc na pewno będzie się tam toczyć walka od "podwórko"
Rankingi mam nie aktualne dlatego, że parę godzin temu dowiedziałem się, że tam nastąpiła fuzja 2 plemion, dlatego nie chciałem już sortować na nowo rankingu.
1673824870034.png
Mimo dwóch członów TOP 40 najlepszych zbieraczy nie sięga zbyt wysoko w rankingach dlatego na pewno będzie to skutkować negatywnie patrząc długoterminowo ponieważ zawsze to kilka surek mniej niż przeciwnik
1673824894911.png


MIL - czyli plemię, które otacza "WOJNE". Jedno plemię mają w centrum natomiast drugie, zrekrutowane na zachodnich obrzeżach. Między nimi jest tylko 2 członowe WAR, ale kto by się tym przejmował. Plemie się bardzo dobrze rozwija lecz jest wymieszane z MS które na pewno będzie chciał przejąc podwórko przewagą liczebną.

W rankingu są na 18 pozycji i patrząc na młody człon na obrzeżach nie jest to zła pozycja.
1673825177934.png

W zbieraniu natomiast wiedzą co robią, dwa człony dość mocno się angażują w pozyskiwaniu dodatkowych surowców
1673825204465.png


WAR - czyli plemie, które chce odciąć cały świat i które jest odcinane. Mają człon na północy świata natomiast 2 pozostałe są na zachodzie jakieś 2 kontynenty dalej... hmmmm... Ciekawe czy latają samolotami jak CHAOS, czy w sumie na miotłach, bo to średniowiecze. Ale w sumie to bez różnicy, bo i tak już są odcięci przez MIL które ich wciągnie albo i nie... zobaczymy.
W rankingu ze względu na to, że mają 3 człony są dość wysoko. Idą na 7 pozycję w mojej tabeli
1673825467703.png
Coś tam umią w zbieraka, ale mogłoby być lepiej jak na 3 członowe plemię.
1673825497183.png


 

Stuknięty

Zwiadowca
Wynik reakcji
10.892
Była to moja pierwsza analiza i trochę odchodziła od standardowych, ale zrobiłem to, co potrafiłem. Poświęciłem kilkanaście godzin, ale plemiona będą mogły kilka informacji wyciągnąć z tego, jeżeli o czymś nie wiedziały.


Oczywiście Lajki przyjmuję każdą ilością dlatego proszę was abyście zostawili reakcję pod powyższymi postami. Będą wdzięczny i zmotywowany do dalszego działania <3
 
Do góry