176 | GDZIE JEST TOP1 OF CARTOGRAPHY USA?

Fabcio and Maciuś

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
7.049
[ Date ]
Wiek świata - 1 (+0)
Liczba graczy: 6686 (+0)
Liczba wiosek: 8770 (+0)

[ Mapki ]
North West

NL1.PNG
North East
NP1.PNG
South West
SL1.PNG
South East
SP1.PNG
Cala Mapka
M1.PNG

Dla ziomali co chca zobaczyc co jest 5 na nowym swiecie, pozdro.
Tak to karto zajmuje sie Animowana, ja widz.

[ Oznaczenia ]
Polecam po prostu dac temat w Obserwowane.

Ostatnia edycja:

Fabcio and Maciuś

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
7.049
Problemem w przypadku pisania analizy nigdy nie byl brak checi, a same komentarze i ilosc reakcji pod analiza ogromnie motywuja do pisania kolejnych cwiartek - jest to naprawde satysfakcjonujace. Problemem w tym wypadku jest intensywna obrona na 174.

Od zawsze jak pisalem analizy to sie do nich przykladalem, w sumie do wszystkiego co robie - to robie na 100%.
Jestem pewien, ze nie ja jeden jestem perfekcjonista i jabym cos zrobil na odpierdziel to w nocy bym nie usnal.
Napisanie takiej analizy to dla mnie przewaznie 4h/cwiartka z lekkim researchem i mapkami/statami: na co trzeba miec przy prostej matematyce ~12h.

Niestety plemie, w ktorym gram na 174 nie ma najlepszej dyplomacji i w rezultacie dyplo wyglada tak:

Sadface.PNG

Na mapce mozesz zobaczyc, ze gram 1-linie frontu i wszystko byloby spoko, gdybym mial chociaz ze 2 stale obstawy na te 21 wiosek, ktore tam oznaczylem. Moja gra na froncie - przez dyplo ~35%/65% to przede wszystkim przepuszczanie offow by przypadkiem nie ubily mobila do klinow, klinowanie burzakow i przede wszystkim grubych. Juz pomijajac losowe offy o przeroznych godzinach, ktore od kilku tygodni probuja trafic jakiegos offa (fun fact, mimo ze jestem #2 pokonanych RA/RO/RW to nigdy nie ubili mi offa w obronie [#edit: ponad cwiartke - bo KODEX ubil 2.5k topora]) + standardowo odbitki wiosek, czy pomoc sasiadom.

Ogolnie nie jest zle, bo licznik krzyzykow zatrzymal sie tylko na ~100 przez fejkomat, co nie jest wysokie. Chodz przy akcjach podchodzi on pod ~700/800 na 20 wiosek i trzeba siedziec calutka noc i klinowac czasem po 30 karet z 5/6-ciu grubych po 2x razy, nazmiennie czy to od PEWNYCH, czy to TRO, czy kiedys od calego ACTIVE (5% do 95% przewaga). Dla przykladu wczorajsza akcja PEWNYCH, rozpisane 3-5 offow na wioske, po czym masa burzakow i na koniec 97 szlachcicow. Ostateczmy wynik to -0, mimo tego ze do obrony mialem tylko i wylacznie swoj mobil "po wczesniejszych przejsciach":

275667065_489470142664742_7395288549244191286_n.png

XD.PNG

No i tak to wyglada, zamiast pisac analizy to rozpisuje sobie kliny i potem wysylam co kilka minut nocami, o tak:

W1.PNG

W2.PNG

W3.PNG

Dlugo mi tam gry nie zostalo pewnie, ale gram do konca, kasacji, czy zasta nie wrzucam i jestem zdania, ze poza wysokim poziomem na FO, ten w grze powinien byc jeszcze wyzszy. Takze mam nadzieje, ze bedziecie wyrozumiali i zrozumiecie dlaczego mniej mnie na FO. Egzamin nie mial na to wplywu, pozdrawiam 174 - jezeli ktos to czyta. Cale szczescie ze mam coop'a do pomocy do tych wszystkich unikow w dzien, bo jakbym mial co kilka minut sie logowac to bym nigdy na FO nie wszedl :D

Ostatnio edytowane przez moderatora:

wielki asasyn

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
446
My chcemy Analizy, darmiarzu Fabianie!
O usłysz twoich wrogów śpiew!
My twoje darmy ukochane,
Za analizę oddamy wsie!

Analizuj potężny Fabianie,
Analizuj wszelki plemion twór!
My chcemy Analizy, my barany,
Tyś wiesz wszystko, a my nic!

My chcemy Analizy na całym świecie,
U sojuszników, wrogów też!
My chcemy Analizy centrum obrzeży,
W godzinach pokoju, wojny też!

Wynik reakcji
45.914
My chcemy Analizy, darmiarzu Fabianie!
O usłysz twoich wrogów śpiew!
My twoje darmy ukochane,
Za analizę oddamy wsie!

My chcemy Analizy na całym świecie,
U sojuszników, wrogów też!
My chcemy Analizy centrum obrzeży,
W godzinach pokoju, wojny też!

Fajny wierszyk, ale nie pisz więcej

DeletedUser207979

Guest
W ogóle mnie nie dziwi, że Fabianowi nie chce się pisać analizy o pajacach z Jutra.

Co ma napisać? To, że za chwilę 5-gram zostanie ściągnięty z mapy jak stare gacie z tyłka?

Szkoda czasu

DeletedUser207979

Guest
Może ty napiszesz jakąś analizę?

Ja nie piszę analiz, ja jedynie przedstawiam oczywiste fakty, których niektórzy z niewiadomych powodów nie chcą widzieć.
I chętnie swoimi spostrzeżeniami się podzielę, ale jeszcze nie teraz. Jesteśmy na etapie sieczki, a to by było wróżenie z fusów.
Wolę opierać się na konkretach, za jakiś miesiąc będzie je widać.

Swoją drogą nie rozumiem po co męczycie Fabiana
Chłop będzie siedział 2h i tworzył analizę, która za tydzień będzie nieaktualna, bo połowa plemion się rozpadnie a druga połowa połączy.
No ludzie, dajta spokój. Poproście o mapkę, bo fajne robi i tyle. Nie męczcie człowieka.
Jego analizy są najcenniejsze na etapie takim jak teraz na przykład na świecie 174.
Gdzie od niego wypływa całe info o zmianach w świecie.

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.016
Swoją drogą nie rozumiem po co męczycie Fabiana
Chłop będzie siedział 2h i tworzył analizę, która za tydzień będzie nieaktualna, bo połowa plemion się rozpadnie a druga połowa połączy.
No ludzie, dajta spokój. Poproście o mapkę, bo fajne robi i tyle. Nie męczcie człowieka.
Jego analizy są najcenniejsze na etapie takim jak teraz na przykład na świecie 174.
Gdzie od niego wypływa całe info o zmianach w świecie.

dlatego ja napisalem byle co, bo to wrozenie z fusow obecnie xD

DeletedUser207979

Guest
dlatego ja napisalem byle co, bo to wrozenie z fusow obecnie xD

Dokładnie
Dlatego analiza rozwoju sytuacji nie ma sensu.
Ma sens to co robi Fabian, oczywiście, bo on przedstawia wiarygodne statystyki i fakty, ale czy warto przy sytuacji która będzie się przestawiała co 3 dni? Nie wiem

Do góry