światy bez giełdy premium od 170

Czy popierasz te zmiany?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

ToCiSięPrzyda

Łucznik
Wynik reakcji
556
Cześć,

Chciałbym zaproponować zmiany, tak aby zwykłe światy po 168 (170, 172 itd) miały podobne ustawienia co na classicu/150 w kwestii rozmieszczania graczy na mapie:

-wstępne logowanie byłoby włączone i tylko tak zorganizowana grupa osób będąc w jednym plemieniu mogłaby mieć pewność co do gry blisko siebie na rozpoczęcie rozgrywki.
-wymagałoby to od supportu ustawienia serwera tak, aby na wstępnym logowaniu losowo rozmieszczało graczy, których zaprosimy do gry, ale nie do plemienia w którym się znajdujemy.
-brak przedmiotu do przenosin i zapraszania blisko swojej wioski.
-po rozmieszczeniu graczy ze wstępnego logowania wszyscy dołączający gracze byliby umieszczani na mapie losowo.

plusy takiego rozwiązania:

+ekipy mógłby dalej grać razem, ale musiałyby dostosować się do limitu członków w plemieniu i byłyby skazane na grę w centrum.
+rywalizacja byłaby na lepszym poziomie, ze względu na fakt, że w historii plemion chyba na palcach jednej ręki można policzyć ekipy, które wygrały świat zaczynając w centrum.
+nowi gracze nadal byliby na wygranej pozycji, gdyż łatwiej jest startować nowemu na obrzeżach niż w centrum. Ukształtowanie mapy zawsze jest bezlitosne dla plemion w środku mapy, a wytrwanie na takim serwerze byłoby jeszcze cięższe ze względu na to, że wszystkie ekipy byłyby blisko siebie.
+brak sztucznych wysp, brak darem (w teorii, tak samo jak tylko w teorii na 164 i 166 ich nie ma)
+zadowolenie wszystkich osób związanych z plemionami: nowi gracze będą zadowoleni, bo będą mieć szansę i zwiększy się ich nadzieja na wygranie normalnego świata. A starzy gracze bo nadal będą w stanie grać razem w swoich ekipach.

dodatkowy komentarz:

Classic, jak i świat jubileuszowy 150 były w ostatnim czasie najlepszymi serwerami, zarówno biorąc pod uwagę poziom, jak i ogólnie zainteresowanie społeczności. Wiadomo - 150 to serwer, który z wiadomych względów zainteresował więcej osób niż zwykle, ale z serwerem klasycznym nie musiało tak być. Myślę że powinno się zerknąć na to, że te obydwa światy posiadały właśnie te ustawienia, o których mowa powyżej (oprócz losowości rozmieszczenia przy zaproszeniu gracza na wstępnym logowaniu bez zaproszenia do plemienia), dlatego moim zdaniem powinno się ulepszyć trochę formułę (co zaproponowałem) i wypuszczać światy z takimi ustawieniami na zwykłych (zaczynając od 170, 172 itd) bez funkcji premium. Mam nadzieję, że na sprawę spojrzy support, jak i poprze mnie jakaś część graczy, co zmusi górę do zmian.

Pozdrawiam, ToCi.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser206115

Guest
Classic przyciągnął uwagę, bo z góry wiadomo było, że serwer się skończy szybciej niż standardowy. Dlatego przyciągnął uwagę starych graczy i ekip. Jeśli nowe serwery mają przyciągnąć na siebie zainteresowanie na poziomie Classica, to Support musi ustawić serwery tak jak na Classicu. A to chyba przeciwdziała całemu upodobaniu nubom xd Z resztą, chyba tylko po to zrobili Classica z fajnymi ustawieniami, żeby walczyli tam najlepsi. Ostatecznie, jak z tym wielkim poziomem na Classicu wyszło, to kto widział, ten wie xDD I Ja np. wiem, że nowy gracz w żaden sposób nie podoła tempu cotygodniowych akcji czy stosowania się do tych tragicznych ustawień (czyt. Reguła Zagrody).

Kwestia wstępnego logowania, darem, sztucznych wysp też podlega szerszej dyskusji akurat xddd Ogółem to nie wiem, czemu powołujesz się akurat na ten serwer w kwestii ustawień logowania. Nawet wielkie sPEED [*] nie do końca umiało je rozgryźć, żeby wylądować człon obok członu i z tego powodu zostali zjechani w początkowych etapach xD

Ogółem temat trochę śmiechawy xDDD ale nawet jestem ciekaw co zagorzali fanatycy plemion z czasów, które już dawno minęły (czyli kmic) i nie wspomina o nich nikt (oprócz kmica) mają do powiedzenia na ten temat xD
 

Sh4Me

Szlachcic
Wynik reakcji
5.614
Dobrze! NIE dla startowania w X członów jak na s150! <rotfl>

Nie da się w obecnych czasach zrobić tak żeby ekipy startowały w ograniczonym gronie i tu śpieszę z wyjaśnieniem. Światy są o tyle małe obecnie, że nawet startując powiedzmy w podziale na 2 plemiona jest duża szansa że wystartują one całkiem blisko siebie. Po prostu mamy tak małe światy przez fakt wypuszczania ich dosłownie co chwilę i to w parach że na starcie wszystko zamyka się praktycznie na 4 kontynentach. Już były podejmowane tematy żeby wypuszczać światy RAZ Z PREMIUM i RAZ BEZ PREMIUM w takich samych odstępach czasowych jak do tej pory co może poskutkowało by nagromadzeniem graczy na kolejny świat.
 

Leszcz Kartograf

Szlachcic
Wynik reakcji
3.895
Dobrze! NIE dla startowania w X członów jak na s150! <rotfl>

Nie da się w obecnych czasach zrobić tak żeby ekipy startowały w ograniczonym gronie i tu śpieszę z wyjaśnieniem. Światy są o tyle małe obecnie, że nawet startując powiedzmy w podziale na 2 plemiona jest duża szansa że wystartują one całkiem blisko siebie. Po prostu mamy tak małe światy przez fakt wypuszczania ich dosłownie co chwilę i to w parach że na starcie wszystko zamyka się praktycznie na 4 kontynentach. Już były podejmowane tematy żeby wypuszczać światy RAZ Z PREMIUM i RAZ BEZ PREMIUM w takich samych odstępach czasowych jak do tej pory co może poskutkowało by nagromadzeniem graczy na kolejny świat.
NIE dla Misiów? ;>

Ale zgadzam się, lepiej by było jakby puszczali raz z premium, raz bez premium. Tak to światy robią sie zbyt małe. Można jeszcze skracać czas dominacji albo rzucić więcej barbarek na danego gracza. Ale to nie rozwiąże problemu małej liczby osób
 
Do góry