Światy wychodzące poza rutynę

Czy chciałbyś, aby raz na jakiś czas wystąpił świat odbiegający od rutyny?

  • Tak

    Głosy: 123 97,6%
  • Nie

    Głosy: 3 2,4%

  • W sumie głosujących
    126

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Nawet ciekawa opcja. Losowa pojemność zagrody to coś bardzo odważnego i nowego. Jednocześnie coś mi mówi, że lepiej wyglądałaby mniejsza rozbieżność, np. 24k-25k. Lub 24k-27k, z taką regularnością, że szansa na wyższą pojemność jest stopniowo coraz niższa. Wszystko zależy od kreatywności człowieka ;d Grunt, żeby odejść od tej nudnej rutyny światów.
 

GreatGatsby

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
137
Kmicic a co z wspólnym światem ?
szybkie były więc normalny świat też by się dało ustawić pewnie
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Trafiłem na kontynent multikont robionych pod pp.
Takie rzeczy zgłaszamy do obsługi gry. Multikonta są zabronione i zawsze karane w ten sam sposób ;)

Padł też argument o tym, że będzie więcej darm - to tak też nie działa. Darma to też gracz, przynajmniej w teorii - przecież nawet gdy osoba rozwija konto pod kogoś, to dalej jest to osoba. Żeby znacząco przybyło darm, musiałoby przybyć graczy ;) a zawsze gracz może zrezygnować z rozwoju konta "pod kogoś" i zacząć grać "pod siebie" ;)
 

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Takie rzeczy zgłaszamy do obsługi gry. Multikonta są zabronione i zawsze karane w ten sam sposób ;)

Padł też argument o tym, że będzie więcej darm - to tak też nie działa. Darma to też gracz, przynajmniej w teorii - przecież nawet gdy osoba rozwija konto pod kogoś, to dalej jest to osoba. Żeby znacząco przybyło darm, musiałoby przybyć graczy ;) a zawsze gracz może zrezygnować z rozwoju konta "pod kogoś" i zacząć grać "pod siebie" ;)

A co z przyszłymi światami? :d Odważycie się wyprowadzić świat odbiegający od rutyny, którą większość graczy rzyga? ;d Chcemy większych światów i jest na to kilka rozwiązań jak chociażby więcej barbarek lub więcej wiosek na start. To tylko ustawienia świata, a nie aktualizacja całej gry :d
 

Szari.

Rycerz
Wynik reakcji
4.185
3 wioski na start to nie za duzo ?
Swiaty bylby wieksze bo wiecej wiosek , ale przez to bylyby PUSTE. Bo prawodpodobna pula graczy byla by taka sama. Juz teraz jest duzo kont ktore wbijaja i nic nie robia po czym sa usuwane i zostaje barba. Wyobrazcie to sobie jakby z takiego konta zostaly 3 wioski.
To nie sa stare plemiona gdzie swiaty mialy 500k wiosek i sie gralo kilka lat. Lepsza opcja sa male, dynamiczne swiaty ktora trwaja max rok . Ale to moje zdanie.
Ciekawa opcja to wioska startowa i tutaj napewno support ma pole do popisu bo z tego co pamietam juz na 50 byla wioska startowa 5xx pkt. Takie zmiany bylby bardzo potrzebne na swiatach 1.0 z farma gdzie pierwsze etapy gry sa NUDNE i nie dzieje sie NIC. Lepsze wioski startowe to lepsze barby , lepsze barby to wiecej farmy , wiecej farmy szybszy rozwoj , szybszy rozwoj wiecej wiosek. Moze to by sprawilo ze te swiaty nie bylby tak nudne jak. np.127 na ktorym obecnie gram.
 

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Może i kiedyś było więcej graczy, ale poziom gry był tak niski, że wchodząc raz dziennie wbijałem 150k punktów nie mając plemienia. Jedynie tęsknię za wielkością światów.

Jakiś czas temu wystartował s121 bez milisekund. Wielu graczy pierwszy raz spotkało taki świat i jest on bardzo ciekawy, wymusza inną strategię. Ktoś odważył się na takie ustawienia i chwała mu za to. Lepsze to niż oczekiwanie na to czy będą kościoły i co ile ms będzie wchodzić synchro szlachtą ;d Od wielu wielu lat wychodzą światy nudne jak flaki z olejem, a support pierdzieli "nie da się z tym nic zrobić". Na zagranicznych serwerach eksperymentują nawet wypuszczając światy z prędkością 5x, dają możliwość zamówienia świata itd. A u nas to w zasadzie support niszczy tę grę, bo jakiś Janusz napisał "kiedyś to były plemiona" i teraz każdy świat ma ustawienia jak 100 lat temu.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Odważycie się wyprowadzić świat
Ciekawa opcja to wioska startowa i tutaj napewno support ma pole do popisu
Rozczaruję was - decyzje o tym, jaka ma być konfiguracja światów, nie zapada u nas. Polska obsługa gry może coś podpowiedzieć, podsugerować, itp. - ale o ostatecznej konfiguracji świata decyduje kierownictwo rozwoju produktu w centrali. To ich błogosławieństwo trzeba mieć na każdy najmniejszy eksperyment z konfiguracjami na światach "wolnych" - głównie dlatego, że światy obecnie już nie trwają tak długo, jak kiedyś, więc jakimikolwiek "większymi" zmianami w konfiguracjach moglibyśmy odciągnąć większość "przyzwyczajonych" Graczy od nowych światów.

Gdy zapada decyzja o włączeniu świata z jakąś niespotykaną wcześniej konfiguracją, to musi mieć ona DOBRE poparcie społeczności, a chociaż możliwie dużo chętnych do zagrania na takiej a nie innej konfiguracji. A nie, że jest sobie jeden wątek, gdzie wypowiada się trzech, może czterech Graczy, a w działach kończących się światów (tak, te działy też "ktoś" czyta!) mowa o zupełnie innych konfiguracjach i podobnych.

Na innych wersjach językowych jest po prostu inne zainteresowanie światami o określonej konfiguracji, toteż kierownictwo produktu ma na to baczenie i ustala takie konfiguracje, by po prostu jak najwięcej Graczy tam się odnalazło. A i coś obiło mi się o uszy, że chyba jesteśmy jedyną wersją językową, w której wypuszcza się równocześnie światy z dodatkowymi funkcjami Premium, jak i te bez nich - i na to też miało istotny wpływ grono graczy, tylko że tam było ich na pewno więcej niż czterech ;)

A co do "zamawianych" rund tudzież wynajmowaniu jednego serwera gry "dla siebie i znajomych" na określony czas - taką opcję techniczną posiadały tylko serwery Tribal Wars Masters - niestety, wdrożenie czegoś takiego na jakiejkolwiek wersji językowej jest technicznie niemożliwe bez całkowitej praktycznie rewolucji w systemach gry.
 

yusssuff

Świąteczny Artysta
Wynik reakcji
89
Na innych wersjach językowych jest po prostu inne zainteresowanie światami o określonej konfiguracji, toteż kierownictwo produktu ma na to baczenie i ustala takie konfiguracje, by po prostu jak najwięcej Graczy tam się odnalazło. A i coś obiło mi się o uszy, że chyba jesteśmy jedyną wersją językową, w której wypuszcza się równocześnie światy z dodatkowymi funkcjami Premium, jak i te bez nich - i na to też miało istotny wpływ grono graczy, tylko że tam było ich na pewno więcej niż czterech ;)

Właściwie to jesteśmy jedyną wersją językową która ma światy bez giełdy premium :) Na zagranicznych jest wszędzie pay to win, jedynie na classicu są normalne ustawienia :) Fajnie by było zobaczyć świat z no farm bez morali i bez zadań :) A jeśli chodzi o nieograniczoną farmą warto dodać zbieractwo :p Widziałem na zagranicznych świat 50 wegierski , bez giełdy i właśnie ze zbieractwem.
 

Prokurator mamusiek

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.293
Gdy zapada decyzja o włączeniu świata z jakąś niespotykaną wcześniej konfiguracją, to musi mieć ona DOBRE poparcie społeczności, a chociaż możliwie dużo chętnych do zagrania na takiej a nie innej konfiguracji. A nie, że jest sobie jeden wątek, gdzie wypowiada się trzech, może czterech Graczy, a w działach kończących się światów (tak, te działy też "ktoś" czyta!) mowa o zupełnie innych konfiguracjach i podobnych.

Na innych wersjach językowych jest po prostu inne zainteresowanie światami o określonej konfiguracji, toteż kierownictwo produktu ma na to baczenie i ustala takie konfiguracje, by po prostu jak najwięcej Graczy tam się odnalazło. A i coś obiło mi się o uszy, że chyba jesteśmy jedyną wersją językową, w której wypuszcza się równocześnie światy z dodatkowymi funkcjami Premium, jak i te bez nich - i na to też miało istotny wpływ grono graczy, tylko że tam było ich na pewno więcej niż czterech ;)

Z tego co zauważyłem to za innymi światami jest aż 99% ankietowanych (65 osób). A to trochę więcej niż czterech graczy. Jak dla mnie te liczby rzutują nieco na opinię szerszego grona. Szczególnie po tym jak rozesłałem link do głosowania i nikogo nie zachęcałem do kliknięcia na "tak". Jak dla mnie 99% ankietowanych to DOBRE poparcie, a 65 osób to dość dużo by wykluczyć przypadek. Z resztą z tego co wiem to światy jakie wypuszczacie nigdy nie cieszą się DOBRYM poparciem społeczności, bo zawsze ludzie marudzą że kolejne dziadostwo wypuszczacie.
Ciężko się z tym nie zgodzić skoro plemiona jako gra zmieniły się, a Wy wciąż od wielu lat wypuszczacie światy, które odpowiadały tamtejszym realiom :) Nie wprowadzacie żadnych zmian w ustawieniach przez co wciąż mamy np limit członków plemienia określony na ~80. A światy są 10x mniejsze... Konfiguracje są tak nudne, że coraz więcej graczy odchodzi i będzie odchodzić, bo gra staje się po prostu nudna.
Osobiście wystartowałem na s121 tylko ze względu na brak ms - dla mnie nowość i ciekawie się gra.

Nie zrobiliście nic, aby sprawdzić preferencje graczy co do ustawień świata, a od wielu lat każdy narzeka na nudę. Pan pisze, że potrzebne jest większe poparcie społeczności... To ile głosów Wam potrzeba? 100% przy wszystkich graczach biorących udział w głosowaniu? Skoro przy 65 losowo wybranych graczach aż 64 chce inne ustawienia to uważam, że daje to pewien obraz całości. A przynajmniej jest to na tyle dużo by przyjrzeć się temu bliżej.

Tak wgl to moja propozycja nie dotyczy każdego świata, a jedynie wypuszczanego raz na jakiś czas. I to jest w tym wszystkim kluczowe, bo podejrzewam, że niewielu chciałoby, aby każdy świat miał całkowicie inne ustawienia, bo to wprowadziłoby jedynie chaos.
 

BHAK

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
546
Z góry muszę sprostować: pomysł więcej niż 1 wioski na starcie jest nierealny na "normalnych" światach, więc dyskusja na ten temat nie ma sensu.
Wyłącznie na Specialu taka konfiguracja wchodzi w grę.

Wszelkie pomysły typu większa zagroda/spichlerz, silniejsze bonusy czy zmienione parametry jednostek to NIE SĄ opcje konfiguracyjne, którymi można sobie żonglować i dobierać je dowolnie na takim czy innym świecie.


To kiedy Specek?
Bo chyba dłuuuuugo nie było ;s
 

DeletedUser12829

Guest
Po tym jak światy z farmą i tą całą giełdą zostały zasadniczo zniszczone poprzez dodanie idiotycznej wieży gra na nich nie ma tak naprawdę sensu.

I jak już macie zamiar jakkolwiek wziąć się za tą gierkę to wpierw ogarnijcie to co macie obecnie. Czyli zacznijcie egzekwować regulamin w sposób jednoznaczny...oraz przygotujcie odpowiednio serwery na nowe światy....bo swego czasu na każdym głupim świecie na starcie były problemy z płynnością, czym zniechęciliście do gry wiele osób. Nie wspomnę już tym co działo się na 100św....tak zmarnować potencjał na powrót do gry sporej rzeszy graczy.....
 

Aerodynamiczny

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
766
Ta gra umiera i supek to widzi dlatego chcą sie dorobić póki mogą ;) więc na żadne nowości niestety bym nie liczył a szkoda ...
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
dlatego chcą sie dorobić póki mogą
Zmartwię cię i rozwieję wszelkie wątpliwości - za naszą pracę (zarówno tę w grze, jak i tę na forum) NIE dostajemy wynagrodzenia! Robimy to z pasji i z zamiłowania do gry i do jej zasad - tyle, koniec tajemnicy :p
W granicach możliwości technicznych czasem da radę "wytworzyć" świat o szczególnej, specyficznej konfiguracji, ale nie da rady w ten sposób zmieniać wszystkiego - pewne rzeczy określają reguły, no i przede wszystkim my tylko składamy umotywowane propozycje ;)

To kiedy Specek?
Bo chyba dłuuuuugo nie było ;s
Wypatrujcie ogłoszeń, będzie odpowiednio wcześniej zapowiedziany ;)
 

DeletedUser193526

Guest
Mi sie marzy świat:

- Bez farmy
- Rycerz z PRZEDMIOTAMI - nie wiem dlaczego to zostało zatracone
- Łucznicy
- Brak technoligii
- Monety
- Wioski z bonusami koczownicze
- Prędkość 2x
- Brak Kościoła
- Równe rozmieszczenie wiosek na mapie ( i tak będą sztucznie zagęszczać )
- odstęp 100 ms
- żeby nie dało się zapraszać koło siebie graczy do sztucznego klepania darm

- I najważniejsze wsparcie zostaje wycofane gdy gracz odejdzie z plemienia ! ( skończy sie granie na 2-3-4-5 członów )

Liczba graczy w plemieniu 40-50
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GreatGatsby

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
137
żeby zablokować granie na 2-3.... członów to musieli by wprowadzić blokadę ponownego wstąpienia do plemienia po jego odejściu np 72h ,tyle wystarczy by się ktoś zastanowił czy sie opłaca wychodzić ,od samego początku musieli by grać w jednym plemieniu ,ale to i tak jeden pomysł nie wystarczy by gra na 5 członów znikneła ;)
 
Wynik reakcji
254
Czy ja wiem czy to by załatwiło sprawe pewnie nie ale przynajmniej mniej by było przejść do wroga przez 72h bez plemienia to by każdy zastanowił się 3 razy
 

Kanarinios.

Szlachcic
Wynik reakcji
6.753
I co to na dobra sprawe zostalo olane? :p widac jak dbacie o graczy , chodzi tylko i wylacznie aby hajs sie zgadzal za PP.
Szkoda, ze ta gra powoli upada, swiaty coraz mniejsze jeszcze troche i beda na 1 kontynent, ale wam sie to podoba najwyrazniej ;D
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
I co to na dobra sprawe zostalo olane? :p widac jak dbacie o graczy , chodzi tylko i wylacznie aby hajs sie zgadzal za PP.

Ale CO zostało olane? Tematów w stylu "ja chcę świat TAKI" mamy na forum kilkadziesiąt + setki takich zgłoszeń do supportu. Każdy zawiera całkowicie inną konfigurację i jednocześnie zapewnienia, że właśnie TAKI świat to to o czym marzą wszyscy gracze i tylko TAKI przyciągnie tłumy.
A tymczasem my musimy patrzeć na sprawę w szerszej perspektywie. Bo na świat składa się kilkaset parametrów (te strategiczne z punktu widzenia graczy to zaledwie parę procent z nich) i wszystkie one muszą być odpowiednio wobec siebie dobrane. Bo nie jest sztuką ustawić x losowych parametrów i wypuścić świat, na którym nikt nie będzie chciał grać, a jeśli nawet ktoś już zacznie to po paru dniach/tygodniach się zniechęci i będzie miał do nas tylko pretensje o "co to za głupie światy".
 
Do góry