Światy 80 i 81 - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser175892

Guest
Odsetek graczy korzystających z tego rozwiązania mówi sam za siebie. Tak samo jak ilość próśb czy sugestii jakie otrzymujemy, aby to samo rozwiązanie zaimplementować także na innych światach.

Odsetek graczy którzy korzystają z tego rozwiązania, to gracze którzy tylko chcą zarobić. Skoro wprowadzacie funkcję która w tak znaczący sposób jest niesprawiedliwa i wypacza normalną rywalizację, To nie rozumiem, po co te bany za multi itd? To jest praktycznie to samo. Multi jest oczywiście dla was niesprawiedliwe. A jak nazwiecie to że ktoś rozwija sobie wioski w 2h, z 2k punktów do 10k? Czy to jest według was normalne? Gdzie tu jest normalna rywalizacja? Czy wy naprawdę nie rozumiecie, że teoretycznie zalegalizowaliście coś, za co cały czas dajecie bany? Myślicie że wyłapujecie multi, ale skoro ktoś ma tyle kasy aby sobie kupić tyle premki, to myślicie że każdy ma tylko jeden internet w domu i jednego kompa. Wystarczy dwóch różnych dostawców internetu. I gracze mogą się puszować ile wlezie (dzięki tej waszej wspaniałomyślnej nowej funkcji kupowania surowców za PP). Gdzie tu dla was, to jest normalne? Jednym (którzy mają sporo PP) mogą wszystko, a inni nic. Kiedyś można było w to grać normalnie, ale nie przy tej opcji. Nie wprowadziliście prawie żadnych ograniczeń, co powoduje że 1k surowców chodzi po 1PP. Skoro ktoś chce sobie kupić topkę to niech to na prawdę go kosztuje (wprowadźcie minimalną cenę za 1k surki, adekwatną do wkładu który musi włożyć normalny gracz aby to zdobyć). Jaka jest sprawiedliwość pomiędzy graczem który zdobywa to farmiąc, a graczem który wejdzie raz dziennie i przyjmie wszystko z rynku za PP?
 

DeletedUser181407

Guest
Odsetek graczy którzy korzystają z tego rozwiązania, to gracze którzy tylko chcą zarobić. Skoro wprowadzacie funkcję która w tak znaczący sposób jest niesprawiedliwa i wypacza normalną rywalizację, To nie rozumiem, po co te bany za multi itd? To jest praktycznie to samo. Multi jest oczywiście dla was niesprawiedliwe. A jak nazwiecie to że ktoś rozwija sobie wioski w 2h, z 2k punktów do 10k? Czy to jest według was normalne? Gdzie tu jest normalna rywalizacja? Czy wy naprawdę nie rozumiecie, że teoretycznie zalegalizowaliście coś, za co cały czas dajecie bany? Myślicie że wyłapujecie multi, ale skoro ktoś ma tyle kasy aby sobie kupić tyle premki, to myślicie że każdy ma tylko jeden internet w domu i jednego kompa. Wystarczy dwóch różnych dostawców internetu. I gracze mogą się puszować ile wlezie (dzięki tej waszej wspaniałomyślnej nowej funkcji kupowania surowców za PP). Gdzie tu dla was, to jest normalne? Jednym (którzy mają sporo PP) mogą wszystko, a inni nic. Kiedyś można było w to grać normalnie, ale nie przy tej opcji. Nie wprowadziliście prawie żadnych ograniczeń, co powoduje że 1k surowców chodzi po 1PP. Skoro ktoś chce sobie kupić topkę to niech to na prawdę go kosztuje (wprowadźcie minimalną cenę za 1k surki, adekwatną do wkładu który musi włożyć normalny gracz aby to zdobyć). Jaka jest sprawiedliwość pomiędzy graczem który zdobywa to farmiąc, a graczem który wejdzie raz dziennie i przyjmie wszystko z rynku za PP?

Jest w tym trochę racji plemiona kiedyś całkiem inaczej wyglądały teraz niestety wpłynęła na nich komercja i chęć czerpania z gry jak największych dochodów.Plemiona jak przystało na grę przeglądarkową powinna być bezpłatna a jeżeli już takie coś wprowadzacie to musicie wziąć pod uwagę że gracze wykorzystają to i tak jak przedmówca napisał będą zakładać specjalne konta i będą miedzy nimi wymieniać surkę za co powinno się karać na prawdę surowym banem.Jestem ciekaw ile ci topowi gracze wpłacą kaski żeby być na podium :).Plemiona niby bezpłatne a jak by tak podliczyć to plemiona ich więcej kosztują niż nowa gra od EA GAMES ;).Powodzenia na św 80.

Pozdrawiam Sir N3ro.
 

DeletedUser131652

Guest
Uszanowanko, wszystkim starym i nowym graczom.

Nie zaglądałem tutaj od ponad 120 dni, ale jednak coś mnie skusiło :)

Startuje jakaś ciekawa ekipa na s81 ?
 

DeletedUser

Guest
Mi się zdaje że oni specjalnie robią uniwersalny świat (80) i żeby więcej graczy tam poszło. 81 próbują chyba zrobić, aby poszli tam starzy wyjadacze i żeby premkowicze na 80 tak szybko nie pouciekały jak ich zjedzie ktoś doświadczony. A potem jak 80% graczy pójdzie na ten 80 to będą mieć pretekst że większość graczy woli grać z surką za pp ;]
 

West

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
471
jak chesz z nami zagrać to napisz na gg:18228514 ekipa nawet nawet się zebrała jestem zadowolony :)
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Dziwnym trafem na FO nikt tak nie pisze :) Wmawiacie nam tak tylko dlatego, żeby mieć jakieś "Argumenty", że niby nie lecicie na kasę, lecz robicie wszystko pod graczy :)

Dziwnym trafem akurat post przede mną akurat ten "nikt" tak napisał...
A co do lecenia na kasę, to akurat W TEJ sytuacji argument chybiony, bo przecież ta funkcja jest właśnie ZAPRZECZENIEM tego i ewidentnym ukłonem właśnie w stronę graczy. Bo to ONI na tym zarabiają. A przecież równie dobrze mogliśmy wprowadzić opcję "kup sobie surowce za PP" i wprowadzić np. cennik że 1000 to 1PP, 10.000 to 9 PP itd...
My natomiast ten mechanizm oddaliśmy całkowicie pod kontrolę graczy, to oni sami - na zasadach wolnego rynku - decydują kto chce pozbyć się surowców i zarobić nieco PP, a kto na odwrót. I gdzie my tu "lecimy na kasę"? Oczywiście: ten który wydaje PP na surowce skądś musi je wziąć (więc może od nas kupi). Ale z drugiej strony: komuś te punkty przekazuje, więc ten ktoś już ich od nas NIE kupi, bo otrzyma je w inny sposób. Więc jest to gra z bilansem zero, punkty krążą między graczami, a my akurat na tym NIC nie zarabiamy
 

DeletedUser168166

Guest
@Bedziesz moja farma

A kiedy i w którym kierunku startujecie? :)

@kmic

Moim zdaniem masz rację, bo zapewne kupiłbym PP, a tak to sobie na s78 zarobiłem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18304

Guest
Gracze 'zarabiają' sobie PP, ale to InnoGames tak naprawdę zarabia. Co za różnica dla nich czy ktoś odkupi od osoby z plemienia pp, czy ktoś zarobi. PP i tak pochodzą z innego źródła. A tacy 'zarabiający' gracze to mogą być też osoby, które zwykle z KP nie korzystają - kolejni klienci.

Osobom, które chcą pograć bez PP pozostają światy bez farmienia. ;) Na szczęście jeszcze mamy wybór. Tyle, że już z np. flag na takim świecie nie skorzystamy. :(

Jakie światy preferują gracze 'doświadczeni' widać chociażby w postach na forum. Minimum dwukrotna przewaga każdego świata bez funkcji pp nad światami z funkcjami pp. ;)
 

DeletedUser175892

Guest
Wystarczy spojrzeć na dyskusje o poszczególnych światach. Świat 79 ma cztery razy więcej komentarzy niż świat 78. Dla mnie to jest oczywiste że szczególnie ten ostatni wynalazek innogames powoduje kosmiczną przepaść pomiędzy poszczególnymi graczami. Ale admini nadal twierdzą że to jest bardzo ciepło przyjęte przez graczy. A czy stworzyliście jakąś ankietę na świecie 78, aby sprawdzić czy to się podoba graczom? -nie. Wy oczywiście wiecie lepiej, ale spójrzcie na prawdziwe zainteresowanie danym typem świata. A nie ilością graczy na danym świecie. Bo co z tego że na 78 jest więcej graczy, jak większość nie gra aktywnie. Bardziej ciekawy jest świat 79, bo tam gra bardzo dużo graczy i jest rywalizacja. Nie to co z tym kupowaniem surowców na świecie 78. To ma być według was gra?
 

DeletedUser18304

Guest
Dla mnie to jest oczywiste że szczególnie ten ostatni wynalazek innogames powoduje kosmiczną przepaść pomiędzy poszczególnymi graczami. Ale admini nadal twierdzą że to jest bardzo ciepło przyjęte przez graczy. A czy stworzyliście jakąś ankietę na świecie 78, aby sprawdzić czy to się podoba graczom? -nie.
Myślę, że gdyby administracja taką ankietę stworzyła, to wyniki jej potwierdziłyby tylko, że wymiana surowców na PP została bardzo dobrze przyjęta. Póki jest to ograniczone do światów, na których i tak się nie gra. :)
 

DeletedUser146889

Guest
Szkoda, że 81 jest taki wolny. Po 2 latach nie będzie z kim grać, a trzeba będzie klepać wioski do zwycięstwa.
 

DeletedUser

Guest
Mam Wazne pytanie do świata 80.Tam Funkcja premium będzie wymienianie surowcow za monety ? Czy wszystko będzie oprócz tego ?.Dobrze by bylo jak by tego nie bylo bo to psuje całą gre.Same topki beda kase wydawac i wymieniac

--------------------------------------------------------------

Chodzi oczyywiście o punkty premium*.Czekam na odpowiedz

--------------------------------------------------------------

Ale czekałem na taki świat jak św81 :). Kozak
 

DeletedUser168166

Guest
@BędzieszMojąFarmą

Podobno masz świetną ekipę, więc jedna osoba zarejestrowana w tym samym miejscu chyba nic nie zmieni? :)


@xUnc

Świetne skwitowanie z tymi światami, na których nikt nie gra. Niestety teraz na tego typu światach są całe szare połacie, gdyż dużo osób grało tam by surkę sprzedawać, a jeszcze więcej "normalnych" graczy zniechęciło się szybkim wzrostem przeciwników...
 

DeletedUser

Guest
Jedyny minus Ś80 jest : surki za PKt. Kolesie z kasą się wybiją tak samo jak na Ś78. I weś tu graj normalnie
 

DeletedUser181759

Guest
Jedyny minus Ś80 jest : surki za PKt. Kolesie z kasą się wybiją tak samo jak na Ś78. I weś tu graj normalnie

Ale co z tego że się wybiją? Grałem kiedyś na którymś ze światów gdzie gracz top 1 mi odpisał że wydał 3 tysiące pkt premium na różne dodatki, chciał kupić więcej pkt premium ale już nie dało rady (jakąś blokadę miał) i co? Po miesiącu znikł z topki.
Serio kogoś jara kto jest top 20 w pierwszym miesiącu gry na danym świecie? Normalna topka kształtuje się po dwóch miesiącach gry na świecie, i kupowanie surowców nic tutaj nie pomoże, jedynie na samym początku gry pozwala na wejście do topki żeby jarać się posiadaniem kilkuset pkt (bądź kilku tysięcy).
 
Status
Zamknięty.
Do góry