Światy 165 i 166 - dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.

Opu Nui

Chłop
Wynik reakcji
77
Troche za wolno te nowe światy wychodzą... Powinny co 2 tyg wychodzić, bo długo czekać trzeba.

Troche szkoda, ze support na siłe dąży do upadku tej gry. Co świat wchodzą max 2 mocne ekipy (zazwyczaj sie podpisują), czasem nawet mniej, bo reszta konczy poprzednie światy. Nie ma poziomu gry, bo ludzie zamiast skupic sie na jednym to klikają kilka na raz. Np. Trwają jeszcze 3 bez farmy, a wychodzi już 4ty. Szkoda, ze nikt nie ruszy głową to możnaby poklikać na duzo ciekawszych światach.

PS. Po utracie wioski będzie mozna zacząć w okolicy plemienia na 166 ?
Za wolno światy wychodzą czy za szybko ? Zastanawiam się czy jakby światy wychodziły np. co 2 tygodnie to czy nie byłyby jeszcze mniejsze niż są obecnie. Osobiście nie sądzę, że nowe światy powinny wychodzić szybciej. Wiem, że nie można tego porównywać do obecnej sytuacji ale kiedyś kiedy w plemiona grało dużo więcej osób nowe światy wychodziły rzadziej niż obecnie.
 

DeletedUser205168

Guest
Ustawienia świata 166 świetne, wreszcie jakieś zagranie w kierunku fair play, bo to co się działo na 162 to była porażka, 6 dużych plemion porobione po 10 członów gdzie 3/4 to darmy z nich porobione wyspy i zero szans dla uczciwie grających plemion gdzie vs ilość wiosek jest przyyłaczająca, to właśnie takim podejściem gracze sami niszczą tą gre :/


Wcześniej było napisane że patrzą na kase i chcą przyciągnąć większą liczbe graczy na świat z pp, jeśli by chcieli i patrzyliby na kase to by wyłączyli opcje farmienia pp i wtedy by był płacz, nie ma drugiej takiej gierki w której można tak łatwo dotrzeć do opcjii płatnych bez płacenia tymbardziej używać ich na świecie bez giełdy
Następnie jeśli ekipy są takie że chcą grać tylko razem to niech idą na tamten świat, a na normlanych światach z ustawnieniami fair play przestańcie psuć grę uczciwym graczom

Do tego blokada zaproszeń po tygodniu to pomysł bez sensu bo wiekszosc wysp robią właśnie przez pierwszy tydzień i kto będzie chciał to sobie porobi przez ten pierwszy tydzien ile bedzie chcial, po prostu zwiększy wysiłki na zaś :/

Więc te ustawienia są jak najbardziej fair play bo trzeba cokolwiek mieć skilla, a to pokazało że grając fair play nie każdy umie uczciwie w tą gre grać gdyż na 164 nawet i mocne, aspirujące do wygranej świata plemiona padły w pierwszym miesiącu grania

Finalizując Super ustawienia świata 166 takich ustawień światów pod fair play potrzeba
 

DeletedUser200529

Guest
Równie dobrze można wystartować zaraz jak świat wystartuje i wtedy ekipa i tak będzie blisko siebie.
 

tassak

Chłop
Wynik reakcji
4
Ustawienia świata 166 świetne, wreszcie jakieś zagranie w kierunku fair play
Pełna zgoda, moim zdaniem właśnie tego potrzebuje w tej chwili ta gra. Ostatnio sytuacja na światach bez pp stawała się coraz bardziej patologiczna, plemiona po kilka członów, osobne człony na darmy, wykorzystywanie darm jako burzaki i defówki, wygrywanie światów jeszcze przed startem odpowiednim ułożeniem dyplomacji i rozlokowaniem na mapie... no po prostu chore.

Pamięta jeszcze ktoś czasy, gdy każdy start na nowym eśku to była nowa przygoda? Nie wiadomo było kogo się tam spotka, z kim da się dogadać a z kim nie, w jakim plemieniu się ostatecznie wyląduje.. Przecież poznawanie nowych ludzi i cały aspekt społeczny to też ważna część tej gry, której ostatnio całkowicie zabrakło. Teraz, mam nadzieję, zacznie się to powoli zmieniać.
 

Zimny Boguś

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
854
Wstępne logowanie mogło być włączone na 166s. Wysp by nie było, a gracze mogli by zagrać w ekipach. Coś jak na classicu. W środku doświadczone plemiona z kolei na skrajach zbieraniny i masówki. Liczba członów tez mogła by być wtedy ograniczona do 70-80. Mam nadzieje, ze taki serwer jeszcze się pojawi, bo fajnie to wyglądało.
 

ToCiSięPrzyda

Łucznik
Wynik reakcji
556
Na takich światach jak 164 czy 166 miejsce dla ekip i tak się znajdzie. Wystarczy, że ktoś zbierze ludzi i zaloguje się od razu po starcie serwera (tak zrobiły np. Schaby właśnie na 164). Wtedy taka ekipa i tak może mieć darmy, bo świat początkowo będzie mały, dopiero po jakimś czasie zrobi się większy i nie będzie można stosować tej taktyki.
 

hyzio12

Zastępca Witacza
Wynik reakcji
749
Ja właśnie mogę się wypowiedzieć w sumie jako nowy gracz, bo grałem tylko kiedyś za łebka i w międzyczasie parę światów ale nigdy nie grałem dłużej niż miesiąc. I sytuacja z parę światów temu wystartowałem dzień po starcie świata obok mnie ekipa na 3 człony oczywiście nie przyjmują bo ekipa, a do wyboru masz tylko plemię, co wiesz, że padnie na akcje to, aż się odechciewa grać. Wystartowałem na 164 jakie było moje miłe zaskoczenie gdy zobaczyłem, że nie ma wstępnego i kierunku w dzień startu. Udało mi się wbić do ekipy i w sumie na tym świecie mógłbym wbić się do każdego plemienia do jakiego bym nie napisał, bo właśnie są miejsca przez te losowe rozrzucenie. Myślę, że takie światy bardzo zachęcają takich nowych graczy, bo praktycznie na wcześniejszych światach ci nowi gracze byli zabijani, bo już były straszne koneksje tak jak piszesz ustawione dyplo, taktyka, stałe ekipy. A teraz wbijając do takiej ekipy może się taki nowy gracz wiele nauczyć i na tyle ogarnąć żeby nie dostać rozbiórki i pograć dłużej, co skutkuje tym że będzie do tych plemion wracał. Mogę to powiedzieć na swoim przykładzie przed startem na 164 nie wiedziałem co to etykieta, a moim rekordem było 5 wioch, dzisiaj jestem 15 na świecie i myślę, że idzie mi całkiem dobrze nie chwaląc się :D

Więc podsumowując dobra robota support z ustawieniami<piwo>
164 już widć jaka komedia się tam dzieje ile kos jest wbijanych przez graczy bo przechodzą z plemienia do plemienia zwykłe chorągiewki a jak masz ekipe to możesz zagrać ze znajomym co grałeś ponad 100 światów temu a teraz takiej możliwości nie masz jak ma np paczka znajomych zagrać w tą gre jak każdy ma grać osobno ? gra teraz tylko i wyłącznie na nerdów albo dla koneserów samotnosci w życiu realnym. Więc według mnie jest inny sposób na ominięcie darm i mulciaków a ekipy będą mogły grac razem
 

Artemida i lewy X

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.230
Plemię – grupa spokrewnionych rodów, wywodzących się od wspólnego przodka (w odróżnieniu od szczepu), zamieszkujących jeden obszar i połączonych wspólnymi związkami społecznymi oraz ekonomicznymi.

Reasumując na potrzeby gry, grupa osób zaprzyjaźnionych, grających razem.
Nie jestem za masówkami bo tez to zabija gre.Nie jestem za sztucznym zagęszczaniem terenu. Wiele ekip ma po 30 ,40 graczy od x światów.Przyjaznia sie, spotykają w realu. Myślę że po to a gre stworzyliście.
Fakt, masa osob kombinuje i ukracanie tego pochwalam. Ale szansa na wystartowanie w ekipie powinna być.
Jeśli chodzi o nowych graczy to doskonałe wiem ze zle to wyglada, ciezko sie gdzies przebic
Ale nie wszystkie ekipy graja w hermetycznym składzie. Szansa zawsze jest.
Bardzo fajny byl 158, tyle że nie zlikwidowało to sztucznych kont.Tutaj bedzie tak samo
Masa przekrętów, kretow
Szkoda troszke ze wszystko co nowe spada na swiaty bez farmy
 

DeletedUser205628

Guest
'Grupa spokrewnionych rodów'

Także no, tyle.
Bardzo dobra decyzja @kmic
Brawo!
 

DeletedUser205628

Guest
@Black Snow czytaj do konca:)
Plemie musi mieć przywódcę, rade, zaufanych graczy.Bo to w końcu plemie.
Teraz jak to nazwać?


No i to jest świetna okazja, by zapoznać nowe osoby i budować nowe ciekawe relacje.
Naprawdę jest Ci smutno, że nie będziesz mogła wystartować z tymi obłudnikami, patologicznymi kłamcami i nieudacznikami, którzy obciachowo zwą się JUTREM?
Czego jeszcze od nich byś mogła się nauczyć?
Przecież już Ci pokazali jak łgać, kręcić, kombinować, wbijać na konta i co tylko możliwe.
Nadal Ci mało? Artemida, wyżej Cię oceniałem.
 
Wynik reakcji
20
Fajny zart poza tym spoko niby to ukraca darmiarzy ale tylko na papierze bo co komu szkodzi zrobic x kont i probowac do oporu a brak mozliwosci grania z ekipa zabija jak juz ktos napisal esencje tej gry bo nowi prawie nie startuja a starsi gracze majacy ekipy nie wystartuja na takim swiecie mimo ze ustawienia poza tym jednym mankamentem sa spoko
Zrób sobie plemię złożone
166 świat nie ukrywając zapowiada się przy takich ustawieniach światem pełnym kretów i kos
Ale support dalej nie rozumie, że problemem nie są darmy tylko boty, etap darm można przetrwać ale gdy za kogoś gra już bot to sorry i nie mówicie, że tak nie jest kilka ekip uznawanych za pro Polskich plemion potwierdziło nagrania są ale co z tego na nikogo nie będę donosił, do momentu aż support coś z tym nie zrobi to plemiona będą coraz bardziej zamykać krąg aż w środku pozostaną oni sami.
Nikt nic nie zrobi. Taka jest specyfika tej gry. Zmiana ustawień świata nic nie da. Zawsze będą oszuści. Zaraz się pojawia całe plemiona darm na 166.... Co ja mówię.... Od dawna już są.... Jedyną opcją to zmiana mechaniki gry ale wtedy to już nie będą Plemiona
 
Wynik reakcji
20
może warto zabrać się za nielegalne skrypty i boty a nie wymyślać jak zapobiegać mulciakom :) tak czy siak kto będzie chciał to zrobi te multi z vpn teraz nie 10 a 50 więc myślę że to walka z wiatrakami :) camerion śmieje się z nas Polaków na naszym forum i ciśnie na botach aż miło a nawet sam pisze na forum że gra na szybkich na 2 kontach jednocześnie i od roku robi to samo i nie ma typ globala? przecież to jest śmiech na sali że zapewne setki jak nie tysiące zgłoszeń są olewane... nie potraficie sobie poradzić z jednym gościem a chcecie walczyć ze stadem? ciekawe podejście gratulacje :)


na takich światach możliwe że będzie przyrost "nowych graczy" vpn-owych jedynie :)
VPN łatwo wykryć. Z reguły to są stale adresy IP. Istnieją listy serwerów zarówno vpn jak i tor. Mówię to jako informatyk. Trzeba skorzystac z innych bardziej wyrafinowanych metod ;) Jakich? To już dla siebie zachowam xd
 

Artemida i lewy X

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.230
No i to jest świetna okazja, by zapoznać nowe osoby i budować nowe ciekawe relacje.
Naprawdę jest Ci smutno, że nie będziesz mogła wystartować z tymi obłudnikami, patologicznymi kłamcami i nieudacznikami, którzy obciachowo zwą się JUTREM?
Czego jeszcze od nich byś mogła się nauczyć?
Przecież już Ci pokazali jak łgać, kręcić, kombinować, wbijać na konta i co tylko możliwe.
Nadal Ci mało? Artemida, wyżej Cię oceniałem.

Z jutrem nie gram bo mnie nie chcą:)
Chciałabym pograc z własną ekipą
A nowe osoby zawsze mile widziane, trzeba dawac szanse
 

DeletedUser205628

Guest
Gra zaczyna umierać co widać od minimum 2 lat


I naprawdę sądzisz, że dzieje się to dlatego, że kmic wymyślił świat bez wcześniejszego logowania? Bez żartów :)
To jest normalna sprawa, że tego typu gry dostają po dupie. Dużo mocniej oberwały chociażby managery piłkarskie online.
Grono najwierniejszych fanów zostanie i tyle. Naturalny proces
 
Status
Zamknięty.
Do góry