Światy 165 i 166 - dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.

Erni55

Miecznik
Wynik reakcji
160
widać ten poziom na 164 tak samo ułomne ekipy jak i na 163 :)

co za problem wydać 10 euro na miecha i wykupić vpn? robisz 30 kont x 20 graczy a potem można je porozdawać jak się znajdą mniej więcej w jednym miejscu :) trochę komplikacji przez brak wyboru kierunku ale idzie i to ominąć bez problemów :)
A no tak bo on to przecież na poważnie napisał
 

WeissGRY

Chłop
Wynik reakcji
6
Szuka ktoś ekipy na 166? Ja chętny jak coś
Fajny zart poza tym spoko niby to ukraca darmiarzy ale tylko na papierze bo co komu szkodzi zrobic x kont i probowac do oporu a brak mozliwosci grania z ekipa zabija jak juz ktos napisal esencje tej gry bo nowi prawie nie startuja a starsi gracze majacy ekipy nie wystartuja na takim swiecie mimo ze ustawienia poza tym jednym mankamentem sa spoko
 
Wynik reakcji
59.447
widać ten poziom na 164 tak samo ułomne ekipy jak i na 163 :)

co za problem wydać 10 euro na miecha i wykupić vpn? robisz 30 kont x 20 graczy a potem można je porozdawać jak się znajdą mniej więcej w jednym miejscu :) trochę komplikacji przez brak wyboru kierunku ale idzie i to ominąć bez problemów :)
Czy przypadkiem na 163 nie grają Wariaty które wytarły dumą światów bez giełdy - speedami podłogę na s150 i classicu ;)

Wydać 50 złoty to nie problem, tylko komu by się chciało tka grać?

ano tak zapomniałem, że w tej gierce są jeszcze "frontowcy" którzy dadzą sobie wyjąć dzień z życia bo muszą konta bronić w grze na telefony xD
 

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
8.800
@markopolo19
@Bank joke
@Blejkoo

Chcialbym zobaczyc wasza reakcje, gdy po raz pierwszy czytaliscie ustawienia.
Czytam wlasnie od gory, wszystko przefantastyczne. (Brak kosciolow, limit na 100 graczy, 50 ms, predkosc 2)
No i nagle:

Start świata - Wstępne logowanie - Brak
 

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
Mam nadzieję że przynajmniej tym razem odpalicie wybór kierunku, bo o ile wg mnie spoko to było na 164, tj brak zapraszania i przenosin i wspólnego startu, tak brak jakiejkolwiek kontroli nad tym gdzie się trafi jest imho słabe. Dajcie chociaż wybór gdzie się startuje.

No i o tyle plus że poszliście po rozum do głowy i weryfikacja wsparcia w momencie przybycia, a nie wysłania jak na 164.
 

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
8.800
Nie ma szans, gdyby kazdy przerzucal sie na wczesniej ustalony kierunek swiata, to bylby przeludniony pod wzgledem ilosci wiosek co daloby efekt podobny do tego, ktory za wszelka cene probowali usunac poprzez usuniecie wstepnego/przenosin/zapraszania. :|

Swiat Battle Royale :rolleyes:
 

Szari.

Rycerz
Wynik reakcji
4.185
Nie ma szans, gdyby kazdy przerzucal sie na wczesniej ustalony kierunek swiata, to bylby przeludniony pod wzgledem ilosci wiosek co daloby efekt podobny do tego, ktory za wszelka cene probowali usunac poprzez usuniecie wstepnego/przenosin/zapraszania. :|

Swiat Battle Royale :rolleyes:

To tak nie dziala , pierwszy start jest zawsze losowy , dopiero przy zaczeciu od nowa powinien byc kierunek. Wtedy kazdy ma tylko jedna szanse bo po zaczeciu od nowa jest blok na kolejne na 14 dni.
Gra losowo koryguje roznice w danych czesciach swiata przy pierwszym starcie dlatego nie bylo by cwiartki ktora ma duzo wiecej wiosek niz inne. Oczywiscie roznice by byly ale nie znaczne .
 

filcok

Miecznik
Wynik reakcji
99
Czy przypadkiem na 163 nie grają Wariaty które wytarły dumą światów bez giełdy - speedami podłogę na s150 i classicu ;)

Wydać 50 złoty to nie problem, tylko komu by się chciało tka grać?

ano tak zapomniałem, że w tej gierce są jeszcze "frontowcy" którzy dadzą sobie wyjąć dzień z życia bo muszą konta bronić w grze na telefony xD
taa na 150 jak i na classicu nic po nich nie zostało padają na strzała pierwsi lamusy :)
 

ToJaMarcin

Chłop
Wynik reakcji
1
Niby ustawienia 166 piękne, ale jako, że większość znajomych już nie pyka, a nawet nie mogę pograć z 2 znajomymi to jest cholerny żart, kolejny świat z miarę dobrymi ustawieniami, gdzie zapraszać nie można
 

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
8.800
@Szari.

To co powiedziales to prawda, owszem gra probuje balansowac ilosc wiosek na kazdej z cwiartek, lecz pamietaj ze do tego potrzeba czasu. Jezeli w przeciagu danego przedzialu czasowego na dana cwiartke przeniesie sie ogromna ilosc graczy (tj. przedstartowa ekipa) to:
- 3 pozostale cwiartki traca te potencjalne wioski (Bo Ci gracze nie zmieniaja sie w barby)
- 1 wybrana cwiartka jest do przodu o te wlasnie wioski, gdyz do momentu przeniesienia wszystkie 4 byly rowne.

Czysto teoretycznie, bo czynnikow jest o wiele wiecej: Zaburza nam to bilans, ktory pozniej gra probuje sztucznie uregulowac poprzez wspomniany przez Ciebie "pierwszy start". W pierwszym wypadku czesc graczy ponownie wybiera sobie cwiartke poprzez "zacznij od nowa", co jeszcze bardziej zakrzywia balans. Pozostawiajac nam w drugim przypadku mniej doswiadczonych graczy, ktorzy nie skorzystali z opcji "zaczecia od nowa" + szare wioski barbarzynskie na 3-ech kontynentach, ktorymi gra probuje zbilansowac ilosc wiosek.

Nie tyczy sie to wylacznie jednej cwiartki, to samo moze stac sie na dwoch. (Zalezy to od ilosci graczy w przedstartowych ekipach).
Nie zrozum mnie zle, sam wolalbym gdyby takowy wybor byl bo mam podobnie jak ty znajomych wszedzie, i zawsze gdzies znajdziemy miejsce. Zreszta nie tyczy sie to tylko nas, ale naprawde myslisz, ze jest szansa by taka opcja sie pojawila?

Kmic zdecydowal sie na tak drastyczne ustawienie braku "wstepnego logowania" zapewne nie bez powodu. Jako osoba stanowcza, co juz nie jednokrotnie udowodnil na przestrzeni ostatnich swiatow (Przyklad Keymila i bojkotu SPEED) raczej sie z tego nie wycofa, a wrzucenie takowej opcji mija sie z celem, ktory sobie postawil. Zapewne spory wplyw na to mialy poprzednie swiaty bez farmy (152 - JAZDA, 156 - TAJEMNICA, 162 - MAG) i ich ogromne zageszczenia, do tego cytat:

Kochani! Wypowiadam się na FO sporadycznie i rzadko uczestniczę w jakichkolwiek dyskusjach, ale tym razem zmusiliście mnie do reakcji...
Wydaje mi się, że dla nas jest to ważniejsze niż dla Was...
Serio straciliście ducha walki i chcecie po najmniejszej linii oporu dobrnąć do końca świata? Wybaczcie, ale nie rozumiem Waszej logiki... Patrzymy na tę samą grę, ale z innej perspektywy?

Kmic nie chce dokladac pracy Operatorom, ktorzy dziennie dostaja po 200 nowych jak nie wiecej zgloszen dotyczacych sztucznego zageszczania.
 

Blejkoo

Szlachcic
Wynik reakcji
1.916
@markopolo19
@Bank joke
@Blejkoo

Chcialbym zobaczyc wasza reakcje, gdy po raz pierwszy czytaliscie ustawienia.
Czytam wlasnie od gory, wszystko przefantastyczne. (Brak kosciolow, limit na 100 graczy, 50 ms, predkosc 2)
No i nagle:

Start świata - Wstępne logowanie - Brak

Spoko my i tak wystartowaliśmy ekipą jako jedni z dwóch plemjion ( plemie z którymi byliśmy dogadani przed startem )
 

Stuknięty

Zwiadowca
Wynik reakcji
10.892
166 to będzie bardzo dobry świat, element losowości jest tutaj spory a możliwość korzystania z mulciaków na VPN kończy tutaj na panawce. Świat, w którym gracze solowi mogą rozwinąć skrzydła.
Brak przenosin oraz wstępnego logowania nie eliminuje ekip, ponieważ może się okazać, że po kliknięciu "zacznij od nowa" pojawi się możliwość wyboru kierunku, wtedy ekipa może się rozłożyć na całą ćwiartkę. Pewnie dlatego jest limit 100 członków plemienia, aby móc to skorygować większą rekrutacja swojej ekipy na całej szerokości danej ćwiartki.

Tylko pojawia się pytanie do @kmic, @Lateralis czy na tym świecie będzie możliwości wyboru kierunku po kliknięciu "ZACZNIJ od NOWA".
 
Status
Zamknięty.
Do góry