Światy 157 i 158 - dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.
Wynik reakcji
2.219
Otóż wyobraź sobie, że mam za sobą 15 lat gry w plemiona. Wiem co znaczy prowadzić plemię, wiem co oznacza bawić się w dyplomację, wiem co oznacza gra na froncie.
Wydaje Ci się, że ustawienia świata opierane są na zgłoszeniach Graczy? Otóż nie.
Chcielibyście, by wszystko było na Waszą modłę, każdy ogłaszany świat krytykujecie, oblewacie wiadrami pomyj, chcecie bojkotować ankietami, a powinniście spojrzeć na samych siebie i posypać głowę popiołem.
Na każdy świat ściągacie ogrom darm, bo po co się gimnastykować na starcie skoro można na pewniaka łyknąć kilka wiosek bez większego wysiłku. Na każdym świecie sztucznie zagęszczacie tworząc wyspy randmomowych kont. Na każdym świecie wbijane są kosy, wojny na bany, dyplomacja układana na 3 miesiące przed startem serwa, pushing etc.
Twierdzicie, że ekipy zbierały się od pół roku i teraz rezygnują. Rozumiem, że przez te sześć miesięcy nie było wystarczająco dużo czasu, by zebrać ekipę ZAUFANYCH ludzi i pewnych, takich którzy dotrwają do końca? Trochę słabo.

Po pierwsze nie każde są oblewane wiadrem pomyj i nie przez wszystkich.

To że ustawienia światów 133 (bo sobie z czapy wprowadziliście coś nowego i poinformowaliście tuż przed startem), 145 (bezfarma z żółwim tempem), 150 (farma ograniczona nad którą było jedno wielkie XD) i 156 (ze zmienioną kolejnością wydawania światów którą też zmieniliście bez zapowiedzi) są oblewane wiadrem pomyj to prawda i robi się to słusznie - komunikujecie się z nami w sposób DENNY.

Tak, ściągamy darmy, tak, zagęszczamy sztucznie światy. Ja tego osobiście nie robię, bo nie umiem tego robić dobrze, a szkoda mi czasu na piechotkę. I co z tego? Wiecie, że tak robimy - to banujcie winnych. Na 145 nie potrafiliście wybanować kont, które JAWNIE uczestniczyły w pushingu, były podbijane kilkanaście razy. Bany za byle co przyznajecie Wy sami prowokując te wojny banowe o których mówisz, więc to takie XD. Mogę jeszcze 40 różnych sytuacji jak Support nie potrafił sobie poradzić z czymś wymienić, a Ty potem 40 jak my Was kiwamy. I co z tego?

Chcecie ukarać całą społeczność, za to, co robi pewien %? Przecież my tworzymy tą grę XD Każdy po trochu prowadzący nawet najbardziej dziadowskich plemion. Wszyscy radni, frontowcy, zapleczniacy. Każdy dokłada swoją cegiełkę do poziomu gry. Nie potraficie tego wybanować? To tego nie zabraniajcie, Jezu XD Pierwsza zasada dowodzenia to nie wydawać rozkazów, których podwładny nie wykona. Wiem, że nie macie sposobu, aby temu zapobiec, ale wykorzystaliście najgłupszy sposób.

Chcieliście zrobić świat bez przenosin to spoko. Chcieliście uniemożliwić zagęszczanie to wystarczy zamknąć możliwość logowania się na świecie od 14 dnia świata. Chcieliście dać mniejszą rotację ludźmi to trzeba było dać tydzień bez deffa po zmianie plemienia w obie strony. TO BY MIAŁO SENS. Ustawienia jakie daliście BETONUJĄ WSZYSTKIE EKIPY KTÓRE WYSTARTUJĄ, BO NIKT NIE WEŹMIE GRACZA KTÓREGO NIE ZNA, BO NIKT NIE CHCE KINDER JAJKA NA 89 DZIEŃ GRY.

Przez 6 miesięcy uzbieraliśmy się w ekipach po kilka członów, bo jedyną bezfarmą która nie jest zamknięta lub w trakcie zamknięcia jest 152. Sami to sprowokowaliście i jeszcze masz wyrzuty XD Moja droga, albo chcecie żeby bezfarmy miały poziom, albo chcecie walki jednoczłonowców. W obu przypadkach daliście teraz ciała, żeby nie rzec konkretniej, że odbytnicy.

Chcecie wyższego poziomu i braku darm? Ogarniajcie więcej narzędzi dla prowadzących (grudniowa aktualizacja z uprawnieniami plemiennymi była MEGA), opracowujcie lepsze samouczki dla graczy, promujcie składanie nowych ekip z łapanek. Im mniej ekip tym bardziej do luftu będzie ta gra wyglądała. Już do teraz startując gdzieś trzeba mieć dobre twstatsy z przeszłości albo kolegę, który Cię wprowadzi do plemienia, ew. prowadzącego świra, który chce uczyć młodych bobów jak się gra. Teraz nawet i to nie wystarczy, bo trzeba będzie mieć poręczenie połowy ekipy, że nic nie odstawisz w połowie świata XD

Można było to załatwić z kulturą, sprowokować duże dyskusje graczy, napisać do prowadzących 10-20 plemion bezfarmowych (nie mówię o sobie, ale do Bulwy, Keymila), ustawić wspólne rozmowy np. na zastrzeżonej zakładce FO. Obgadać problemy i bolączki tej gry. Czy nawet wejść na DC z tymi ludźmi i pogadać po prostu co by warto zmienić czy usprawnić. Ba, mogliście nawet zrobić ankietę, czy chcielibyśmy takie rozwiązania obejrzeć.

Co zrobiliście? Nic. Na Waszą modłę i koniec.

No to będzie Wasza modła. Walczcie dalej z graczami, którzy i tak Wasze pomysły obejdą, bo są dziurawe jak sito. Niegłupia babka jesteś i wiesz, że tak będzie. Brak komunikacji z nami jako społecznością = więcej nadużyć. Większy odpływ graczy z gry. Będziemy grać jak na jakichś francuzach na jednym kontynencie.
 

RaR21

Pikinier
Wynik reakcji
50
Ja już mam plan na świat 158 loguje się gram na 200% przez pierwsze 90 dni później próbuje dostać się do dobrze rokującego plemienia i przestaje sobie grać mając nadzieje że oni odwalą resztę roboty przez następny rok grania. Nie mogą mnie wywalić, nie mogą, mnie rozebrać, a ja się będę logował tylko raz w tygodniu żeby zapostować im na forum kilka memów z papieżem i żeby mi konta nie usunęło. I tak to się wygrywa nowe światy właśnie, tylko trzeba przez 90 dni postawić na dobre plemie i jeszcze muszą mnie przyjąć. Jeśli następne światy też takie będą to na każdym świecie tak bedę robił to w końcu trafię na plemie które wygra za mnie :p świetne ustawienia bardzo się dla mnie podobają.
 

Deleted User - 2291781

Guest
próbuje dostać się do dobrze rokującego plemienia

No i dlatego teraz nie będzie brania randomów do plemienia i tyle. Cel jest taki, by wystartować i po 90 dniach mieć niemal taką samą ekipę w plemieniu, z jaką się startowało.
 

Mickez

Władca Rohanu
Wynik reakcji
1.045
Mam kilka pytań do szanownego opiekuna projektu.
1) W jaki sposób przerzucić graczy na nowy front? (gracz nie może opuścić plemienia, nie można podbić wiosek współplemieńca,
Max. dystans szlachcica: 50 pól.
2) Które plemię weźmie gracza, którego nikt nie zna? Zaczął sobie grać, spodobała mu się gierka i jest z góry skazany na porażkę skoro żadne znaczące się plemię nie będzie chciało ryzykować potencjalnego kreta, którego dzięki genialnym ustawieniom nie sposób usunąć. Podcinacie skrzydła nowym graczom.
3) Czy Wy ze sobą w ogóle rozmawiacie na temat ustawień? Ta gierka schodzi na psy od dawien dawna, a Wy zamiast się skupić na zatrzymaniu zbudowanego już community to tylko rzucacie kłody pod nogi. Jest jakiś konkurs kto wpadnie na głupszą innowacje w plemionach?

Bez tytułu.png
 

Deleted User - 2291781

Guest
Jak przeczytałem post, to się nie zgadzałem w ogóle, ale ten obrazek totalnie zmienił moje postrzeganie, teraz się zgadzam w 100%!!! Dawaj więcej argumentów Mickez, najlepiej same memiki, one wygrywają bitwy na forum.
 
Wynik reakcji
8.446
Jak przeczytałem post, to się nie zgadzałem w ogóle, ale ten obrazek totalnie zmienił moje postrzeganie, teraz się zgadzam w 100%!!! Dawaj więcej argumentów Mickez, najlepiej same memiki, one wygrywają bitwy na forum.
a co nie dał argumentów? jego argument numer 1 jest najbardziej istotny tutaj bo sobie chyba tego support nie przemyślał, a argument nr dwa pokazuje że nie zależy im na tym żeby byli nowi gracze tylko żeby komuś "zrobić na złość"
ale przecież, przywal się do obrazka i nazwij to mało merytorycznym XD
 

Deleted User - 2291781

Guest
Kto powiedział, że przerzucanie na front to stały element gry? Po prostu trzeba będzie zmienić dyplomację i utrzymywać dobre stosunki tam, gdzie siedzą deffówki.

Które plemię weźmie gracza, którego nie zna? Na pewno nie tzw. "ekipy", ale i one dotychczas brały dopiero po twardej selekcji, gdzie byłeś sprawdzany na twstats czy byłeś poświadczany przez innego gracza z plemienia. I teraz to się nie zmieni. A nowi gracze będą mogli próbować zawiązywać samemu plemiona, które będą miały większe szanse.
 

iqaz

Chłop
Wynik reakcji
50
,,Ja pierdole jak ja kocham zycie wlasnie pije sobie drinka w domu, kon zwalony, najedzony pitcom z dagrasso. Nic mi wiecej nie potrzeba bo jest już 90 dzień świata a ja dołączyłem do TOP 1 plemienia, czytam sobie hejty o mnie na forum bo loguje raz w tygodniu, kotek siedzi mi na kolanach. Przypominam kon zwalony wiec zero potrzeb zero testosteronu nie musze z nikim walczyc bo nie mam o co, nie musze wstawać rano na akcje, nikt mnie nie wyrzuci z plemienia bo sie nie da. Mam zakiszone full deffy w wioskach i zapewnioną blache i kon zwalony. Pozdrawiam "
 
Wynik reakcji
8.446
Kto powiedział, że przerzucanie na front to stały element gry? Po prostu trzeba będzie zmienić dyplomację i utrzymywać dobre stosunki tam, gdzie siedzą deffówki.

Które plemię weźmie gracza, którego nie zna? Na pewno nie tzw. "ekipy", ale i one dotychczas brały dopiero po twardej selekcji, gdzie byłeś sprawdzany na twstats czy byłeś poświadczany przez innego gracza z plemienia. I teraz to się nie zmieni. A nowi gracze będą mogli próbować zawiązywać samemu plemiona, które będą miały większe szanse.

jak przerzucanie na front NIE JEST elementem gry to ciekawi mnie co nim jest XD

bzudra, ekipy brały i będą brać graczy bo jest im to na rękę - teraz się to zmieni bo nie ma z tego żadnego pożytku
 

Araagorn

Rycerz
Wynik reakcji
3.063
Chcieliście wyleczyć plemiona z masowek to wymyśliliście 40 członków plemienia. Co robią gracze? Tworzą pierdyliard członów i wszystko gra.
Ta gra schodzi na psy i te śmieszne dodatkowe zapisy jeszcze bardziej człowieka w tym zapewniają.
Narzekacie na krytykę a w sumie na nią zasługujecie bo odwalacie taką chałę że szkoda gadać.
 

Deleted User - 2291781

Guest
Jaki pożytek miały dotąd ekipy z brania randomów prócz tego, że taki random dawał im przez jakiś czas offy albo deffa, ale jak przychodziło do zakończenia świata, to nie znajdowało się dla niego nawet miejsce w zwycięskim plemieniu, no bo to random? xdd
 

Szari.

Rycerz
Wynik reakcji
4.185
Juz widze te omijaki ustawien na starcie. Mam nadzieje ze ktos wpadnie na pomysl strollowanie supportu tworzac masowke na 20 czlonow przez ominiecie przedmiotu. Wszystkie nazwie smiesznymi nazwami i beda siedziec i trollowac caly swiat xD
#swiatbezdarm #swiatbezmasowek #swiatzkosami
 

FeCra.

Łucznik
Wynik reakcji
16.150
Biznes plan 2020

Wchodzisz na świat 158, przez 3 miesiące super sie rozwijasz i trafiasz do dobrego plemienia
po 3 miesiącach szantażujesz plemię,że oddasz zasta wrogowi jeśli nie dostaniesz 5000 PP

ewentualnie allegro za 3 miesiące

"[SPRZEDAM] - Plemiona zast na świecie 158"
 
Wynik reakcji
2.219
Juz widze te omijaki ustawien na starcie. Mam nadzieje ze ktos wpadnie na pomysl strollowanie supportu tworzac masowke na 20 czlonow przez ominiecie przedmiotu. Wszystkie nazwie smiesznymi nazwami i beda siedziec i trollowac caly swiat xD
#swiatbezdarm #swiatbezmasowek #swiatzkosami

To co Szari, zatrudniamy całe rodziny, szwagrów i kolegów z czasów szkolnych i robimy to? XD

Jak zwykle polactwo się wylęgło i narzeka na wszystko co tylko się da. Ja szanuje za próbę walki z patologiami, skąd wiecie jak to wyjdzie w praktyce? Jak dla mnie bardzo dobre ustawienia.

Bo mogę być głupi, ale takim debilem, żeby wierzyć, że to zadziała już nie.
 

Złap Mnie

Miecznik
Wynik reakcji
187
Ustawienia 158 zmuszać będą graczy do handlowania pasami i kombinowania z kontami w postaci nieleganego ich użyczania. Support dając takie ustawienia zmusza tylko do kombinowania. Nie chcecie zrozumieć podstawowej rzeczy, poza tym, że mamy nadużycia w postaci: pushingu, milciaków, masówek, kos, banów, grania po 4 graczy na koncie itp itd mamy tez graczy, którzy z naturalnych powodów życiowych nagle wypadają z gry, co na tym świecie będzie ogromnie rzutować na los ich niczemu winnych współplemieńców. Dobrze wiemy, że nie każdy chce oddać oficjalnie konto, zwłaszcza jak gra na nim wiele lat i się z nim identyfikuje.

Po co normalnym, przestrzegającym zasad i angażującym się w grę graczom, tak utrudniać życie? Chyba po to by gra dalej umierała.
 

xBotekx

Chłop
Wynik reakcji
6
Dla mnie dogranie świata 158 to będzie męka. Kolejny świat trwający parę lat? Dla mnie przy takich ustawieniach warunek zakończenia świata musi być inny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry