Światy 157 i 158 - dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.

Clara Kaminari

Szlachcic
Wynik reakcji
8.519
Jaki pożytek miały dotąd ekipy z brania randomów prócz tego, że taki random dawał im przez jakiś czas offy albo deffa, ale jak przychodziło do zakończenia świata, to nie znajdowało się dla niego nawet miejsce w zwycięskim plemieniu, no bo to random? xdd

tak jak napisałeś na start - dawał offy i deff
i JEŻELI na to zasłużył to dostawał blaszkę, miejsca są w końcu ograniczone, i zazwyczaj już się większości grać nie chce to nie pompują graczy 300 punktów bo "to mój kolega" a najbardziej zasłużone - zdarza się inaczej, owszem, ale ty mówisz że się tak dzieje ZAWSZE, więc mijasz się kompletnie z faktami
 

Krajt

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.622
W imię walki z graczami nieuczciwymi ofiarę poniosą ci uczciwi.
A ci nieuczciwi i tak znajdą sposób.

Tak to wygląda w prawdziwym życiu, tak to wyglądało dotychczas na plemionach.
Support:

1599305729211.png
 

Deleted User - 699381964

Guest
Jedyna opcja na star to bedzie jakas barba, a jak znikna to latanie po 80h xD
> Max. dystans szlachcica: 50 pól

Latanie po ile? xd

Ja zawsze stałem murem za sposobami ograniczenia durnej śmieciogry, do której już przyzwyczaiły nas Plemiona 2k20. Uważam między innymi, że wyłączenie możliwości przeniesienia to jedna z lepszych "nowości", która pojawiła się w konfiguracjach światów.
Ale tym razem ustawienia to strzelanie do muchy z armaty.

Było tyle lepszych metod rozwiązania problemu, wiele z nich zostało już przytoczonych. Bagatela, wystarczyłoby podnieść limit graczy w plemieniu tak do 80 i wyłączyć odwiedziny, by wyszedł całkiem ciekawy świat.

Rozpisywać się raczej nie będę, zrobili to za mnie inni. Ale w skrócie - rada plemienia nie będzie miała absolutnie żadnego autorytetu, bo gracze po 90 dniach staną się nietykalni (jedyna szansa dla @nulia żeby nie dostał rozbiórki!). Ekipy będą musiały odmawiać gry ludziom, bo zmieścisz max 40 graczy. Jak ktoś będzie miał cięższy okres w życiu na dłużej niż 30 dni, to po prostu wypada z gry, a do tego nie da się nawet zastąpić jego miejsca. Nie można robić rotacji graczy, przenoszenia i zdejmowania z frontów. Frontowiec, druga linia, zaplecze - każdy będzie musiał grać w sposób zesłany mu przez los, nie ma wyboru. Brak możliwości zamknięcia świata z sojusznikiem i rekrutowania graczy, nawet nie można rozbierać kont by wbić dominację, świat będzie się ciągnął latami.

Aaaa i tylko czekam jak będzie wyglądać dzień 89 na takim świecie. Takich #dymów to nawet na s150 nie zobaczycie :D
 
Wynik reakcji
2.392
Ustawienia 158 zmuszać będą graczy do handlowania pasami i kombinowania z kontami w postaci nieleganego ich użyczania. Support dając takie ustawienia zmusza tylko do kombinowania. Nie chcecie zrozumieć podstawowej rzeczy, poza tym, że mamy nadużycia w postaci: pushingu, milciaków, masówek, kos, banów, grania po 4 graczy na koncie itp itd mamy tez graczy, którzy z naturalnych powodów życiowych nagle wypadają z gry, co na tym świecie będzie ogromnie rzutować na los ich niczemu winnych współplemieńców. Dobrze wiemy, że nie każdy chce oddać oficjalnie konto, zwłaszcza jak gra na nim wiele lat i się z nim identyfikuje.

Po co normalnym, przestrzegającym zasad i angażującym się w grę graczom, tak utrudniać życie? Chyba po to by gra dalej umierała.

W zasadzie kosy to ich powinny łajno obchodzić, bo nie są zabronione w regulaminie gry, to kwestia dobrego smaku bardziej XD
 

Deleted User - 2291781

Guest
A ci nieuczciwi i tak znajdą sposób.

W jaki sposób nieuczciwi sobie poradzą niby? XD Przecież już można czytać płaczących Speedowców i ludzi z innych masówek.

tak jak napisałeś na start - dawał offy i deff

Czyli był jedynie pionkiem, który dawał swoją pracę, a na końcu zazwyczaj nic z tego nie miał. Nice.

No tak i co tam? XD

Nic, przyjemnie poczytać taki płacz w południe. Miłej herbatki.
 
Wynik reakcji
2.392
W jaki sposób nieuczciwi sobie poradzą niby? XD Przecież już można czytać płaczących Speedowców i ludzi z innych masówek.



Czyli był jedynie pionkiem, który dawał swoją pracę, a na końcu zazwyczaj nic z tego nie miał. Nice.



Nic, przyjemnie poczytać taki płacz w południe. Miłej herbatki.

W taki sam sposób sobie poradzą jak Misie ze ściągnięciem w opór darm na 150. Siebie chcesz oszukać, czy nas? XD
 

Deleted User - 2291781

Guest
miło tak czytać część wypowiedzi a resztę mieć gdzieś, co? albo będzie tak jak tobie się wydaje albo wcale XD

Przeczytałem całą, ale sugerowanie, że w obecnych plemionach random by był w zwycięskim plemieniu na 40 członków jest co najwyżej zabawne i niewarte skomentowania.

W taki sam sposób sobie poradzą jak Misie ze ściągnięciem w opór darm na 150. Siebie chcesz oszukać, czy nas? XD

Opisz, bo nie jestem w temacie, a w sumie jestem ciekaw, o co chodzi w tej sytuacji.
 

Qorny v2

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
3.110
Jezeli @kmic wywalisz mozliwosc startowania kilku czlonow obok siebie, to pisze sie na to ^^ swiat moze byc fajny, bo lubie wbrew pozorom grac w waskim gronie, ale poki co to mozna ruszyc w masowce tak czy siak :)

Jeszcze troche bedzie 20 osob na plemie i od wstepnego nie mozna wyjsc xD

Cześć kumpel. Sojusz? <cisza>
 

ApsikOMG

Miecznik
Wynik reakcji
74
Super ustawienia, kmic i reszta ekipy spisała się na medal! Gorąco pozdrawiam i liczę na większą ilość światów z takimi ustawieniami (a może i lepszymi jeśli limit członków zostanie zmniejszony do 10)
 
Wynik reakcji
2.392
Przeczytałem całą, ale sugerowanie, że w obecnych plemionach random by był w zwycięskim plemieniu na 40 członków jest co najwyżej zabawne i niewarte skomentowania.



Opisz, bo nie jestem w temacie, a w sumie jestem ciekaw, o co chodzi w tej sytuacji.

Wszystkich rozrzuciło po 150 jak gnój po polu, a Misie wylądowały bodaj dwoma czy trzema członami w idealnym zagęszczeniu wykorzystując exploita gry. Tak w dużym skrócie.
 

iqaz

Chłop
Wynik reakcji
50
Przeczytałem całą, ale sugerowanie, że w obecnych plemionach random by był w zwycięskim plemieniu na 40 członków jest co najwyżej zabawne i niewarte skomentowania.

Tak się składa, że na s129 startowałem sobie solo, bez ekipki a skończyłem z blachą w 70 osobowym plemieniu połączonym z 3 plemion. Skoro tutaj fuzje nie wchodziłby w grę to tymbardziej jako random miałbym szansę na blachę. Śmiej się dalej, bo śmiech to zdrowie, ale pomyśleć czasem też warto by chociaż spróbować się postawić wyżej w hierarchi od małp czy innych mniej rozwiniętych stworzeń ;)
 

Deleted User - 2291781

Guest
Na czym ten bug polegał z 150? Został naprawiony?
 

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Mad, ale co jeśli mam więcej zaufanych ludzi niż 40 osób? Nie było innej możliwości zablokowania darm?

Z skąd mam wiedzieć co będzie za 6-8 miesięcy, czy ktoś nie będzie musiał skończyć, z braku czasu, z wypalenia się, czy z innego powodu którego nie idzie przewidzieć?

Ustawienia są naprawdę dobre, tylko na co te nowe, bądź dlaczego nie zostało to wcześniej zrobione, ogłoszone by było się na to jakoś przygotować?
Przesuneliście start farmy(teoretycznie bo nigdy nie było napisane że bez farmy musi być co 4 miesiące) o 2 miesiące, proste że nazbierało się więcej ludzi w różnych plemionach. Nie mamy w społeczności Nostradamusa który przewidziałby że start powyżej 40 osób nie będzie miało sensu. Dlaczego zostało to wprowadzone teraz, kiedy 2 miesiące temu tyle osób pisało niezadowolenie że chce zagrać na bez farmy? Dlaczego nie zrobiliście tego na farmieniu?

Najlepsze że będziecie mieć argument na to, że świat bez farmy co pół roku ma sens, gdyż wystartuję jeszcze mniej osób niż dotychczas. Spodziewam się że za pół roku będzie to samo, z takim samym skutkiem.

W zasadzie poza trollami nie widzę nikogo kto szczerze byłby zadowolony z DODATKOWYCH ustawień. Chyba że gracze o których za 2 miesiące zniknie ślad na 158.
Marek, co za problem wystartować dwoma członami? Metoda znana od dawien dawna, a ustawienia 158 nie gwarantują lokalizacji obok siebie. Może się zdarzyć, że dwa człony ulokowane zostaną po dwóch stronach mapy. 40 graczy w plemieniu to mniejsza szansa na kreta, mniej niesłusznych blaszek i jakość, a nie ilość.
To też rozwiązuje problem przerzucania Graczy na front, bo mając dwa człony możecie się już atakować, wymieniać wioskami etc.
Jeśli ktoś wyszarzeje zwalnia się miejsce, można je zatem uzupełnić.

Powiem tak.
1. Droga @Lateralis , jeżeli sądzisz, że na tym świecie nie będzie wbijania kos, wojen na bany, pushingu, to możesz się strasznie zawieść. Poczekaj do 89ego dnia serwera i ranka dnia 90ego, zobaczysz zwłaszcza to pierwsze na skale, jakiej jeszcze prawdopodobnie w swoim supportowym życiu nie widziałaś.


4. Droga @Lateralis , skoro mówisz, że jesteś doświadczona w prowadzeniu plemion, może udzielisz rady mniej doświadczonemu koledze (mnie) i zdradzisz sekret utrzymania dyscypliny w plemieniu przez radę, która nie ma żadnej formy wywierania presji na graczach? I nie, nie mów proszę, że jako założyciel powinienem mieć 39 zaufanych graczy.
Grałem na świecie 75, 95, 101. Potem zrobiłem przerwę i zagrałem dopiero na 145. Po tym świecie mam garstkę zaufanych osób, stare kontakty się pourywały. Rozumiem, że z punktu widzenia supportu nie mam prawa do prowadzenia plemienia złożonego w gruncie rzeczy ze znajomych znajomych albo jestem słabym graczem, bo nie umiem znaleźć 39 zaufanych?

tl;dr ten świat to będzie niezły burdel
Dyscypliną ma być pas nad zadkiem, albo tańczysz jak zagram, albo pokażę Ci bramę? Jeśli grasz w zaufanej ekipie to nie musisz ludzi zastraszać, bo każdy wie, że plemiona to gra zespołowa i wszyscy pracują na sukces danej ekipy.
Jeśli trafi się osoba niegodna zaufania czy kret to co za problem oddać go na pożarcie sojusznikowi?

@Świetlisty Władca
Maciuś, to nie jest kara dla Graczy. Dlaczego nie dacie szansy tym ustawieniom i od razu zakładacie, że wszystko jest BE?
Nie mieliśmy dwóch miesięcy, ba!- nawet miesiąca, by dyskutować z Graczami na temat ustawień świata. Z tego co się orientuję to przywilej dla światów jubileuszowych, a nie kolejnego startu serwera.
Kosy są i będą, zakładam że na tym świecie może ich być wybitnie dużo. Tyle, że to kwestia moralności Graczy. Wspomniałam o nich przy okazji, bo osobiście mnie to irytuje.
 

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.117
Marek, co za problem wystartować dwoma członami? Metoda znana od dawien dawna, a ustawienia 158 nie gwarantują lokalizacji obok siebie. Może się zdarzyć, że dwa człony ulokowane zostaną po dwóch stronach mapy. 40 graczy w plemieniu to mniejsza szansa na kreta, mniej niesłusznych blaszek i jakość, a nie ilość.
To też rozwiązuje problem przerzucania Graczy na front, bo mając dwa człony możecie się już atakować, wymieniać wioskami etc.
Jeśli ktoś wyszarzeje zwalnia się miejsce, można je zatem uzupełnić.


Dyscypliną ma być pas nad zadkiem, albo tańczysz jak zagram, albo pokażę Ci bramę? Jeśli grasz w zaufanej ekipie to nie musisz ludzi zastraszać, bo każdy wie, że plemiona to gra zespołowa i wszyscy pracują na sukces danej ekipy.
Jeśli trafi się osoba niegodna zaufania czy kret to co za problem oddać go na pożarcie sojusznikowi?

@Świetlisty Władca
Maciuś, to nie jest kara dla Graczy. Dlaczego nie dacie szansy tym ustawieniom i od razu zakładacie, że wszystko jest BE?
Nie mieliśmy dwóch miesięcy, ba!- nawet miesiąca, by dyskutować z Graczami na temat ustawień świata. Z tego co się orientuję to przywilej dla światów jubileuszowych, a nie kolejnego startu serwera.
Kosy są i będą, zakładam że na tym świecie może ich być wybitnie dużo. Tyle, że to kwestia moralności Graczy. Wspomniałam o nich przy okazji, bo osobiście mnie to irytuje.

A zlikwidujecie ruszanie obok siebie z zaproszenia na wstepnym nie bedac w plemieniu? Przeciez to pozwala na 100 dsrm i 5 czlonow, via miski z 150... odpiszesz?:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry