Świat 100 - dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ehhhh... ale ten czas się ciągnie,a tutaj jeszcze tak z 30 dni po starcie czekać,żeby na obrzeża trafić:/
 

DeletedUser164037

Guest
1. No nie umiesz grać to fakt, ale jak sam to określiłeś na jednym ze światów z farmieniem byłeś lepszy od kmica, a on mial czarne flagi. A to, że się udzielales w ankietach, to znaczy, że zagrasz...
PS: Mistrzu zdradza Cie i tak glos w ankiecie, dotyczacej farmie.ia

Nie kmic, tylko jak juz to kmicic :) wszystko zalezne od okolicy. A co do startu to 10:1 i flagi ktorych nadal zbyt wielu nie mam (bo skad) nie wygladaja zachecajaco:(
 

DeletedUser148425

Guest
No na 100 świecie to aż żal nie zagrać :) witam wszystkich starych i nowych znajomych
 

DeletedUser186728

Guest
Powodzonka dla wszystkich startujących. Szkoda ze tak szybko 100 wyszła bo chętnie bym wbil. Ale dwa światy to nie na moje lata :(

Jakieś porządne ekipy wbijaja ?
 

DeletedUser71754

Guest
Czyżby 40-stu to rzeczywiście byli Ci oryginalni? Właśnie widzę, że gracz PadajUStópMajestatu ma podpis CMSNero. Podobno miał nie startować, ale może zmienił zdanie. ;) Jeśli uda im się zebrać starych graczy to kolejna bardzo dobra ekipa na s100.
 

DeletedUser164037

Guest
Czyżby 40-stu to rzeczywiście byli Ci oryginalni? Właśnie widzę, że gracz PadajUStópMajestatu ma podpis CMSNero. Podobno miał nie startować, ale może zmienił zdanie. ;) Jeśli uda im się zebrać starych graczy to kolejna bardzo dobra ekipa na s100.

Nero nie miał nicku @windows, czy coś takiego na arkadii?
 

Zygmek101

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.441
Nie kmic, tylko jak juz to kmicic :) wszystko zalezne od okolicy. A co do startu to 10:1 i flagi ktorych nadal zbyt wielu nie mam (bo skad) nie wygladaja zachecajaco:(

No przecież zrozumiałeś...Zawsze możesz grać deffem, wtedy 10:1 to nie jest wyzwanie :)
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.569
Narzekacie na to 10:1, gracz mający 26 punktów będzie niemal zerowym źródłem surowców, pierwszy dzień po zniknięciu ochrony początkowej można go zfarmić i potem nie ma z niego pożytku z przyrostami 5/5/5. Natomiast po 14 dniach staje się on barbą która będzie dążyła do 4k punktów :D
 

Deejjay Monster

Zwiadowca
Wynik reakcji
159
Narzekacie na to 10:1, gracz mający 26 punktów będzie niemal zerowym źródłem surowców, pierwszy dzień po zniknięciu ochrony początkowej można go zfarmić i potem nie ma z niego pożytku z przyrostami 5/5/5. Natomiast po 14 dniach staje się on barbą która będzie dążyła do 4k punktów :D

Tylko pytanie ile potrwa aż wbije te 4k?
Rok,dwa? ;)
 

DeletedUser164037

Guest
Narzekacie na to 10:1, gracz mający 26 punktów będzie niemal zerowym źródłem surowców, pierwszy dzień po zniknięciu ochrony początkowej można go zfarmić i potem nie ma z niego pożytku z przyrostami 5/5/5. Natomiast po 14 dniach staje się on barbą która będzie dążyła do 4k punktów :D

O mamo, nie bądźmy ograniczeni i nie myślmy tylko o etapie tuż po ochronie... Zawsze gdy wbija się topkę na etapie do 100k pkt masz dwa podstawowe problemy:

1. MORALE, tutaj na szczeście rozwiązany.
2. 20:1... Nie zapomnę jak na s91 musiałem się użerać z jakimiś chłystkami 4k pkt, czy z 2 wioskami 3k i 1,5k mając 90k. Nie dość że morale zabijały same za siebie jakbyś się bił non stop na bonusie nocnym, to jeszcze ci ziomek zburzył sobie pałac, abyś nie mógł mu głównej przejąć :D A teraz ujrzysz 10:1. 6 wiosek - 30k pkt i nie możesz nic przejąć do 3k. A na świecie z farmieniem okolica się tak szybko nie rozwija co topowy farmer na obrzeżach :(

Jak dla mnie s100 powinien być serwerem dla graczy z jajami. Ci bez nich, niech szybko przenoszą wioski na obrzeża i jeszcze raz, i jeszcze raz. Gracze w pobliskiej okolicy startują w podobnym czasie, w podobnym rejonie (niestety item do przenoszenia trochę to psuje :( ) i mają podobną okolicę jeśli chodzi o możliwości farmienia i rozwoju, także nie widzę podstaw aby tu cokolwiek ograniczać.

@Zygmek, granie only defem = bycie botem jak dla mnie, także wiesz :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
około 100 dni i będzie miała 4k pkt


Zygmek pod jakim nickiem grałeś w PTS?
 

KACZELNIK

Rycerz
Wynik reakcji
2.213
2. 20:1... Nie zapomnę jak na s91 musiałem się użerać z jakimiś chłystkami 4k pkt, czy z 2 wioskami 3k i 1,5k mając 90k. Nie dość że morale zabijały same za siebie jakbyś się bił non stop na bonusie nocnym, to jeszcze ci ziomek zburzył sobie pałac, abyś nie mógł mu głównej przejąć :D A teraz ujrzysz 10:1. 6 wiosek - 30k pkt i nie możesz nic przejąć do 3k. A na świecie z farmieniem okolica się tak szybko nie rozwija co topowy farmer na obrzeżach :(

to się w między czasie czyści pół kontynenty współplemieńcom. To gra drużynowa, nie nabijanie topki i spadam.
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.569
O mamo, nie bądźmy ograniczeni i nie myślmy tylko o etapie tuż po ochronie... Zawsze gdy wbija się topkę na etapie do 100k pkt masz dwa podstawowe problemy:

1. MORALE, tutaj na szczeście rozwiązany.
2. 20:1... Nie zapomnę jak na s91 musiałem się użerać z jakimiś chłystkami 4k pkt, czy z 2 wioskami 3k i 1,5k mając 90k. Nie dość że morale zabijały same za siebie jakbyś się bił non stop na bonusie nocnym, to jeszcze ci ziomek zburzył sobie pałac, abyś nie mógł mu głównej przejąć :D A teraz ujrzysz 10:1. 6 wiosek - 30k pkt i nie możesz nic przejąć do 3k. A na świecie z farmieniem okolica się tak szybko nie rozwija co topowy farmer na obrzeżach :(

Jak dla mnie s100 powinien być serwerem dla graczy z jajami. Ci bez nich, niech szybko przenoszą wioski na obrzeża i jeszcze raz, i jeszcze raz. Gracze w pobliskiej okolicy startują w podobnym czasie, w podobnym rejonie (niestety item do przenoszenia trochę to psuje :( ) i mają podobną okolicę jeśli chodzi o możliwości farmienia i rozwoju, także nie widzę podstaw aby tu cokolwiek ograniczać.

@Zygmek, granie only defem = bycie botem jak dla mnie, także wiesz :)

Topowy farmer na obrzeżach mówisz? To było trzeba startować w środku świata i miałbyś tam pełno graczy na równym poziomie punktowym, choćby GEHów byś sobie przejmował jak tak ci przeszkadzają wolno rozwijający się gracze na obrzeżach :) Tak jak habebis inimicum tuum napisał, to zamiast farmić dalej poświęć tego offa i wyczyść wioskę koledze. Już pomijając fakt że zagęszczenie prosów na kontynent kwadratowy na S100 będzie takie że na pewno kogoś w zasięgu szlachty będziesz miał kto nie będzie odstawał aż tak z punktami (zasięg szlachty 5 kontynentów tak? i wolne przesyłanie wsparcia? to daje możliwość cudnych akcji desantowych...). Ta ochrona 10:1 jest właściwie tylko na początku gry więc tylko na początku się skupiam. 60 dni to nie jest tak długo, tylko powinni dodać zasadę że jak ktoś spadnie z punktami to ochronę liczymy od najwyższych jakie miał a nie od obecnej wartości.
 

DeletedUser164037

Guest
to się w między czasie czyści pół kontynenty współplemieńcom. To gra drużynowa, nie nabijanie topki i spadam.

Oczywiście, tyle że w odległości 30-40 pól miałem 1 współplemieńca, przejmował praktycznie na czysto na zasadzie wyciągania fejk przejęciami deffa od całego plemienia do danej wioski, ubijanie jej na murku limes 0; jemu pozostawała formalność. Niestety wyjechał do Włoch bodajże :p
I co dalej, specu od gry drużynowej? Handel wolny nadal zablokowany, więc nie popushuję plemienia.

--------------------------------------------------------------

Topowy farmer na obrzeżach mówisz? To było trzeba startować w środku świata i miałbyś tam pełno graczy na równym poziomie punktowym, choćby GEHów byś sobie przejmował jak tak ci przeszkadzają wolno rozwijający się gracze na obrzeżach :) Tak jak habebis inimicum tuum napisał, to zamiast farmić dalej poświęć tego offa i wyczyść wioskę koledze. Już pomijając fakt że zagęszczenie prosów na kontynent kwadratowy na S100 będzie takie że na pewno kogoś w zasięgu szlachty będziesz miał kto nie będzie odstawał aż tak z punktami (zasięg szlachty 5 kontynentów tak? i wolne przesyłanie wsparcia? to daje możliwość cudnych akcji desantowych...). Ta ochrona 10:1 jest właściwie tylko na początku gry więc tylko na początku się skupiam. 60 dni to nie jest tak długo, tylko powinni dodać zasadę że jak ktoś spadnie z punktami to ochronę liczymy od najwyższych jakie miał a nie od obecnej wartości.

Argument z 500pól zasięgiem szlachcica bezcenny w rozmowie o etapie 30k pkt. Do złotych cytatów się nadaje :)

Raz, to kto powiedział że miałbym GEHów przejmować? Może będę grał z nimi w koalicji? :D
Dwa, mówić że gram na świecie z farmieniem startując ze wstępnego to trochę jak mówienie, że deszcz pada, gdy w twarz plują.
Trzy, mówię o taktyce na świat z farmieniem, nie o hybrydowej strategii pomiędzy bezfarmy, a ograniczonym, co będzie miało miejsce w centrum na tym etapie 30k pkt i przewidywanych przeze mnie problemów 10:1.
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.569
Musisz jeszcze się przyzwyczaić do mojego stylu pisania skoro bierzesz moje słowa w 100% na serio. Narzekasz na blokadę 1:10 że gracze na obrzeżasz są za słabi. To jak nie znajdziesz nikogo wystarczająco mocnego żeby z nim walczyć to widocznie startujesz w zbyt słabej okolicy, stąd wspomnienie że GEH'y w centrum zawsze będą w twoim zasięgu panie szybki rozwój :D Jak z GEHami masz sztamę to będzie jeszcze kilka ekip których też na pewno nie zdeklasujesz w stosunku 1:10 z punktami. Po prostu nie idź na obrzeża jak przeszkadzają ci słabsi gracze w okolicy. Z tymi 500 polami zasięgu grubego to taki mocno żart ale widzę ktoś ma zamiast kręgosłupa kij od miotły. I nie mów że start we wstępnym do brak farmienia, zobaczymy jak to będzie wyglądało ale wątpię żeby ktokolwiek chciał startować z wstępnego jakby wiedział że będzie się rozwijał 2 razy wolniej od obrzeży. Jak się umie farmić to i w centrum da radę.
 

DeletedUser135245

Guest
Mimo wszystko farma winna być przyzwoita z uwagi na bardzo wysoki pułap punktowy rozwoju szaraków...podejrzewam nawet, że równy czasowo niektórym aktywnym inaczej graczom :)
 

DeletedUser

Guest
Hmmm,zastanawiam mnie,skąd macie mit,że obrzeża wolniej się rozwijają?;/
Ja jakoś zawsze gram na obrzeżach,i nigdy nie widziałem,jakiś kompletnych nobków tam,dam przykład świata 84,grałem już prawie,że na końcu świata,k bodajże 88,i wbiła tam ekipa -MG- ,grali na 49 w KZD a potem chyba świat 64 wygrali(co do numeru świata,to nie jestem pewny),no i gdzie w tamtych okolicach był ten słaby poziom?;p bo ja nie widziałem,wiem,że te obrzeża centrum rozwaliły xd

Może,że liczycie po punktach,ale cóż,jak ktoś zaczyna 60 dni później,to wiadomo,że tyle wiosek co wy na początku mieć nie będzie,dopiero po jakimś tam czasie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry