łup

  • Rozpoczynający wątek Don Norby
  • Data rozpoczęcia

Co o tym myslicie ? [ Przypominam ze -Kns- jest Najlepsze (12.sw.)]

  • Jestem Za !

    Głosy: 35 61,4%
  • Jestem na Nie !

    Głosy: 20 35,1%
  • Mozna cos zmienic ( TYLKO NAPISZ CO !!! )

    Głosy: 2 3,5%

  • W sumie głosujących
    57
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Już dawno nie robiłem ani nie myślałem nad jakimkolwiek propozycjami do tej gry. Ale teraz wpadłem na pomysł z łupem :

A wiec w tej grze mamy takom opcje jak " napad " ( atak ) .
Myślałem nad tym aby zrobić następna funkcje Farmerstwo ( lub inna nazwa )
W której owszem atakujemy ale za to byśmy ustalali procent danego surowca którego chcemy otrzymać np :
a wiec wyobraźcie sobie ze mamy spichlerz cały pełen żelaza .
Wiec kiedy atakujemy i np. przychodzi Nam taki raport :
5000 / 5000 / 5000
łup: 15000
To po co Nam żelazo jeżeli mamy go aż za dużo ?
wiec np w menu moglibyśmy wpisywać ilość procent danego surowca np w takiej tabelce -
menusmx4.jpg

Potem nie muszę już chyba pisać jeżeli w danej wiosce nie będzie danego surowca itd ?
Oczywiście jeżeli macie pytania to proszę zadawać xD



( Pomysł nie musi być akurat tak jak ja to napisałem może być coś w tym stylu wiec nie patrzcie na to jak ja to zrobilem tylko na pomysł . )
 

DeletedUser1743

Guest
Odp: łup

Taki pomysł już chyba był, ale nie przeszedł tak jak każdy na tym forum.

Dobra propozycja. Czasem mi potrzeba na przykład tylko gliny żeby coś kupić, wysyłam na farmienie i dostaje dużo drewna, a gliny nie wziąłem max.
 

DeletedUser

Guest
Odp: łup

Zawsze jak posyłam na farming, to biorę wszystkie surki, które tam są ^^

Tak więc.. Nie przyda mi się to, poza tym była już taka propozycja, nie przyjęła się.
Zaraz link dam, jak znajdę. xP
 

DeletedUser

Guest
Odp: łup

Taki pomysł już chyba był, ale nie przeszedł tak jak każdy na tym forum.

Dobra propozycja. Czasem mi potrzeba na przykład tylko gliny żeby coś kupić, wysyłam na farmienie i dostaje dużo drewna, a gliny nie wziąłem max.

No właśnie zawsze jak ktoś wysyła atak to ma ono jakieś znaczenie np :

grubas ( przejecie wioski :eek:)
atak ( rozwalenie przeciwnika :D )
zwiad ( :confused: )
no i
no i :confused::confused::confused: ...
to o czym jest najwięcej na forum i w grze "farmienie"
każdy z poniższych wymienionych jednostek ma jakąś funkcje no to farmienie tez powinno mieć .
Jak farmie to tylko dla surowców ...
 

DeletedUser1743

Guest
Odp: łup

Zawsze jak posyłam na farming, to biorę wszystkie surki, które tam są ^^

I nigdy ci się nie zdarzyło nie zabrać wszystkiego?? Słabe farmy masz koleś:D

Myślę, że może być tak jak z katapultami. Nie wybiera się nigdzie farmienie tylko wybierasz ile czego chcesz zabrać klikając na atak. A jak nic nie wybierzesz to jest tak jak teraz. Jak atakujesz jakiegoś porządnego gracza w celu przejęcia go potem to często się wszystkiego nie zabiera.
 

DeletedUser

Guest
Odp: łup

Było coś takiego. Jestem na atak le raczej to nie przejdzie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: łup

Taki temat juz istnieje i nie przeszedł chodz wydaje mi sie ze inaczej był przedstawiony...mam mieszane uczucia...ale bardziej jestem na nie...
 

DeletedUser

Guest
Odp: łup

Członkowie forum , opanujcie sie ;) zrozumiałem ze temat istnieje ...
po prostu go nie widziałem , a poza tym sprobować można .
Wy glosujcie , potem zobaczymy co sie stanie.
 

DeletedUser16157

Guest
Odp: łup

1.Zbytnie ułatwienie.Każdy by chciał dostawać w łupie najbardziej potrzebny surowiec.
2.Jak masz kłopoty z dostępnością jakiegoś surowca , to możesz go nabyć na rynku za inny.
3.Było i zostało odrzucone , więc nie myśł że tym razem się uda.
4.Beznadziejny pomysł -100/100
 

DeletedUser25993

Guest
Odp: łup

Dobry pomysł ;o Pkt reputa dodatniego dla Don Norby za dobry pomysł, Bóg przynajmniej nie zabił kotka za ten pomysł... Ale niestety podejrzewam, że i ten pomysł się nie przyjmie ;[
 

DeletedUser

Guest
Odp: łup

Dzieki ...
Poza tym jeszcze nie wiadomo , może i wejdzie ( chociaż trudno w to uwierzyć ale zawsze lepiej sprobować ;) )
Poza tym do

Kod:
Gammer2  	

1.Zbytnie ułatwienie.Każdy by chciał dostawać w łupie najbardziej potrzebny surowiec.
2.Jak masz kłopoty z dostępnością jakiegoś surowca , to możesz go nabyć na rynku za inny.
3.Było i zostało odrzucone , więc nie myśł że tym razem się uda.
4.Beznadziejny pomysł -100/100

1) Ułatwienie ? raczej byłoby to bardziej realne , jak ja idę do sklepu to wiem co mam wsiąść .
2) Wiem , o ile go znajdziesz albo za kilka godzin.
3) PISAŁEM O TYM JUŻ .
4) Beznadziejny on może i nie jest a jak już to dla Ciebie .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17852

Guest
Odp: łup

Pomysl idiotyczny do reszty...
Przeciez jak ktos pyknie wioski na full to chce zrobic sobie defa czy ofa a w tedy zelaza idzie jak cieple buleczki...na rynku to tez spada.... wiec wszystko sie przyda
 

DeletedUser

Guest
Odp: łup

Z raportem z farmienia, jest jak z polskim sejmem: nigdy nie wiesz co Cię czeka. Według mnie dobrze jest, tak jak jest i już mówie dlaczego. Wyobraźmy sobię, początek gry: Wszyscy się rozbudowują, więc potrzebna im glina, biorą całą glinę z okolicznych wiosek, a reszcie zostaje tylko drewno i żelazo. Tamci dochodzą do wniosku, że przechytrzą sąsiadów, jak będą siedzieli całą noc. Siedzą całą noc, farmią w małych ilościach, idą nie wyspani do szkoły/pracy dostają laske/nagane i do jakiego dochodzą wniosku? Że szkoła/praca przeszkadza im w plemionach i tak siedzą 24h na dobę, aż umierają. Chcesz ich mieć na swoim sumieniu? Bo ja nie i dlatego głosuje, że jest to zły pomysł.
 

DeletedUser

Guest
Odp: łup

Pomysl idiotyczny do reszty...
Przeciez jak ktos pyknie wioski na full to chce zrobic sobie defa czy ofa a w tedy zelaza idzie jak cieple buleczki...na rynku to tez spada.... wiec wszystko sie przyda

lol ... Ty umiesz pisać po Polsku ?
Jakiego konwertora języków mam szukać ?


Kod:
STOP DYSLEKTYKOM !!!
 

DeletedUser21757

Guest
Odp: łup

Z raportem z farmienia, jest jak z polskim sejmem: nigdy nie wiesz co Cię czeka. Według mnie dobrze jest, tak jak jest i już mówie dlaczego. Wyobraźmy sobię, początek gry: Wszyscy się rozbudowują, więc potrzebna im glina, biorą całą glinę z okolicznych wiosek, a reszcie zostaje tylko drewno i żelazo. Tamci dochodzą do wniosku, że przechytrzą sąsiadów, jak będą siedzieli całą noc. Siedzą całą noc, farmią w małych ilościach, idą nie wyspani do szkoły/pracy dostają laske/nagane i do jakiego dochodzą wniosku? Że szkoła/praca przeszkadza im w plemionach i tak siedzą 24h na dobę, aż umierają. Chcesz ich mieć na swoim sumieniu? Bo ja nie i dlatego głosuje, że jest to zły pomysł.

To po się uzależnili?:DJak inni chcą to mogą siedzieć i calą wiecznosć przed kompem:D A co do pomysłu to może być, ale gdyby były jakieś ograniczenia np. można byłoby wziąć 50% ze wszystkich łupów potrzebnego surowca .
 

DeletedUser23461

Guest
e tam głupi pomysł daję na nie

Ale jaja mamy po 50% na tak i na nie!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22906

Guest
Odp: łup

Wg mnie to byłoby dobre, ale:
co będzie jak będzie w jakiejś wiosce tylko 100 żelaza, a żelazo ustawisz na 50%? Wtedy logicznie 50% będzie stanowiło te 100 żelaza, więc cały łup będzie wynosił 200. Ciągle są problemy do rozwiązania.
Ogólnie na TAK
 

DeletedUser

Guest
Odp: łup

hehe
1. fajny pomysł
2. niestety taki był
3. i nie przeszedł
4. ale mi sie podoba
5. ale niestety jak to kazdy pomysl
6. ma wady
7. ale nie powiem jakie :D
8. nie trzeba czytać punktu 7 bo powiem :)
9. Gdyby ehhhhuhuhu (kaszle)
10. EHUHUHEHUHEUHEEHU!!! (bierze gripex max)
11. no wiec tak...

wada byłaby taka że gdy bierzemy np.50% drewno 50% zelaza a w spichlerzu farmy byłoby 100 żelaza wtedy wzielibyśmy 50 żelaza, a zostałoby tylko 50%, wiec musielibyśmy wziąć 50 drewna :D powinny raczej być proporcje nie procenty :D
 

DeletedUser24964

Guest
Odp: łup

No niby pomysł nawet dobry, ale:
Sytuacja pierwsza:
Ustawiasz sobie: Żelazo 76%, Drewno 13%, a glina też 11%
Przypuśćmy, że w ataku idzie 100 toporów, 13 mieczników i 17 pikinierów, a w wiosce przeciwnika nie ma nic. Suma ilości łupu to 1590, a w wiosce przeciwnika jest bardzo dużo surowców. W takim wypadku bralibyśmy 174,9 gliny, 270,7 drewna i 1208,4 żelaza. Więc jak liczyłyby się ułamki?.
Sytuacja druga:
Ustawiamy 25% drewna, 25% gliny i 50% żelaza. Wysyłamy 100 LK, więc suma łupu to 8k. W wiosce jest 1500 drewna, 1500 gliny i 10 000 żelaza. Nasze wojska powinny wziąć 2k drewna, 2k gliny i 4k żelaza. Więc co działoby się, gdyby nie było wystarczająca surowców 1 rodzaju, a 2 aż za dużo?
Wiem, że się czepiam, lecz trzeba przewidzieć każdą możliwość.
Pomysłu nie popieram, ponieważ zbytnio ułatwi grę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry