Łaczenie raportów / Sumowanie raportów - nowa opcja w raportach

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser106372
  • Data rozpoczęcia

Co uważasz o opcji "Łączenia / Sumowania Raportów" ??

  • Projekt wymaga poprawy

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie mam wyrobionego zdania na ten temat

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    40
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser106372

Guest
Drodzy Koledzy i Koleżanki oraz szanowna Administracjo Plemion

Pragnę przedstawić Wam Swój pomysł, który przyszedł mi na myśl, po wielkiej offensywie na moją koleżankę z plemienia, w ciągu dnia, doszło jej 30 milionów punktów obrony :)

Podsumowanie 1000 raportów było bardzo żmudnym zadaniem, więc postanowiłem by w plemionach wprowadzić prosty system, jak się zorientowałem, nie powinien stworzyć on problemów z natury technicznej przy wprowadzeniu go do życia.


A mianowicie łączenie raportów w jeden wynikowy. Co ów raport wynikowy będzie zawierać:
1. Dane Agresorów (jeśli w raportach, które zostały wybrane było ich więcej niż jeden)
2. Brak informacji o szczęściu
3. Zapisane morale (jeśli morale na raportach przed połączeniem różnią się, nie będzie ono podawane)
4. Brak informacji o wioskach agresorów (Jeśli będzie to możliwe może być podawane z wioskami agresorów, ale uważam to za rzecz zbędną zwiększającą wielkość raportu)
5. Dane Obrońcy
6. Sume wojska obronnego
7. Sumę wojska agresorów
8. Sumę strat zarówno u agresorów, jak i u obrońcy
9. Brak podanej godziny ataków, jedynie zakres dni (przykładowo pierwszy atak był 12tego, ostatni był 14tego kwietnia - Podany czas w raporcie 12-14.04.20xx)
10. W tytule wdzięczny napis "Raport Wynikowy"

A teraz pokażę parę przykładowych screenów
(Wybaczcie za wygląd, ale starałem się zrobić w miarę swoich umiejętności w paincie / więc nie jest to idealne i doskonałe w względzie technicznym obrazków)

  1. Wygląd strony raportów przed modyfikacją
    infmpilgkjlbo0pw7i5v.png

  2. Wygląd strony raportów po modyfikacji (przykładowy wygląd)
    7r8dvus5sy47kmxu7wmf.png

  3. Wygląd zaznaczenia opcji i zatwierdzenia (zamiast ok - można wstawić przycisk "TWÓRZ")
    sp57f1sfxpij85buzz7.png

  4. Wygląd Pierwszego Raportu
    ofjnc6zucz4s249ygko4.png

  5. Wygląd Drugiego Raportu
    zmipaqigzxnzhyv6gw99.png

  6. Wygląd przykładowy raportu wynikowego
    8nec1qtjmx0kassgkt6.png

Pewnie wielu z Was po co takie ustrojstwo, na co to komu potrzebne? Według mnie się przyda bardzo, gdy plemię prowadzi szerokozakrojone akcje, zamiast wstawiać 70 raportów na forum (co jest męczoce i czasochłonne ze względów konwertowania raportów czy ich publikacji {w przypadku publikacji po niedługim czasie są one kasowane ;// })

Czy to nasza agresja, czy to nasza obrona, dzięki temu możemy w szybki i skuteczny sposób pokazać w plemieniu, nasze zyski i straty. Oraz czy akcja należała do zupełnie udanych czy do kompletnych fisk.


Proszę głosować w ankiecie po przeczytaniu całości, a nie po zobaczeniu screenów czy samego tematu. Tak samo z komentarzami, proszę o wypowiedzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23585

Guest
rzecz przydatna, chyba nie trudna do wprowadzenia (moze jakis skrypcik.....:rolleyes:) i przyznam ze pomysl dopracowany jak rzadko ktory tutaj. DUZE tak
 

DeletedUser99417

Guest
raporty na forum są po to żeby dowiedzieć sie ile ktos wysłał na ciebie wojska lub wiedziec ile mu zniszczyłęś jak masz zwiad a to jest całkowita nie prawda wiec jestem na nie pomysł do bani
 

DeletedUser106372

Guest
raporty na forum są po to żeby dowiedzieć sie ile ktos wysłał na ciebie wojska lub wiedziec ile mu zniszczyłęś jak masz zwiad a to jest całkowita nie prawda wiec jestem na nie pomysł do bani

Słuchaj, nie chodzi o pojedynczy raport, przypuśćmy, że plemię broni Cię na froncie, chcesz wrzucić straty łączne plemienia (jako obrońców) oraz agresorów (czyli wrogów)

Komu i jak bardzo się to opłaciło :) A powiem Ci, że kwoty sięgają w miliony, a nawet miliardy surowców. A już nie powiem jak wielkie zagrody wychodzą :>>
 

DeletedUser

Guest
Również wielkie tak.

Kiedyś jak jeszcze grałem w plemiona organizowałem duże zmasowane ataki. Oczywiście po każdym ataku życzyłem sobie od każdego członka plemienia raportów weryfikacyjnych czy rzeczywiście atakowali. No i jak łatwo się domyślić byłem nimi zalewany. Jeśli ten pomysł wszedł by w życie wystarczyłoby mi aby ktoś wysłał jeden raport "wynikowy". Bardzo fajne udogodnienie. Mam nadzieję, że wejdzie w życie.
 

DeletedUser106372

Guest
Oczywiście wygląd graficzny może być inny niż podałem, to już kwestia twórców :)
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście stanowcze - TAK!
Pomysł trafiony i bardzo przydatny.
 

DeletedUser100256

Guest
Czy ja dobrze zrozumialem, raport wynikowy robi się z raportów które sami wybierzemy, uprzednio oglądając je?

Wkońcu obejrzymy wszystkie więc na co nam taka możliwość?

Jeżeli chcemy obliczać ilość straconych/zabitych jednostek to są do tego różnego rodzaju kalkulatory.

Dodam jeszcze, że podejmując sie organizowania akcji przyjmuje się na siebie pewne obowiązki, a więc trzeba jednak poświecić czas. Nie za dobrze wam by było?

Pomysł niezły, aczkolwiek mnie nie przekonuje. Głos na NIE
 

DeletedUser60946

Guest
Bardzo przydatne, jestem na TAK(oczywiście dla wszystkich graczy, a nie tylko dla KP!)
 

DeletedUser

Guest
Pomysł genialny.


Można wprowadzić opcję, gdzie będzie możliwość wywołania raportu z połączenia innych w bardziej precyzyjny sposób.
Takie zaznaczanie może być troszkę kłopotliwe, jeżeli ataki można liczyć w tysiącach.

Tutaj proponowałbym ustawić okienko, gdzie można wygenerować raport ze względu na:
  1. Nick danego agresora
  2. Przedział czasu od XX.XX.XX godz.ZZ:ZZ doYY.YY.YY godz.MM:MM
  3. Dane jednostki, które brały udział w ataku
  4. Straty obrońcy
  5. Straty agresora

Oczywiście można dodać więcej opcji, które zaznaczałoby się ptaszkami, czyli sumowałyby się, żeby otrzymać jeden precyzyjny raport.
Taka opcja byłaby niesamowicie pomocna dla obrońcy.

Ale musimy spojrzeć na drugą stronę medalu. Nie możemy zapominać, że przecież takie właśnie tysięczne oblężenia mają na celu pogrążyć ofiarę, mają uprzykrzyć jej chęć obrony do maksimum. Jeżeli plemię się zjednoczy i wysyła tysiące ataków na konto, które jest zastępowane, a tymczasowy właściciel nie ma czasu na taką aktywności, to plemię osiąga swój cel.

Dlatego pomysł dobry, aczkolwiek ułatwia życie potencjalnym ofiarom. Kiedyś się zadeklarowałem, że wszelkie ułatwienia dla obrońcy nie są dla mnie mile widziane :)
 

DeletedUser

Guest
trzeba by dopracowac
suma obroncy majac 100k pik i mieczy z jakis 20 atakow dala by nam zawyzona ilosc defa co wprowadzalo by nas w blad
suma offa nie byla by zla
 

DeletedUser106372

Guest
trzeba by dopracowac
suma obroncy majac 100k pik i mieczy z jakis 20 atakow dala by nam zawyzona ilosc defa co wprowadzalo by nas w blad
suma offa nie byla by zla

Tutaj nie chodzi o raport taki jak przy napadzie, gdzie masz ile wojska off rozbiło deff.
Przy łączonym funkcja polega na tym , aby sprawdzić straty po obu stronach barykady
 

DeletedUser

Guest
Bogver1: laczona ilosc offa to dobry pomysl ale w przypadku defa to by sie nie sprawdzilo

1. nie w kazdym raporcie widac defa (attaki)
2. w obroncy sumowane powinny byc tylko straty (laczna ilosc wojska jest tu zbedna)
 

DeletedUser

Guest
Te wyliczenia przeprowadzi obrońca i sa to dane dla obrońcy więc wszystko wiadomo, pomysł dobry, zawsze statystyki się przydadzą, jednak na piechote klikanie wybranych raportów z 1000 jest nieporozumieniem, należało by kliknąć "pokaż raporty z obrony" i potem kliknąć "podsumuj", jednak należało by równolegle wprowadzić moją propozycję :)
 

DeletedUser

Guest
trzeba by to dopracowac aby i atakujacy i obronca byl wstanie z tego korzystac

jesli by dodac to pod raportami z wioski to by mialo sens jako ze nie trafilibysmy na wiecej wiosek niz nas interesuje :D
 

DeletedUser

Guest
trzeba by to dopracowac aby i atakujacy i obronca byl wstanie z tego korzystac

jesli by dodac to pod raportami z wioski to by mialo sens jako ze nie trafilibysmy na wiecej wiosek niz nas interesuje :D

atakujący ma atakować i nie może wiedzieć o stratach obroncy, kolego giw, bez sensu co ty mówisz.
 

DeletedUser

Guest
no dobrze, zatem atakujący sobie podliczy ile ofa łacznie wywalił bez racjonalnego zestawienia z ubitym defem wroga:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry