Łączenie wiosek

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser63121
  • Data rozpoczęcia

Podoba Ci się ten pomysł?

  • Tak

    Głosy: 104 44,6%
  • Nie (napisz dlaczego)

    Głosy: 93 39,9%
  • Nie wiem, ale raczej tak

    Głosy: 36 15,5%

  • W sumie głosujących
    233
Status
Zamknięty.

DeletedUser63121

Guest
Nie czytałeś dokładnie tematu:(
Można by było połączyć do czterech wiosek. Najwięcej konkretnych info było w tamtym temacie, ale został skasowany, a screenów niestety nie zapisałem na komputer. A dlaczego teraz jest tyle bunusów dla obrońcy, a dla agresora czasem zaskoczenie? Obrońca może mieć nieskończoność wojsk w wiosce do obrony, a agresor co? Tylko jedna mała zagroda:(
 

DeletedUser21596

Guest
Nie podoba mi się ten pomysł, ponieważ pomyślcie chwile ludzie...
1. Koleś w TOP1 na świecie pierwszym połączy tak wszystkie sąsiednie na max rozbudowane wioski (po cztery), i co? Może farmić prawie każdego!
2. Plemiona stracą cały swój urok... jeśli chcecie coś łączyć itd... polecam Ogame...
3. Plemiona przez to będą miały mniejszą grywalność, a tego nikt nie chce... m.in. z przyczyn 1 i 2...
 

DeletedUser8802

Guest
pomysl niezbyt czemu?

zbyt dobrych agrumentow nie mam ale ogolnie zniemiel by taktyke gry teraz jak cos przejmuje to niepatrze cy cos jest kolo takiej wiochy czy nie a teraz zyskaly by na sile gracze ktory rozbudowywywali by np opuszczone blisko siebie bo polaczenie bylo by dla niego oplacalne a taki ja bym musial przejmowac takie grupy wiosek zamiast tak jak ja lubie pooddzielane ;p

co do zmniejszenia ilosci wiosek prawda zmniejszyla by to ilosc ale jedynie na kontynentach najbardziej zageszczonych a zalozmy ze jest 1 kontynent ze wolnego pola znalesc sie nieda a 2 kontynent ze wioski sa w odzielenie 1-3 kratek od siebie itaki gracz w tym tlumie wiosek by mial tyle samo co ten na zadszym k a mial by przewage :mad: i to duza bo mial by do obrony 4x mniej wiosek 4x wieksza armia:mad::eek:
 

DeletedUser96513

Guest
A na mapie wygladalaby jak normalna wioska tylko duuuzooo wiecej punktow? Pomysl nawet dobry zmniejszylaby sie ilosc wiosek i ulatwiloby to zarzadzanie nimi
 

DeletedUser103732

Guest
wedlug mnie ciekawy pomysl. ma wiele wad ale takze i pozytywne struktury.
przykladowo
wada:
-jesli dwoch graczy nie idzie w obrone razem z innymi to sa bardzo chetnym keskiem dla mocnych graczy
pozytywne:
-jesli gracze ida razem w obrone (powiedzmy ze mur mozna razem wspierac) to nie bylo by praktycznie bata na nich. do tego zrobic cza by bylo skarbiec by mogli wspolnie zbierac na wspolne budowle pieniadze
 

DeletedUser

Guest
jestem jak najbardziej na tak ten pomysł jest dobry bo kiedy ma sie dużo wioch nie chce sie przeglądać wszystkich codziennie a to byłby spory skrót i ułatwienie, poza tym łatwiej by się atakowało z takiej wioski i łatwiej by się jej broniło
 

DeletedUser79519

Guest
Pomysł jest ciekawy i zamiast kłótni wolałbym opracować jak najlepszy pomysł na wprowadzenie tego w życie :)
Optymiści bierzcie się do pracy i udoskonalcie pomysł a nie odpierajcie ataki opozycji :p Gdy pomysł nabierze kształtów i wyobraźnia zadziała, to więcej ludzi was poprze.

Łączenie wiosek hmmm, może odrobinę inaczej ;)
Gdyby nie łączyć fizycznie całych wiosek a tylko poszczególne budowle, już tłumaczę:
wioska "A" jest rozbudowana na max i pomieści 24K ludności produkcja EKO jest na poziomie 2400/h

wioska "B" jest rozbudowana na max i pomieści 24K ludności produkcja EKO jest na poziomie 2400/h

Można, by było z wioski "A" oddać jeden poziom np. zagrody wiosce "B" (oczywiście kosztowało, by to surki ja za zagrodę na 30 poziomie + extra 1 poziom)
Czyli wioska "A" ma poziom 29 a wioska "B" 31 poziom
Całą operację można było by odwrócić oczywiście za odpowiednią ilość surki
To przykład tylko na 2 wioskach, które istniały by jako "tandem"
Kwestią do uzgodnienia jest to czy po starcie, którejś z wiosek wszystko wraca do stanu z przed łączenia czy zostaje tak jak jest.

Przykład z zagrodą jest dobry dla agresora lecz gdyby zrobić ten manewr z murem to max bonus dla obrońcy. w ten sposób frontowe wioski mogły by naprawdę być skuteczne w obronie i mniejsze bunkry można by było robić.

Myślę aby można było łączyć wszystko maksymalnie o 100% czylo zagroda z 30 do 60 mur 20 do 40 itd.

Proszę o wypowiedzi, bo piwo pije i nie odpowiadam za skutki :p
 

DeletedUser108469

Guest
jak dla mnie to nie jest za ciekawy pomysl i sie nie sprawdzi. z 2 strony wezcie pod uwage ze polaczycie wioski i co? zeby to rozwiazac jakos w miare madrze to by musialo byc tak zrobione by mozna bylo laczyc wiochy to musialy by miec taki sam poziom rozwoju kazdego budynnku a nie w kazdej farmie chce sie rozbudowywac tak samo wiec trzeba to wziasc pod uwage. po takim polaczeniu trzeba wowczas pomnozyc koszt budowy x ilosc wiosek zeby sie budowalo jednoczesnie i czas x ilosc wsi. wowczas jak by to wygladalo. nie dosc ze wszystko tak samo rozbudowane to jeszcze powiedzmy taki mur na 20 poziom przy stopniu 20 ratuza budowal by sie 4 dni nawet. i jaki w tym sens? to jest moim zdaniem rozwiazanie sprawiedliwe z tym mnozeniem czasu itd. jednak pomysl ogolnie jest dretwy i zeby bylo sprawiedliwie musialo by byc mniej wiecej tak jak napisalem a wowczas gra stanie sie nudna i monotonna bo kumu bedzie sie chcialo wlazic zeby kliknac i wrocic za kilka dni zeby znow kliknac:) hehe
Pozdro:) to tylko moje skromne zdanie:) wy oczywiscie macie prawo miec swoje:)
ja jestem na nie
 

DeletedUser

Guest
Przecież to jest niedorzeczne !!!

I w ogóle po co takie coś?
Nauczcie się w końcu grać normalnie.Owszem są niektóre dobre pomysły ale ten jest kompletne nie wypał i jakby coś takiego zostało wprowadzone to bym raczej zakończył grę i na pewno dużo innych gracz też by tak zrobiło.

Oczywiście nie!!!!
 

DeletedUser102734

Guest
Pomysł nieciekawy. uważam, że takie łączenie wiosek nie jest potrzebne. Gra w plemiona polega na strategi, a nie na szukaniu wszelakich ułatwień, jak dla kogoś jest za trudna to niech pogra sobie w krasnoludki, które uprawiają ogródek. Na szczęście tam nie trzeba sąsiedniej działki atakować z marchewką w ręku,żeby zdobyć sałatę:)
 

DeletedUser20897

Guest
Jestem na nie, nie przypadł mi po prostu ten pomysł do gustu.

W ankiecie przez pomyłkę nacisnąłem na Nie wiem, ale raczej tak zamiast na Nie (napisz dlaczego) . :/
 

DeletedUser112449

Guest
Ja też jestem na nie ! to jest bardzo głupi pomysł owszem fajne polepszenie lecz silnik wolno by jechał i różnica pomiędzy agresorem a obrońcą kolosalnie by się zwiększyła. a np. w realu połącz sobie komputer telefon mp4 telewizor i coś jeszcze. niby same fajności ale ogólnie to głupi pomysł bo za dużo bałaganu.
 

DeletedUser

Guest
jestem za pomysł bardzo dobry zaoszczędzi klikania przesyłania surowców
 
Status
Zamknięty.
Do góry