Filmy wojenne

DeletedUser27357

Guest
Witam.

Ostatnio spodobały mi się filmy o tematyce wojenne. Oglądałem już Szeregowca Ryana, Kompanię Braci i The Hurt Locker (W pułapce wojny?). Chciałbym poznać inne (podobne) filmy o tej tematyce. Piszę tutaj, bo rzadko mam czas na siedzenie w internecie, więc liczę że mi pomożecie. Temat oczywiście jest do dyskusji o takowych filmach.
 

DeletedUser27357

Guest
O czym to? I co sądzicie o tym serialu... Hmm jak to było "Pacyfik"?
 

DeletedUser49674

Guest
Dobrych filmów jest dużo , choćby "Wróg u bram"
Do filmów wojennych zaliczają się też "Lista Schindlera" czy "Pianista" choć strzałów tam za dużo nie ma;)
 

DeletedUser109506

Guest
tutaj zobaczysz 20 najlepszych filmów wojennych wg. serwisu IMDb

ja z czystym sumieniem polecam takie tytuły (alfabetycznie):
- Braveheart: Waleczne serce (Braveheart) - ciekawa epopeja o walce Szkotów i Anglików jeszcze w średniowieczu
- Cienka czerwona linia (Thin Red Line, The) - nietypowy film wojenny (II wojna światowa), który niedawno miałem przyjemność oglądać, pełen rozważań na temat najważniejszych w życiu człowieka wartości - życia, miłości, przyjaźni...
- Czas apokalipsy (Apocalypse Now) - kultowy już (najlepszy wg. mnie) film o wojnie (wietnamskiej) F.F. Coppoli, świetna atmosfera...
- Czas apokalipsy: Powrót (Apocalypse Now: Redux) - to co wyżej, ale w wersji reżyserskiej... 3,5 h siedzenia na doopie
- Działa Navarony (Guns of Navarone, The) - to już klasyka... stary, ale jary
- Helikopter w ogniu (Black Hawk Down) - świetny film o amerykańskiej akcji w Somalii, piękne zdjęcia Idziaka
- Kompania braci (Band of Brothers) - serial, chyba nie muszę przedstawiać... - dzieje Kompanii E podczas II wojny światowej (bardzo realistyczny)
- Lawrence z Arabii (Lawrence of Arabia) - dosyć ciekawe ujęcie działań wojennych na Bliskim Wschodzie pokazane przez pryzmat ekscentrycznego oficera armii brytyjskiej (II w.ś.)
- Łowca jeleni (Deer Hunter, The) - dramat o tragedii zwykłych ludzi po wojnie w Wietnamie (świetny De Niro)
- Ofiary wojny (Casualties of War) - Wietnam, żołnierze chcą wziąść odwet na prostych wieśniakach za zabicie ich kolegów, na co nie może przystać jeden z nich... (trochę się nudziłem na nim )
- Paragraf 22 (Catch-22) - świetna komedia (wręcz parodia) filmów wojennych, pokazująca bezsens wojny (II w.ś.)
- Patton (Patton) - film biograficzny o wybitnym amerykańskim generale George'u S. Pattonie, nie pozbawiony humoru (II w.ś.)
- Pianista (Pianist, The) - Polański i dzieje utalentowanego Żyda (Szpilmana) podczas II wojny światowej (na faktach)
- Pluton (Platoon) - "wpływ wojny na psychikę młodych ludzi" - świetny film zawierający ponoć motywy autobiograficzne Olivera Stone'a (Wietnam)
- Życie jest piękne (La Vita e bella) - komedia (!) o holocauście - świetna!
Poza tym,
- Dr. Strangelove, albo jak przestałem się bać i pokochałem bombę (Dr. Strangelove or: How I Learned to stop worrying and love the boms)
- MASH (M.A.S.H.)
- Most na rzece Kwai (Bridge on the River Kwai, The)
- Pełny magazynek (Full Metal Jacket)
- Pola śmierci (Killing Fields, The)
- Spartakus (Spartacus)
- Szeregowiec Ryan (Saving Private Ryan)
- Ziemia niczyja (No Man's Land)
 

DeletedUser149091

Guest
U mnie numer 1 to "Szeregowiec Ryan" "Helikopter w ogniu" :D
 

DeletedUser

Guest
"Listy z Ivo Jimy"
"Sztandar Chwały"

dobre filmy Estwooda.
 

DeletedUser94751

Guest
Najlepszym filmem jest - wg. mnie - ,,Idź i patrz". Ale akcji tam za dużo nie ma, to raczej taki dramat wojenno-psychologiczny. Film mało znany, ale to prawdziwa perełka. Opis z filmweb'u:
Akcja filmu toczy się na terenie, okupowanej przez Niemców Białorusi, w 1943 r. 14-letni Florja jest świadkiem dokonanej przez faszystów eksterminacji mieszkańców rodzinnej wsi [w tym również jego najbliższych]. Doznany przez niego szok powoduje głębokie zmiany w psychice. Chłopiec ucieka do własnego świata, z trudem odróżniając jawę od sennych fantazji... Wojenny dramat Elema Klimowa to wstrząsająca historia o utracie niewinności. Reżyser filmu, w celu spotęgowania klimatu koszmaru, użył bogatych środków plastycznych z pogranicza baroku i ekspresjonizmu.

Świetnymi filmami wojennymi są też:
Hotel Ruanda - dla odmiany dziejący się w Afryce
Dr Strangelove - świetna satyra wojenna, ale to przecież Kubrick
oraz Życie jest piękne i Pianista

Ave!
 

DeletedUser

Guest
filmy

Helikopter w ogniu
Byliśmy żołnierzami
Wróg u bram
Sztandar chwał
Pacyfik
 

DeletedUser6343

Guest
ja zbytnio nie przepadam za wojennymi filmami ale ostatnio z nudów w tv oglądałem film pt. " Zaginiony Batalion" bardzo mi się spodobał
 

DeletedUser22258

Guest
"helikopter w ogniu", "The Hurt Locker" i "bękarty wojny" hehe ;) najlepsze z najlepszych.
 

DeletedUser125974

Guest
również wojenne choć dawniejsze czasy :):
-Królestwo Niebieskie
-Centurion
 

DeletedUser

Guest
...

The Hurt Locker - W pułapce wojny
Listy z Iwo Jimy
300
Aleksander
3 Królestwa
Patriota
Pianista
Troja
Królestwo Niebieskie
Ip Man
Robin Hood
Szeregowiec Ryan
Za linią wroga
Flyboys - Bohaterska Eskadra
Walkiria
Pearl Harbor
John Rambo
Ostatni Samuraj
Kompania Braci
Operacja Świt
O jeden most za daleko
Szalona Odwaga
 

DeletedUser109089

Guest
"Wróg u bram" jest moim ulubionym filmem wojennym
 
Do góry