Wioski barbarzyńskie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser133168
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba ci się ten pomysł?

  • Tak

    Głosy: 10 13,7%
  • Nie

    Głosy: 48 65,8%
  • Nie mam zdania/mi to objetne

    Głosy: 6 8,2%
  • Ja zawsze jestem na nie

    Głosy: 3 4,1%
  • Nie chciało mi się przeczytać

    Głosy: 6 8,2%

  • W sumie głosujących
    73

DeletedUser133168

Guest
Aktualnie na niektórych światach jest opcja ,,Samoistnie rozwijające się wioski barbarzyńskie" według mnie jest to zły pomysł, gdyż wojna powinna toczyć się pomiędzy graczami, a nie między graczem a serwerem. Z powodu pustych wiosek wiele światów jest dość w smutnych kolorach, konkretniej szarych. Proponuję zamienić opcję w konfiguracji serwera pt. ,,Samoistnie rozwijające się wioski barbarzyńskie" na hasło ,,Wioski barbarzyńskie" i wybierać podczas tworzenia nowych światów między:,,Samoistne niszczejące wioski barbarzyńskie", ,,Samoistnie rozwijające się wioski barbarzyńskie", i ,,Brak opcji" (czyli że nic się z nimi nie dzieje tak jak jest to np. na ś1). Wioska barbarzyńska na świecie z opcją ,,Samoistne niszczejące wioski barbarzyńskie" traciłyby systematycznie punkty, tak jakby jej budynki były burzone z ratusza. Budynki burzyły by się losowo np. jeden dziennie czy tam z inną prędkością, aż do czasu gdy wioska zniknie tzn. nawet ratusz z poziomu 1 przejdzie do 0. Wtedy wioska przestaje istnieć a jej miejsce zajmuje las, łąka czy jeziorko. ;p Wioskę barbarzyńską można by było oczywiście przejąć zanim zniknie i przerwać ten proces. Troszkę to długo opisałem, ale komu chciało się przeczytać niech zagłosuje.
 

DeletedUser135553

Guest
Uważam...:rolleyes: ,że Na samym początku gry Dla gracza Barby które się Rozkręcają Są dość użyteczne
w późniejszym etapie gry są nie potrzebne bo wtedy jest dość woja i atakują różnych graczy lub prowadzą wojny.

PS.A poza tym Gracze którzy chcą grać "uczciwie" to nie przejmują Barbów no może pierwsze dwie wioski...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser135301

Guest
Hmmmm.. A teraz zabiorę cię do rzeczywistości gracza który miał nie fart i trafił , w okolice graczy powyżej 60k punktów... A wokół sporo barb.... To jakie ma szanse na przetrwanie? przejmuje barby. NA NIE
 

DeletedUser135553

Guest
Hmmmm.. A teraz zabiorę cię do rzeczywistości gracza który miał nie fart i trafił , w okolice graczy powyżej 60k punktów... A wokół sporo barb.... To jakie ma szanse na przetrwanie? przejmuje barby. NA NIE

Sorry że teraz głupio spamuje ale to było do mnie..?:confused:
 

DeletedUser20307

Guest
Ja bym to troszkę zmodyfikował

niech sobie będą barbarzyńskie - ale żeby nie dało się ich przejmować!
bo to nie dość, że powoduje, że gracze nie walczą

to jeszcze robi straszną dysproporcję - ponieważ gracz który ma dużo czasu
gdy dojdzie do pałacu - przejmuje bez żadnych strat masę wiosek

i jakie szanse mają pozostali gracze - praktycznie żadną
a gdyby musiał by zdobywać wioskę innego gracza - to tracił by wojsko i
jego rozwój byłby w miarę spowolniony przez realną walkę ..
 

.JWP.

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
395
Ja bym to troszkę zmodyfikował

niech sobie będą barbarzyńskie - ale żeby nie dało się ich przejmować!
bo to nie dość, że powoduje, że gracze nie walczą

to jeszcze robi straszną dysproporcję - ponieważ gracz który ma dużo czasu
gdy dojdzie do pałacu - przejmuje bez żadnych strat masę wiosek

i jakie szanse mają pozostali gracze - praktycznie żadną
a gdyby musiał by zdobywać wioskę innego gracza - to tracił by wojsko i
jego rozwój byłby w miarę spowolniony przez realną walkę ..

Hmm, w póżniejszym etapie gry istnieje dość duża szansa, że jakies konto zszarzeje. Wtedy wioski nie maja właściciela, co zgodnie z twoja propozycja utrzymywałoby sie dokonca egzystencji serwera. :<
 

DeletedUser133168

Guest
#szarad11 ma opcję: start od nowa lub przeprowadzkę na inny świat, nie oszukujmy się- i tak nie ma szansy na zwycięstwo bez pomocy innych i podkreślam, że barby znikałyby dość wolno. Dodatkowo podkreślam, iż jest tylko opcja w konfiguracji serwera tzn. nie na wszystkich światkach.
#livius- uśmierciłbyś świat tym sposobem dość szybko :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Głos na Nie, wioski barbarzyńskie w początkowym etapie gry służą do farmienia, a potem gdy na światach jest rozwój wiosek barbarzyńskich, to nie tylko dają większe korzyści z farmienia, to można je jeszcze przejąć. Kto chce może ich wcale nie przejmować, ale żeby jeszcze burzyły się w nich budynki, to juz przegięcie :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
PS.A poza tym Gracze którzy chcą grać "uczciwie" to nie przejmują Barbów no może pierwsze dwie wioski...

Śmieszna definicja graczy uczciwych. Przejmują to nie są uczicwi, ale pierwsze dwie mogą mieć - żal wojska tracić z pierwszej wioski? Bo przy 2 wiosce często nie tyle liczy się wojsko, co umiejętności agresora a tych się nie posiada? Wyrasta nam, zdaje się, kolejny forumowy pseudo-pr0... Zeby nie było - sam barbarki przejmuję, bo to czasu nie zajmuje, nie trzeba ślęczeć godzinami przy komputerze.... Zresztą branie barbarek jest tak samo uczciwe, jak ich farmienie - chciałbym, by Ci którzy tak głośno krzyczą na tych, co wioski serwera przejmują, mogli jednocześnie powiedzieć, że nie zbierali dostępnych za darmo kolosalnych łupów z takich wiosek...

A co do pomysłu - głos na nie, ponieważ nie bardzo widzi mi sie opcja niszczejących wiosek, musiałyby startować z dużą ilością punktów, sam ratusz musiałby mieć 15 poziom :)
 

DeletedUser

Guest
Głos na nie.

Wiosek barb nie przejmuję, gdyż 3 tys. punktów to dla mnie stanowczo zbyt słabe wioski.

Nie mniej bardzo cenie sobie wygodę farmienia takich wiosek;) Kiedyś jak wioski miały po 126 punktów farmienie było męką, teraz wystarczy jeden porządny atak na ładną wioskę barb. która się ładnie rozbudowała(duży spichlerz i kopalnie) i mamy duże ilości surowców.

Kiedyś(bodajże na ś13) wioski barb. rozwijały się do maksymalnej liczby punktów(lub prawie maksymalnej), właśnie po to, aby nie były tak łatwym i jednocześnie kuszącym celem, wprowadzone ograniczenie rozwijania wiosek do 3 tys. punktów.
 

DeletedUser135553

Guest
Śmieszna definicja graczy uczciwych. Przejmują to nie są uczicwi, ale pierwsze dwie mogą mieć - żal wojska tracić z pierwszej wioski? Bo przy 2 wiosce często nie tyle liczy się wojsko, co umiejętności agresora a tych się nie posiada? Wyrasta nam, zdaje się, kolejny forumowy pseudo-pr0... Zeby nie było - sam barbarki przejmuję, bo to czasu nie zajmuje, nie trzeba ślęczeć godzinami przy komputerze.... Zresztą branie barbarek jest tak samo uczciwe, jak ich farmienie - chciałbym, by Ci którzy tak głośno krzyczą na tych, co wioski serwera przejmują, mogli jednocześnie powiedzieć, że nie zbierali dostępnych za darmo kolosalnych łupów z takich wiosek...

A co do pomysłu - głos na nie, ponieważ nie bardzo widzi mi sie opcja niszczejących wiosek, musiałyby startować z dużą ilością punktów, sam ratusz musiałby mieć 15 poziom :)


Sorry źle to ująłem miałem na myśli że według mnie Ten który przejmuje barbe jest...:confused:Po prostu ułatwia Sobie zadanie
Mój błąd skojarzenia "uczciwi"
 

DeletedUser130546

Guest
Oczywiscie ze na nie. A jeżeli, ktoś zaczął grę i ma ponad, no mało punktów, to musi walczyc z tym co ma 10x więcej?

/Edit: W tedy, by go załatwił jednym atakiem, a on by się nie zarejestrował, to plemiona, traciły by nowych graczy, a chyba założyciel gry, chciałby aby było coraz więcej użytkowników!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser135553

Guest
Oczywiscie ze na nie. A jeżeli, ktoś zaczął grę i ma ponad, no mało punktów, to musi walczyc z tym co ma 10x więcej?

/Edit: W tedy, by go załatwił jednym atakiem, a on by się nie zarejestrował, to plemiona, traciły by nowych graczy, a chyba założyciel gry, chciałby aby było coraz więcej użytkowników!


Wiesz 100 graczy to nie ma różnicy wielkiej w skali graczy którzy grają
 

DeletedUser

Guest
to według mnie jest niepoczebne wioski jak się rozbudują do nimimum 3000p. są przejmowane inne zaś nie może jak ktoś gra i nie ma silniejszych koło niego
 

DeletedUser109506

Guest
głos na nie ;) sądze, że obecnie wioski barbarzyńskie tak jak większość opcij w plemionach są dobrze dopracowane i niema powodu tego zmieniać ;)
 

DeletedUser

Guest
Jak się zaczyna grę to barbarki nie rozwijają się na równi z nami...
Ale sąsiedzi tak :)))
NIE!
 

DeletedUser121859

Guest
barbki to zawsze pocatkowe farmy wiec po co je likwidowac?? ja je farmie i dużo dzieki temu zyskuje pomysl do poprawki
 
Do góry