Wioski opuszczone

  • Rozpoczynający wątek Sqner
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o takim utrudnieniu?

  • Tak. Podoba mi się pomysł... Wolę utrudnienie = większa satysfakcja z gry.

    Głosy: 51 18,5%
  • Nie. Po co mam się męczyć walcząc z prawdziwymi graczami? Wolę czasem przejmować opuszczone idąc na

    Głosy: 224 81,5%

  • W sumie głosujących
    275
Status
Zamknięty.
Wynik reakcji
119
RE

Nie podoba mi się ten pomysł ponieważ: Zanik wiosek po graczu byłby nie zgodny z rzeczywistością, przecież fizycznie całe miasta nie mogą zniknąć, no może jak spadnie bomba atomowa to co innego... ale to już inna bajka ;) Nie daj Boże jakby powstały wielkie dziury o których była mowa powyżej, nie można byłoby wtedy przejmować nowych wioseczek.. Szlachcic może biegać max. ponad 40 godzin... co byś zrobił jeśli twój następny cel był od ciebie oddalony np. o 60 godzin ? Zatrzymałbyś się w rozwoju i nic nie przejmował, a taka gra doprowadziła by zakończenia przez ciebie przygody na danym świecie... Dla niektórych przejmowanie Barbarzyńskich i Opuszczonych wiosek to bardzo istotna sprawa w ich rozwoju dlatego nie należy ograniczać graczom pola działania...
 

DeletedUser

Guest
Nie chcesz przejmować WB - nie przejmuj. Może niektórzychcą przejmować, bo mają wokół tylko swoje plemię itp.
Ja na nie!
 

DeletedUser21198

Guest
Moim skromnym zdaniem pomysł byłby całkiem niezły, gdyby Plemiona nie były gra zespołową. Przecież wiele wiosek to efekt współpracy całego plemienia! Plemię prowadzi wojnę, prowadzi zorganizowane ataki, obstawia wioski na granicy, wszyscy się męczą, a kiedy czyjeś wioski staną się barbarzyńskie, to to zwykle wiekszość jego wiosek i tak zostaje w plemieniu, a przejmowanie wiosek barbarzyńskich na granicy, też daje pewien dreszczyk emocji:)

Do tego dochodzi rozdawanie wiosek przez graczy kończących grę (to dopiero nieciekawe - tego też zabronisz?), gracz przejmuje kolegę z plemienia, po czym robi się szary i wioski mają zniknąć???
 

DeletedUser116950

Guest
POmyśł troche chybiony

NP. na sw21 plemie HT skonczyło gre ( wiekszosc graczy skonczyla gre i dala swoje konta do kasacji)

to teraz cały k43 i K44 byłby pusty :/
 

DeletedUser

Guest
Bardzo mnie irytuje w tej grze pewno niedociągnięcie. mianowicie, gdy ktoś kończy grę, to jego wioski się opuszczają. Gdy nagle na mapie pojawia się x00 wiosek opuszczonych, to gracze idą na łatwiznę i niszczą wojsko w tych wioskach bez udziału żadnego obrońcy i przejmują... zero satysfakcji, gdzie tu rywalizacja? czy ta gra nie powstała właśnie głównie do rywalizacji? Np jest wojna, a zamiast walczyć z graczami, to uczestnicy sobie przejmują wioski opuszczone. :/ bez sensu... :rolleyes: Moim zdaniem powinno w ogóle nie być takiej możliwości. Wraz z graczem powinny także znikać jego wioski z powierzchni mapy. Gracz odchodzi - odchodzą także wioski i po problemie... oczywiście przez pierwsze 2 miesiące opuszczone mogą być... przecież farming itd to duży atut tej gry, ale potem? By gracze szli na łatwiznę przejmując wioski bez obrony z prawdziwego zdarzenia (z udziałem ręki ludzkiej)? o_O ale pewnie to się nie zmieni. :/ nie powiem dlaczego... :F

Tak, jak gracz opuszcza wioskę, wszyscy jego poddani biorą do ręki śrubokręt i rozbierają ratusz i inne budynki, deski na taczki i sru, na florydę na wakacje. to jest to twoje wyobrażenie?:rolleyes::D
 

DeletedUser

Guest
ja jestem rolnikiem
i jak tu być rolnikiem bez farmy no powiedz
(dla ciekawych mam 34h i 2 ciągniki)
 

DeletedUser99417

Guest
nie bez sensu wyobraź sobie kolesia co miał milion puktów i tak zapeził prau gracz że otoczył ich wioseczki a terz co on kasuję koto i kolsie w nadzieji bedą musieli czekac na pojawienie się wioch barbarzyńskich i ich rozwiniecie
 

DeletedUser121859

Guest
tak to było bu głupio nie lepiej aby wioski miały wojo opuszczone oczywiście?
 

DeletedUser20468

Guest
Bardzo mnie irytuje w tej grze pewno niedociągnięcie. mianowicie, gdy ktoś kończy grę, to jego wioski się opuszczają. Gdy nagle na mapie pojawia się x00 wiosek opuszczonych, to gracze idą na łatwiznę i niszczą wojsko w tych wioskach bez udziału żadnego obrońcy i przejmują... zero satysfakcji, gdzie tu rywalizacja? czy ta gra nie powstała właśnie głównie do rywalizacji? Np jest wojna, a zamiast walczyć z graczami, to uczestnicy sobie przejmują wioski opuszczone. :/ bez sensu... :rolleyes: Moim zdaniem powinno w ogóle nie być takiej możliwości. Wraz z graczem powinny także znikać jego wioski z powierzchni mapy. Gracz odchodzi - odchodzą także wioski i po problemie... oczywiście przez pierwsze 2 miesiące opuszczone mogą być... przecież farming itd to duży atut tej gry, ale potem? By gracze szli na łatwiznę przejmując wioski bez obrony z prawdziwego zdarzenia (z udziałem ręki ludzkiej)? o_O ale pewnie to się nie zmieni. :/ nie powiem dlaczego... :F

Dla mnie topic bezsensuu tym bardziej patrząc na grę Riddlersów, przejmowanie tylko i wyłącznie własnych graczy...heh propozycja pod siebie. Dobrze, że się ten swiat kończy... :rolleyes:
Stylu gry graczy nie ma prawa nikt zmieniac...barbarzynskie wioski to po częsci własnie strategia, ktos po prostu może nie mieć czasu na wakę z graczami i żyje barbarianami :) dlatego kogo to obchodzi czy będzie tak a nie inaczej? Garstka graczy którzy szukają utrudnienia nieh po prostu tych wiosek nie przejmuje i niech zbiera szlachty na walkę z graczami...co za satysfakcja przejmowac barba? poczękaj aż zajmie to wróg i wtedy ty zaatakujesz ich...bajecznie piekne :D
Propozycja taka, że aż niektórzy mogą pomysleć i złożyć propozycje typu: "Mnie się nie chce farmić, niech nie farmią inni. Po co w ogóle są wioski barbarzyńskie ? Usunąć je!"

PS. komentarze przy odpowiedziach Tak i Nie zbędne...żeby nie powiedzieć idiotyczne.


acha, jak bym chciał, żeby na świecie było 25% opuszczonych krajów... wtedy polska stawałaby się większa z dnia na dzień niemal za darmo. :/ :/ :/

gdzie ty zyjesz sqnerku ? LOL, zycie to nie gra
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Zaznaczyłem Nie. Po co mam się męczyć walcząc z prawdziwymi graczami? Wolę czasem przejmować opuszczone idąc na łatwiznę.:D
 

DeletedUser54804

Guest
te odpowiedzi do ankiety są fatalnie sformułowane...
Przecież można przejmować i barbaki i wioski wroga.
 

DeletedUser124769

Guest
TAK, TAK , TAK !!!! 100 razy TAK! Pomysł genialny!

Z tym że w takiej wersji to niestety nie przejdzie:(

Proponuję parę poprawek:

1. Zasada ta zaczyna obowiązywać dajmy na to po pół roku istnienia danego świata (to do ustalenia).
Na początku być może nie ma to sensu, bo prawie wszyscy żyją z farmienia, natomiast później te szare wioski naprawdę wypaczają sens gry, której celem jest walka z przeciwnikiem a nie przejmowanie kolejnych wiosek bez żadnego wysiłku. Ale trzeba trochę pograć by to sobie uświadomić.

2. Gdy gracz kończy grę wioski znikają, ale aby uniknąć dziur na mapie pojawiają się gdzieniegdzie nowe wioski, które rozwijają się do jakiegoś pułapu punktów.

3. Problem wojska które zapewne znajdowało u gracza który zakończył grę - jego wojsko oczywiście znika wraz z wioskami, natomiast znajdujące się tam wsparcie od innych automatycznie odsyłane jest do właściciela.

4. Problem ataków idących już na wioskę - można to rozwiązać tak że wioski nie znikają od razu, są szare przez 2 dni, jak ktoś zdąży przejąć to ma, jak nie wioska znika.
 

DeletedUser54804

Guest
Pixi, a ja uwazam ze po prostu wiekszosc kierowała sie samym TAK lub NIE.
Poza tym, kazdy gra jak chce, nie mozna komus narzucic stylu gry. Jak ktos chce byc tylko łowcą barbarek to jego sprawa...Tak jak pisałam wcześniej, da się przeciez przejmować i wioski przeciwników i barbaki :) Oczywiście priorytetem powinny być wrogie wioski :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser123308

Guest
Ja wybrałem:
"Nie. Bo autor to ... autor nie myśli"

I co jak np. na 9św teraz z 50 graczy z plemienia Bracia pousuwało konta to południowego-zachodu praktycznie by nie było...NIe wiem jak Ty sobie wyobrażasz pół pustej mapy...śmiesznie by to wyglądało wschód mapy to 1 plemie a zachód 2 wrogie plemie...nie ważne, że jest taka dziura, że szlachta nie może, przejąć ważne, że Twój pomysł jest "De Perfekto" czy jakoś tak ;x
 

DeletedUser

Guest
Na NIE

Już sobie wyobrażam te dziury na mapie. Nagle grę kończy gracz co ma 500 wiosek. Czarna dziura. Po za tym po dość długim, albo i nie czasie zacznie brakować chętnych do gry jak najbliższa wioska będzie ze 100h od niego.
I wiele innych kontrargumentów, ale i tak ostatecznie na NIE. :rolleyes:




Masz racje a co jak najbliższa wioska jest 100 godz szlachtą jak szlachta może najwyżej 40 godz
Głupi pomysł na nie..

:D:D:D:D
 

DeletedUser130634

Guest
chyba cie coś po**bało ja na św19 niemam gdzie przejmować bo gracze naokoło mie mają 7,10 milionów pkt a ja mam 25k.. a więc ich nieprzejme, a i tak najbliższą barbare mam w odległości 27 godzin więc minimum 3 szlachty na raz żeby ją przejąc..
 

DeletedUser65004

Guest
Nie zbyt przekonujący pomysł. Znikają i dobrze. Czasami przydaje się dostać parę wiosek ze darmo, albo pół darmo bez przejęcia wioski w plemieniu za ten przysłowiowy frajer, szczególnie jak ktoś jest na froncie, bądź jeszcze lepiej ma szeroki front i samoistnie nie jest w stanie zapewnić sobie ochrony na całej szerokości granicy.

# aha, chciałem dodać, że oprócz tych wiosek, które powstają po graczach, wioski barbarzyńskie są świetnym środkiem dochodowym na monety ;) szczególnie jak się zbiera na jakaś akcję, a offy muszą stać w tym czasnie bezużytecznie, to można zrobić z nimi jakiś porządek :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł zbędny nie chcesz przejmować nie przejmuj
Wioski zamienią się w szaraki i wszystko dobrze
I tak jak przejmujesz wioskę 8k to są szanse że
tam zostanie wojo a jak przejmujesz wiochę 2k i
tam nie ma woja to jesteś noob:p
 
Status
Zamknięty.
Do góry