Plemiona?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser26195
  • Data rozpoczęcia

Co powinna zrobić administracja, aby plemiona znów były piękne?

  • Dać urozmaicone światy, typu Classic

    Głosy: 94 27,4%
  • Banować za każde widoczne wykroczeznie regulaminu

    Głosy: 41 12,0%
  • Oczyścić forum z bezsensownych tematów, postów

    Głosy: 67 19,5%
  • Zlikwidować wersję [4.0]

    Głosy: 42 12,2%
  • Nic nie powinna zrobić - teraz plemiona są super extra fajowo kulowe

    Głosy: 99 28,9%

  • W sumie głosujących
    343
Status
Zamknięty.

DeletedUser22906

Guest
Odp: Plemiona?

Nie o to mi chodzi. Czy to coś złego, że ja myśle tak a Ty tak? Czy ja Cię krytykuje, za to, że my ślisz, że classic jest lepszy? Czy ja mówie że na classicu jest tak a tak?
Zaliczasz mnie do grupy debili, dzieci neo itp. dlatego, że bardziej lubię nowe światy? Ależ Ty tolerancyjny...

Nieważne, czy to Niemcy więcej zarabiają na 4.0 czy Polacy, mi to wisi, ale im nie. Wolisz zarabiać mniej czy więcej? Jasne, że więcej.
Pamiętasz post Kmica? Jakie były wyniki ankiety? Parę procent na classic. A dużo więcej na nowe. I oni zarabiają o +/- tą różnice tych wyników...
Pozdrawiam, jacek.g

@up. Dokładnie trafiłeś, że nigdy nie grałem na nowo założonych światach(no, raz na 15, ale się zniechęciłem starą wersją), a jakoś mi to sprawia przyjemność.
Jak uważacie, co jest większą satysfakcją i szpanem(bo o tym mowa): wyjście na top na samym początku, czy po kilku miechach? Jeżeli o ścisłość, to zacząłem grać około grudnia, wszedłem na 12 świat. Zupełnie mi to wisi, że wokół mnie są sami mocniejsi. Jak ktos mnie w jeden dzień rozjedzie(pewnie tak się stanie), to cóż, life is brutal...

@edit. Wersja gry nie decyduje o tym, czy tam są dzieci neo, trolle, nooby itp. Na starych widziałem gości, którzy na plemiennym nie mieli za grosz ortografii, nie uznawali "edytuj", czy to nie są nooby, trolle itp.? Za to na prawie wszytkich jestem moderatorem forum...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

Nieważne, czy to Niemcy więcej zarabiają na 4.0 czy Polacy, mi to wisi, ale im nie. Wolisz zarabiać mniej czy więcej? Jasne, że więcej.

Aukcje z KP po 2zł za 3pkt oczywiście pomijamy... Zysk jest ogromny.

Jakie były wyniki ankiety? Parę procent na classic. A dużo więcej na nowe.

Wyniki były, jakie były z kilku powodów:
  • Gracze, którzy są zainteresowani grą na nowym Classicu zazwyczaj w chwili obecnej nie grają w Plemiona, a co za tym idzie, nie pilnują, czy powstała jakaś ankieta, sonda czy cuś jeszcze innego, stąd mało głosów na tą opcję.
  • Gracze, którzy w chwili ankiety "intensywnie" grali (słabo im szło, byli farmieni, etc.) oczywiście głosowali na opcję 4.0, która jest dla nich najłatwiejsza, niektórzy nawet z kilku kont (sam znam przypadek - kolega z 7 kont na 7 różnych światach zagłosował na 4.0).
Ja zaliczałem się do tych pierwszych (nie grałem w chwili ankiety), a o fakcie, że takowa istnieje dowiedziałem się, gdy wynik był już przesądzony i mój skromny 1 głos nic nie dawał. Pomijam fakt, że informacje o ankiecie pojawiały się wszystkim aktywnym graczom, a co za tym idzie - większa grupa osób głosowała... A im więcej osób, tym więcej "osób głosujących na 4.0" i multikont co niektórych z nich.
 

DeletedUser22906

Guest
Odp: Plemiona?

Jak z 7 kont na 7 światach?? Ja grałem na 3, 7, 8, 12 i 13 a mogłem głosować tylko raz.

A tak przy okazji, to podobno grasz na 17(świat dla noobów, spamerów i innego syfu) w oczekiwaniu na classic2, to czemu nie na classicu, który tak wychwalasz?
 

DeletedUser2254

Guest
Odp: Plemiona?

W takim razie ka?dego banowa? za spamowanie. Wszyscy b?d? si? wtedy ba?, ?eby tego bana nie dosta? i mo?e b?dzie mniej spamowania.;)
Rękami i nogami podpisuję się pod tym.

Dziwnym trafem BilsonManiac zosta? zbanowy - postaram si? dowiedzie? za co, bo za spam, to raczej nie, chyba, ?e za prawd?.
A to jakaś tajemnica? Mi?o stac si? przedmiotem rozwa?a? u?ytkownik�w forum, ale jeszcze milej, gdy pisz? o mnie przez pryzmat mojej pracy, a nie wieku. Kiedy do??cza?am do teamu (a dok?adnie jutro minie rok), nie by?o rygorystycznych wymog�w co do wieku. Tak wi?c nie rozumiem, dlaczego tak wiele os�b si? na ten temat wypowiada.
Mamy tylko jeden (!) ?wiat Classic przy 4 ?wiatach na zasadzie starych styli, 9 ?wiat�w na zasadzie nowych styli no i ostatnie wprowadzane masowo 4 style ?wiat�w 4.0 (na zasadach nowych styli). Niemcy nie decyduj? o tym jakie ?wiaty nam wprowadz? - to od nas Polak�w (!) zale?y, lecz niestety wi?kszo?? os�b my?li tak samo jak Ty i wyb�r niestety ju? przed wyborem ?wiata jest wiadomy. Classic wystartowa? we wrze?niu - je?li wytrzymasz tam przez p�? roku od tego momentu i b?dziesz licz?cym si? graczem na ?wiecie - b?d? Ciebie ub�stwia? do ko?ca swojego ?ycia (nie pal?, nie ?pam, okazyjnie wypije, gram w koszyk�wk? wi?c mo?liwe, ?e b?d? bardzo d?ugo ?y?). A po co Ci kolejne ?wiaty 4.0 cho? masz ich ju? 4 i wystartowa?y niedawno?
Ja akurat g?osowa?am na Classic. Nie zosta? wprowadzony? Trudno, mo?e nast?pnym razem. Je?li oczy mnie nie myl?, to zar�wno na Die Staemme i Tribalwars jest tylko jeden Classic - kto wie, mo?e w za?o?eniu ma by? tylko jeden taki ?wiat? Tu si? nasuwa pytanie: dlaczego w takim razie zosta? zamieszony w ankiecie? C�?, nie wiem.

Odno?nie przysz?ych ?wiat�w - bardzo mile widzia?bym w najbli?szym czasie ?wiat w stylu Classic, ewentualnie zestaw: "stary styl - nowy styl (nie 4.0, ale w?tpi?, aby taki powsta?) - Classic". Obsadzenie sze?ciu stanowisk SGO/GO nie powinno by? problemem, skoro na ?wiaty 15 i 16 administracja znalaz?a 4 osoby.
Tu ci racji nie przyznam. Wygospodarowanie jednorazowo 6 czy nawet 8 GO/SGO takie proste nie jest, tym bardziej, ?e nawet w tej chwili niekt�rzy administratorzy zajmuj? si? kilkoma ?wiatami. Dodanie nast?pnych do ich obowi?zk�w wi?za?oby si? z du?ym pogorszeniem wydajno?ci, a tego nie chce ani team ani gracze. Rekrutacja trwa ca?y czas - znajduj? si? w komisji rekrutacyjnej i mam na to jako taki wp?yw.

Btw. Groszek, Tommy - wpadnijcie na irca, co? was ostatnio nie wida?.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22906

Guest
Odp: Plemiona?

Poza tym, to ilość swiatów i ich styl jest też zależny od dochodów, bo
I. Serwery kosztują
II. Adminom trzeba płacić, im ich więcej, tym więcej trzeba płacić.
A więc jasne jest to, że będą chcieli miec jak największe zyski

Kasa z pkt premium - płaca adminom&serwery itp. = dochód firmy(jeżeli takowa istnieje)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

OK, no to teraz kolei na Mnie :
Moja opinia jest taka ze :
Jak plemiona nie były jeszcze aż tak popularne i jak dzieci neo jeszcze nie mieli internetu to tej grze nikt nie sięgał.
Pamiętam jak zacząłem grac w gry po przez przeglądarkę to z Traviana przerzuciłem sie na Plemiona i zagrałem tam na 1-szym świecie. ( były w tedy tylko dwa do wybory )
Po kilku dniach, nawet miesiącach miałem zaszczyt przystąpić do plemienia shimz ( pozdrawiam starych założycieli ), pamiętam jak czytałem tam ich wypowiedzi na forum, były one po prostu na temat, grało sie tam na serio i co najważniejsze mieli wszyscy od 18 lat nawet do 35 ... bylem najmniejszy a ze nie umiałem jeszcze dokładnie pisać po Polsku to w ogóle nie pisałem, tylko czytałem. (dla tych co nie wiedzą mieszkam już 5 lat we Włoszech ).
W tedy gra mi sie bardzo podobała, wciągnąłem sie aż tak bardzo ze moje wyniki w tej grze były lepsze od traviana.
To co chce Wam powiedzieć to, to ze zgadzam sie z graczem saszi i ze nie powinnyśmy już robić jakiś wspaniałych fantastycznych dodatków które podobają sie dzieciom.(tak jak sw. [0.4] z rycerzem itd.)


Ja tylko chce Wam pomoc, ponieważ już wiele moich kumpli skończyło z plemionami przenosząc sie na grę Osadnicy...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

hmmm...
Gracz saszi ma sporo racji.
I mówie tak chociaż go nieznam osobiście.
Zacząłem grać jak ruszał 5 świat.
Następnym na którym grałem był 8.
Tam się naprawde grało.
Zmian odnośnie tego co jest dzisiaj a co było jest sporo.
Przedewszystkim nie odstawałeś setek zaproszeń i nie pisały do ciebie jacyś gracze z lekkim niedorozwojem o pomoc albo inne pierdoły chociaż nawet ich nie znałeś:(
A co do Classica w 100% się zgadzam.
Niechodzi oto żeby powstawał Classic 2,3,4... itd. taki sam jak jest teraz , tylko żeby dochodziły znaczące i pomocne zmiany typu jakieś dodatkowe funkcje w raporcie albo coś nowego zwiazanego z atakowaniem.
A co teraz jest?
Dochodzą jakieś gadzety i inne śmieci które tylko pomagaja się podjarać małym dzieciom które rycerza traktują jak plastikowego batmana.
Dodają im te gadzety i się porównują kto ma lepszy:p
Niech dojdzie coś pożytecznego.Prosze.

Pozdrawiam "Starą Szkołe Plemion":D
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.987
Odp: Plemiona?

żeby dochodziły znaczące i pomocne zmiany typu jakieś dodatkowe funkcje w raporcie albo coś nowego zwiazanego z atakowaniem.

a wiesz co by było gdyby takie coś zostało dodane??? zaraz pojawiłyby się posty na forum, że po co dodawać takie bzdury dla noobów, że teraz dzieci siedzą i się jarają porównując raporty, a to "coś nowego zwiazanego z atakowaniem" to totalne ułatwienie gry i całkowite zepsucie jej klimatu... to już nie jest to co kiedyś...

jeszcze się taki nie narodził kto by wszystkim dogodził :)
A ja powiem Wam szczerze: KAŻDA zmiana i KAŻDA nowość jaka zostanie wprowadzona NA PEWNO spotka się z krytyką. Tak było, jest i będzie... Jak powstawał świat 3, to była fala krytyki że jakiś rycerz, jakieś durne monety... Jak powstał classic to była krytyka że co to za głupia mapa i w ogóle bez sensu, nie da się tam grać... ostatnio na topie jest krytyka wersji 4.0... wcześniej była krytyka tego, że nie pozwalamy graczom decydować o stylu gry - gdy pozwoliliśmy, to rozpoczęła się krytyka, czemu wybraliśmy tę opcję która wskazała przytłaczająca większość (bo ponad 70%), a nie tę na którą głosowała garstka osób (niecałe 4%)... show must go on :cool:
 

DeletedUser26195

Guest
Odp: Plemiona?

Ok Panie Kmic, ale czy nie można robić zróżnicowanych światów? Wtedy każdy będzie zadowolony! oraz zrobić porządek z członkami teamu, bo niektórzy, to kompletnie się nie nadają na przyznawane im funkcje. Shannqa nie ma 18 lat i jest najbardziej lubianym adminem (SGO?) -nie lepiej pójść tym tropem i zatrudnić więcej niepełnoletnich, którzy chcą się zaangażować w życie forum plemion? Nie tylko tu się ciągnie wątek, ale tylko w Off Topicu (Wasak został zbanowany, a bardzo dobrze prawi - niby za multi, ale w regulaminie nic o tym nie piszeł), ale teraz i już w Inne powstał nowy wątek. Zmiany są potrzebne i to każdy trzeźwo myślący użytkownik tego forum dostrzega...
Co do wyników sondy, to proszę, aby Pan przeczytał kilka wcześniejszych postów i wyniki będą w pełni zrozumiałe.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?


Czyżby to ten zły ?
A wiec moje pierwsze pytanie -
Jak powstał świat 3 to nie widziałem żadnej krytyki na forum, tylko dużo ludzi rejestrujących sie i kontynuujących dalsza przyjemna przygodę z plemionami.
A teraz ?
Wina jest Wasza i to dlatego ze jesteście za dobrzy dla Nas, nie raz nie umiecie powiedzieć NIE.
1) Dlaczego jak ktoś dostanie bana pisze o tym na forum lub jeszcze probuje omówić sprawę ?
Ponieważ Wy na to pozwalacie - Ban powinien być na grę i na forum (dlatego bo Neo zakładają tutaj tematy) i powinien wyglądać tak -
dostałeś/as bana na 7 za - " bla bla bla " i koniec ! bez żadnych wyjaśnień ! a jeżeli chce ktoś jakieś wyjaśnienia to na IRC
2) W regulaminie powinno być zakaz podawania stron ze skryptami i botami do tej gry ! Bo z tego co widzę na forum pojawiły sie linki do skryptów no ludzie !
Bo Wy zamiast zamknąć temat to zostawiliście go otwarty no i ludzie jak nie ludzie ich próbują !
3) Następna rzecz - za dużo światów !
Co miesiąc nowy świat
Wasze tłumaczenie jest : " ponieważ jest za dużo ludzi na serwerze wiec trzeba otworzyć nowy "
I tak w kolko :/ aż w końcu nie wiadomo na którym świecie grac :/


A wiec jak wiadomo Wy teraz bronicie sie antykieta, no dobrze to moje rozwiązanie na to jest :
te 4 % to są ludzie którzy zrozumieli coś o tej grze i którzy chcą aby gra stała sie tak jak przedtem czyli : gra na serio.
Tak jak panowała od 1-szego do 5/6 świata ...
Do tych światów bynajmniej mi sie podobało i było dużo moich kolegów i problemy w sojuszu były brano na poważnie a nie dziecinnie.



Poza tym Queen-a a raczej freddie mercury-liego to zostaw bo On niezbyt ładnie zakończył karierę życiową po tej piosence " show must go on " .
I plemiona mogą skończyć tak samo jak i on.
 

DeletedUser5820

Guest
Odp: Plemiona?

Tak, ten nasz dział Pytania to sola w oku ;) Nie sposób jednak pokasować wsio jak leci - trzeba by najpierw poprzeglądać ponad 200 kart w tym wątku, podopisywać do FAQ czego brakuje itp - a te "karty" to jest właściwie testament z poprzedniego roku nawet....Nagromadziło się tego i czasem mam wrażenie że 3 modów to za mało na ten dział...

Pierwsza rzecz - 100 postów, nie każdy ma zamiar się udzielać na forum, woli lepiej wszystko analizować i wyciągać z tego wnioski, druga rzecz - pełnoletność, wiek nie świadczy o dojrzałości do pewnych spraw, w tym przypadku do tego, jak dana osoba będzie wykonywała swój obowiązek, trzecia rzecz - przykro mi, ale do tej pory tylko osoby z teamu zostali przyjęci na moderatorów.

Taaa....rekrutacja dopiero weszła w takiej formie jaka jest i już jest źle...Zapomniałeś dodać, że na podstawie analizy wypowiedzi na forum też jest bez sensu, toż to każdemu się noga powinie i się da ponieść emocjom (spotkałam się z takim stwierdzeniem w innym wątku).

Osoby niepełnoletnie mogą się okazać kompetentne? Zgadzam się. Mamy przykład w teamie. A więc znieśmy ten wymóg.

To że ktoś nie ma 100 postów nie powinno go dyskwalifikować? I nie dyskwalifikuje. Znieśmy to.

To że ktoś był karany w grze lub na forum nie powinno mieć znaczenia? Przecież sami wołacie o możliwość "rehabilitacji". Jestem za rehabilitacją.

Idźmy dalej....hmmm...wykształcenie? Oczywiście że to żadne kryterium, gdyż tak samo jak z wiekiem - osoba z wyższym niekoniecznie bardziej kumata i kontaktowa musi być.

Uuuupssss....? Co zostało? Czyżby "znajomości" - które tak bardzo potępiacie i w każdym przypadku się doszukiwacie? No bo co innego?

Według jakich kryteriów Waszym zdaniem ta rekrutacja powinna być przeprowadzana? Jak nie według kar/wypowiedzi/wieku etc czyli to, co wyżej - to według czego? Bo nagle wychodzi na to - że każdy może startować, kto umie pisać...

I czy naprawdę tak wielkie klapki na oczach kładzie fakt, że zostały przyjęte osoby z teamu? Czy większe znaczenia ma to, iż są z teamu, niż to - że są kompetentne i sprawdziły się w kontaktach z graczami podczas pracy w teamie gry?

Co się liczy bardziej - kompetencje czy fakt że byli pomocnikami/SGO/GO?

A jeśli rekrutacja jest tak srodze niewiarygodnie/wysoce niesprawiedliwie/niekompetentnie przeprowadzana to proszę bardzo - napiszcie konkretne zarzuty pod kątem rekrutującego do admina forum - jeśli uważacie że jakieś zgłoszenie użytkownika powinno być przyjęte, a ja/Shadown/Pr0lame go nie przyjęliśmy. Ja się naprawdę do rekrutacji nie pchałam. I nie muszę tego robić. Dopóki admin forum mówi mi, że dobrze sobie radzę - dopóki jest ok. Jesli usłyszę że rekrutuję źle - usunę się. Proste.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

a wiesz co by było gdyby takie coś zostało dodane??? zaraz pojawiłyby się posty na forum, że po co dodawać takie bzdury dla noobów, że teraz dzieci siedzą i się jarają porównując raporty, a to "coś nowego zwiazanego z atakowaniem" to totalne ułatwienie gry i całkowite zepsucie jej klimatu... to już nie jest to co kiedyś...

To może lepiej wrócić do tych stylów co były kiedyś.
Taki old school:D
Zamiast tworzyć światy 4.0 z wiejskimi dodatkami do rycerzy to zrobić takie 2 światy jak były 1-3 i od 4 w góre(chyba do 9).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

popieram całkowicie : więcej światów jak 15 ^^
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

moim zdaniem należy zrobić świat w stylu 1-9 (ewentualnie troszkę wyższa prędkość) + dodatkowo wprowadzić co dwa tygodnie selekcje, Ci pożizej średniej punktów na świat odpadaliby ;)
Dzieci by odpadły a i adrenalina by wzrosła :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

moim zdaniem należy zrobić świat w stylu 1-9 (ewentualnie troszkę wyższa prędkość) + dodatkowo wprowadzić co dwa tygodnie selekcje, Ci ponizej średniej punktów na świat odpadaliby ;)
Dzieci by odpadły a i adrenalina by wzrosła :D

jak mam to rozumieć? kasacja kont graczom, którzy nie dorastają do średniej serwera? jeśli tak to:

jest załóżmy 50k osób, średnia 10k pkt na gracza, z czego 30k poniżej średniej. Nadchodzi selekcja - pozostaje 20k osób, których średnia wynosi 45k pkt, a powyżej tej oto średniej jest tylko 7k osób... itd, itd.

i jeszcze jedno - co działoby się z wioskami po skasowanych graczach?
 

DeletedUser27356

Guest
Odp: Plemiona?

ZupaZKota napisał:
moim zdaniem należy zrobić świat w stylu 1-9 (ewentualnie troszkę wyższa prędkość) + dodatkowo wprowadzić co dwa tygodnie selekcje, Ci pożizej średniej punktów na świat odpadaliby
Dzieci by odpadły a i adrenalina by wzrosła

Ale kilku tygodniach zostałby na świecie tylko jeden gracz w takim układzie. Nie opłacałoby się tworzyć kilku kontynentów, bo Ci oddaleni od centrum od razu odpadaliby z gry. Rozumiem jednak, że ten pomysł to swego rodzaju pamfletu na projektantów nowych światów.

No, ale aby nie bawić się w off top. Jeżeli chodzi o ankietę to popieram punkt 2 i punkt 3. Kiedyś grałem w plemiona na s2, ale tam mi się one znudziły i teraz gram na świecie 16. Niby coś nowego, można od początku poznawać odpowiednie techniki gry, które grając w stare plemiona są już dawno poznane. Jestem natomiast zdecydowanie przeciwny punktowi 4 tej sondy. Po co likwidować nową wersję? Bo nie jest klimatyczna, bo nie jest fajna? Lubiłem starą wersję tej gry, ale mi się przejadła, a teraz dorzucając do rozgrywki nawet te 3 jednostki dzieje się coś nowego. Jak dla mnie gra mogłaby by być nawet bardziej skomplikowana i zagmatwana, bo wtedy gra się ciekawiej. Jeżeli wersja 4.0 komuś nie odpowiada z powodu swego rodzaju ułatwień jak wioski koczownicze i barbarzyńskie, opuszczone wioski, które się wciąż rozwijają, to rozumiem go, bo to akurat największy minus tego świata w mojej ocenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

@ groszek
Dokładnie.
@up
Po kilku miesiącach ;)
W tym przypadku gra miałaby koniec i wygranego, takie semi-SDS xD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27356

Guest
Odp: Plemiona?

Ale to nie byłoby fajne moim zdaniem. Szybka gra to domena SP. Ci, którzy decydują się na normalną grę liczą zapewne, że długo sobie pograją na świecie i będą w stanie zbudować swoje imperium. Ograniczanie ich czasowo jest zbyt barbarzyńskim pomysłem. Jeżeli zaś ma być to propozycja, to proponuję dział odpowiedni do tego, chociaż wątpię w to, czy wiele osób zgodziłoby się na taką grę.

Jeżeli ktoś chce odrodzenia plemion, niech zaproponuje, aby do każdej rejestracji na którymś świecie był dołączony test na IQ. Debile, idioci i kretyni zapewne powtarzaliby go wielokrotnie, nim udałoby im się uzyskać jakiś próg wartości intelektu (powiedzmy 110), a w tym czasie co bardziej inteligentni zrobiliby już swoje na świecie.

Mam jednak prośbę wielką do moderatorów forum. Niech przy każdym ważnym dziale będzie przyklejony temat, jakaś statystyka działu z opisem co się w nim działo ważnego, a stare tematy, te już zakurzone, niech zostaną skasowane. Pytania z działu zebrane w ów statystykach, Propozycje tak samo. Będzie może łatwiej czytać to forum i nie będzie tak odrzucało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry