Plemiona?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser26195
  • Data rozpoczęcia

Co powinna zrobić administracja, aby plemiona znów były piękne?

  • Dać urozmaicone światy, typu Classic

    Głosy: 94 27,4%
  • Banować za każde widoczne wykroczeznie regulaminu

    Głosy: 41 12,0%
  • Oczyścić forum z bezsensownych tematów, postów

    Głosy: 67 19,5%
  • Zlikwidować wersję [4.0]

    Głosy: 42 12,2%
  • Nic nie powinna zrobić - teraz plemiona są super extra fajowo kulowe

    Głosy: 99 28,9%

  • W sumie głosujących
    343
Status
Zamknięty.

DeletedUser26180

Guest
Odp: Plemiona?

W takim razie każdego banować za spamowanie. Wszyscy będą się wtedy bać, żeby tego bana nie dostać i może będzie mniej spamowania.;)

Co do tych dzieci, o których była mowa. Jeśli dla takich "dzieci" światy 4.0 to ułatwienie i "cieszą się, że wioski koczownicze i barbarzyńskie się same rozbudowują" to raczej długo nie przetrwają, bo doświadczeni gracze, którzy siedzą trochę na plemionach mogą przejąć ich wioski i nie będzie takich "dzieci".:p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

saszi napisał:
przykro mi, ale do tej pory tylko osoby z teamu zostali przyjęci na moderatorów.
O czym Ty mówisz? A moja skromna osoba? Moja osoba nie była w teamie nawet jednej małej minutki, nawet nigdy się tym nie interesowała, a nick na zielono błyska.

Modzi dają warny, nie bójcie się o to. Każdego banować za spamowanie? Nie, forum jest dla użytkowników i banować należy tych, którzy innym użytkownikom utrudniają korzystanie. Za spam są warny, za warny są bany i jest dobrze. Uwielbiam posty "ale spamer bana mu" ale to też jest spam i też bywa nagradzany. Jak ktoś ma lepszy pomysł niż system z kartkami to proszę pisać.
 

DeletedUser26195

Guest
Odp: Plemiona?

O czym Ty mówisz? A moja skromna osoba? Moja osoba nie była w teamie nawet jednej małej minutki, nawet nigdy się tym nie interesowała, a nick na zielono błyska.

Odpowiedź:

Chodziło raczej o rekrutacje, poprzez forum - dział "rekrutacja"

Modzi dają warny, nie bójcie się o to. Każdego banować za spamowanie? Nie, forum jest dla użytkowników i banować należy tych, którzy innym użytkownikom utrudniają korzystanie. Za spam są warny, za warny są bany i jest dobrze. Uwielbiam posty "ale spamer bana mu" ale to też jest spam i też bywa nagradzany. Jak ktoś ma lepszy pomysł niż system z kartkami to proszę pisać.

Sam sobie zaprzeczasz - osoby spamujące zaśmiecają forum i przez nich nic nie idzie się dowiedzieć i wizualnie nie za dobrze to wygląda. Dostaną warny, bany - szkoda tylko, że po napisaniu kilkudziesięciu postów bez najmniejszego sensu, które i tak zamiast zostać skasowane, są dalej, albo jeszcze lepiej są zamykane. Sami biernie przyczyniacie się do spamu. Działy Ogólne i Off Topic muszą przejść czystkę, bo inaczej poziom forum będzie cały czas się zniżał.

Dziwnym trafem BilsonManiac został zbanowy - postaram się dowiedzieć za co, bo za spam, to raczej nie, chyba, że za prawdę.

Dzisiaj w dziale rekrutacja niektóre osoby zrobiły sobie zabawę - przynajmniej nieźle się pośmiałem. Dostaną bana na plemiona, to jest na 100% pewne. Spamerzy działają tak samo jak oni, tylko, że nie jest to tak perfidne i co najwyżej to dostają warna co jakiś czas.

Przykład biernego działania moderatorów na istniejący spam - kliknij. Osoba napisała temat ok północy, moderator tego działu ostatnio aktywny był o 2 w nocy - co w takim razie robi ten temat jeszcze na forum? Użytkownik dostał bana, a temat śmieci wizerunek forum plemion.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

Wskaż mi więc takich ludzi, którzy po napisaniu kilkudziesięciu postów nie dostają bana. Mówię oczywiście o normalnych sytuacjach, nie o panach co się obrazili na forum i co tydzień robią sobie zawody kto więcej razy napisze dupa. Panowie mają po egzemplarzu neostrady (dzieci neo?) i bana na ip nie da rady przyznać.
Wracając do tematu. Co Ci się tak w "ogólnych" nie podoba? Pytam całkiem poważnie, bo jeśli coś jest źle to to po części moja wina. Inne działy to nie moja wina i nic mi ten link nie da, bo mogę zrobić z nim dokładnie tyle co Ty - przeczytać. Ale jak coś jest źle tam, gdzie po prawej widniej mój długi nick, to pisz co takiego. Jak rozumiesz tą "czystkę"? Chyba nie powiesz, że mamy kasować każde pytanie, na które odpowiedź już kiedyś udzielono. Takie myślenie to prosta droga do zamknięcia forum bo "wszystko już zostało napisane". Wystarczy poczytać.
 

DeletedUser26195

Guest
Odp: Plemiona?

Wskaż mi więc takich ludzi, którzy po napisaniu kilkudziesięciu postów nie dostają bana. Mówię oczywiście o normalnych sytuacjach, nie o panach co się obrazili na forum i co tydzień robią sobie zawody kto więcej razy napisze dupa. Panowie mają po egzemplarzu neostrady (dzieci neo?) i bana na ip nie da rady przyznać.

Niestety nie udzielę Ci odpowiedzi na pierwszy kontrargument, bo po prostu nie "siedzę" w tym i raczej użytkownika bez żadnych praw nie powinno to interesować. Mogę jednak stwierdzić, że teraz coraz częściej bany dostają normalni użytkownicy, a Ci co łamią regulamin i przyjemność z czytania forum często są bezkarni. Bany na IP powinny być przydzielenia na prawdę w wyjątkowych sytuacjach - każdy może się zmienić i powinien dostać szanse na poprawę.

Wracając do tematu. Co Ci się tak w "ogólnych" nie podoba? Pytam całkiem poważnie, bo jeśli coś jest źle to to po części moja wina. Inne działy to nie moja wina i nic mi ten link nie da, bo mogę zrobić z nim dokładnie tyle co Ty - przeczytać. Ale jak coś jest źle tam, gdzie po prawej widniej mój długi nick, to pisz co takiego.

FAQ - nic nie zmienić.
Pytania - skasować powtarzające się pytania (uczycie opcji "szukaj", a i tak większość z niej nie korzysta, bo albo nie chcą, albo nie da się znaleźć jak wyskakuję kilka stron tematów z tym samym, gdzie tak na prawdę w niewielkim procencie jest, to czego szukamy), odpowiedzi na nie (niektóre osoby wprowadzają w błąd, albo powtarzają wcześniejszą wypowiedź użytkownika), od momentu "czystki" karać za każde najmniejsze przewininie.
Propozycje - jest regulamin - większość go nie przestrzega, skasować powtarzające tematy, odpowiedzi jednozdaniowe (najczęściej - jestem na tak/nie), od momentu "czystki" karać.
Inne - szczerze to tam nie wchodzę więc sami zdecydujcie co ma tam się znajdować.
Świat 10 - nie interesuję mnie to, co tam się dzieję.

Jak rozumiesz tą "czystkę"? Chyba nie powiesz, że mamy kasować każde pytanie, na które odpowiedź już kiedyś udzielono. Takie myślenie to prosta droga do zamknięcia forum bo "wszystko już zostało napisane". Wystarczy poczytać.

Właśnie tak to wyobrażam. W Off Topic-u można pisać z sensem nie na temat, lecz większość tam po prostu nabija sobie rangi, a tematy w stylu "ile kosztują Twoje zwłoki ; Mam problem 5" na pewno do nich nie należą. Plemiona opierają się na grze - dyskusję można przenieść na poszczególne światy. Moderatorzy powinni sobie z nimi poradzić, bo w końcu to tylko jeden dział. Modzi powinni być wybierani do poszczególnych światów tacy, którzy nimi żyją, a nie tylko, bo ktoś kto jest wyżej kazał. Również tam zamiast kasować zbędne posty, to kasuję się cały wątek, co jest co najwyżej brakiem poszanowania dla czytających. Czasami też mogą zachęcić do pisania kulturalnego nie na temat. Wszystko jest do przedyskutowania, ale zmiany na stanowisku osób będących w teamie muszą być, tak samo jak i na forum, jak i w grze.
 

DeletedUser27230

Guest
Odp: Plemiona?

Oczyścić forum każdy widzi że na forum pytania jest 50 stron śmietnika modowie chyba nie widzą przycisku kasuj .
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.838
Odp: Plemiona?

W podsumowaniu - krzywa funkcji(obrazującej poziom gry:, ofc, bo ktoś miał wątpliwość) f(x), gdzie osią x jest zawsze czas, natomiast zbiorem wartości jest Y=(0, jakiś określony poziom za który ani rusz>, jest zawsze taka sama. Przybiera postać paraboli(y^2-2px=0), o początku w punkcie 0, następnie gwałtownym wzroście, gwałtownym zatrzymaniu, następnie utrzymywaniu się na jednym poziomie i powolnym spadku.

Nie. Ta funkcja nie obrazuje "poziomu gry", ale "subiektywnej oceny poziomu gry oczami osoby X"! Bo prawda jest taka: każdy nowy gracz przeżywa zafascynowanie grą, do pewnego momentu podoba mu się coraz bardziej, w pewnym punkcie stwierdza jednak że w sumie to już coraz mniej go to pociąga, aż w końcu to zainteresowanie spada.
I jednocześnie wiele osób uważa, że świat na którym ONI grają to świat najważniejszy i najbardziej elitarny... światy starsze to początki gry, na których grały osoby dopiero się uczące, zaś światy młodsze to już zabawa dla dzieci, które nigdy nie poznają prawdziwej gry, bo taka jest tylko na świecie X (czyli tym jego).
I tak było, jest i będzie. Po tym względem każdy jest egocentrykiem i uważa, że wszyscy widzą grę tak samo jak on... że skoro jemu już się znudziła, to znaczy że ta gra już sięga końca, bo wszyscy od niej odchodzą... i że każdy kolejny świat to już tylko popłuczyny, jakaś nędzna namiastka...

A prawda jest taka jak pisałem parę postów wcześniej: dane statystyczne jakimi dysponujemy cały czas plasują nas na krzywej ROSNĄCEJ, czy to się komuś podoba czy nie...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

Kolego Administratorze, używamy liczb na co dzień, potrafimy nimi opisać każde zjawisko, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć dokładnego zachowania i zamiarów człowieka. Liczby to tylko liczby, póki nie interpretowane, ładnie wyglądają, ale... To nie Utopia Morusa, żeby Wielka Machina była piękna, wszystko Oczywiste, nie ma jeziora Głębokiego Przekonania, Jaskini Sensu czy Pewności Niewzruszonej.

Mimo powabów wyspa jest bezludna,
a widoczne po brzegach drobne ślady stóp
bez wyjątku zwrócone są w kierunku morza.

Krzywa liczb oczywiście rośnie.
Krzywa bezrobocia ciągle spada, a i tak wszyscy wiedzą dlaczego, czyż nie?

P.S. Z tymi "popłuczynami" i "namiastką" toś przesadził, nie używam takich słów wobec innych. Za egocentryka powinienem się obrazić:] Jeśli Twoje pojęcie egocentryzmu to <chcę dobrze dla całej społeczności, oczyszczenia tego forum ze spamu i niesienie pomocy innym poprzez wycinanie tych chwastów, które rażą brakiem używania rozumu> to masz jego dziwne pojęcie. Myślałem, że z tego toku rozumowania się wyrasta? Czy to znaczy, że forum i gra jest zarządzana przez nastolatków? Na dodatek egocentrycznych? Ktoś tu wylał mleko i nie chce go posprzątać... Komunizm miał być piękny, wszystko miało być wspólne, a Ci na górze uważali, że pięknie to est dla mas ich to się nie tyczy i mogą sobie poużywać. A jak było każdy widzi i wie. Czy to był egocentryzm na współ z oszukiwaniem mas? Pffff:] Twoje odpowiedzi promieniują brakiem sensownego zdania na temat zarzutów autora tematu i łatwiej się czepić pojedynczego zdania zamiast ustosunkować się do całej wypowiedzi czyż nie? Też moderuję forum, ale jak mam odpowiedzieć na jedno zdanie z 40 odpowiedzi to wolę schować głowę w piasek albo posiedzieć 2h i odpowiedzieć na wszystkie pytania i sformułować kontrargumenty.

Aż żal na to odpowiadać... Isn't it?
 

DeletedUser26195

Guest
Odp: Plemiona?

Nie. Ta funkcja nie obrazuje "poziomu gry", ale "subiektywnej oceny poziomu gry oczami osoby X"! Bo prawda jest taka: każdy nowy gracz przeżywa zafascynowanie grą, do pewnego momentu podoba mu się coraz bardziej, w pewnym punkcie stwierdza jednak że w sumie to już coraz mniej go to pociąga, aż w końcu to zainteresowanie spada.
I jednocześnie wiele osób uważa, że świat na którym ONI grają to świat najważniejszy i najbardziej elitarny... światy starsze to początki gry, na których grały osoby dopiero się uczące, zaś światy młodsze to już zabawa dla dzieci, które nigdy nie poznają prawdziwej gry, bo taka jest tylko na świecie X (czyli tym jego).

I tak było, jest i będzie. Po tym względem każdy jest egocentrykiem i uważa, że wszyscy widzą grę tak samo jak on... że skoro jemu już się znudziła, to znaczy że ta gra już sięga końca, bo wszyscy od niej odchodzą... i że każdy kolejny świat to już tylko popłuczyny, jakaś nędzna namiastka...

A prawda jest taka jak pisałem parę postów wcześniej: dane statystyczne jakimi dysponujemy cały czas plasują nas na krzywej ROSNĄCEJ, czy to się komuś podoba czy nie...

Co do funkcji się zgodzę, jednak co do "prawdy" już nie. Nie każdego nowego gracza plemiona przyciągną oraz nie każdemu wykres zainteresowania się grą będzie taki sam, jak to Pan opisał. Najbardziej prestiżowym będzie zawsze świat 1, bo wyszedł najwcześniej, ale czy poziom był, aż tak wysoki? Nie, bo każdy się dopiero uczył i rzadko, który gracz z tego świata poradziłby sobie dobrze na dłuższy okres czasu jak to zrobił na tym świecie. Stwierdzając to, można się domyśleć, że coraz nowszy świat występuję trudniejszy poziom, gdzie liczba i umiejętności graczy się podwyższają oraz już trudniej być wyróżniającym się z tłumu. Wszystko było do momentu, gdy nie wprowadziło się światów, w których wioski same się rozbudowują - oczywiście niektórym te światy będą bardziej odpowiadały, ale zdecydowaną większość stanowią gracze, którzy "jarają" się rycerzem-bohaterem oraz tym, że wioseczki same się rozwijają i w końcu może ktoś ich nie przejmie. Najlepszym sposobem na to, aby wszystkim dogodzić byłoby zróżnicowanie światów, a nie, że pod rząd wychodzę te same światy. Dobrym przykładem były światy 3-9, które niczym się nie różniły. Na świat 10 była sonda, bo gracze, którzy grali na tw.net widzieli jak tamci admini potrafią sobie poradzić z Niemcami. I od tego czasu, to my możemy decydować, gdzie niestety większość decyduję. Prawda jest taka, że zwykła farma nie będzie chciała mieć świata Classic, a będzie wolała mieć samobudujące się wioski, najlepiej z jak największą prędkością. Niektórzy gracze mają oddzielne zdanie, ale większość dzieci neo i tak ich przegłosuję. Tomek elo dał sensowną propozycję - 4 różne światy jednocześnie co kilka miesięcy - czy to nie byłoby lepsze od wydawanych co 2 tygodnie takich samych światów? Na koniec proszę Pana, aby do pozostałych wcześniejszych wypowiedzi też się odniósł, bo jednak my użytkownicy chcielibyśmy znać zdanie adminów, na niektóre problemy graczy.

Nie do końca zgadam się z autorem postu
po pierwsze
Na światach 4.0 pojawiają się dzieci tak jak na każdym świecie plemion
ale nie możesz zabronić im gry plemiona nie jest grą dla osób pełnoletnich czy też przynajmniej chodzących do gimnazjum aby trzymać jakiś tam poziom
Nie można dzieciom zabronić grania
po drugie
na światach 4.0 wcale nie jest więcej dzieci popatrz na liczbę graczy na świecie 13 ponad ok 70k ludzi i dlatego jest więcej dzieci jak i osób dorosłych
Chciałbyś zlikwidować światy 4.0 a pomyśl co z ludźmi którzy już grają na tym świecie 4 miesiące myślisz że to dla Nas będzie fair co z kasą na kp co z kupą czasu na rozbudowę konta...

Na każdym świecie są "dzieci" (jak czytałeś cały temat to powinieneś wiedzieć czemu w cudzysłowie), ja im nie zabraniam gry, świat 13 jest światem tandemowym razem ze światem 14. Nie chcę zlikwidować 4.0 (każdy kolejny świat będzie na silniku 4.0 dopóki nie wyjdzie nowa wersja). Dzieci tworzą większość tej gry, a nie wszyscy chcą się im podporządkowywać - mamy prawo do odmiennego zdania i wyrażania swoich opinii i ja tą mniejszość w pewnym sensie reprezentuję. Następnym razem jak coś napiszesz przeczytaj cały wątek, a nie tylko 1 post.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25078

Guest
Odp: Plemiona?

Nie do końca zgadam się z autorem postu
po pierwsze
Na światach 4.0 pojawiają się dzieci tak jak na każdym świecie plemion
ale nie możesz zabronić im gry plemiona nie jest grą dla osób pełnoletnich czy też przynajmniej chodzących do gimnazjum aby trzymać jakiś tam poziom
Nie można dzieciom zabronić grania
po drugie
na światach 4.0 wcale nie jest więcej dzieci popatrz na liczbę graczy na świecie 13 ponad ok 70k ludzi i dlatego jest więcej dzieci jak i osób dorosłych
Chciałbyś zlikwidować światy 4.0 a pomyśl co z ludźmi którzy już grają na tym świecie 4 miesiące myślisz że to dla Nas będzie fair co z kasą na kp co z kupą czasu na rozbudowę konta...
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.838
Odp: Plemiona?

saszi - ja cały czas staram się zrozumieć Twój powtarzany już n-ty raz argument, iż (w skrócie) świat 4.0 jest dla noobów, bo ma wioski koczownicze, więc grają tam dzieci neo :eek:
A ja jakoś mimo najszczerszych chęci nie łapię tej zależności przyczynowo-skutkowej... wioski koczownicze są łakomym kąskiem dla WSZYSTKICH graczy i walka o ich przejęcie jest do tego stopnia zacięta, że nie ma szans w tej rywalizacji żaden noob, dziecko neo (używane jako synonim wszystkiego co złe) czy początkujący gracz... i choćby z tego względu poziom gry na tych światach wcale nie jest taki mały jak chyba starałeś się zasugerować (choć tak na dobrą sprawę to już nie wiem co tak naprawdę chciałeś napisać, bo raz piszesz że poziom spada, raz że rośnie...)

Co do pomysłu ze startem 4 światów jednocześnie... nie wiem czemu akurat 4 (skoro mamy 3 style: classic, "stary" i "nowy")... ale tutaj dochodzi inny spory problem - konieczność jednoczesnego rozdysponowania na nie OŚMIU członków teamu... a niestety zasoby członków administracji nie są z gumy...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

świat 4.0 jest dla noobów, bo ma wioski koczownicze, więc grają tam dzieci neo :eek:

Fajnie:rolleyes: A jak zamkną światy bez 4.0:confused: Wtedy zostaną same 4.0, i tylko nooby będą... A przecież podobno już niebędzie światów bez koczowników... Będziemy zmuszeni grać na 4.0, i staniemy się noobami... Thx
PS. Niechce 4.0
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser26195

Guest
Odp: Plemiona?

Stwierdziłem, że światy 4.0 są światem dla noob-ów, a nie, że grają tam noob-y! Wioski koczownicze, barbażyńskie są łakomym kąskiem dla wszystkich tak samo jak: wioski opuszczone (farmienie w okresie ochronnym), wioski, które mają pkt-ów bądź nie mądrych właścicieli (farmienie po okresie ochronnym), wioski graczy, którzy kończą grę (do przejmowania). Lecz jest jeden problem - tamte wioski trzeba sobie wyhodować, a udogodnienia ze stylu 4.0 dają nam gwarancję, że te wioski same będą się rozwijać. W późniejszym etapie gry nie będzie to pewnie robiło różnicy, ale to daję zbyt łatwy początek na grę. Zawsze jest zacięta walka o wioski więc i tak słabszy gracz polegnie, bądź ten co ma mniej czasu. Poziom wraz z nowymi światami wzrasta, to się zdaję być logiczne (tak samo jak i sugerowany przez Pana wzrost liczby graczy popularnej gry przez niby światy 4.0), ale światy 4.0 dają tą łatwość, której nie było przed wprowadzeniem wiosek somorozwijających się. Na początkowej fazie gry nie da się określić kto jest dobry, a kto gracz, który wykorzystuję łatwość zaoferowaną przez zasady gry (przykłady: ś9 ekomałpa - robił ze wszystkimi co chciał i był bogiem dla większości graczy, ś14 pokojówka merry luu - również robił co chciał, ale ze względu na jego położenie gracze uważali, że mu się pofarciło...). Style owszem mamy 3, ale jeszcze do tego dochodzi ten 4.0 więc dlatego 4 światy (choć 3 też są dobrą propozycją :D). Wydając 15 i 16 świat dzień po dniu dało się uzbierać członków teamu, to czy nie ma szansy wydać światy 18 (stary styl), 19 (nowy styl), Classic 2? Do 18 i 19 można byłoby pobawić się z 4.0 i z szybkością, a Classic 2 zrobić na podobe Classic-a. Jest to tylko różnica jednego świata, a ich cykl wychodziłby dalej ze swoją częstotliwością...

no dobra ale światach 4.0 jest trudno zdobyć osady koczowników ponieważ jest o nie duża walka
Światy 4.0 są trudniejsze dla dobrych graczy którzy nie mieli szczęścia w położeniu... i muszą dopiero je odebrać
na światach 4.0 gra wielu graczy przez co rywalizacja o najwyższe pozycję jest bardzo zaciekła i trudna
grałem do tej pory na 10 classicu i na 13 i narazie i z pośród tych światów najbardziej podoba mi się 13 chociaż na classicu szło mi troszeczkę lepiej ...
i denewują mnie posty świat'y 4.0 jest dla noobów, dzieci neo czy coś w tym stylu
U nas w sojuszu najmłodszy gracz ma 14 lat reszta przeważnie po 20... to zaprzecza stwierdzeniu że na 4.0 grają dzieci

Odpowiedź:

Słowem dzieci określam ludzi, którzy posiadają ich rozum - 6 latków (nie mogłem znaleźć innego wyrazu, "dzieci neo"?). Rozumiem to, że niektórym podobają się światy 4.0, a "dzieciom" w szczególności, które jednak stanowią zdecydowaną większość grze i nie da się ich przegłosować. W życiu nie ma łatwo, a światy 4.0 dają przynajmniej tą łatwość w grze.

Dopowiedzenia: o każdą wioskę nie dostaną w prezencie jest walka, zawsze można zniechęcić sąsiada, aby wioska stała się wioską barbarzyńską (samorozwijającą), chodzi mi najbardziej o ZRÓŻNICOWANIE ŚWIATÓW!, resztę kontrargumentów proszę doczytać w całym temacie.

Prawda jest taka, iż plemiona, kiedyś były grą w którą grali tylko najlepsi, dziś przynajmniej 1/10 graczy to dzieci neo, n00by i spamerzy. Plemiona nie są już tą samą grą co kiedyś, teraz same ulepszenia i nic więcej, niedługo dojdzie do tego, iż wioski same nam będą się rozbodowywywać :mad::mad::mad:

W pełni popieram.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25078

Guest
Odp: Plemiona?

no dobra ale światach 4.0 jest trudno zdobyć osady koczowników ponieważ jest o nie duża walka
Światy 4.0 są trudniejsze dla dobrych graczy którzy nie mieli szczęścia w położeniu... i muszą dopiero je odebrać
na światach 4.0 gra wielu graczy przez co rywalizacja o najwyższe pozycję jest bardzo zaciekła i trudna
grałem do tej pory na 10 classicu i na 13 i narazie i z pośród tych światów najbardziej podoba mi się 13 chociaż na classicu szło mi troszeczkę lepiej ...
i denewują mnie posty świat'y 4.0 jest dla noobów, dzieci neo czy coś w tym stylu
U nas w sojuszu najmłodszy gracz ma 14 lat reszta przeważnie po 20... to zaprzecza stwierdzeniu że na 4.0 grają dzieci
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

Prawda jest taka, iż plemiona, kiedyś były grą w którą grali tylko najlepsi, dziś przynajmniej 1/10 graczy to dzieci neo, n00by i spamerzy. Plemiona nie są już tą samą grą co kiedyś, teraz same ulepszenia i nic więcej, niedługo dojdzie do tego, iż wioski same nam będą się rozbodowywywać :mad::mad::mad:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

...dziś przynajmniej 1/10 graczy to dzieci neo...

chyba chciałeś powiedzieć 9/10:p

Odnośnie światów 4.0 - są zasypywane n00bkami utożsamianymi z dziećmi neo. A dlaczego? Otóż Plemiona 4.0 wprowadzają zbyt dużo ułatwień. Zamiast bacznie obserwować okolicę i wyłapywać potencjalnie dobrych graczy, którzy będą nadawać się do przejęcia, a tych "mniej dobrych" w odpowiednim czasie przerabiać na bardzo dochodowe farmy, gracze przejmują opuszczone wioski, które w niektórych okolicach, czy nawet całych światach (ś14) rozwijają się szybciej niż gracze, a przy tym nie marnują surowców (podwójne ułatwienie?). Czasy prawdziwej gry już przeminęły, teraz nie ma takiej satysfakcji z wyhodowania sobie gracza pod przejęcie, ponieważ każdy przeciętny (lub nawet poniżej przeciętnego) może sobie przejąć dobrze rozwinięte wioski przy zerowych stratach.

Odnośnie świata Classic - w mojej subiektywnej (podkreślam, aby szanowny pan kmic nie musiał się czepiać, że utożsamiam swoje zdanie ze zdaniem ogółu) opinii, był to najlepszy świat jaki do tej pory został wypuszczony. Zaniżone wydobycie z eko w połączeniu z wolniejszą produkcją w koszarach, dziesięcioma poziomami jednostek oraz przyśpieszonym ruchem wojsk na mapie powodowało, że przeciętny gracz nie miał takich możliwości, jakie dają mu światy 4.0 i miał 2 możliwości - albo
"wkupić się w łaski" silniejszego gracza, lub polegnąć na placu boju.

Odnośnie światów 1,2 oraz 15 (bez łuczników) oraz 3-9, 11 i 12 (z łucznikami) - światy o średnim poziomie trudności, pozwalające na intensywny rozwój lepszym graczom, jednocześnie nie umacniając pozycji "przeciętniaków" (na takim właśnie świecie (s2) uczyłem się gry w Plemiona, co zresztą, jak mniemam, dobrze mi wyszło:))

Odnośnie Forum Ogólnego - faktycznie panuje spam, jednak wiele na ten temat nie napiszę, ponieważ od jakiegoś czasu niezbyt często przeglądam.

Odnośnie przyszłych światów - bardzo mile widziałbym w najbliższym czasie świat w stylu Classic, ewentualnie zestaw: "stary styl - nowy styl (nie 4.0, ale wątpię, aby taki powstał) - Classic". Obsadzenie sześciu stanowisk SGO/GO nie powinno być problemem, skoro na światy 15 i 16 administracja znalazła 4 osoby.

Pozdrawiam,

GdzieJestGroszek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22906

Guest
Odp: Plemiona?

Ja Was dalej nie rozumiem, skoro uważacie, że światy 4.0 to siedlisko dzieci neo, trolli internetowych i wszelkich plugastw, to
a) nie grajcie tam, nikt Was nie zmusza,
Skoro cieszą się dużym powodzeniem, to Niemcy będą je wprowadzać, bo bardziej na nich zarabiają, niż na Waszych classicach...

Tym gadaniem tylko obrzydzacie całą grę.

Znowu Was nie rozumiem, bo na classicu dalej można się logować(stan z dnia 9 III, z godziny 19:20), więc po co Wam kolejne światy classic?
 

DeletedUser26195

Guest
Odp: Plemiona?

A ja Ciebie nie rozumiem, że nie potrafisz zrozumieć, że nie wszyscy ubóstwiają reguły światów 4.0 - zobacz co wyżej kolega napisał i sobie uświadom do której grupy się zaliczasz graczy (moja subiektywna ocena).

Mamy tylko jeden (!) świat Classic przy 4 światach na zasadzie starych styli, 9 światów na zasadzie nowych styli no i ostatnie wprowadzane masowo 4 style światów 4.0 (na zasadach nowych styli). Niemcy nie decydują o tym jakie światy nam wprowadzą - to od nas Polaków (!) zależy, lecz niestety większość osób myśli tak samo jak Ty i wybór niestety już przed wyborem świata jest wiadomy. Classic wystartował we wrześniu - jeśli wytrzymasz tam przez pół roku od tego momentu i będziesz liczącym się graczem na świecie - będę Ciebie ubóstwiał do końca swojego życia (nie palę, nie ćpam, okazyjnie wypije, gram w koszykówkę więc możliwe, że będę bardzo długo żył). A po co Ci kolejne światy 4.0 choć masz ich już 4 i wystartowały niedawno?

Teoretycznie szanse Classic-a w sondzie były równe 1 do 16!

Nie o to mi chodzi. Czy to coś złego, że ja myśle tak a Ty tak? Czy ja Cię krytykuje, za to, że my ślisz, że classic jest lepszy? Czy ja mówie że na classicu jest tak a tak?
Zaliczasz mnie do grupy debili, dzieci neo itp. dlatego, że bardziej lubię nowe światy? Ależ Ty tolerancyjny...

Odpowiedź:

Stwierdziłem, że światy 4.0 są światem dla noob-ów, a nie, że grają tam noob-y!

Dlaczego?

Odnośnie światów 4.0 - są zasypywane n00bkami utożsamianymi z dziećmi neo. A dlaczego? Otóż Plemiona 4.0 wprowadzają zbyt dużo ułatwień. Zamiast bacznie obserwować okolicę i wyłapywać potencjalnie dobrych graczy, którzy będą nadawać się do przejęcia, a tych "mniej dobrych" w odpowiednim czasie przerabiać na bardzo dochodowe farmy, gracze przejmują opuszczone wioski, które w niektórych okolicach, czy nawet całych światach (ś14) rozwijają się szybciej niż gracze, a przy tym nie marnują surowców (podwójne ułatwienie?). Czasy prawdziwej gry już przeminęły, teraz nie ma takiej satysfakcji z wyhodowania sobie gracza pod przejęcie, ponieważ każdy przeciętny (lub nawet poniżej przeciętnego) może sobie przejąć dobrze rozwinięte wioski przy zerowych stratach.

Wersja gry nie decyduje o tym, czy tam są dzieci neo, trolle, nooby itp. Na starych widziałem gości, którzy na plemiennym nie mieli za grosz ortografii, nie uznawali "edytuj", czy to nie są nooby, trolle itp.? Za to na prawie wszytkich jestem moderatorem forum...

Ale o wersji gry decydują w większość dzieci neo, trolle, nooby itp. Dlaczego? Zobacz wyżej ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Plemiona?

...Znowu Was nie rozumiem, bo na classicu dalej można się logować(stan z dnia 9 III, z godziny 19:20), więc po co Wam kolejne światy classic?

A odpowiedz mi jaką widzisz satysfakcję z gry na świecie, na którym już na starcie jesteś na przegranej pozycji? Chyba za krótko w tą grę grasz, aby cokolwiek wiedzieć - zaczynając kilka miesięcy po starcie świata zbyt dużo nie osiągniesz, co najwyżej top1 kontynentu 14 przy jednoczesnym top12500 rankingu ogólnego... a w końcu i tak ktoś z centralnych kontynentów tu dotrze i wpadnie Ci w każdą wioskę sześcioma pełnymi zagrodami offa. Zawsze możesz grać 4 fun, nie licząc się z osiągnięciami, etc., tylko czy taka gra ma sens (tak wiem, zaraz się zlecą tłumy i będą krzyczeć że "to tylko gra, jak można nie grać 4fun, itd.). Uwierzcie mi - prawdziwi dobrzy gracze (nie myślę tu o sobie - kolejne tłumy będą krzyczeć: "a ten n00b Groszek to uważa się za pr0") nie będą zaczynać gry na świecie, który spory czas temu.

Pozdrawiam,
 
Status
Zamknięty.
Do góry