Dyskusja o sytuacji na świecie 200

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.199
Umowa @Keymil LoveOrHate z NS i Love, której nie przewidziałem (jak to możliwe?) jest genialnym posunięciem.
Keymil zrozumiał najwidoczniej, że aby ułożyć komfortowo i bezpiecznie drogę SPEED do zwycięstwa musi mieć całą północ w swojej garści. Nie da się inaczej.
Piszę to już od 3 tygodni.

Ten ruch to przyspieszenie wyroku dla Wyg i jasna deklaracja szybko zbliżającej się wojny z aPK.
W czasie gdy NS i Love będą powstrzymywać eNki, SPEED zajmie większość północy, co uczyni ich faworytem świata. Gratuluję
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.199
Swoją drogą w ogóle mnie ten ruch nie dziwi, biorąc pod uwagę, że SNUFFY od jakiegoś czasu kombinuje coś z Briką. Dyskusje toczą się non stop, aPK to beczka prochu dla SPEED.
W tej całej układance w mojej opinii brakuje SPEEDOM jednego elementu, żeby to się udało potrzebują Witam po swojej stronie.
A jest szansa to zrobić, Witam wybrzydzać nie może.
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.860
Oczywiście, że zamykanie składów ma znaczenie i to ogromne. Ekipy teraz kalkulują z kim łatwiej będzie poradzić sobie po pokonaniu kolejnego rywala etc.
Gdyby nie zamykanie składów to obecnie SPEED mogłoby sobie stworzyć koalicje gdzie po zjedzeniu warzywniaku na spokojnie podzieliliby sobie skład między Ares,APK,SPEED i LOVE/NS, najprawdopodobniej z drugiej strony mapy też coś podobnego mogłoby powstać.
To, że teraz padają często ekipy to przez fakt złej dyplomacji albo organizacji całego plemienia...jedyna poważna wojna na tym świecie trwa nadal i jest to APK vs Witam.
Ares jak i LOVE/NS padną ale nie wierzę, że będą to historię jednej akcji, chłopaki raczej trochę powalczą.
Kalkulacje kto z kim wolałby zostać w finale miałyby sens, gdyby składy zamykały się po 90 albo 120 dniach i już teraz plemiona musiałyby dążyć do zamykania się w jednym członie. Problem w tym że wizja ta jest tak odległa, że zanim będzie wymuszone zamknięcie składów nie będzie już ekip przeciwko którym trzeba kombinować bo będziemy na etapie półfinału albo wręcz finału. Gdyby nie prędkość surki razy 3.2 kalkulacje miałyby sens bo świat byłby dużo wolniejszy, a tak taki apud ma już ponad 100 wiosek w niecałe dwa miesiące, do zamknięcia składu dobije do 500+.
Nie mówię że któreś z obecnych plemion padnie na akcję, liczę raczej 2 plemiona na miesiąc opuszczające scenę. Miesiąc na tym świecie to 3 akcje, popatrz na Wygi i Klasyk i powiedz że wytrzymają jeszce po trzy akcje. Za 2 miesiące będziemy +/- po 6 akcjach na frontach od teraz, cięzko powiedzieć które z obecnych plemion byłoby w stanie wytrzymać 6 dobrych akcji od wrogów. Jak wspomniałem, kolejność skreślania ekip jest dość przypadkowa, nie mówię że będą padać w tej kolejnosci ale takie ARES, wITAM, !N! czy LOHNS za 2 miechy będzie po 6 akcjach na obecnych frontach, zdziwię się jeśli wszystkie cztery ekipy do tego czasu będą stały tak jak teraz, choć byłoby to bardzo ciekawe do obserwowania.
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.199
Ogólnie @Keymil LoveOrHate mnie przeraża. Choć przez Westa i Srao Mao znowu mam kosę ze SPEED, to jednak muszę przyznać, że każdy ruch dyplomatyczny wykonuje ze starannością, którą pojąć jestem w stanie tylko ja, wybitny analityk.
Wie, że musi ustawić SPEED w pozycji solisty, który nie będzie oglądał się na innych, więc genialnie zabezpieczył się przed naporem południa i za chwilę bez żadnych wątpliwości będzie mógł palnąć aPK w łeb.

Zagadką pozostaje jedynie to, czy w swoim zakładzie wyrobiłem się z terminami. Ale myślę, że do połowy maja spokojnie się to wydarzy.
 

Pa-Triota

NAJLEPSZY FRONTOWIEC SPEED
Wynik reakcji
1.674
Kalkulacje kto z kim wolałby zostać w finale miałyby sens, gdyby składy zamykały się po 90 albo 120 dniach i już teraz plemiona musiałyby dążyć do zamykania się w jednym członie. Problem w tym że wizja ta jest tak odległa, że zanim będzie wymuszone zamknięcie składów nie będzie już ekip przeciwko którym trzeba kombinować bo będziemy na etapie półfinału albo wręcz finału. Gdyby nie prędkość surki razy 3.2 kalkulacje miałyby sens bo świat byłby dużo wolniejszy, a tak taki apud ma już ponad 100 wiosek w niecałe dwa miesiące, do zamknięcia składu dobije do 500+.
Nie mówię że któreś z obecnych plemion padnie na akcję, liczę raczej 2 plemiona na miesiąc opuszczające scenę. Miesiąc na tym świecie to 3 akcje, popatrz na Wygi i Klasyk i powiedz że wytrzymają jeszce po trzy akcje. Za 2 miesiące będziemy +/- po 6 akcjach na frontach od teraz, cięzko powiedzieć które z obecnych plemion byłoby w stanie wytrzymać 6 dobrych akcji od wrogów. Jak wspomniałem, kolejność skreślania ekip jest dość przypadkowa, nie mówię że będą padać w tej kolejnosci ale takie ARES, wITAM, !N! czy LOHNS za 2 miechy będzie po 6 akcjach na obecnych frontach, zdziwię się jeśli wszystkie cztery ekipy do tego czasu będą stały tak jak teraz, choć byłoby to bardzo ciekawe do obserwowania.
Wiek świata nie ma znaczenia. Gdybyśmy dziś zamykali składy to [przypuśćmy] APK fuzja z ARES, SPEED fuzja z LOVE/NS, TI fuzja z DUDU i Nki powiedzmy wezmą teren Klasyków. Czyli zostaje na świecie APK, TI, N i SPEED czyli te same ekipy, które zostaną tu za 200 dni o ile świat będzie za 200 dni jeszcze stał.
Gdybyśmy nie zamykali składów w ogóle to przypuszczam, że takie ekipy postronne typu ARES/NS/LOVE/Klasyk nie musiałby już teraz wybierać, po której stronie w tej zabawie chcą stanąć i mogłyby dłużej być neutralne przy czym dyplomacja na tym świecie istniałaby dłużej i miałaby większe znaczenie.
 

sh1ro.

Pikinier
Wynik reakcji
83
Black nie jest Ci przykro, że koalicja południowa nigdy nie miała miejsca?
Duży błąd twoich przewidywań:(
 

Szari.

Rycerz
Wynik reakcji
4.363
@Doktor Hałs312
Fajnie sie czyta o dyplomacji i o wielkich koalicjach pisanych przez kogos z plemienia ktore podpisalo sie z kazdym do okola na Witam , nawet z jakimis muchami. Macie najmniej obrzezy , do tego w wiekszosci juz zjedzone , jestescie rozbici na 3 czlony na swiecie gdzie liczy sie sila danego czlonu bardziej niz sila wiosek calej rodziny plemion , wasz najwiekszy sojusznik to plemie z lapanki stworzone przyciskiem ,,wyslij zaproszenie'' i tym ze przyciskiem moze byc latwo rozbite. Nie zazdroszcze sytuacji xD
#latwo ma zawsze swoja cene
 

@strzelec@

Zwiadowca
Wynik reakcji
1.141
@Doktor Hałs312
Fajnie sie czyta o dyplomacji i o wielkich koalicjach pisanych przez kogos z plemienia ktore podpisalo sie z kazdym do okola na Witam , nawet z jakimis muchami. Macie najmniej obrzezy , do tego w wiekszosci juz zjedzone , jestescie rozbici na 3 czlony na swiecie gdzie liczy sie sila danego czlonu bardziej niz sila wiosek calej rodziny plemion , wasz najwiekszy sojusznik to plemie z lapanki stworzone przyciskiem ,,wyslij zaproszenie'' i tym ze przyciskiem moze byc latwo rozbite. Nie zazdroszcze sytuacji xD
#latwo ma zawsze swoja cene

Ciężko oceniać Apk i to ze się podpisali z sąsiadami przeciwko witam, bo w zasadzie tylko dwa plemiona na tym świecie dostały trudnego rywala na start z którym bujają się do teraz.
Apk i witam, jedni i drudzy chcieli się podpisać z ares by zyskać przewagę.

W przypadki innych ekip w zasadzie start był przejmowaniem darm i nic więcej
 
Do góry