Dyskusja o sytuacji na świecie 200

Satynowa

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
902
co jest z tym serwerem? plemiona się składają po dwóch akcjach . why? przecież macie jeszcze dużo wiosek czemu sie poddajecie?
 

Satynowa

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
902
wszystko chyba zależy od tego w jaki sposób ta baza sciąga informacje. jesli w dozwolony to tylko zapisywacz i kalkulator dostępnych informacji :p ale ja się w ogóle nie znam
 

Kuwejt

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
910
@Bl-ack sno-w taki zapierdol z nowym plemieniem?

Jak pewnie już wiesz robie konkurencje, i kilku innych naszych wspolnych znajomych

zapowiada się niesamowity świat,

daj znać, że żyjesz *szukam sojuszników*
 

autorak

Miecznik
Wynik reakcji
34
Najprostszym rozwiazaniem tego jest nie robienie matlocha na 300 osob ale co ja tam sie znam. Kompletnie nie zrozmiales tego co ci przekazal rotes juz wyjasniam #RotesLawyer
Wyobraz sobie sytuacje gdzie plemie A broni sie przy pomocy bazy , 2-3 akcje na 0 jest super program pokazuje wszystko 100% obrony 3:1 ratio euforia. Gracze wakacje mode , nic nie trzeba robic pan KD wrzuca wioseczki , gracze wysylaja deffa i jest swietnie. Nagle nastepuja 2 kolejne akcje , program , pokazuje , gracze wysylaja jednak , wszystko wychodzi odwrotnie - wrog znalazl na to sposob i sie dostosowal akcje wchodza jak w maslo. Nagle gracz plemienia A budzi sie w sytuacji gdzie przed akcja musi sam podpisac kilaset atakow , musi je ocenic przejrzec - to pare godzin nie kazdy ma na to czas/checi i sie zaczyna robic problem. Front sypie sie jak domek z kart nagle okazuje zie ze ludzi ktorzy na nim sa nie powinni na nim byc a bazowali na tym ze pan KD i jego program zrobia za nich wszystko. Moze jestem staroswiecki i jestem dinozaurem tej gry ale nie dziwie sie ze jest fala bocenia skoro kazdy jest przyzwyczajony ze nie musi nic robic - to rownie dobrze bot moze robic to za niego prawda?

Ps dorzucilem mema.
Szari. Trafiłeś tutaj w punkt.


Lecz ten serwer wygra AWW APK SPEED. BO na to zasługują.

Gdzie jest Nuppo.

Sławek pozdrawia PLN PLZ !)
 

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
9.447
Najprostszym rozwiazaniem tego jest nie robienie matlocha na 300 osob ale co ja tam sie znam.

I tak, i nie. Jeżeli masz 300 wiosek, do 100 wroga, (tj. 25% vs. 75%) - to wątpię by 300 osób było w takim wypadku w obronie, jeżeli grają na mniej wiecej tym samym poziomie co ta 100-ka. No i taka 'baza' nie jest im wtedy, aż tak im potrzebna, jak byłoby to w przypadku walki ~300 vs. ~300. Większe światy oznaczają więcej wiosek i większe wymagane nakłady czasu.

Kompletnie nie zrozmiales tego co ci przekazal rotes juz wyjasniam #RotesLawyer
Po prostu można ją oszukać i przełamać front na strzała.

Fajna, obszerniejsza wypowiedź. Odrazu mówię, że nie zamykam się na inne opinie - więc tak, jeżeli wasza, będzie przekonywująca, to nie mam totalnie problemu przyznać wam racji. Zresztą, wiem, że wy też - bo nie raz już się wczesniej nie zgadzaliśmy, gdy chociazby podejmowaliśmy dyskusje - co do skilla na światach Premium vs. Non-Premium, i zawsze obie strony przedstawiały ciekawe argumenty.

Wyobraz sobie sytuacje gdzie plemie A broni sie przy pomocy bazy , 2-3 akcje na 0 jest super program pokazuje wszystko 100% obrony 3:1 ratio euforia. Gracze wakacje mode , nic nie trzeba robic pan KD wrzuca wioseczki , gracze wysylaja deffa i jest swietnie.

Okej, czyli zwykly scenariusz w którym plemię dostaje akcję (offo-szlachte) tylko w jeden rejon, dajmy na to teren [ A ].

(Kolorki - dla ułatwienia wizualizacji)

1713065024151.png

Rezultat z bazą: Akcja rozczytana w pełni przez bazę, ze względu na brak próby jej oszukania. (Przeciwny KO może nie wiedział o jej istnieniu, ale ma pierwsze podejrzenia.) Szlachta obstawiona deffem z daleka, mobil z bliska na minimalizację strat, bądź burzenia ~ 2h roboty KD.

Rezultat z brakiem bazy: Taki sam, z jedyną różnicą, że czasu na ustawienie obrony jest mniej, bo wszystko idzie przez Forum / PW, więc plemię traci mniej więcej jeden dzień, a KD ma ~5h roboty.

Nagle nastepuja 2 kolejne akcje , program , pokazuje , gracze wysylaja jednak , wszystko wychodzi odwrotnie - wrog znalazl na to sposob i sie dostosowal akcje wchodza jak w maslo.
2. Rozpisujemy akcje z offów jako jedną rozpiske (lub 2-3 jeżeli chcecie uderzyć w różne rejony)
3. Rozpisujemy fejki z pełnych offów w różne rejony z ustawieniem 1 fejk z 1 wsi. Robimy tych rozpisek tyle żeby pokryć odpowiedni kawałek frontu.
4. Dodajemy rozpiske z ilością 2-3 fejków z każdej wsi dodatkowo na pokrycie terenów gdzie już wcześniej były rozpisane offy i fejki pojedynczo.
5. Dajemy na każdą rozpiske takim sam interwał.
6. Uczymy graczy, że ataki mają wysyłać nie jak tylko będą dostępne tylko co określony czas (jeśli offy wchodzą 8-10 wysyłamy wszystkie ataki, które możemy wysłać w danym czasie z wszystkich rozpisek co 2h bo takim mamy przedział na wysyłki ataków)
(BuIwaZaglady - my bad, dopiero teraz sobie przypomnialem, kto siedzi za tym kontem, takze faktycznie masz doswiadczenie funkcyjne KO/KD)

No i teraz scenariusz z próbą oszukania 'bazy' i KD, w którym tym razem fejki lecą w teren [A] oraz [B, a prawdziwa akcja leci w inny odcinek frontu [C]. Przypominam, że wymaga to kilka razy więcej pracy, jeśli chodzi o KO, jak i graczy - bo zakładamy, że każdy z nich będzie dokładnie dogrywał 3 rozpiski, zamiast 1. Co samo w sobie nie jest proste - kto choć raz był KO, ten wie, ile podmieniania Offów jest w klasycznej rozpisce z fejkmatem - NAWET w najlepszych ekipach. Ktoś se zaśpi, ktoś zapomni, ktoś ma blokadę, ktoś rozbije offa w międzyczasie. No, ale przyjmijmy scenariusz, że taka akcja została sklejona, i większość ataków poszła tak, jak powinna:

1713065063585.png

Rezultat z bazą: KD widzi znacznie wcześniej, że wróg leci szlachta w 3 rejony: [A], [B, [C], więc musi rozdzielić deffa na 3 rejony - nigdy nie zostawiając żadnego z rejonów całkowicie pustego. Jako KD analizujesz każdy rejon indywidualnie i szukasz w 'bazie' najbardziej leniwych graczy przeciwnika, na podstawie których możesz określić największe prawdopodobieństwo terenu akcji - na przykład spośród 300 graczy, 10 nie przyłożyło się do fejkowych rozpisek, tak jak do głównej rozpiski. (Podświadomie offy, burzaki i szlachta są priorytetem wysyłki takich graczy ponad fejki i fejk-szlachtę). W takim przypadku większość deffa ustawiasz właśnie tam - bo prawdopodobieństwo jest największe, a dzięki bazie masz dostęp do wszystkich ataków wroga, wiec latwiej jest szukac slabych puntkow rozpiski, ktore zdradzaja intencje.

Rezultat z brakiem bazy: Tutaj masz po prostu 1/3 szansy, więc tak samo jak w przypadku 'bazy', jest to również zgadywanie - jeżeli akcja wygląda mniej więcej tak samo w 3 rejonach. I oczywiście, ustawienie takiej obrony to około 2 godzin więcej na kazdy dodatkowy teren, w porównaniu do 'bazy', ponieważ tak jak napisalem wczesniej - nie musisz zbierać tak wielu informacji, a masz je gotowe.

Nagle gracz plemienia A budzi sie w sytuacji gdzie przed akcja musi sam podpisac kilaset atakow , musi je ocenic przejrzec - to pare godzin nie kazdy ma na to czas/checi i sie zaczyna robic problem. Front sypie sie jak domek z kart nagle okazuje zie ze ludzi ktorzy na nim sa nie powinni na nim byc a bazowali na tym ze pan KD i jego program zrobia za nich wszystko.

No i ten argument przemawia do mnie najbardziej ze wszystkich. Jeżeli KO oszuka KD, to bez względu na to, czy ktoś miał 'bazę', czy nie - jest po prostu ch*jowo, a plemię, które dało się oszukać, traci znaczny kawałek frontu. Aczkolwiek, rozleniwionym graczom - którzy normalnie mieli wszystko przygotowane i podsyłane przez KD - będzie znacznie trudniej działać później samodzielnie - tutaj masz w pelni racje.

Podsumowując, nadal uważam, że 'baza' daje przewagę, i bardzo podoba mi się tutaj przykład, który został podany przez: @mlecyk97 x Mephiree:

Skoro według was ta baza to bot, to dlaczego KO korzystają z stronek/ programów do rozpisywania akcji, przecież to też daje ogromną przewagę nad plemionami które rozpisują "ręcznie"?

Zewnętrzne strony i programy do planowania akcji również dają przewagę i całkowicie zmieniły mete gry. Teraz każde większe plemię z nich korzysta, co znacznie podniosło poziom na Polskich Plemionach, a mniejsze ekipy nie mają przez to szans w późniejszych etapach gry. Wszystko jest dzięki nim (external programom) bardziej skoordynowane, i tak jak w przypadku bazy - zaoszczędza ogrom czasu koordynatorom, dzięki czemu mogą poświęcić go na doszlifowanie ataku/obrony.
 
Ostatnia edycja:

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
9.447
Więc jaki sens tej gry ?

Próbuje wytłumaczyć kolegom *ku#wa* ze Światów Premium, że jak użyją przeciw nam *ku#wa* punktów premium to będą zabici. Trzymają pałki i my jesteśmy we dwóch (@Nezus) oni w trzech. (@rotescorp @Szari. @BuIwaZaglady) Ja mam akumulator na kablu i nie wiem czy już w nich wjeżdżać czy *ku#wa* za chwile.
 

KACZELNIK

Rycerz
Wynik reakcji
2.446
Jestem ciekaw, jaki proces myślowy musi zajść w mózgu człowieka, aby ten stworzył jakiś program (czy co to tam jest) do czytania akcji w grze na przeglądarkę XD

Dla zabawy, wyzwanie intelektualne i tyle :)

wszystko chyba zależy od tego w jaki sposób ta baza sciąga informacje. jesli w dozwolony to tylko zapisywacz i kalkulator dostępnych informacji :p ale ja się w ogóle nie znam

Nie miałem z tym do czynienia, ale wygląda na zwykły eksport danych tylko na bieżąco. Jeśli nie ingeruje w grę to w pełni legalny.

Więc jaki sens tej gry ?

Coraz mniejszy dla nowych graczy. Siedzisz, wykonujesz polecenia i się cieszysz z efektów. Plemiona wyewoluowały w korpo.

Próbuje wytłumaczyć kolegom *ku#wa* ze Światów Premium, że jak użyją przeciw nam *ku#wa* punktów premium to będą zabici. Trzymają pałki i my jesteśmy we dwóch (@Nezus) oni w trzech. (@rotescorp @Szari. @BuIwaZaglady) Ja mam akumulator na kablu i nie wiem czy już w nich wjeżdżać czy *ku#wa* za chwile.
nie wiem czy dać haha czy uwielbiam
 
Do góry