Dyskusja o sytuacji na świecie 200

Yovi

Zwiadowca
Wynik reakcji
436
No pewnie, witamoszust i ta zgraja tych zjebow to tez pewnie nowi gracze.
Obudz sie ziomus, w jakim swiecie Ty zyjesz?
Oczy niebieskie masz od tv, lykasz kazdego trolla i kazda propagande zapewne
Pudło kolega, TV od lat nie oglądałem;p

Wiadomo, że spora część to trolle, ale zdarzają się też osoby, które wracają po latach przerwy. Przypadkiem trafiają na forum i widzą zgraje zjebów, po czym niezbyt ogarniają, co się dzieje i odpuszczają temat gierki.

Możesz mi przytoczyć post stokrotki, po którym wnioskujesz, że to troll, bo moim zdaniem to po prostu taki grajek, który wrócił po x latach.

A no i nie porównuj do niej witamoszust, czy SlavaRosii XD
 

Kanarinios.

Szlachcic
Wynik reakcji
7.724
Pudło kolega, TV od lat nie oglądałem;p

Wiadomo, że spora część to trolle, ale zdarzają się też osoby, które wracają po latach przerwy. Przypadkiem trafiają na forum i widzą zgraje zjebów, po czym niezbyt ogarniają, co się dzieje i odpuszczają temat gierki.

Możesz mi przytoczyć post stokrotki, po którym wnioskujesz, że to troll, bo moim zdaniem to po prostu taki grajek, który wrócił po x latach.

A no i nie porównuj do niej witamoszust, czy SlavaRosii XD

Akurat tutaj widac golym okiem, kto trolluje.

masz 1 lepszy z brzegu :
Dzika Stokrotka napisał:
Obyś się nie zdziwił
Jaki masz nik na 20 świecie?
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
9.129
W którym momencie próg wejścia do plemion urósł? Jak dodali wysyłanie karety grubych z palca? Czy może jak dodali zadania? A może kolorowe nicki xD Gra jest zdecydowanie łatwiejsza niż kiedyś, po prostu nie gra się w gry przeglądowe jak kiedyś i w dużej mierze comm stanowią ludzie, który grali i grać będą.
W momencie kiedy na świecie na wejściu wbija grupa weteranów z botami, sojuszami przed startem, multikontami pod pushing, programami do rozpisek, strategiami na rozwój pod każde ustawienia itd. Wbijasz na obrzeża i nawet nie wiesz kto i kiedy cie przejmie. Na S19 grałem tylko w weekendy budując spichlerz żeby mi się nie przelał i prawie dobiłem drugą wioskę, nikt mnie nie zaatakował, po prostu mi się znudziło i rzuciłem kontem. Na 30 grałem budując eko na full farmie i robiąc mieszane wojska (miałem coś koło 400 jednostek budując grubego) i zostałem administratorem plemienia bo uważali mnie za ogarniętego gracza, dobiłem kilkadziesiąt wsi zanim mi się znudziło, też nikt mnie nie pojechał. Na 44 jak nauczyłem się farmić dostałem się do legendarnych Najemników, nie znając nikogo tylko pisząc do Shaqa że jestem fanem i umiem grać. Jakbym wbił na 200 mając wiedzę i zaangażowanie porównywalne z moim drugim światem nie zdążyłbym zbudować pałacu jak by mnie nie było.
 

fopa

Łucznik
Wynik reakcji
272
Że niby jakie? Do 100 świata to chuj nie poziom był i takie miernoty jak ja topke wbijały a nie wiedziałem co to boty i skrypty. Teraz wiem
Co teraz ludzie szybciej klikają w myszkę? Tryb rozgrywki się nie zmienił, gra i jej mechanika również niezbyt mocno, a nie jest to rocket sience umówmy się.
 

Mojtek

Łucznik
Wynik reakcji
962
Kiedyś też startowały konkretne ekipy nic się nie zmieniło w tej kwestii.
Nie napisze nic mądrzejszego niż @.zamafiba. (którego w tej grze traktuje jak ojca bo od niego się wszystkiego nauczyłem na s82) i ta wiadomość którą wklejam poniżej to kwintesencja tego jak się ta gra zmieniła na przestrzeni lat i jak URÓSŁ PRÓG WEJŚCIAZrzut ekranu 2024-03-6 o 16.20.43.png
 

fopa

Łucznik
Wynik reakcji
272
W momencie kiedy na świecie na wejściu wbija grupa weteranów z botami, sojuszami przed startem, multikontami pod pushing, programami do rozpisek, strategiami na rozwój pod każde ustawienia itd. Wbijasz na obrzeża i nawet nie wiesz kto i kiedy cie przejmie. Na S19 grałem tylko w weekendy budując spichlerz żeby mi się nie przelał i prawie dobiłem drugą wioskę. Na 30 grałem budując eko na full farmie i robiąc mieszane wojska (miałem coś koło 400 jednostek budując grubego) i zostałem administratorem plemienia bo uważali mnie za ogarniętego gracza. Na 44 jak nauczyłem się farmić dostałem się do legendarnych Najemników. Jakbym wbił na 200 mając wiedzę i zaangażowanie porównywalne z moim drugim światem nie zdążyłbym zbudować pałacu jak by mnie nie było.
Tylko masz błędne porównanie zważyszy na to, że populacja w grze też wyglądała inaczej i było się gdzie "ukryć" teraz z uwagi na to, że grają głównie ludzie, który mają pojęcie o grze to pozornie próg wejścia do niej może wydawać się wyższy, ale tak nie jest, po prostu w grze jest zdecydowanie mniej nowych i napływowych graczy przez co percepcja tego jak wygląda trudność gry może być inna.
 

Mojtek

Łucznik
Wynik reakcji
962
Jeszcze jako wyjątek potwierdzający regułę przytoczę historię ze swiata 126 gdzie postanowiliśmy wystartować z ekipą znajomych którzy plemiona pamiętali z czasów s10-30 i klikali tak jak @Doktor Hałs312 napisał.
Zbudowaliśmy na nich mega zgraną ekipę ale wszystkie uczyliśmy ich z @Don penetrator i jeszcze jednym bardziej doswiadczonym graczem. Potem jeszcze zlaliśmy dupe @kamis!!! i jego kolegom z HUS, ale to mega leszcze więc nie przyjmuje tego jako zbytnia zasluge.
W kazdym razie puenta jest taka, ze zaden z naszych ziomkow nie pogral dluzej niz do 150k pkt (co i tak bylo niezlym rezultatem, ale ten swiat byl cienki jak sik kota) i nie wrocil do plemion na zadnym nastepnym swiecie, bo mimo nabytego doswiadczenia ciezko byloby mu sie odnalezc w tym post-plemiennym srodowisku botów skryptów i farmazonów na FO.
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
9.129
Tylko masz błędne porównanie zważyszy na to, że populacja w grze też wyglądała inaczej i było się gdzie "ukryć" teraz z uwagi na to, że grają głównie ludzie, który mają pojęcie o grze to pozornie próg wejścia do niej może wydawać się wyższy, ale tak nie jest, po prostu w grze jest zdecydowanie mniej nowych i napływowych graczy przez co percepcja tego jak wygląda trudność gry może być inna.
Plemiona skazały się na utratę nowych graczy jak zaczeli wydawać po dwa światy na raz, jeden P2W i drugi bez farmy z prędkością x2. Światy się zmniejszyły, przyspieszyły i podzieliły community na pół. Sam mówisz, światy są mniejsze, szybsze, nie ma się gdzie ukryć a przez to nie ma gdzie się uczyć bo dostajesz bęcki zanim cokolwiek ogarniesz a coraz bardziej doświadczone ekipy coraz mniej czują potrzebę rekrutacji z mapy, która była podstawą gry na wcześniejszych światach. Tak, samouczki, asystent farmera, wbudowane karety itd ułatwiły naukę podstaw, jednocześnie nie ma na nowych światach miejsca gdzie nowicjusze zakładają losowe plemiona z mapy i mają okazję w tych plemionach cokolwiek pograć. Nie wyobrażam sobie żeby na S200 wbił taki noobek jak Hałs na S30, mieszał wojska w pierwszej wsi, wchodził raz na dwa dni i dowodził plemieniem które jest w top20 i podejmuje walkę z plemieniem top5 która nie kończy się kasacją po pierwszej akcji.
 
Do góry