Światy 173 i 174 - dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.

Jurekn LXXIX

Pomocna Stopa
Plemiona Team
Moderator
Wynik reakcji
2.080
W sumie fajnie byłoby wybrać parametry, ale każdy wie jakie społeczność wybierze. Mam nadzieje, że będą jakieś ciekawe warianty do wyboru i byłaby szansa np. na ograniczoną farmę która jest bardzo rzadko na polskich światach.
Ja akurat jestem wrogiem pełnej dowolności w ankiecie. Możnaby się pokusić o kilka propozycji, ew. drobiazgi przedyskutować. Głos ludu, co potwierdziła ankieta ze Specjala nie zawsze jest mądry. Demokracja kontrolowana.
 

Mad x Kroca

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
955
Ja akurat jestem wrogiem pełnej dowolności w ankiecie. Możnaby się pokusić o kilka propozycji, ew. drobiazgi przedyskutować. Głos ludu, co potwierdziła ankieta ze Specjala nie zawsze jest mądry. Demokracja kontrolowana.

Ja bym w ogóle nie robił, bo i tak będzie narzekanie. Ustawienia nie mają być dla każdego. Ja osobiście lubię wyzwania. Zachowałbym jedynie to, że co 4 miesiące jest świat bez farmy i tyle.

Jakiś wariant będzie miał powiedzmy limit 15-20 miejsc członków w plemieniu i ludzie będą narzekali że jest niegrywalny według nich.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
W sumie fajnie byłoby wybrać parametry, ale każdy wie jakie społeczność wybierze. Mam nadzieje, że będą jakieś ciekawe warianty do wyboru i byłaby szansa np. na ograniczoną farmę która jest bardzo rzadko na polskich światach.

Obawiam się, że jak dalibyśmy ankietę z wyborem systemu farmienia, to ograniczona farma ma najmniejsze szanse :)
 

ANIMOWANA DZIEWCZYNKA

ALFONS STEFANÓW
Wynik reakcji
4.361
Umieścić tyle przekłamań w jednym zdaniu to naprawdę sztuka :)
Po kolei:
- "niektórych wersjach językowych" -> może nie mam pełnych informacji, ale wg mojej wiedzy te niektóre wersje sprowadzają się do jednej - niemieckiej.
- "każdego świata" -> nie każdego, ale tylko wybranych
- "decydują o ustawieniach" -> a konkretnie: wybierają spośród zaproponowanych 3 wariantów świata.
Notabene finalne zdanie i tak zależy od InnoGames, które może się nie zgodzić na jakiś konkretny parametr.

Więc zdecydowanie NIE JEST to tak, że gracze wybierają sobie wszystko co tylko chcą i tworzą świat, ale jedynie (jak np. tutaj) wybierają jeden z zaproponowanych scenariuszy. W tym podlinkowanym przypadku gracze wybierający się na świat non_premium mieli do wyboru:
1) świat z farmieniem i dominacją
2) świat z ograniczonym farmieniem oraz uniwersytetem jako scenariuszem zakończenia
3) świat bez farmienia, z wioskami runicznymi, kościołem i 15 osobami w plemieniu oraz blokadem składu plemion po 90 dniach.

Mam nieodparte wrażenie, że u nas oznaczałoby to jedynie zwiększenie niezadowolenia, bo byłyby tu zarówno pretensje odnośnie każdej z propozycji z osobna, jak też dodatkowo kłótnie już o sam wybór :)
Ale, tak jak już zapowiedziałem, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy spróbowali pójść tą drogą.

Wejdź sobie np. na Szwajcarskie. Tam pod częścią światów masz dopisek typu: ,, Na wprowadzenie zmian w tych ustawieniach masz czas do 27 grudnia. Użyj tego wątku: Twoje życzenia na świat 64 ''

I np. taki temat: https://forum.staemme.ch/index.php?threads/eure-wünsche-für-die-internationale-classic-welt.35546/
Gdzie ludzie piszą WSZYSTKIE swoje preferowane statystyki i support wybiera te, które mają najwięcej lajków DOKŁADNIE 1:1 jak zostały zaproponowane przez graczy.

Nie jest to sporadyczny zabieg. Sprawdziłem 10 ostatnich światów i gracze wybierali ustawienia na pięciu z nich. To oznacza, że o ustawieniach światów gracze decydują w 50% przypadkach.
Tyle, że to nie wszystko, gdyż nawet w sytuacji, gdy support wybiera parametry - wciąż jest możliwość ich zmiany, gdy gracze wyrażą taką chęć w temacie o opiniach.

Jak Szwajcarzy potrafią to czemu my nie? Polaczki robaczki gorszy naród w oczach Niemców czy może w Twoich oczach kmic?
 

Mad x Kroca

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
955
Obawiam się, że jak dalibyśmy ankietę z wyborem systemu farmienia, to ograniczona farma ma najmniejsze szanse :)

Dlatego fajnie, jakby ankieta dotyczyła właśnie scenariuszy jakie podałeś w tym temacie. Niektóre scenariusze miałyby jakieś kontrowersyjne ustawienia i gracze musieliby ocenić, który im się najbardziej podoba


Moim zdaniem, jakby polskie plemiona poszły w stronę taką że gracze wybieraliby ustawienia to by wkradła się nuda i wielu graczy by po prostu odeszło. Osobiście nie chciałbym ciągle grać na takich samych ustawieniach, gdzie jedynie zmienia się limit członków w plemieniu, odstępy milisekund itd. Miłośnicy ograniczonej farmy, czyli mniejszość graczy nigdy nieujrzeliby jej. Większość zadowolona, a mniejszość już nie. Po jakimś czasie osoby z większości też zaczęłyby kończyć grę z powodu nudy.
 
Ostatnia edycja:

Cone

Rycerz
Wynik reakcji
1.998
Moim zdaniem, jakby polskie plemiona poszły w stronę taką że gracze wybieraliby ustawienia to by wkradła się nuda i wielu graczy by po prostu odeszło. Osobiście nie chciałbym ciągle grać na takich samych ustawieniach, gdzie jedynie zmienia się limit członków w plemieniu, odstępy milisekund itd.

Wychodzą po 2 światy jednocześnie, co stoi na przeszkodzie by jeden z nich był dla ludzi, a drugi dla opiekuna. Niech gra z tymi PRO na swoich ustawieniach. Znając życie to nigdy nie będzie miało miejsca, bo przecież jak będą dobre światy to kto będzie na giełdzie grał?
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Jak Szwajcarzy potrafią to czemu my nie?

Sam zobacz co porównujesz :)
Szwajcaria to społeczność licząca +-500 osób. Na nowy świat wchodzi ok. 200, na forum wypowiada się 10.
Miesięczna "dyskusja" na temat parametrów świata liczy aż 15 postów (z czego 4 członków teamu), najlepsze propozycja mają aż JEDEN "lajk".

Jak to wyglądało u nas?
Zrobiliśmy głosowanie odnośnie świata 100, odnośnie kilkunastu głównych parametrów. Po ich zebraniu powstał świat i sama dyskusja na temat wyników głosowania liczyła ponad 20 stron, z czego większość to były wzajemne oskarżenia o zakładanie multikont na forum by zagłosować, czy wręcz oskarżenia o kupowanie głosów czy manipulowanie przez nas wynikami.
A ponieważ głosy były publicznie widoczne (właśnie żeby uniknąć oskarżeń), to zdarzały się sytuacje gdy władze plemion wymagały od swoich członków by głosowały na dany konkretny parametr, grożąc nawet wyrzuceniem z plemenia czy przejęciem wiosek. Taka to właśnie "demokracja".
 

Mad x Kroca

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
955
Sam zobacz co porównujesz :)
Szwajcaria to społeczność licząca +-500 osób. Na nowy świat wchodzi ok. 200, na forum wypowiada się 10.
Miesięczna "dyskusja" na temat parametrów świata liczy aż 15 postów (z czego 4 członków teamu), najlepsze propozycja mają aż JEDEN "lajk".

Jak to wyglądało u nas?
Zrobiliśmy głosowanie odnośnie świata 100, odnośnie kilkunastu głównych parametrów. Po ich zebraniu powstał świat i sama dyskusja na temat wyników głosowania liczyła ponad 20 stron, z czego większość to były wzajemne oskarżenia o zakładanie multikont na forum by zagłosować, czy wręcz oskarżenia o kupowanie głosów czy manipulowanie przez nas wynikami.
A ponieważ głosy były publicznie widoczne (właśnie żeby uniknąć oskarżeń), to zdarzały się sytuacje gdy władze plemion wymagały od swoich członków by głosowały na dany konkretny parametr, grożąc nawet wyrzuceniem z plemenia czy przejęciem wiosek. Taka to właśnie "demokracja".

Właśnie dlatego głosowania są złe moim zdaniem. Sam, nie ukrywam że prosiłem swoich graczy o głosowanie na konkretne ustawienia. Niektórzy specjalnie zakładali konta na forum, bo ich wcześniej nie mieli by zagłosować. Nikogo nie szantażowałem, ale pisałem że tylko i wyłącznie na takich ustawieniach zagramy. Plemiona, które mają po kilkaset członków jak się dobrze postarają mogą sobie praktycznie wybrać ustawienia w takiej ankiecie.
 

Deejjay Monster

Zwiadowca
Wynik reakcji
159
Sam zobacz co porównujesz :)
Szwajcaria to społeczność licząca +-500 osób. Na nowy świat wchodzi ok. 200, na forum wypowiada się 10.
Miesięczna "dyskusja" na temat parametrów świata liczy aż 15 postów (z czego 4 członków teamu), najlepsze propozycja mają aż JEDEN "lajk".

Jak to wyglądało u nas?
Zrobiliśmy głosowanie odnośnie świata 100, odnośnie kilkunastu głównych parametrów. Po ich zebraniu powstał świat i sama dyskusja na temat wyników głosowania liczyła ponad 20 stron, z czego większość to były wzajemne oskarżenia o zakładanie multikont na forum by zagłosować, czy wręcz oskarżenia o kupowanie głosów czy manipulowanie przez nas wynikami.
A ponieważ głosy były publicznie widoczne (właśnie żeby uniknąć oskarżeń), to zdarzały się sytuacje gdy władze plemion wymagały od swoich członków by głosowały na dany konkretny parametr, grożąc nawet wyrzuceniem z plemenia czy przejęciem wiosek. Taka to właśnie "demokracja".
dawno ta gra powinna być continental :)
 

pawcio231

Miecznik
Wynik reakcji
567
Generalnie to ograniczona farma to jedno z ciekawszych ustawień do gry. Gra tam jest zdecydowanie mniej schematyczna niż na typowym świecie z farmieniem czy bez farmienia.
Niestety nie dość, że wychodzą bardzo rzadko (pomiędzy startem156 i startem 168 był rok przerwy) to np. taki 168 odrzucił sporo graczy swoimi pozostałymi ustawieniami (np brakiem wstępnego). Do tego oba te światy wystartowały w lipcu czyli w okresie gdzie większość gier doświadcza spadków zainteresowania co przekłada się na małe światy.

A teraz mała uwaga do światów bez farmy wypuszczanych w ciągu ostatnich 2 lat.
Od dłuższego czasu jest narzekanie, że światy kończą się coraz szybciej, a w ustawieniach tych światów jest widoczna tendencja do zwiększania prędkości tychże światów. Praktycznie cały czas są wydawane światy bez farmy z prędkością 2.0-2.5.
Mam wrażenie, że te 2-3 lata temu była nieco większe zróżnicowanie pod kątem tego ustawienia. Praktycznie każdy świat miał nieco inną prędkość i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Komuś się może wydawać, że prędkości poniżej 2.0 na bezfarmie to nuda. Na początkowym etapie fajnie jest tak szybciej poklikać, ale później robi się to męczące, zwłaszcza dla osób zarządzających plemieniem.

@Mad World coś o tym wie :p
Na niedawno zamkniętym 152 na samym froncie jazda-cv wymieniło się ponad 80 akcji całym potencjałem w ciągu tych kilkunastu miesięcy wojny. (Nie wspominając o froncie z aosem)

Konkludując chętnie zobaczyłbym coś innego niż ciągle katowanie tego 2.0 na bezfarmie. Prędkości 1.6-1.8 wg mnie są idealne do gry na dłuższą metę i fajnie by było dostać chociaż 1 taki świat w roku
 
Wynik reakcji
398
Ja to jestem za 1.25 z ogarniczoną i zbierakiem + wieża i limit fakeów, ale z prostymi techami. Wieża zazwyczaj zwiększa czas trwania świata, bo ciężej przepchać front i trzeba kombinować, co jest na plus
 

Mad x Kroca

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
955
Pamiętny 152 świat xd. Wątpię, by powstał jeszcze kiedykolwiek tak wymagający świat. Wyniszczył wszystkie ekipy. Zawsze mogło być gorzej np. jakbyśmy dostali prędkość 2.5 to myślę że życia prywatnego już w ogóle by nie było :).

Ja bym po prostu wolałby @kmic wybierał ustawienia . Wtedy jest pewność, że żadna ekipa nie ustawi głosowania pod siebie. Sam też na pewno wie, jakie ustawienia podobają się większości graczom.
 
Wynik reakcji
14
Pamiętny 152 świat xd. Wątpię, by powstał jeszcze kiedykolwiek tak wymagający świat. Wyniszczył wszystkie ekipy. Zawsze mogło być gorzej np. jakbyśmy dostali prędkość 2.5 to myślę że życia prywatnego już w ogóle by nie było :).

Ja bym po prostu wolałby @kmic wybierał ustawienia . Wtedy jest pewność, że żadna ekipa nie ustawi głosowania pod siebie. Sam też na pewno wie, jakie ustawienia podobają się większości graczom.

Widać
 

Słodki Bum

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
4.295
Dlatego fajnie, jakby ankieta dotyczyła właśnie scenariuszy jakie podałeś w tym temacie. Niektóre scenariusze miałyby jakieś kontrowersyjne ustawienia i gracze musieliby ocenić, który im się najbardziej podoba


Moim zdaniem, jakby polskie plemiona poszły w stronę taką że gracze wybieraliby ustawienia to by wkradła się nuda i wielu graczy by po prostu odeszło. Osobiście nie chciałbym ciągle grać na takich samych ustawieniach, gdzie jedynie zmienia się limit członków w plemieniu, odstępy milisekund itd. Miłośnicy ograniczonej farmy, czyli mniejszość graczy nigdy nieujrzeliby jej. Większość zadowolona, a mniejszość już nie. Po jakimś czasie osoby z większości też zaczęłyby kończyć grę z powodu nudy.
Nuda z powodu ustawień? Co to za bzdury? Ciekawe światy nie są ciekawe ze względu na ustawienia tylko są ciekawe przez ekipy które na nich startują.
Rzadsze starty serwerów -> normalne ustawienia -> więcej dobrych ekip na starcie -> ciekawszy świat zarówno w gierce jak i na forum.
 

Jurekn LXXIX

Pomocna Stopa
Plemiona Team
Moderator
Wynik reakcji
2.080
Pamiętny 152 świat xd. Wątpię, by powstał jeszcze kiedykolwiek tak wymagający świat. Wyniszczył wszystkie ekipy.
Chyba nie wszystkie, skoro TRD (pod inną nazwą) stratuje na 174, ale fakt, że takiego świata może już nie być (chyba, że gra dożyje do s200 i na jubileuszowy ludzie wrócą).
 
Status
Zamknięty.
Do góry